Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikusok, hol vagytok? :) fórum

Kozmetikusok, hol vagytok? :) (tudásbázis kérdés)


1 2 3
39. T.Orsa (válaszként erre: 38. - 874eb11dfd)
2009. nov. 29. 19:33
Őszintén?Szept közepe óta csinálom,de sok hasznom még nem volt.Erősen mínuszos vagyok.De tudom,hogy az elején ez van..:-/
38. 874eb11dfd (válaszként erre: 37. - T.Orsa)
2009. nov. 29. 19:27
hát...szerintem nagyon sehogyan...főleg félek ettől a válságtól is. Már hányszor felhoztam a páromnak,hogy béreljünk ki egy helyet, csinálnám..de igaza van,hogy mi van akkor ha nem éri meg...
37. T.Orsa (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. nov. 29. 19:21

Én már festettem pasinak szempillát:-DDD


Győrben is ez a helyzet.Minden sarkon kozmetika..Nem értem,hogyan élnek meg belőle.

36. 874eb11dfd (válaszként erre: 35. - T.Orsa)
2009. nov. 29. 19:19

:) De aranyos vagy, azért jó ,hogy nyugtatgattok.

Hát, igazából itt Veszprémben annyi kozmetika van.. Van egy csomó hely kiadó, én meg azért nem mertem belevágni, mert vállalkozónak kellene lennem...

Most hátha felvesznek.. csüt-ön hazamegyek, és én is gyakorolni fogok. Páromat csak masszírgathatom, nem engedi befesteni a szempilláját és szemöldökét :D

35. T.Orsa
2009. nov. 29. 19:14

Sziasztok!

Most találtam meg ezt a fórumot:-)


Esc én is hasonló problémával szembesültem pár hónapja.2004-ben végeztem,dolgoztam másfél évig a szakmában,végül 3év kihagyás után augusztusban kaptam egy "ajánlatot".Itt,ahol lakom(község) nincs egyáltalán kozmetikus.Tudtam,de nem mertem belevágni,mivel nemrég költözünk ide,nem ismerek senkit,engem se ismernek,nehezen váltanak az emberek,nincs hely ahol csinálhatnám,stb,stb.Kifogás:-)


Végülis az itteni fodrász "beszélt" rá,hogy vágjak bele.Találtunk kiadó üzletet(a fodrászat sajnos 1személyes,ode nem mehettem),és belevágtam.

Bútor volt az üzletben,nekem pedig megvolt "régről" a kezelőszékem,térdelőszékem,tetoválógépem,bioptron lámpám,"belehajolós" gőzölőm.Ennyi.

De ezzel elkezdtem.

Szeptember közepén nyitottam,szerencsére vannak nálam,de azért még nem az igazi.Sajnos sokan még nem tudják..:(

De örülnek nekem az emberek,és ez annyira jó érzés.

Mielőtt nyitottam,anyán csináltam szempilla-szemöldökfestést,gyantázást,maszírozást.Festéssel és gyantázással nem volt gond,de elkezdtem maszírozni,és ahogy csináltam,úgy jutottak eszembe,milyen fogások is vannak.:) ebből anya semmit nem érzett,és azóta már nagyon belejöttem szinte mindenbe.

Gépeim még nincsennek sajnos,de szeretnék minimum egy ultrahangot beszerezni.Többről egyelőre nem álmodozom:-)


A lényeg esc:sok sikert kívánok,ne ijedj meg,megoldasz mindent ügyesen!

34. 874eb11dfd (válaszként erre: 33. - Vkatka)
2009. nov. 29. 18:34

nekem is volt olyan oszt.társam, aki rágta a körmét majdhogynem az egészet... csúnya is volt :S

neki is mondta a tanárnő,hogy növessze meg, mert nem fog tudni nyomkodni... :)

33. vkatka (válaszként erre: 32. - 874eb11dfd)
2009. nov. 29. 11:17
Nekem is több osztálytársamnak hegyes műkörme volt... Nekem ha egy kicsit hosszabb a körmöm, már nehéz a masszírozás, nyomkodni meg egyáltalán nem tudok, csak csípem a bőrt. Volt olyan osztálytársam, akinek az oktatója mondta hogy növessze meg a körmét mert csak azzal lehet jól nyomkodni :S
2009. nov. 29. 11:12

tényleg, nem is meséltem, tegnap voltam egy bnőmnél, aki kozmetikus. Hihetetlenül jó kozmetikusnak tartja magát. Tegnap műköröm volt rajta, kék+piros+köves, festéssel. Kicsit hosszabb a megengedettnél.. kérdeztem tőle,hogy ezzel hogy masszírozol. Erre a válasz, hogy simán. Már nem akartam ragozni a dolgokat, hogy ugyan mutassa már nem,hogy a szemet ezzel hogy maszírgatja.. :D

Igazából nincs soha egy vendége se.... most vagy azért mert válság van, és nincs pénze az embereknek..vagy másvalamiért.. :)

31. 874eb11dfd (válaszként erre: 29. - Vkatka)
2009. nov. 29. 10:50
nem kérdezted, hogy melyik rétegbe épül be? :DD
30. 874eb11dfd (válaszként erre: 29. - Vkatka)
2009. nov. 29. 10:48

az biztos,hogy a vendég szépnek látja utána a bőrét, merthogy a ráncokba "betelepszik".. :D Viszont olyat hogy beépül a bőrbe... hát a legtöbb vendéget úgy lehet a legjobban megfogni,ha van látszata annak, amit csinál.. Szóval szerintem pénzileg a lány nagyon jól jár, viszont hazudozik össze-vissza a vendégeknek..

vendégek meg boldogak,hogy milyen szépen kisimult a bőrük... csak hát ha elfogy a krém, másnap már újra visszatér a ráncocska...

29. vkatka (válaszként erre: 28. - 874eb11dfd)
2009. nov. 29. 09:20

Én szorítok neked, hogy sikerüljön, de valóban nagyon nehéz az indulás...

Szerintem a jó kozmetikus nem áll meg a külsőségeknél. Oké, hogy igényesen nézzen ki az üzlet, ahol dolgozik, de ne az legyen valakinek a fő elfoglaltsága, hogy állandóan az üzletét cicomázza. Egy kozmetikus attól lesz a legjobb, ha szakmai tudását fel is használja a munkája során, vendégeinek mindig igazat mond, nem ajánlgat mindenféle "divatkozmetikumot"...

Lehet hogy nem voltam érthető, nem vagyok a fogalmazás mestere. Egy konkrét hely jutott eszembe, ahol nagyon szép a kozmetika, állandóan díszítgeti a tulajdonosa, luxus kozmetikumokkal foglalkozik, színvonal nagyon ott van, de kitértem a hitemből, amikor mesélte nekem, hogy az új krémben szilikon van és milyen jól feltölti a bőrt. Ekkor eszembe jutott, amit anno laborgyakorlaton mondott a gyógyszerész tanár úr: Mivel a szilikon óriásmolekula, képtelenség, hogy bejusson a bőrbe kozmetikumokból... Csak rátapad... Na és én megkérdeztem, hogy is van ez?

Az volt a válasz, hogy kifejlesztették a krémet olyanra, hogy a szilikon beépüljön a bőrbe, azért ilyen drága. - Nagyot néztem.

28. 874eb11dfd (válaszként erre: 27. - Hmv.)
2009. nov. 28. 23:19

:)

Na egy kicsit azért jobb kedvem lett :) Tanulok , tanulok, van itt masszázskrémem, holnap maszírgatok, kitalálok egy 30 perces masszázst :) Azért csak-csak előjönnek a dolgok :D

Vééégre...már csak azon reménykedem,hogy felvegyenek..remélem van esélyem, hisz hívogatnak.. :) És angolul kell beszélnem,az is megy személyesen. :)

De tényleg jó sokminden kell! Én nem is tudom mennyi idő míg egy kozmetikát berendez az ember..ahol voltam gyakorlaton , ott volt kávéfőzőgép, teafőző, minden ami a kényelmet szolgálja.. Húú, nem semmi, de ha nem is vesznek fel, szeretnék dolgozni, most nagyon vágyom rá..nem kéne elhanyagolni ezt a szakmát!

Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek milyen a jó kozmetikus?? :)

27. Hmv. (válaszként erre: 26. - 874eb11dfd)
2009. nov. 28. 16:18

Ha valóban fel akarsz zárkózni, akkor hajrá, tanulj, gyakorolgass rokonokon, barátnőkön, a saját tapasztalat ér a legtöbbet.

Persze, nem ártana az értő, segítőkész felügyelet.


Még az "ősidőkben", amikor én tanultam, csak egy helyen volt az országban kozmetikusképzés, Bp.-en.

Havonta 2 egymást követő napot töltöttünk a Krisztina körúti iskolában.

Első nap beszámolókat írtunk, szóban feleltünk az előző hónapban leadott anyagból, másnap elméleti előadások.


A többi munkanapot mindannyian a mesterünk mellett töltöttük, ahol hétről-hétre meg volt a tematika, hogy mit szabad csinálnunk. Fokozatosan jöttünk bele a gyakorlatba.

Idegenekhez eleinte mi sem nyúlhattunk, vinni kellett modelleket, akiken gyakoroltunk.


Szakmunkásvizsga után jöttek a "segéd-évek", végzett kozmetikusként dolgoztunk a mester mellett, de már voltak saját vendégeink is.

Sajnos olyan régen volt, hogy már nem emlékszem, de 3 vagy 5 év után lehetett mestervizsgát tennünk, s csak azután nyithattunk saját üzletet!


Ez a követelmény sajnos már megszűnt, azóta rettentően felhígult a szakma.

Valóban, bárki nyithat üzletet, nem számít, hogy mennyi a tudása vagy a tapasztalata.


Javasolnám, hogy keress magadnak olyan termékcsaládot, aminek használatához segítséget ad a gyártó ill. a forgalmazó.

Ezek időközönként tartanak tanfolyamokat, ahol alaposabban megismerhetnéd a termékeket, ha forgalmaznak gépeket, akkor azok használatát is.


Fel a fejjel, szorgalommal és állandó tanulással menni fog!

26. 874eb11dfd (válaszként erre: 24. - Hmv.)
2009. nov. 28. 12:16

Igen, alapvető lenne..Igazad van..

viszont mi sajna olyan iskolában tanultunk, ahol nem használtunk elektrokozmetikát. Kivéve vio, az volt, azzal fertőtlenítettünk. Mikor az volt a feladat,hogy megadtak egy bőrtípust, és fejből mondd,hogy hogyan kezelnéd, nekünk nem kellett ultrahangot , vagy iontot használni. Sőt talán a suliban nem is volt olyan!!! Ezért is mindenkit lebeszélek az sulimról. Az iskolában volt a gyakorlatunk, egymáson gyakoroltunk, 2x ingyen, többit fizetni kellett! Most gondolhatjátok...Janssen amúgy sem olcsó termék! Sőt. Vizsgámhoz több mint 60. ezret kell költenem krémre, merthogy mindent meg kellett vennem, szeborreás bőrt "kezeltem"...

Utolsó fél évbe vééégre elértük, hogy ugyan gyakorlatra járhassunk szalonba. Szerencsére nem nekünk kellett keresni.. Igazából ott tanultam meg mindent. csak sajnos arcbőrt nem kezelhettem, persze , ki bízott volna meg bennünk, mikor hetente 2x(!!!!!!!!!!) járthattunk..? Gyantázhattam, szempilla, szemöldök festés, meg maszirgathattam, ultrahangoztam, iontoztam. Egyszer mikrodermabráziót kipróbáltam egyik kozmetikuson..

Csak hát ugye ott úgy használtam a gépeket,hogy odaadták a krémet, rákentem, megnyomtam a start gombot, és kész! :) Ezért nem könnyű..

Jah, és sulim neve ELIT (!!!!!!)KOZMETIKUSKÉPZŐ.

Nálunk is 2 csajszi kapott 5-öst. Többiek mind (!!) buktak..van aki nem :)

Csak az a baj, hogy akár elhiszitek, akár nem...nálunk nagyon arcra kaptak jegyeket..! Én sose voltam segnyaló.. :)

25. vkatka (válaszként erre: 24. - Hmv.)
2009. nov. 28. 09:35

Szerintem elég csak kicsit átismételnie az anyagot. Hiszen kihagyott jó másfél évet. Én fél év alatt is sokat felejtettem, azóta is olvasgatom a könyvet.

Egyébként lényegében igaz, amit írsz. Az én osztályomban a többség sajnos éppen hogy elérte a kettes szintet. Megkapták a bizonyítványt, és mivel anyuci és apuci pénzesek, már várta őket a berendezett kozmetika, tudásuk meg semmi nem volt. És a sok agyon csicsázott kozmetikában kettes kozmetikusok dolgoznak! És hozzájuk mennek, mert igényes a szalon, és gondolják az emberek, hogy csak az lehet jó kozmetikus, aki szép kozmetikában dolgozik...

Ketten vizsgáztunk ötösre az osztályból. Mindkettőnknek vért kellett izzadnunk hogy dolgozhassunk. Aki meg csak átcsúszott a vizsgán, saját üzletet kapott a feneke alá...

24. Hmv. (válaszként erre: 20. - 874eb11dfd)
2009. nov. 28. 09:23

Gondoltam, hogy félreértesz!

Nem szóltalak le egyáltalán, csak kétségbe vonom a mai kozmetikusképzés hatékonyságát.

Ezek olyan alapvető kérdések, amelyeket álmodból fölkelve is tudni illik.


Olyan, mint az 1x1!

23. vkatka (válaszként erre: 20. - 874eb11dfd)
2009. nov. 28. 09:09

Dehogy szóllak le, hisz mindenki felejt, főleg ha nem dolgozik benne a szakmában. És örömmel segítek neked is, és bárkinek :) Persze csak amiben tudok :P

Szerintem elég, ha egy ultrahangot veszel kezdetnek. Mikor kezdesz?

22. vkatka (válaszként erre: 21. - 874eb11dfd)
2009. nov. 28. 09:07
A Bodor Ferencné-féle szakmai ismeretekből. + a szakmai tanárnőnk által diktált jegyzetekből :) Nagyon nagy tudású kozmetikus, sokat köszönhetek neki.
21. 874eb11dfd (válaszként erre: 19. - Vkatka)
2009. nov. 27. 22:32
melyik könyvből tanultatok?
2009. nov. 27. 22:32

jaj, de jó, hogy te legalább nem leszólsz, hogy már nem emlékszem, hanem próbálsz segíteni :)


valószínűleg hétfőn megyek a "főnökékkel" beszerezni a kellékeket.. gondolhatod, ma egész nap a gépeket nézegettem, meg használatukat :D

Hát nem semmi... :)

19. vkatka (válaszként erre: 18. - 874eb11dfd)
2009. nov. 27. 22:28

Kár hogy nincs nálad a könyv. Akárhogy is, de ha kihagyunk akár fél évet, már sokat felejtünk. Én kitűnőre vizsgáztam de nem biztos, hogy már megütném a szintet :(

Amint megjavítják a fűtést, nyitok...

18. 874eb11dfd (válaszként erre: 16. - Vkatka)
2009. nov. 27. 22:24

ne is mondd, nagyon hiányzik a könyv...dehát otthon van pesten..így marad a net :S

Mikor fogsz nyitni?:)

17. 874eb11dfd (válaszként erre: 12. - Hmv.)
2009. nov. 27. 22:23
egyébként igazad van, mióta megtudtam,hogy lehetséges,hogy felvesznek, azóta olvasok-olvasok az interneten, hogy eszembejussanak a dolgok, válaszolni tudjak a vendégeknek. Profi kozmetikus nem leszek az elején,de belejövök az biztos :P
16. vkatka (válaszként erre: 14. - 874eb11dfd)
2009. nov. 27. 22:22

Hallottam már ezt a nevet, de még nem próbáltam.

Igazából az lenne a hasznos, ha átnéznéd munkába állás előtt a szakmai könyvet a bőrtípusok kezelésénél, én is ezt teszem majd mielőtt nyitok.

15. 874eb11dfd (válaszként erre: 12. - Hmv.)
2009. nov. 27. 22:14
Simán levizsgáztam! :) Csak 1,5 évig nem kezeltem bőrt, elfelejtettem dolgokat. Amik biztos elő fognak jönni, csak így egy kicsit rosszabb, hogy ennyi ideig nem csináltam...
14. 874eb11dfd (válaszként erre: 13. - Vkatka)
2009. nov. 27. 22:12

hjjjaj, tényleg, ezt hányszor mondták nekem, hogy onnan tudom megállapítani :D Ehhe...köszi :D

Janssen-nel dolgoztam :)nem tudom,hogy ismered-e, de nem sokan ismerik sajna, pedig egy elég jó termék :)

13. vkatka (válaszként erre: 11. - 874eb11dfd)
2009. nov. 27. 22:05

Ilcsivel dolgozom. Az összetevőkben nézd meg, hogy melyikből van több, vízből vagy olajból.

Te milyen termékkel fogsz dolgozni?

12. Hmv. (válaszként erre: 11. - 874eb11dfd)
2009. nov. 27. 20:18

Ne haragudj, de hogy tudtál levizsgázni a kozmetikus suliban?!

Szegény tanárok, megértem őket...


Mégegyszer: nem bántani akarlak, de szerintem tanulj még, mielőtt dolgozni kezdesz, nehogy a vendégek lássák a kárát!!!

2009. nov. 27. 18:49

én ezzel mindig bajban voltam...még suliban is, sose értettem meg,hogy melyik a vizes állagú, és melyik az olajos. Ezzel mindig a tanárok agyára mentem...

milyen termékekkel dolgozol? :)

10. 874eb11dfd (válaszként erre: 9. - Vkatka)
2009. nov. 27. 18:47
szia, remélem még itt vagy :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook