Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikusok, hol vagytok? :) fórum

Kozmetikusok, hol vagytok? :) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
9. vkatka (válaszként erre: 6. - 874eb11dfd)
2009. nov. 27. 18:34

Ja értem :)

Szeborreás bőrt én úgy szoktam, hogy letisztítom pl. arctejjel, utána peeling, tonik, masszírozom, kitisztítom, utána lehet vio, de én nem szeretem mert nagyon csipkedi a sérült felhámot. Fertőtlenítés után szoktam koncentrátumot vagy ampullát tenni, azt lehet ultrahangozni, esetleg ionto, de az is csipked nagyon ha hámsérülés van, ezért nem szoktam. Tudod azt is, ha olajos állagú hatóanyagot akarsz bejuttatni akkor csak ultrahanggal lehet, ha vizeset akkor iontoval. Tehát én a kezelés végén csinálnám az elektromos kezelést. Zárásképp egy nyugtató pakolást tennék fel, majd egy kis sminket, ha a vendég igényt tart rá.

Biztos hamar visszarázódsz, én a masszázzsal voltam így...

Ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz, hátha tudok még segíteni :)

8. 874eb11dfd (válaszként erre: 7. - Panka78)
2009. nov. 27. 15:19
:D Jah,azt látom :D:D
2009. nov. 27. 14:34
dolgozunk:P
2009. nov. 27. 14:05

hát, aza baj, hogy azóta elköltöztünk, és mindent hazavittem..így nincsenek nálam, pedig ha itt lenne akkor nem lennék bajban..

pl, arra sem emlékszem már, pl szeborreás bőr kezelésénél, hogy tisztítom,vio, és utána ampulla, vagy szérum és utána ultrahang..vagy ionto? :DD

Egyébként biztos 3-4 vendég után visszajönnék a gyakorlatba.., csak az eleje olyan nehéz.. :(

5. vkatka (válaszként erre: 4. - 874eb11dfd)
2009. nov. 27. 14:02
Könyveid nincsenek már meg? A szakmai ismeretek könyvben benne van a sorrend meg minden. Vagy konkrétan mire vagy kíváncsi? Hátha tudok segíteni valamiben :)
2009. nov. 27. 13:59

Szia :)

Jaj,de jó :)

Szóval... már 1,5 éve végeztem, és most taaalán felvesznek mint kozmetikus... :) Remélem. :D

Csakhát az a 1,5 év alatt nem nagyon foglalkoztam vele, mert tanultam mást is, munkát kerestem.. és elfelejtettem dolgokat. Még masszírozni, szempilla+ szemöldök, gyantázás megy, ezek a könnyebb dolgok..hanem az arckezeléseket felejtettem el.. pl azt,hogy melyik bőrre van az ultrahang, meg ionto..a sorrendek...melyik bőrre..tudod ezek azért nehezebbek... :(

Tudsz segíteni..? :D

2009. nov. 27. 13:51
Itt vagyok :)
2009. nov. 27. 13:47
lenne egy-két kérdésem...
2009. nov. 27. 13:34
Kozmetikusok, hol vagytok? :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook