Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külön hálószoba pro és kontra fórum

Külön hálószoba pro és kontra (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 12. 15:09
Általában csak akkor zavar, ha előbb alszik el. Ha én elalszom, utána bármit csinálhat. Mélyen alszom, de ő egész éjjel fűrészel, áthallatszik a gyerekszobába is. :)
28. globus (válaszként erre: 26. - Dominós)
2015. márc. 12. 15:05

Be kell fogni az orrát :)

Állítólag a kisujj, vagy fülcimpa finom szorítása szintén hatásos.

27. dominós (válaszként erre: 20. - Laszti)
2015. márc. 12. 15:05
óóóóóó minő romantika! Irigylem.
26. dominós (válaszként erre: 8. - Globus)
2015. márc. 12. 15:04

Én máááá nem cibálom, odavágok egy emberesset, oszt ráförmedek: Ne horkójjá bazmeg! :D

Külön kis szobácska biza jó megoldás lenne! :)

25. trapiti (válaszként erre: 20. - Laszti)
2015. márc. 12. 14:55
Mi egy ágyban alszunk (egy jó nagy ágyban) de én sosem voltam az az összebújós fajta. Oké, amikor összbújás van akkor az, de ha alszunk akkor alszunk. Én nem szeretek egész éjjel összeizzadni a másikkal. Elég sokat mozgok is álmomban, kell a tér ahhoz hogy jól aludjak. A férjem ugyanilyen, úgyhogy jó is ez így :)
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2015. márc. 12. 14:54

Egyébként nálunk a férjem viseli nehezebben a külön alvást, de megérti mert tudja, hogy alvás zavarral küzdök minden szarra felébredek és utána nem tudok vagy csak nagyon nehezen visszaaludni.


Mondjuk ő azt mondja, hogy én is horkolok, de őt nem zavarja, sőt mosolyog rajta:)

23. globus (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2015. márc. 12. 14:52
Nálad van a pont :) Közös megegyezés, haszon mérlegelése.
22. BESTia ☺ (válaszként erre: 17. - 9c8432d068)
2015. márc. 12. 14:52
Olyat egy szóval nem mondtam, hogy attól, mert nem ismerek, nincs is ilyen, csak azt, hogy a környezetemben nincs és én sem tudom elképzelni. Attól még sok esetben működhet a dolog.
21. trapiti (válaszként erre: 1. - Cseel)
2015. márc. 12. 14:51

Ha mindkét félnek jobb akkor a külön hálószoba jó megoldás lehet, főleg ha mindenki nyugodtabban pihen. Nem befolyásolja szerintem a házasság hosszúságát :) Persze nyilván akkor ha a helyzet egyetértésben alakul így.

Én szeretek a férjem mellett aludni, ő is horkol, de én nagyon jó alvó vagyok, nem zavar. Ha nem tudnék aludni tőle, akkor meggondolnám, mert többet árt egy kapcsolatnak az örökös kialvatlanság mint a külön alvás...

20. Laszti
2015. márc. 12. 14:50
Anyukámék 34 éve házasok és a mai napig összebújva alszanak! 😊
2015. márc. 12. 14:49

Hát az biztos, hogy nem ettől lesz sem jobb, sem rosszabb, sem rövidebb, sem hosszabb a házasság.


Az viszont biztos, hogy mind minőségileg, mind mennyiségileg aludni, pihenni kell.


Az én férjem horkol, és csak akkor hagyja abba ha jól oldalba lököm, de akkor is azt mondja, hogy ő nem horkol mert ébren vagy. Közben úgy alszik, hogy az ágyat ki lehetne alóla venni:)


Szóval nálunk is-is a felállás. Van, hogy együtt a hálóban de van, hogy én a lányom szobájában ( ő már pár éve elköltözött).


3 szobánk van, tehát nem okoz gondot a nyugodt, kényelmes, pihentető alvás és így nem küzdök azzal, hogy felébredek a horkolása miatt és nem tudok visszaaludni, mert csak felidegelem magam:)

És persze másnap mindketten korán kelünk és megyünk dolgozni.

Túl ezen, én szeretek elterpeszkedve aludni.


A szüleim is külön, igaz ők 70 évesek és mindkettő alvás zavarral küzd.


Régen is külön aludtak a nemesi, arisztokratikus házaspárok, királyok, grófok...nem volt az olyan nagyon rossz. Ha akartak valamit, kopogtak és meglátogatták egymást:)

18. Laszti
2015. márc. 12. 14:49

Én se tudnám elképzelni!

Minden este összebújva alszunk el.

Még lámpaoltás után beszélgetünk amig el nem alèlunk teljesen és szòl:" na mostmár tolass ide mami", általában ugyanigy is ébredünk reggel! 😊

17. 9c8432d068 (válaszként erre: 13. - BESTia ☺)
2015. márc. 12. 14:47
Erre annyi a megjegyzésem,hogy 43 éve házasok vagyunk,és 30 éve külön alszunk.....
16. globus (válaszként erre: 11. - B00d33e65c)
2015. márc. 12. 14:47
Sehány év alatt nem szokható meg az éjjeli alvás zaklatottsága. Nekem 30 alatt nem sikerült, de nem szeretném egyéni kudarcként elkönyvelni, inkább jó megoldásnak tekintem :)
2015. márc. 12. 14:45
Ez párfüggő is. Akik attól mennek szét, mert külön szobában alszanak, azoknak ez már a végső indok. Ha nem emiatt, akkor másmiatt távolodnának el egymástól.
14. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Leoborta)
2015. márc. 12. 14:44
Fiatalon el sem tudtam képzelni, 3 éve természetes.:))
13. BESTia ☺ (válaszként erre: 4. - B00d33e65c)
2015. márc. 12. 14:40

Egyetértek. Akiket ismerek és külön hálószobában aludtak, azok nemsokára szét is mentek.

Egy pár van még, akik együtt vannak és külön alszanak, ott az anyuka a gyerekkel alszik. Azt mondja könnyebb úgy felkelni, vagyis fel sem kell kelni, mert csak magához veszi a gyereket, ha felébred.


Szerintem az eltérő életvitelre sem a külön hálószoba a megoldás.

12. cseel (válaszként erre: 3. - Gkreka)
2015. márc. 12. 14:39
Ez jó:D:D
11. b00d33e65c (válaszként erre: 8. - Globus)
2015. márc. 12. 14:39

Viszont megszokható!

Max egyszer kell neki szólnom,hogy forduljon meg.Éjjel meg hol arra ébredek hol a gyerekre.

De ha már nagyon fáradt vagyok észre sem veszem.

A horkolásért sosem veszekszek vele,mert:1;nem tehet róla 2;állítólag terhességem utolsó szakaszában én sem voltam különb mégsen csesztetett soha.

10. cseel (válaszként erre: 5. - 2c5f60da64)
2015. márc. 12. 14:38

Nálunk is így van.

A párom három műszakban dolgozik.

Délelőttös héten,hajnali fél négykor kel,és este nyolckor ágyban van.

Évtizedek óta későn fekvő későn kelő voltam.

Orrsövényferdülésem van,ezért hangosan horkolok.

Ő is nagyon horkol,de engem nem zavarna,ellentétben őt az én hortyogásom.

Még az órákat is levette a falról,mert csak teljes csöndben tud zavartalanul pihenni.

9. globus (válaszként erre: 7. - Leoborta)
2015. márc. 12. 14:37
Simán. Mi van akkor, ha a párod nem tud nyitott ablaknál aludni, mert zavarja az utcazaj? A másik fél fulladjon meg, mert neki így megfelelő, na ne.
8. globus (válaszként erre: 4. - B00d33e65c)
2015. márc. 12. 14:35
Szerintem ha egész éjjel cibáljátok egymást, hogy halkabban, fordulj el, még nagyobbfeszültséget generál... :) Nehezen tudom elképzelni, ha egész éjjel kínoz a társam, reggel csupa csíz és mosolygás legyek feléje. Horkolás éppen az a probléma, ami különösebb nehézség nélkül orvosolható.
2015. márc. 12. 14:34
Ennyi év után el tudnám képzelni...:)
6. 4b92daccda (válaszként erre: 1. - Cseel)
2015. márc. 12. 14:31

Szerencsére a férjem nem horkol (még :D), de el sem tudom képzelni hogy külön szobában aludjunk.


Én délelőtt dolgozom, ő délután, így elég későn ér haza. De meg szoktam várni, hogy együtt vacsorázzunk, együtt fürödjünk, és együtt feküdjünk le... tulajdonképpen össze vagyunk ragadva :D

2015. márc. 12. 14:28

Nyilvánvaló, hogy akkor külön szobában érdemes aludni. Egy kipihent ember kiegyensúlyozottabb, aktívabb, míg egy állandó fáradtság nagyon rossz hatással lehet a kapcsolatra (kevesebb szex, ingerültség stb.) Egyértelmű, hogy akkor elfogadott a külön hálószoba aludni.


Én sem tudok mással egy légtérben aludni, akkor sem, ha a párom. Aki nem tudja majd elfogadni, hogy külön szobában akarok aludni az mehet. Ha valaki szeret, örül a másiknak és lényegtelen, hol alszik.


Kipihenten az összebújás is gyakoribb:)

4. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Cseel)
2015. márc. 12. 14:27
Én sem tudom kipihenni magam,mert a férjem úgy horkol,mint egy influenzás grizzli,de nem megyek át másik szobába.Szerintem ellenkezőleg van.Minél távolabb vagytok annál hamarabb távolodtok el egymástól.
2015. márc. 12. 14:25
Erről csak az a vicc jut eszembe, hogy a jó házasság titka a külön hálószoba. Az egyik Párizsban, a másik New Yorkban legyen!
2. pieta4 (válaszként erre: 1. - Cseel)
2015. márc. 12. 14:24
A jó és hosszú házasság titka nem ez:)
2015. márc. 12. 14:22

Sziasztok!

Véleményeket várok ebben a kérdéskörben.

Valóban a külön hálószoba a jó és hosszan tartó házasság titka?

Mi van akkor,ha az egyik fél nem tudja kipihenni magát,mert sokat dolgozik,és eltérő a bioritmusuk,esetleg a zavaró horkolás is szerepet játszik?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook