Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyaharapáskor hova lehet fordulni? fórum

Kutyaharapáskor hova lehet fordulni? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 2. 08:25

Ha a kutyának az oltásai rendben vannak, akkor csak a hematómát kell sebészetileg vagy felületileg kezelni.


Amennyiben veszettséggyanú van, nem az ügyeletre kell menni (minket szépen elzavartak), hanem a háziorvoshoz, és amit ő felír, azzal egyenesen az ANTSZ-hez. Ott kaptok egy több hónapra elegendő szurit, amit hűteni is kell, és elmagyarázzák, milyen ritmusban kell beadni. Vagy megtanulod beadni magadnak, vagy minden alkalommal elmész a háziorvoshoz, aki beadja.


A te kék csíkod szerintem csak hematóma, de ezt orvos tudja megmondani. Elvileg el kell kezdjen sárgulni-zöldülni-lilulni lassan.

2012. jan. 2. 07:53
Szilveszterkor megharapott-inkább csak megkapta a kezem a kutyusom. vérzett vagy 4szer fertőtlenítettem, A seb kicsi a piros csik nem indult. Ám már a kezdettek óta van egy kis kék csík mint mikor megpattan egy ée a kézen . Ez nem nő nem fogy. Remélem tényleg csak az. ami. Most másodikán azért jó lenne ha valaki megnyugtatn. Dolgozni kell mennem. Nem tudok orvoshoz menni. A kutya be volt oltva, A seb gyógyul- köszi
2009. dec. 28. 14:10

azért nem árt, ha a kutyát megkeresitek, és megfigyelés alá helyezik. ne adasson be senki feleslegesen veszettség elleni oltást magának, mert az egyszerűbb. én megkeresném a kutyát, és értesíteném a körzetileg illetékes állatorvost is.

a tetanusz tudtommal is alapellátás ilyenkor.


épp nyáron jártunk így, a gyereket megkapta épp alig láthatóan egy kóbornak hitt eb. nem kis munka volt megkeresni, azonosítani a kutyát, de inkább egy kis kínlódás, mint egyből oltás.

az is biztos, hogy a veszettség az első tünet jelentkezésekor már halálos betegség.

esetünkben az állatorvos megvizsgálta a kutyát, kijelentette, hogy megfigyeli, és ha bármi lenne, értesít. szerencsére nem kaptam értesítést. :)

2009. dec. 28. 13:47

A kórház komoly szakmai hibát követett el: az eljárásrend előírja, hogy a sebet ellátó orvos intézkedik a hatósági állatorvos értesítéséről vagy az ÁNTSZ-be irányítja a sérültet, veszettség elleni oltásra.

Ha a kutya azóta nem került elő, jelentkezzetek a területileg illetékes ÁNTSZ-nél, ott felveszik a jegyzőkönyvet és megkapjátok (térítésmentesen) az oltóanyagot. Ez egy 5 oltásból álló oltási sorozat.


A seb minősége, gyógyulás anem ad információt a veszettségi fertőzésre: a veszettség vírusa nem okoz helyi tüneteket, míg az agyban nem kötődik, semmilyen tünetet nem okoz. Kötődés után viszont halálos. Hosszú a lappangás, több hét - hónap 8attól függően milyen messze van a harapás az agytól), a párod esetében még nem késő.


Ha megvan a kutya, az ÁNTSZ a hatósági állatorvos értesítésében is segít Nektek, érdeklődj, telefonon. Két ünnep között is nyitva vannak és hatósági állatorvosi ügyelet is van.

2009. dec. 18. 19:13
sürgősségire veszettség ellen
2009. márc. 25. 14:44
Biztosan van a környéketeken illetékes gyepmester vagy valami hasonló, ami a kóbor állítok befogásával foglalkozik. Ha más nem, a POlgármesteri Hivatalban adnak felvilágosítást, hogy hová forduljatok. Ők befogják a kutyát, és ha van gazdája, és normális, akkor ott, ha nem, akkor pedíg állatkórházban, gyepmesteri telepen teszik karanténba a ktyát. Tetanuszért már menjen vissza a párod!
7. panasonic (válaszként erre: 3. - Ea9bff1b44)
2009. márc. 25. 14:41

Kobor kutya, de gondoljuk ki lehet a gazdája.

(A kutya nem olyan kobor hogy ápolatlan hanem látszik hogy van gazdája és ápolt.)

Igen meg is kérdezték a sürgösségin és azt a választ kaptuk be kell vitetni a kutyát megfigyelésre hogy megnézzék hogy veszet-e, de hogyan mikor nem tudjuk pontosan hogy ki a gazdája é a kutya pedig nem vár meg minket...

2009. márc. 25. 14:41
Szia! Én azt tudom, hogy ha kóbor macska harapja, karmolja meg az embert,akkor kell kapnia veszettség elleni oltást. És azt nem is egyszer kapja, hanem többször vissza kell menni.
2009. márc. 25. 14:37
A kutya könyvében latinul lesz valószínűleg beírva, ha oltották, így keresd: Rabies
4. 1f9774333a (válaszként erre: 1. - Panasonic)
2009. márc. 25. 14:37
sebészetre. Oltást kell hgoy adjanak.
2009. márc. 25. 14:36
Mindenekelőtt az a kérdés, hogy saját kutya, vagy idegen harapta-e meg. Hogy miért lényeges ez? Mert tudni kell, hogy a kutya kapott-e veszettség elleni oltást! Ezt egyébként a sürgősségin is meg kellett volna ezt kérdezni, és a tetanusz semmiképpen enm lett volna elhanyagolható, ha egy éven belül nem kapott a párod. Ha ismeritek a kutya gazdáját, el kell tőle kérni az oltási kiskönyvet, amiben meg kell nézni, hogy 1 éven belül volt-e a kutya oltva. Szerintem a háziorvos meg tudja mondani, mi a további teendő, hová kell menni, ha a kutya nincs oltva, mert akkor a férjedet kell injekciózni.
2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Panasonic)
2009. márc. 25. 14:33
Szerintem vissza az orvoshoz!azonnal! Tetanuszt kellett volna kapnia!
2009. márc. 25. 14:32

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy kutyaharapáskor hova lehet fordulni?

Mivel páromat ma megharapta egy kutya és eléggé vérzett a keze,bementünk a sürgősségi osztályra a kórházba ahol azt közölték hogy nem tudnak vele mit kezdeni lefertőtlenítették majd elküldték a páromat.

Arra gondoltunk azért egy tetanusz oltást csak adnak a biztonság kedvéért de nem. Nem szeretném ha későbbiekben szövödményei legyenek.

Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook