Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliába menne a barátnőm, nyelvtudás nélkül dolgozni. Ötletek? fórum

Angliába menne a barátnőm, nyelvtudás nélkül dolgozni. Ötletek? (tudásbázis kérdés)

2012. júl. 26. 21:31
*Karitasz stílusban*
2012. júl. 26. 21:30
MI stoppal mentünk ki.... Gondoltunk egyet, és hopp: Irány a benzinkút. Bmx fesztivál volt a cél, bár, , ténylegesen az utolsó napra értünk ki... Utolsó nap, utolsó délutánjára. Akivel én kimentem, az rögtön az első éjszaka magamra hagyott. Utána még megannyiszor. Sátorral kezdtük, végül napok múlva már-már ismerni véltem az idegen világot. Elég talpraesettnek kell lenni ahhoz, hogy ne adhassanak el prostinak, ne öljenek meg, stb. Nekem szerencsém volt. Nagyon nagy szerencsém: Valami csoda folytán olyan embereket vonzottam be, akikkel mai napig is beszélek, akiket a mai napig szerethetek, akikhez kötödhetek a mai napig... Az az ember, akit atyámmáé fogadtam kinnt Kölnben, idén januárban ment el... Örökre. 3 évnyi ismeretség, együtt lakás (egy albérleten belül kb.) milliónyi keserű könnyet hozott magával végül. De: A 3 év alatt kinnt töltött idő szépsége ezért ezerszer kárpótol. Ötször, tizszer, ezerszer. Igen: Volt nehéz. Volt, hogy napokig utcán aludtam. Volt, hogy rettegtem. Volt, hogy azok csapatába rettegtem, akikkel végül vérszerződést kötött a lelkem. Egy életre szólót. Kemény. Volt, hogy 2-3 napig alig néhány falat kaja jutott. Az is "Katitasz" stílusban. Utcán osztogatott kaják, stb... De csak elkezdeni nehéz. Kivitelezni. Amint az ijedtség elmúlik már csak rajtunk múlik. Szarból lehet szart építeni... De lehet várat is. Olyan várat, amit évek múltán sem mos el az eső. A szél... A viharok. ;)
2012. júl. 13. 21:30

Úgy semmiképp se, hogy se pénze, se ismerőse nincs kint. Ha pedig tudja, hogy ki akar menni, akkor azonnal essen neki a nyelvtanulásnak.

Igen, vannak sikersztorik, akik megcsinálták, de a többség nem... emberfüggő, ez is tény, de ez egy hatalmas kihívás.


Még egy javaslat: kezdje el otthon tanulni a nyelvet, jusson el egy alapszintre és próbáljon meg au pairként elhelyezkedni egy helyi családnál. Töltsön ott egy évet. Ez alatt megtanulja a nyelvet, a kultúrát, a környzetet és még egy kis tartalékot is fel tud halmozni, amivel már könnyebb lesz a saját lábra állás.

22. Dinasztia (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2012. júl. 13. 17:42
:D Ott a pont!:)
2012. júl. 13. 16:36
Ti kettem mentetek.Egymás támaszai voltatok egy ideig.De megmondanád hol aludtatok,mit ettetek,hová indultatok munkát keresni az 5000 ft-tal?Hogy teltek az első napok?És biztos h a barátnődnek ilyen szerencséje lesz?Egyedül?
2012. júl. 13. 16:31
Ps: Köln azóta a második otthonom lett. És igen... Mindig is vissza várnak majd.
2012. júl. 13. 16:31
Úgy mentem ki Kölnbe, 3 évvel ezelött, hogy egy németül nem beszélő barátnővel, én sem tudtam a nyelvet, talán az alapokat sem, ötezer forinttal indultunk el. 3 hónapot töltöttünk kinnt, útjaink elváltak, és nyelvtudással jöttem haza, új barátokat szereztem, olyanokat, akikre az éltemet bízhattam volna. Munkát találtam, mindent. Tehát: Nem lehetetlen. Sőtt. Egy próbát megér. Én támogatom benne. Privát levelet kaptam, többet, csupa biztatással benne. És lehetőségekkel. Látjátok? Nem lehetetlen... ;)
18. mirjam27 (válaszként erre: 17. - 8ef78160df)
2012. júl. 13. 14:50
Ebben igazad van, legalább egy alaptudás azért kellene. De pl én tudok több példát is az ismerőseim körében akik belevágtak, kisebb-nagyobb nyelvtudással és ment nekik. Nem rögtön, nem azonnal, de boldogultak, boldogulnak méghozzá elég jól. Úgy gondolom ez emberfüggő is. :)
17. 8ef78160df (válaszként erre: 16. - Mirjam27)
2012. júl. 13. 14:43

Miért ne? Az angol nem tudása miatt. Az ő dolga teljesen, hogy mit csinál, de nem könnyű már itt sem normális munkát találni.


Amit még javasolni tudok, hogy otthonról keressen magyar családot, aki dadát keres, vagy házvezetőnőt.

16. mirjam27 (válaszként erre: 13. - 8ef78160df)
2012. júl. 13. 14:35
Tudom, hogy nem ingyen, de nem olyan sok. Annyit megér, hogy segítenek szállást, munkát keresni, hivatalos dolgokat intézni. Nem beraknak, hanem bekell adnod magadnak az önéletrajzodat ahol esetleg van felvétel, te döntesz. Nem azt mondom, hogy egyszerű, lehet sok idő mire talál megfelelő munkát. Kell hozzá némi kezdő tőke is, de én úgy gondolom akinek van bátorsága, némi rátermettsége és lehetősége az menjen! Főleg ha fiatal! Miért ne?
2012. júl. 13. 14:34
hat sajnos ez felejtos!!!nyelv ,nemi osszegyujtott £ nelkul neki se vagjon!Manapsag mar a kezes-labas munkahoz is nyelv szugseges!!!en ennyi tapasztalattal tuti nem vagnek neki Anglianak.De viszont ha valakinek van a fejeben valami,azzal akar Agencyknel is tud kopogtatni,es ha ott kitudja tolteni a felvetelilapot akkor talan munkat is kap.Ja es angol nyelvu CV -nelkul ne is jojjon,az mindenhova krell,barhova megy kopogtatni
14. *Gold*
2012. júl. 13. 14:34
Most gondold el, hogy beállítják mosogatni, de el akarják küldeni a fehér mosogatóból a feketébe hogy hozzon el egy lábast mert szükség van rá, gyorsan el kell mosogatni. Nyelvtudás hiányában a barátnőd nem fog érteni ebből semmit és szerintem ki is csapják a melóhelyről már ha egyáltalán felveszik.
13. 8ef78160df (válaszként erre: 8. - Mirjam27)
2012. júl. 13. 14:27
Nem ingyen, és ahová beraknak pl 150 fontért, lehet, hogy dolgozol 3 napot, ami próbanap, amiért pénzt nem kapsz, és utána megint ott vagy, hogy nincs munkád.
2012. júl. 13. 14:27
Előbb a nyelvtanulás, kicsit az ottani szokások megismerése, és utána belevágni az ilyesmibe. Vakvilágba nyelvtudás nélkül kimenni felelőtlenség. (szerintem)
11. syria (válaszként erre: 7. - Mafalda)
2012. júl. 13. 14:27
Szerintem nincs 20. Ezért is ennyire naiv. :(
2012. júl. 13. 14:27
Szerintem meg menjen ha van bátorsága hozzá. Azért az igaz, hogy legalább az alapokat megkellene előtte tanulni.
2012. júl. 13. 14:26
Többen jönnek ide ki, akik nem tudják a nyelvet. A legtöbb haza is megy. Aki itt marad, annak vagy a párja van itt, aki eltartja, vagy ismerőse berakta őt autómosóba, vagy szállodát takarítani napi 30 fontért...
2012. júl. 13. 14:22

londonimagyarok.hu

Regisztrál némi pénzért az irodában Pesten, és ők mindenben segítenek.

2012. júl. 13. 14:22
Miért gondolják emberek,hogy csak úgy elindulnak a világba?(kivéve ha üldözöttek).Ki fog kint törődni velük?A rossz emberek legfeljebb,akik meglátják benne a lehetőséget és kihasználják.Ez felelőtlenség.Hány éves a barátnőd?
2012. júl. 13. 14:22
Kizárt hogy nyelvtudás nélkül boldogulna. Beszéld le róla, nem lehet ennek túl jó vége.
2012. júl. 13. 14:20
Van kint ismerőse,van összegyűjtött pénze?
2012. júl. 13. 14:20

Butaság, saját magával szúr ki.

Előbb tanulja meg a nyelvet.

2012. júl. 13. 14:19

Felejtse el, minimum egy erős alap illetve egy közepes középfok kellene hozzá.

Mégha mosogatni megy akkor is kellene valamit értenie.

2012. júl. 13. 14:18
Ne menjen!
2012. júl. 13. 14:17
Angliába menne a barátnőm, nyelvtudás nélkül. Dolgozni. Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook