Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kreatív Nyelvtanulás Módszere fórum

Kreatív Nyelvtanulás Módszere (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
77. bced2fcc4a (válaszként erre: 75. - Ypszike)
2011. dec. 19. 17:04
középfokod van? (mindkét csomagot tanultad?)
2011. dec. 19. 17:03
Nekem meg van mindkét csomag angolból... nem tudom hol élnek azok akik azt írják alig van szókincse... a két tananyag össz szókincse min 3500szó... akárhogyis nézzük szerintem középfokra teljesen jó. egyetlen hátránya van, hogy tényleg monoton. de pihenésképpen youtube-on vannak idegennyelvű sorozatok, ha megfárad az ember meghallgat egy egy videót, és máris mehet tovább. :) sok oldalt megnéztem már interneten és nagyon sokan erre a technikára esküsznek... szóval hajrá és sok kitartást emberek :)
75. ypszike (válaszként erre: 72. - Babli)
2011. dec. 13. 19:28
Angol nyelv,2009.Februárban.
74. Manoka7676 (válaszként erre: 73. - 0b072d96f2)
2011. nov. 17. 16:01
Sziasztok, mindenképp vágj bele. Nagyon jó az anyag, én már a 6. fejezetnél járok,2 hónap alatt, bár lassan haladok vele, mert nem csak ezzel foglalkozom, de rettentő nagy tudást ad.Ha a középfokkal végeztem, akkor mindenképp megveszem a felsőfokot is, utána pedig németből nyomom. Megérdemlik azt a 20000 ft-ot, nem pénz érte. Jártam tanfolyamra, plusz magántanárhoz, de egyik sem adott akkora tudást mint ez a 6 lecke, és nem is volt összeszedett, mint ez. Csak ajánlani tudom, bár hátránya, hogy tényleg monoton.
2011. nov. 4. 15:23
Én azt hiszem belevágok hamarosan az angolba.Nagyon jókat írtok:))
72. babli (válaszként erre: 71. - Ypszike)
2011. nov. 4. 13:02
Mikor tettél belőle sikeres vizsgát s melyik nyelvből?
2011. nov. 4. 12:18
Én így vizsgáztam le!!!
2011. nov. 4. 11:30
Azt elfelejtettem hozzáfűzni az előbbihez, hogy ez a fajta tanulás csak akkor monoton, ha kedvetlenül állsz neki vagy ha esetleg kényszerből tanulsz (de ebben az esetben a világ összes módszerét próbálhatod, soha nem fogsz használható, stabil, biztonságos, élményt nyújtó nyelvtudásra szert tenni)! Ha viszont szeretettel és érdeklődéssel fordulsz a nyelv felé, akkor nagyon élvezetes lesz a tanulás, mégpedig azért mert a sok-sok helyes mondatkombináció, amit te magadnak raksz össze sok lelkesítő sikerélménnyel fog tovább hajtani! (A szókincset egy egyszerű kétnyelvű szótárral úgy bővíted, ahogy akarod, nem kell mereven ragaszkodni a szólapokhoz, azok csak egy segítő keretet adnak a tanulásodhoz).
69. babli (válaszként erre: 68. - Ista-pista)
2011. nov. 4. 10:38
Szia!Köszönöm,ez biztatóan hangzik! :-)
2011. nov. 4. 10:09

Sziasztok!


Én olasz nyelvtanár vagyok, az egyik csoportomban egy ugyanezen szisztémán alapuló módszert használok, elképesztő eredményeket sikerül produkálnunk!

Úgy gondolom, hogy tanári vezetéssel sokkal hatékonyabban lehet használni ezt a csomagot is, mert valóban vannak kevésbé kifejtett részletek, sőt több hiba is csúszott az anyagba (legalábbis az olasz változatba, amit én ismerek).

Valaki előttem említette, hogy gyakorlat nélkül nem lehet sehova jutni ezzel a módszerrel. Valószínű, hogy nem érti a lényegét az egésznek, hiszen ez maga az állandó gyakorlásról szól! A kitartás mindenképpen nagyon fontos, mert robbanásszerű eredményt - tapasztalatom szerint - heti 3*2 órás csoportos tanulás mellett kb. 4 hónap után lehet elérni. Akkor viszont az ilyen módon nyelvet tanuló már "zsigeri" nyelvi készséggel rendelkezik!

Szóval hajrá mindenkinek!

István

67. babli
2011. okt. 19. 12:49

Sziasztok,arra lennék kíváncsi,hogy valaki tanult e a Gál Ottó kreatív nyelvtanulás módszerével?Ha igen sikerült belőle letennie a nyelvvizsgát?


Köszönöm előre is a válaszotokat!


Andi

66. Manki
2011. okt. 3. 13:57

Sziasztok!


Tanult már nyelvet valaki Gaál Ottó Kreatívnyelv módszere alapján? Hatásos? Érdemes beruházni rá?


Előre is nagyon köszi a segítséget!!!

65. babli
2011. szept. 6. 15:18
Sziasztok,nem tudom ki olvassa még a fórumot,de kíváncsi lennék arra,hogy aki elkezdte az le is tudott e nyelvvizsgázni?
2011. jún. 28. 11:18

Sziasztok!


Én a német kezdőt töltöttem le és nyomtattam ki már ezer éve. Most német nyelvterületen fogok létezni egy ideig, gondoltam megpróbálom "összerakosgatni" a nyelvtudásomat (8 éve tanulok németül, de egy darab nyelvtanilag helyes mondatot nem tudok összerakni). Nagyon sok alap dolgot most tudtam meg, ami nyilván az eddigi nem túl sikeres nyelvtanulási módszereimnek is betudható. Én nekem a Tangram meg ilyenek túl "széjjelszórtnak" tűnnek, én a rendszerezetten leírt dolgokat szeretem. Tény, hogy monoton és vannak benne hibák (amiket nem tudom észrevennék-e, ha tényleg teljesen most kezdtem volna, meg én még egy olyan változatot használok, amiben olyanok vannak, hogy kartárs, NSZK, meg NDK, lehet, azóta ezek javítva lettek). Most még gyorsan haladok vele, lehet, hogy valaha én tudtam ezeket (vagy a tudatalattim megjegyezte ezeket az iskolából, ahol nem figyeltem). Egyenlőre a hézagokat szeretném pótolni, majd nyelvvizsgáznom is kéne, mert tiszta gáz, hogy én leszek a legutolsó aki lerakja. Nekem ez így egyszerű, gyors, ha valamit nem értek, német nyelvtankönyv, vagy internet.


Kicsivel ezelőtt már elkezdtem a francia kezdőt, szerintem az első leckét be sem fejeztem, de már egy akkor még Magyarországon is fogható francia hírcsatornából elég sok szót felismertem, néhány mondatot értettem is. Én ezt nagyon nagy sikernek könyveltem el, csak kitartás kellett volna, aminek az én családom már generációk óta nem ura (plusz a melléknevek nekem érthetetlennek tűntek, ezért feladtam). De szerintem ha a németet befejeztem, meg fogom venni a franciát, mert megérdemlik azt a 20 ezer forintot.


Összegezve nehezítő tényező a cuccban, hogy monoton, gyakran kell vele pár perces szüneteket tartani (és hát akit ez zavar, nem színes, csilivili).


Remélem segítettem a döntésben.

63. Agi03
2011. máj. 6. 19:25

Franciából megszereztem a 12 leckét hanganyaggal együtt. Ha azt becsületesen megtanulom, akkor milyen szintű tudást ad (optimális esetben)?

Vagyis a 12 lecke milyen szintr juttat el valójában?

2011. ápr. 27. 14:20

Köszi!

Fejleszteni soha nem árt a nyelvtudásunkat, mert különben hamar megkopik, ha az ember lánya nem gyakorlolja.

2011. ápr. 27. 13:38

Szia!


Én ezt még nem is hallottam.

Milyen nyelvet tanít és mi a módszere?

2011. ápr. 27. 13:29

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy valaki tanult-e már nyelvet közületek Gaál Ottó Kreatívnyelv módszere alapján. Hatásos? Érdemes beruházni rá? Tapasztalatokat szeretnék hallani. Köszi!

2011. márc. 25. 16:14
Sziasztok valakinek nincs meg az angol kikérdező tár?
2011. márc. 6. 15:40

Igen felírják az adataidat, amikor megveszed.

A neten található példányok is szerzői jogot sértenek, ez sajnos tény és erről szóltam Neked.

A jelenleg hatályos tv alapján saját célra sem másolhatsz le egy egész könyvet.

a bevezetőben pedig egyértelműen le van írva:

"Minden jog fenntartva! A tananyag szerzői jogvédelem alatt áll, másolása törvényt sért. Az ebből adódó erkölcsi ill. anyagi kár megtérítésére a szerző minden esetben igényt tart."

De nyilván sokan lemásolják és nem tudtam, hogy másolni akarod. ettől ez még törvénybe ütközik.

A havernak sem másolhatod, mivel szabad felhasznáslásnak csak a saját célra történő másolás számít, saját gépeden más számára másolni is tilos.

Nem okoskodom csak iparjogvédelemmel (is) foglalkozom:-)

Egyébként a törvénynek bárhol utána olvashatsz.


Tehát akkor a válaszom az eredeti kérdésedre: sajnos nekem nincs holland nyelvű.

Sok sikert a nyelvtanuláshoz.

57. viliflora (válaszként erre: 56. - Quantumleap)
2011. márc. 4. 19:18
Gaál Ottóékét. Vagy nem megvenni akarod? Mert ezek az anyagok sorszámozottak, elvileg nem fénymásolhatók.
56. Quantumleap (válaszként erre: 55. - Viliflora)
2011. márc. 4. 17:22
Mármint milyen telefonszámot és kiét?
2011. márc. 3. 18:53
Én csak telefonszámot tudok.
54. viliflora (válaszként erre: 53. - Wombath)
2011. márc. 3. 18:53

Szia!


Ne haragudj, de kórházban voltam és csak most vettem észre hogy írt valaki:-)))

Kezdhetjük hétfőn? Nekem az tökéletes lenne. Addig kitalálunk valami tervet: hogy haladjunk. Meg csinálhatunk egy klubot magunknak ahol csak angolul tudnánk kommunikálni, ha benne vagy.

Szép estét!

53. wombath (válaszként erre: 52. - Viliflora)
2011. febr. 24. 08:16
Én benne lennék. Nekem is szeptemberben kellene
2011. febr. 2. 20:17
Kifelejtettem: cél: nyelvvizsga szeptemberben.
2011. febr. 2. 20:17

Sziasztok!


Angolból kezdene velem valaki mondjuk a hónapban?

Gaál Ottó angol középfok.

2010. dec. 25. 18:30

Sziasztok!


Felsőfokot próbált valaki? Engem az érdekelne, hogy mennyire lehet arra felkészülni vele...

2010. nov. 2. 09:10

Sziasztok!Én kb 1 hónapja kezdtem el a spanyol nyelvet tanulni ezzel a módszerrel és nagyon hatásos!!!

Annyi hozzáfűznivalóm lenne csak hogy 250 szónál jóval több található benne,mert az első szólapon 112,míg a másikon 114 szó található.Ez akár hogy is számolom már 228 szó...

Ha kitartóak vagytok és szántok rá időt(nekem sincs sok elhihetitek 3 gyerek mellett)mint ahogy a tanár által tanított nyelv is idő, akkor biztos lesz a siker!Már az óriási örömet jelentett nekem hogy a cd után ki tudtam ejteni a szavakat(mert hát igen szinte a nulláról indultam).

Az meg aki nem próbálta,nem ismeri inkább ne írjon,mert elveszi a kedvét annak a sok embernek akik valóban el szeretnének sajátítani egy nyelvet,de vagy kevés az idejük vagy drágának találják az órákra járást!!!!!

Én jó tanulást,kitartást és örömet kívánok mindenkinek aki rászánja magát!!!!

2010. okt. 26. 13:23
Orosz nyelvet tanult már valaki ezzel a módszerrel? Vagy bármi mással, lényeg h itthon, egyedül is lehessen jól haladni vele.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook