Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kreatív Nyelvtanulás Módszere fórum

Kreatív Nyelvtanulás Módszere (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2010. okt. 26. 13:20

Sziasztok!


Oroszt tanult valaki ezzel a módszerrel? Ha igen, érdekelnének a tapasztalatok!


Köszi előre is!

2010. aug. 9. 14:21
Én is megvettem ezt az anyagot, el is jutottam kb. a 8 leckéig, de meguntam. Számomra nagyon monoton volt, azoknak ajánlanám akik tényleg napi szinten le tudnak mellé ülni és van kitartásuk.
45. honeymix (válaszként erre: 39. - Johannia)
2010. jún. 29. 20:42
Szia! Az ember kutakodik,próbálkozik,mint például én is és képtelen eldönteni mi lenne a jó.Ezt használják ki.Azt szeretném Tőled megkérdezni,hogy mit találtál ami jónak tűnik és letölthető (és honnan).Most kezdtem a napokban a németet de lassan kezdek vért izzadni vele.Van ugyan oktatóm de azt hiszem a szisztémája nem egészen 100-as.
44. SF (válaszként erre: 41. - Johannia)
2010. jún. 2. 19:35

Honnan vetted, hogy megharagszom?:-))

Csak azt írtam le, amit mások mondtak róla, azzal meg nyugodtan vitatkozhatsz. Én inkább az ELO-t szeretem, ezt csak kiegészítésnek szoktam olvasgatni. Volt, amit innen értettem meg, mert hát én se vagyok már mai gyerek, iskolára meg nem telik. Tanulok abból, ami elérhető. Ez van.

2010. jún. 2. 19:35
Szia Johannia én még életemben nem tanultam angolt most szeretném elkezdeni és elég nehezen tanulok nyelveket van valamilyen ötleted hogyan tudnék nyelvvizsgát szerezni rövid idő alatt a nyelviskolákban sem bízom igazán.Említettél egy másik könyvet amiből jobban tudtál tanulni és az milyen könyv?
2010. jún. 2. 19:22
Sziasztok köszönöm a válaszokat.Okosabb nem lettem. Szerintetek pénzkidobás megvenni vagy meg lehet tanulni beszélni belőle?
2010. jún. 2. 19:21

Én könnyen tanulok nyelveket, de ez a módszer úgy néz ki, nem az én világom.

Mondatelemek kombinálása. Hát de ha nincs hozzá gyakorlat, hogy gyakorlod be, hogy biztos legyen a tudásod? Vagy magadnak kreálsz, és ettől kreatív? :)

Meg én többnyire egy nyelvet nem papírért, hanem tudásért tanulok (lehet alapfoknak elég, én általában minimum középfokra szoktam készülni). Nekem kevés támpont volt, hogy csak szavak és mondatok vannak, azok kerülnek felolvasásra és én ismételjem utána, és akkor ezek szerint szabadon kombináljam a felsorolt elemeket. Nekem hiányzik egy jó kis szituációs szöveg, amihez vannak mondjuk kérdések, amiket nekem kell megválaszolni. Persze lehet nem eléggé kreatív a nyelvérzékem vagy elemkombinációs technikám :) Amúgy az elemkombinálás nem nagy cucc, de ahhoz kell egy biztos tudásbázis közvetítése (komplex dolog, nyelv, kultúra stb), én ezt nem láttam meg ebben a könyvben. És ha már a kommunikációt említetted, a könyv nem közvetít szituációkat, élethelyzeteket, kultúrát(!!), amelyeket sablonként esetleg lehetne használni az életben. Nekem ezzel volt a legnagyobb bajom.


De ha valakinek csak _papír_ kell, ahhoz talán jó...és ezt a te virtuális barátaid is alátámasztják.


Persze nem vitatom, hogy valakinek totálisan bejött és ettől eljutott egy magabiztos középfokú szintre, amit bátran mer használni az adott országban, de a kommunikációs helyzetek és kulturális háttéranyag közvetítése nélkül nekem ez a könyv igen problémás. És ettől van az, hogy a másik könyv első 3 leckéjével többet tanultam (2 nap), mint a kreatív nyelvessel egy hét alatt (nem tudom, hány lecke volt). Szóval nemcsak úgy beszélek róla, hanem próbálkoztam vele, de nem nagyon ragadt meg, míg a szituációs könyvből, ami szintén kommunikáció alapú könyv, jobban megmaradtak a dolgok, lehet azért is, mert van hozzá gyakorlat és van mihez kötni, asszociációkat ébreszt. De ez csak az én véleményem. Másnak, mint te is írtad a virtuális ismerőseidet, lehet bejön ez a könyv, nekem szürke és unalmas volt. Mindenkinek magának kell megtalálnia a legmegfelelőbb módszert. Nekem nem jött be Gál Ottó.

písz :)

40. SF (válaszként erre: 38. - Böbe212)
2010. jún. 2. 18:53

Nem értek egyet az előttem szólóval. Attól kreatív a módszer, hogy a megtanult mondatelemeket szabadon tudod kombinálni. Azoknak jó, akik inkább beszélni szeretnének megtanulni, kevésbé mennének rá a nyelvtanra. Különben ez a módszer is tartalmaz nyelvtani ismereteket, bár nem annyit, mintha az origó nyelvvizsgára készülnél.

Ismerek (virtuálisan) embereket, akik ennek segítségével tettek nyelvvizsgát. Alapfokra tökéletesen elég az anyaga, középfokra még szavakat kell tanulni.

2010. jún. 2. 18:39

Szia. Én letöltöttem az egyik nyelvhez, amit szeretnék megtanulni egy Gál Ottó féle kreatív nyelvtanulási módszeres könyvet. Na hát az minden, csak nem kreatív! Nyelvhasználathoz gyenge, nyelvvizsgaszerzéshez talán jó, ha _bemagolod_ az egész könyvet... De érdekelne olyan, aki tényleg csak és kizárólag ennek segítségével tette le a nyelvvizsgát és használható a nyelvtudása is.

Én letöltöttem egy másik könyvet és abból már most 3 lecke után el tudnék lenni az adott országban gond nélkül, és ez nem arcoskodás, csak nekem jobban fekszik a hagyományos, kommunikatív, de nyelvtant szerető könyvek, amelyek igénylik, hogy te magad is produkálj, alkoss mondatokat írásban és szóban.

A Gál Ottóban tudod mi van?

Szavak, azok felolvasása, majd mondatok felolvasása és azokat ismételgesd. Hát ez mitől kreatív?? A szókincs miatt nem dobtam kukába, egyébként én oda tenném...De lehet van hozzá még gyakorló füzet, de nem találtam erre utalást...


Tényleg, ha van valaki, akkor írjon, engem is érdekelne, hogy lehet ebből a szerintem vacakból nyelvvizsgát letenni és egy biztos, használható nyelvtudást szerezni. Mert szerintem sehogy, de várom a cáfolatokat. :) Egyébként nagy pénzlehúzásnak tartom.

2010. jún. 2. 08:25
Ismeri valaki a Gál Ottó féle kreatív nyelvtanulási módszert?Ha igen akkor mi a véleménye?
2010. márc. 5. 13:00

Sziasztok!

Én a németet kezdtem el tanulni a kreatív módszerrel,de megakadtam.A letöltött hanganyagban (kezdő)csak a III.szólapig találom a hanganyagokat.A következő hanganyagokban(IV-V.stb)is csak a szólapok hanganyaga van meg,a gyakorló lapoké nincs.Ez letöltési hiba?Esetleg az eredeti CD is ilyen?A következő hanganyagokban csak németül beszél a hölgy,magyar pár már nincs hozzá.Ez természetes?És ezek melyik részekhez tartoznak?Még egy kérdés:a kikérdező kezdő németet hol tudom megtatálni és letölteni?

Köszönöm a segítséget!

36. szylwi (válaszként erre: 35. - 0cf5deea07)
2010. febr. 26. 15:45
Én most nekiálltam, igaz én nem nulláról kezdek, de nagyon passzív a nyelvtudásom. Mivel már van alapom hozzá, azt tervezem, hogy napi 1 leckét megcsinálok. Tegnap csináltam meg az elsőt, ma már elkezdtem a másodikat. Hétvégenként nem csinálok majd új leckét, hanem az addigiakat ismétlem. Mivel állást keresek épp, itthon vagyok egész nap, lesz rá kb napi 8 órám. Április 10.-én pedig elmegyek nyelvvizsgázni, ha törik, ha szakad :D
2010. febr. 24. 14:24
Én is megszereztem az anyagot és érdekelne, hogy valakinek bevált e? Persze azt nem hiszem el, hogy 10 hét alatt középfokút lehet vele szerezni, de pl. 1 év alatt... szóval van akinek bevált ez a módszer???
34. cilus (válaszként erre: 33. - Szylwi)
2010. febr. 22. 18:40
nem csináltam végig:( sosincs időm semmire..........
33. szylwi
2010. febr. 22. 10:21
Szia, te végigcsináltad a tananyagot? Hasznos volt?
2010. febr. 15. 15:59
Hát alaposan még nem tudtam átnézni, de úgy gondolom, hogy ehhez is sok-sok szorgalom kell. A tananyag felépítése szerintem jó. Csak hát ehhez is le kell(ene) ülni, és tanulni kell(ene). :)
31. e6e04e8184 (válaszként erre: 30. - Koperta)
2010. febr. 13. 21:03

Szió,

Én is szemezek a kreativ nyelvcsomaggal.Te már megvetted ha jól értem ,mi a véleményed róla?

30. koperta (válaszként erre: 29. - Zsuzsa68)
2010. febr. 8. 10:52
Köszi! Nem hiszek a csodákban, de azért beszereztem az anyagot. Hátha... Csak kitartást is kellene szerezni valahogy hozzá. :)
29. zsuzsa68 (válaszként erre: 28. - Koperta)
2010. febr. 7. 19:40

10 hét alatt szerintem nem lehet,

de mint szokták mondani "próba szerencse".

Sok sikert hozzá!

2010. jan. 18. 14:45
Konkrétan a Gaál Ottó által kifejlesztett nyelvtanulási módszerre lennék kíváncsi. Tanult már valaki ezzel a módszerrel? Mennyire jó? Valóban 10 hét alatt középfokot lehet elérni vele?
2010. jan. 18. 14:44
Hallott már valaki a kreatív nyelvtanulásról? Tapasztalatok?
26. alkata79 (válaszként erre: 13. - Leander27)
2009. aug. 10. 14:27
Bocsi nem olvastam el minden hsz-t, csak ehhez az egyhez szeretnék hozzászólni. Azt ugye tudod, hogy ha már írogatsz, jó lenne a valóságnak megfelelően írni. Ugyan pontosan nem számoltam össz hány szót tartalmaz a nyelvlecke első-kezdő része, de az tuti, hogy mind a 12 részhez tartozik szólap, és még a legutolsón is kb 70, de az elsőn is több, mint 100. Tehát barátok közt is, min 800-900 szót tartalmaz. Ugyan ne legyél már nevetséges... 250????
2009. márc. 14. 15:03
Egy év alatt napi fél óra!
24. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - Ypszike)
2009. márc. 14. 12:05
És mennyi idő alatt?
23. cilus (válaszként erre: 22. - Ypszike)
2009. márc. 14. 11:05
Gratulálok!!!
2009. márc. 12. 14:43
Nekem ezzel a könyvvel sikerült az alapfokú angolt megcsinálni teljesen egyedül!!!
21. cilus (válaszként erre: 13. - Leander27)
2008. szept. 25. 14:54
Sikerült levizsgáznod?Most töltöttem le az angol alap anyagot,de mindig mikor elolvasom a hozzászólásodat igen csalódott leszek:((Azért gondoltam hogy ezt a tanulási módot választom mertkicsi babám van és otthon akarok egyedül tanulni.Bár ez az *egyedül *nem teljesen igaz,mert barátnőmmel 2 hetente átbeszéljük a tananyagot.Majd elválik hogy megy!!milyen könyvet javasolsz még pluszba??Üdv.Cili
20. robbyt (válaszként erre: 13. - Leander27)
2008. szept. 21. 20:49
Az, hogy összesen 250 szót gyakoroltat nem igaz. Csak az első leckében van 120 szó. Az egész anyag 1500-1700 szót tartalmazhat, ami nem sok de a 250-nél jóval több. Az alapfokhoz szerintem elég lehet.
19. cilus
2008. aug. 30. 15:13
Most olvaslak benneteket és igen csak elkeseredtem:((Most akartam elkezdeni a relaxa angolt de így hozzá se merek fogni.Nincs időm tanfolyamra járni/meg nagyon drága is/és otthon akarok nyelvet tanulni,de akkor nem igazán tudom mit válasszak.
2008. aug. 21. 16:24
Másrészről Leander27 hozzászólását olvasd végig, fedi a valóságot. Ha megveszed a teljes anyagot, plusz egy jó nyelvtankönyvet, plusz egy jó tematikus szógyűjteményt( words words words, 1000 Q 1000 A, stb), akkor csak a szorgalmadon múlik. De, ahogy egy angol tanár mondta: "A nyelvtanulás olyan, mint a virág, locsolni kell, gondozni, hogy növekedjen, nem lehet rángatni."
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook