Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kreatív Nyelvtanulás Módszere fórum

Kreatív Nyelvtanulás Módszere (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
107. subject (válaszként erre: 106. - Ivi79)
2012. aug. 22. 12:03

Nem, mert nem koncentrálok rá ezerrel. Kicsit olyan ez az ismételgetős módszer, mint bármely más monoton tevékenység, hagyom, hogy közben elkalandozzanak a gondolataim. Közben az ismétlések úgyis rögzülnek! Hány másfél-két éves törpét láttál megfeszítve magolni az anyanyelvét? Az ismételgetés nem magolva történik, csak ismételgetés, semmi több. Bevésődik és ott marad akkor is, ha nem megfeszülve beerőltetni akarunk valamit, hanem csak "hagyjuk", hogy bevésődjön.

Kicsit olyan ez mint pl. sportban. Először rengeteg gyakorlással, ismételgetéssel begyakorolnak egy mozgásformát, aztán még egyet és még egyet, egyre bonyolultabbat,majd aztán ezeket rakják össze folyamatos mozgásrendszerré, majd azt is begyakorolva jöhet a bevésettek alkalmazása nem csak edzésen, hanem életben, versenykörülmények között.

Ez a kreatív dolog gyakorlatilag ugyanez. Ahogyan pl. egy fociedző se várja el a friss beiratkozott gyerekektől, hogy futtából 70 méteres passzokat csináljanak, ugyanúgy a nyelvnél is kis gyakorlatokkkal kezdve, azonnali kis sikerélmények által motiválódva lehet haladni.

Beszélgetni pedig amúgy lehet egyedül is! Én pl. magam elé képzelem a nyelvvizsga szóbeli egyes tételét és megpróbálok minél színesebben magamban beszélve összerakni egy bemutatkozást.

Előtte akár le is írom, majd elmondom. A leírtakat helyességi szempontból pedig össze is vethetem az anyaggal.

A nyelvvizsgákról meg annyit, hogy hatvan százaléktól már sikeresek. Azaz ha a mondandódban 10-ből négy mondat nem tökéletes, attól még a nyelvvizsga maga sikeres!

Ami amúgy életszerű is, hiszen visszakanyarodva a sporthasonlathoz, ha egy sportoló a meccs 60%-ban jobb az ellenfelénél, akkor ugye ő fog nyerni.

A lényeg az a sikerélmény amely a kezdetektől jelen van ebben a módszerben, hogy a tanuló mindig fogja tudni hozni az éppen aktuális SAJÁT SZINTJÉN azt a bizonyos legalább hatvan százalékot, mert jelen van az azonnali pozitív visszacsatolás, hogy "Jé, a gyakorlólap 50 mondatát letakarva 35-40-et jól mondtam/fordítottam!"

A fontos dolog nyelvtanulásnál a saját szint belövése és elfogadása. Ez azért fontos, mert mi magyarok hajlamosak vagyunk rá, hogy nálunk magasabb sznteken levőkhöz mérjük magunkat bármiben és eleve hátrányba helyezzük magunkat és önbizalom nélkül állunk a feladatokhoz.

Pedig hát milyen butaság az, hogy pl. lemegyek tenisz edzésre és elkenődve feladom a harmadik alkalom után, mert nem megy úgy, mint Federernek?

Az unalom szerintem abból a rossz tanulási technikából ered amit sajnos általános iskolától kezdve ránk erőltetnek, mármint, hogy magolni kell vért izzadva, meg kívülről tudni, meg gyakorlatilag hibátlanul, mintha amúgy létezne hibátlan ember...

Próbálj örülni a kis sikereknek, értékeld azt a bizonyos 60%-ot, és addig csináld csak amíg lendületed van hozzá, és akkor nem jön el az unalom. Ha a Kreatívnál a Te adagod 10-20 perc, akkor annyi legyen és ne több, mert fölösleges átlépni a fáradt unalomba.

106. ivi79 (válaszként erre: 105. - Subject)
2012. aug. 22. 10:46
nem unod halálra magad? én próbálgattam ezt a kreativot, de kb mindig elaludtam rajta, szét ásitoztam magam, semmit sem fogtam fel. kb 20éve foglalkozom angollal nagyobb kihagyásokkal, kezdve a középsulis 6tanár/4év alatt és mind elölről kezdte, munkahelyi tanfolyamok stb, de képtelen vagyok megszólalni, pedig fontos lenne ahhoz h munkát találjak.. egyszerüen bármi könyvet próbálok, forditok leckéket(még nagyon az alapokat) mind baromi unalmas. beszélgetni nincs módom, csak olvasni a könyveket, de anélkül sztem képtelenség megtanulni
105. subject
2012. aug. 22. 10:30

Én most kezdtem az angolt. Szerintem reális a tíz hét a középfokúra, bár nekem már van egy alapfokúm belőle.

Igaz viszont, hogy arra meg csak két hetet "készültem", ami abból állt, hogy olyan szöveges menedzser játékokkal játszottam órákat, amiben rengeteg belső üzenet, játék által generált email, stb. van és azokat fordítgattam, illetve brit előadók popdalait fordítottam illetve énekeltem velük karaoke üzemmódban, pl. Robbie Williamst, mert az ő kiejtésük tisztább.

A módszernél tény viszont, hogy a kb 300 szó amivel dolgozik kissé kevés, de ugyebár írásbelin szótár használható és angolból a passzív szókincsünk is nagy ám!

Amúgy a szókincsfejlesztést én összekötöm a pihenéssel, ami abból áll, hogy este nem TV-zek, hanem angol felirattal megnézek egy filmet, sorozatrészt. A színészi játék, az értett szöveg, az olvasott szavak kiadják a sztorit, ha pedig valami végképp nem tiszta, akkor lestoppolom és jöhet a Google fordító!


A tanulásnál a módszerem az, hogy egyszerre két-három órát foglalkozom vele, - ez egy lecke intenzíven - majd pihenek kicsit, aztán pedig átismétlem. Ez így nézve két hét, aztán pedig lehet elölről kezdeni. Ötször végigmenve az anyagon tíz hét alatt lehetséges a középfokú.

2012. máj. 22. 14:30
én megvettem de nagyon nem éri meg pláne 20 ezerért. Ezért az árért sokkal színvonalasabb könyvvet lehet kapni és nem ilyen papirlapokat.
103. ivi79 (válaszként erre: 101. - Babli)
2012. máj. 11. 10:49
erre nincs külön nyelvvizsga, ez csak egy módszer amivel talán sikeresebben a fejedbe vésődik a nyelv. tudom h ilyet nem szabad irni, de a neten minden fentvan, csak keresni kell:)
102. babli
2012. máj. 9. 13:46
Na meg a másik fele az hogyha elfogadja a suli a törvényt akkor szeptembertől járhatok oda,így nem tudom bele vágjak e ill. van e jelenleg 22 ezer forintom...
101. babli
2012. máj. 9. 13:43
Sziasztok,,nagyon örülök,hogy így beindult a fórum!Azt szeretném megtudni,ugyan én még nem vettem meg,de ebben a könyvben benne van az is hogy hova mehetsz nyelvvizsgázni?Nekem közép szintű nyelvvizsga kell,így a kezdő csomagot szándékozom majd megvenni,csak eddig nem írtak sokan,hogy sikeres vizsgát tettek belőle.Lehet sokan feladták:-(
100. Anatita81 (válaszként erre: 98. - Simoga csaba)
2012. máj. 9. 10:50
Azt hiszem, nem egyről beszélünk, itt a Gaál Ottó féle módszer a téma. ;)
99. Anatita81 (válaszként erre: 94. - Ozike0501)
2012. máj. 9. 10:48

Ne keseredj el, ez a módszer nagyon jó és ha hallottál már német beszédet, ragadt is rád, a kiejtéssel sem lesz gond! A CD-n tökéletes kiejtéssel mondja a hölgy, szeretem hallgatni! :)

Én itt élek Németo-ban és mondhatom, hogy egy-két kivétellel tényleg azokat a fordulatokat használják az élő beszédben, amit az anyag megtanít!

Te mit szeretnél, beszélni vagy nyelvvizsgázni? Bár majdnem mindegy, ha odafigyelsz a helyesírásra, mindkettő menni fog! :)

2012. máj. 8. 20:11
Én mást tanultam, de nyelvnél is van ilyen. Én a jógánál kitöltöttem a jelentkezési lapot. Visszaigazoláskor megkaptam a hallgatói sorszámomat, a javító tanár nevét, és a tanár kódját. Ők a tananyagot postán küldhetik havonta. /ekkor jött a csekk is/. A tankönyvben lecke jön havonta. A tankönyv közepén van a feladat lap, és azt ki kell tölteni, és az ők borítékjukban feladni. A tanár a mellékelt válasz borítékban kijavítva vissza küldi. /Európai Levelező Oktatás = ELO Kft/
97. farkasfalka (válaszként erre: 94. - Ozike0501)
2012. máj. 8. 17:43
Nem volt szándékomban.Nem vagyunk egyformák, lehet,hogy neked tök jó lesz:)))
2012. máj. 8. 12:22
Köszönöm! Hogy keressek rá?
95. Hitta (válaszként erre: 94. - Ozike0501)
2012. máj. 8. 09:44
Ne keseredj el, én is most kezdem majd belőle a németet, igen csak megkopott nyelvtudással, de én bizakodó vagyok :)
94. ozike0501 (válaszként erre: 93. - Farkasfalka)
2012. máj. 8. 06:54
Elkeserítettél! :(
93. farkasfalka (válaszként erre: 92. - Ozike0501)
2012. máj. 7. 20:27
Tudom én is olvastam a reklámot.Én úgy használom,hogy előtte igen sokat foglalkoztam a nyelvvel. Mindent értek és tudok, de a beszédkészségem fejlesztésére és,hogy másodpercek alatt korrekten rakjak össze egy mondatot tökéletes.Elkezdtem a németet és feladtam, mert nem értem, bizonytalan vagyok és elveszett.. Nekem ez a személyes tapasztalatom.
92. ozike0501 (válaszként erre: 91. - Farkasfalka)
2012. máj. 7. 20:14
Akiről olvastam az újságba, az a csaj 1-et tett le úgy, hogy volt ismerete a nyelvről, a többit nulláról kezdte!
2012. máj. 7. 20:07
Úgy gondolom nulláról kezdve nem menne vele.Kiejtés, magyarázatok stb.
90. Nikk_1982 (válaszként erre: 88. - Farkasfalka)
2012. máj. 7. 20:00
Pedig pont az a célja hogy önállóan tanulj vele
89. Nikk_1982 (válaszként erre: 87. - Ozike0501)
2012. máj. 7. 20:00
Sosem tanultam, munkahelyen ragadt rám egy-két kifejezés!
2012. máj. 7. 19:59

Igen.

Szerintem önállóan elég nehéz lenne megtanulni vele, de a berögzítésre tökéletes.Van egy olyan része,hogy kikérdező, na ez a leggyengébb pontot erősíti a beszédkészséget.És legyünk őszinték, ez a legfontosabb.

87. ozike0501 (válaszként erre: 86. - Nikk_1982)
2012. máj. 7. 19:58

Most nézegetem és hallgatgatom épp a német kezdőt! :)

Alapoktól kezded vagy tanultad már a nyelvet!

86. Nikk_1982 (válaszként erre: 82. - 04be84614c)
2012. máj. 7. 19:56
Német, alap és ajándékba kaptam, szóval a mennyit nem tudom
85. 04be84614c (válaszként erre: 84. - Ozike0501)
2012. máj. 7. 19:38

Nem is köszöntem, bocsika:) Sziasztok!!!

Te az elejétől kezded? Nekem is kéne...

84. ozike0501 (válaszként erre: 82. - 04be84614c)
2012. máj. 7. 19:36
21 000 Ft körül van egy szint, ha jól emlékszem!
83. ozike0501 (válaszként erre: 81. - Nikk_1982)
2012. máj. 7. 19:36

Mai újságcikkben láttam egy csajszit, akinek már 7 nyelvvizsgája van ezzel.

Nem tudom... Olyan hihetetlen!!!

82. 04be84614c (válaszként erre: 81. - Nikk_1982)
2012. máj. 7. 19:34
Mennybe kerül most, milyen nyelvet akarsz tanulni, és milyen szinttel kezded?
2012. máj. 7. 19:29
Én még nem kezdtem el, de már itt van az anyag a polcomon. Csupa jót hallottam eddig róla.
80. Anatita81 (válaszként erre: 79. - Ozike0501)
2012. máj. 7. 19:27
Szia, ott nem tartok, de jó és főleg használható! Amit megtanultál, azt tudod. Nem kell gondolkozni, bevésődik, zsigerből jön.
2012. máj. 7. 19:07

Sziasztok!


Olvastam a kreatív nyelvtanulásról, állítólag nagyon jó. Van olyan köztetek, aki ezzel a módszerrel szerzett bármilyen nyelvből nyelvvizsgát?

78. air
2012. febr. 28. 12:18
Végig olvastam az egész fórumot csak arra lennék kíváncsi ,hogy kipróbálni ,hol lehet?Mert a környéken mostanában nincs bemutató ami a nyelvtanulás oldalon feltüntetett időpontok alapján láttam .
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook