Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus vs. szépítkezés otthon fórum

Kozmetikus vs. szépítkezés otthon (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Törpilla (válaszként erre: 75. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 25. 07:13
😀😀😀
76. Törpilla (válaszként erre: 70. - Jooeva)
2019. okt. 25. 07:12
Persze érthető. Ha lenne gyerekem én sem venném el tőle az időt.
75. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2019. okt. 25. 06:53
Nekem alapozó nélkül is pattanásos a bőröm. Még serdülök 😂
74. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2019. okt. 24. 22:52
20 évesen én se kenegettem még a képem de 30 körül már igen :)A kezet meg muszáj.
2019. okt. 24. 21:24

Én valamikor régen zongoráztam, nem lehetett hosszú a körmöm, és ezt szoktam meg.

Ma már a gépelésben is zavar, ha picit hosszabb. Kicsit igyekszem reszelgetni, a bőrt letologatni, de ennyi. Még csak nem is lakkozom, pedig van is lakkom itthon.

72. Epresturmix (válaszként erre: 71. - Globus)
2019. okt. 24. 21:10
Na szőke sosem leszek. Én már maradok fekete hajú. Ma festette a fodrász. Úgy fénylik, mint a Salamon töke.;)
71. globus (válaszként erre: 69. - Epresturmix)
2019. okt. 24. 20:29
Fekete jobban fog, szőkék egyáltalán nem 🙂
70. jooeva (válaszként erre: 58. - Törpilla)
2019. okt. 24. 20:16

Ó, a gyerekek előtt én is epiláltam és órákon át körmöt festettem (mindig hosszú körmöm volt) és haj igazgatás, pakolások, ricinus-kúra, még gyes alatt is ment, míg aludtak...ilyen-olyan arcmaszkok, pakolások, amiket én kutyultam....

Most inkább sütök-főzök-kirándulunk, játszunk, beszélgetünk....ezeket a dolgokat pedig profikra bízom és boldogan megyek hozzájuk!

69. Epresturmix (válaszként erre: 52. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 24. 20:05

:D

nekem ajtófêlfa, mosógép, polc és az be is szívta a festéket.

68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Globus)
2019. okt. 24. 20:04

Nem értek egyet N.T. véleményével. Szerintem stílusfüggő, hogy ki mennyire vagy pingálja-e magát egyáltalán. Mondjuk én inkább a természetes hatást próbálom elérni azzal a limitált mennyiségű sminkkel, nem a nagy harci arcmázat, de ez már több munkát igényel, ahogy az idő telik. Bár ezek a cc és bb krémek bőrápolóként is beválnak. Ettől függetlenül azért a mászkálok pucér, festék nélküli, arccal is.

Az egyik férfi ismerősöm mesélte, hogy igen meglepődött, mikor az egyik új nőismerősét az esemény utáni reggelen meglátta smink nélkül. Konkrétan nem ismerte fel. Nálam, hála istennek, nincs túlzott kontraszt.

A szempillám az nekem is hosszú, csak kissé ritka, ezért is próbálkoztam a műpilákkal, de nagyon nem szerette a szemem,én meg az árát sokallottam.

67. Guruljka (válaszként erre: 56. - Jooeva)
2019. okt. 24. 19:37

Szerencséd is volt!

Én nem járok kozmetikushoz, itt a faluban tudtommal nincs is, pedig ha szívemre teszem a kezem, néha elviselném, hogy pepecselnek rajtam.


Bizony jó lehetett az a szalmakalap. Némelyik itteni asszony, aki világéletében a földeken dolgozott, nagyon ráncos, látszik, hogy elgyötörte az időjárás is. Biztos van a genetikának is szerepe, de sokat ronthat, ha nem vigyázunk a bőrünkre.

66. globus (válaszként erre: 65. - VendrinerPiroska)
2019. okt. 24. 19:22

Én sosem sminkelek, pedig N.T.divattervező azt mondta, hogy "aki smink nélkül lép ki az utcára, túl sokat gondol magáról" :)

Azt gondolom magamról, hogy így komfortos, más pedig azt, amit akar, ő baja. Csak szempillát hangsúlyozom ki néha, piszkosul hosszú, konkrétan összeakad a szemüveggel, amit ugyan felírtak, de még nem viselem...

65. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Globus)
2019. okt. 24. 19:16

Van pedig. Is..a és Ni..a Q10 power is 30-as faktorú, de a legtöbb arckrém inkább csak 15-ös faktorú. Én nyáron nem sminkelek. Olyankor csak színezett napkrémet, v. Ni..a Sun 50 faktoros öregedés és pigmentfolt elleni krémet használok. Nekem bevált. Sajnos a 30 nekem nem elég.


Nem járok kozmetikushoz, de járnék, ha találnék olyat, aki tényleg hozzáértő, jó ízlésű és elfogadható áron dolgozik. Tudom, hogy van ilyen, mert nekem is volt, de nagyon régen. Utána jött néhány, akihez akkor sem mennék vissza, ha ő fizetne nekem. Azóta otthon kezelgetem/festegetem magam, viszonylag tisztességes eredménnyel. Egy rövid ideig pilláztattam is, ami nagyon jól állt, de nagyon kényelmetlen volt és időigényes, úgyhogy azzal felhagytam. A hajamat a fazontól függően rendszeresen vágatom, néha melíroztatom is, de a festést inkább magam csinálom. Hosszú ideig volt műkörmöm, aztán nem lehetett a munkám miatt. Ez utóbbi gyakran hiányzik, mert vacak körmeim vannak, de nincs kedvem rendszeresen körmöshöz mászkálni.

64. Bless the child (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2019. okt. 24. 19:12
Látnád őket. Bontogatják a szárnyaikat, körmöznek😂 Nővérüktől kaptak körmözős cuccot, én nem értek hozzá, de vmi profi készülék. Rajtam is akartak gyakorolni, de azt nem engedtem. Az arcukra nagyon kényesek, kedvencem, mikor elém toppannak feketemaszkban, a frászt hozzák rám. Imadom őket😘
63. Amaunet (válaszként erre: 62. - Bless the child)
2019. okt. 24. 18:56
Így megtanulják magukat is karbantartani, szépíteni. Igényes kis csajok.:)
62. Bless the child (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2019. okt. 24. 18:55
Nagyon cukik. Az egyik a szemöldököm szedi, utána jön a másik arcmaszkozni, majd vissza manikűrre az elsőhöz. Beosztanak😂
61. globus (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2019. okt. 24. 18:54
Maximálisan igazad van. Több fodrászt hagytam ott azért, mert állandóan lepcseltek, pletykáltak, politizáltak, panaszaikat végtelenítve sorolták. Nem ezért fizetek, inkább szeretném, ha kényeztetnének.
60. Amaunet (válaszként erre: 59. - Bless the child)
2019. okt. 24. 18:50
Legjobb!:)
2019. okt. 24. 18:46
Van két tinédzser lányom, akik gondoskodnak az anyjuk "szépségéről"😂
2019. okt. 24. 18:44

Persze mindenki maga dönti el nekem most amúgy is sajnos sok a szabadidőm rá érek magammal babrálni mondjuk később lehet én nekem is kell majd egy normális kozmetikus. Ugyanis ez akihez járok eléggé rossz és pont tegnap beszéltem erről férjemmel, mondta attól, hogy rokon nem muszáj hozzá járnom.


Régen kozmetikus akartam lenni végül más lettem és lehet ez azért is áll közel hozzám a babrálás. 🤣

Örülök, hogy úgy látom egész jó kis fórum lett. Szuper ötletekkel és őszinte kommentekkel.


Ezért én meg állapítom, hogy szuperek az itt lévő hoxas csajok.😉

Szép estét Nektek!

57. jooeva
2019. okt. 24. 18:17

Fodrász: 3-4 havonta keratinos kezelés + melír+vágás =6000Ft

Mikor fekete volt a hajam, a párom festette 10 évig!

Körmös: havonta 1x, csak géllak és bírja egy hónapig, saját körmöm erős 3500Ft (ez nekem luxus, de ha belegondolok, hogy minden vasárnap ráment 2 órám, hogy lemossam az előzőt, reszelés, csinosítás, alapozó, 2 sor lakk.....akkor inkább havi egyszer 1,5 óra)

56. jooeva (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2019. okt. 24. 18:12

Szia! Az első kozmetikus egy fiatal lányka volt, ő csinálta az esküvőmre a sminkemet és gondoltam kipróbálom az arckezelést is.....nem voltam oda érte, égett, fájt, begyulladt utána, valószínűleg volt egy standard sora, amit minden vendégre rákent...A második már ilcsis csajszi volt, oda szoliba jártam (tél végén elmegyek 3-4 alkalommal, hogy legyen egy kis színem, aztán a nap folytatja), ott is bepróbálkoztam, ez már jobban ment, de pontatlan volt, sokáig tartott és elég drágának találtam....Harmadjára hozott össze a sors az aranykezű Gyöngyikével! Egy boltba jártunk, ott párszor beszélgettünk és kiderült, hogy 2 utcával tőlünk dolgozik otthon. Elmentem.... pontos, precíz, azzal kezdte, hogy milyen típusú bőröm van, arra mi a legjobb, kaptam otthonra szappant, korrektort, krémet....és szinte féláron dolgozott, mint a másik ilcsis....Azóta hozzá járok! Hatalmas vendégköre van, mindig azon van, hogy új eljárásokat, kezeléseket hozzon nekünk megfizethető áron. Csinál szem-száj-szemöldök tetkókat, nagyon korrekt, nem ámít, de megtesz minden tőle telhetőt :)

Már anyukám is hozzá jár, pedig ő 71 éves, de kis masszázs, kis gyanta itt-ott....

Ja, anyukám életében csak is a Hélia D-t használta, vidéki parasztasszony, aki életét a szabadban, kemény munkával töltötte, nem kent naptejet, hanem szalmakalapot tett a fejére és egy bő fehér ingben kapált....És a bőre a korához képest fantasztikus! 10-15 éves simán letagadhat! Remélem, hogy örököltem a genetikáját ;)

2019. okt. 24. 18:02

Havonta 2x fodrász (meguntam az itthoni festegetést, pacsmagolást), 2x manikűr (ez van úgy, hogy csúszik 3 hétre a körmeim állapotától függően. Kozmetikus 1-2 havonta (mélytisztítás, masszázs, kis vitaminos pakolás).

A péntek korábban végzek és ezek jelentik a levezetést. Közeli kis üzlet, minden egy helyen. Oda járok már 10 éve. Tudják, ha dolgoznak rajtam nem beszélünk, akkor én élvezem a kezeléseket.:)

Persze a napi tisztítást itthon is elvégzem és meg vannak az eszközeim ahhoz, hogy ne kelljen eljárnom, a géllakkot is meg tudom csinálni. De ez a levezetés számomra nagyon pihentető.

2019. okt. 24. 17:01
A mentem kentem lenne csak tabletről vagyok az pedig valamiért át írja a szavakat bocsi.
2019. okt. 24. 16:49

Én nem mentem sose semmit sem össze a Sylos ha nem jól írom bocsi használom és az nem ilyen ecsettel fel vivős, hanem flakonos.

Régen amíg kentem én is úgy persze alkottam egyszer kétszer én is. Gyönyörű volt a homlokom is olykor még a füleim is mire rá jöttem ha be kémek testápolóval és úgy nem fogja be.

52. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2019. okt. 24. 15:26
Én is összekenek mindent, parkettánk is foltos lett miatta 😂
51. Törpilla (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2019. okt. 24. 15:12
😀👍
50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Epresturmix)
2019. okt. 24. 12:02

Én úgy tudom, azt nem is szabad vágni, mert annál inkább nő. Egész kiskorom óta úgy tanította Anyu, hogy fürdés után, amikor jó puha, vissza kell tologatni.

Mosogatás után is szoktam, ha már kezet mostam és bekrémeztem a kezem.

49. Epresturmix (válaszként erre: 46. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 24. 11:59
Éppen most vagyok úton a fodrászhoz. Én már nem festek otthon miután összekentem mindent. :D
48. Epresturmix (válaszként erre: 39. - Törpilla)
2019. okt. 24. 11:58
Nem csak műkörmöt csinâl a körmös. Pl én csak nagyon nehezen tudom magamnak a körömâgybőrt vágni, bal kézzel. Mondjuk megcsinálom, tény.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook