Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus vs. szépítkezés otthon fórum

Kozmetikus vs. szépítkezés otthon (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Globus)
2019. okt. 24. 09:11

Ladystellának van valami szőlőkivonatos, azt használom tisztításhoz. A többinél azt írja, ne mossuk le, én meg nem tudok úgy tusolni, hogy ne kapjon arcom is vizet.


Pedig már úgy örültem, mert egy hozzáértő mondta, hogy nincs olyan, hogy nem bántja a nap a bőrt. Amúgy kerülöm, ahogy csak lehet.

46. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 39. - Törpilla)
2019. okt. 24. 05:54

Köszi 🙂


Mikor jártam fodrászhoz sírva jöttem el, hiába cserélgettem... A legutolsó volt a legrosszabb, 6 éve. Azóta magamnak vágom, festem a hajam ,megfogadtam soha többé nem megyek.

45. timycat (válaszként erre: 14. - Globus)
2019. okt. 23. 23:01

Én éjszakára semmilyen krémet nem használok sehova hagyom lélegezni.


Lemosóban Lactacyd Feminat (igen a p.nci mosó) használok, tökéletesen tisztít és nem agresszív a bőrömmel mint a drogériákban kapható arclemosók, azoktól - már amelyikre nem vagyok allergiás- húzodik a bőröm.


Van egy flakon micellás vizem - valami bio izé - de csak nagyon ritkán használom.

44. Guruljka (válaszként erre: 40. - Törpilla)
2019. okt. 23. 22:58
Szívesen! Örülök, ha megfogadod, mert mindig felbosszant, ha látom, hogy pár orvos nemhiába adta ehhez a butasághoz a nevét, sajnos még mindig sokan hisznek benne.
43. Guruljka (válaszként erre: 39. - Törpilla)
2019. okt. 23. 22:56

Én egyáltalán nem szedetek szemöldököt.

Valamikor huszas éveim elején egy kozmetikus megszedte, mert úgy látta, össze akar nőni - és az azóta sem nőtt vissza. Az íve is tetszik, természetes, rendben van.

42. timycat (válaszként erre: 23. - Globus)
2019. okt. 23. 22:53
Én úgy olvastam hogy 25 faktor felett már parasztvakítás van. A 25 faktor kiszűri a káros sugarak 98%-át. Én ezen felbuzdulva cseréltem le az 50+os arckrémet 25-re ugyanúgy napoztam vele és tényleg semmi különbséget nem vettem észre, ugyanúgy tette a dolgát egyszeri felkenéssel egész nap a tűző napon a vízparton, mint előtte az 50+os csak 2/3os áron.
41. timycat (válaszként erre: 1. - Törpilla)
2019. okt. 23. 22:48

Régen hetente jártam kozmetikushoz, havi 40 volt az alap amit otthagytam, de inkább több. Aztán férjem unszolására vettem magamnak arckezelő gépet és a szőrtelenítésre is itthoni "villantós" (IPL vagy nem tudom milyen technológiás) gépet. Szkeptikus voltam, de én ledöbbentem az eredménytől. Ha azt nézem, hogy negyed annyit költök kozmetikusra már pénzemnél vagyok a gépekkel, a megspórolt időről nem is beszélve.


Most már csak 1-1,5 havonta megyek arc- és dekoltázsmasszázsra,évente max 2 arctisztításra, ezek egy tizesből megvannak per alkalom.


Arckrém a GiGi nagyon jó, de rettentően felárazták, próbáltam már helyettesíteni ezzel-azzal, szintén márkás de mégsem huszon/harmic/negyven vagy ötvenezres kencékkel (sajnos a GiGi egyes terméke már ebben a kategóriában van), de azok mégsem olyanok. A GiGi őssejtes kencéi vagy a napozókrémei leléphetetlenek, legalábbis én még nem találkoztam a bőrömnek jobban tetszővel.


Sminkelni nem smikelek, egyáltalán nincs sminkcuccom, semmi. Évente max 1 alkalomra kérek a kozmetikustól egy sminket, de olyat hogy úgy látszódjon hogy nincs is rajtam smink.

40. Törpilla (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. okt. 23. 21:45
Nem hallottam még ezt, köszönöm hogy írtad mostmár ezt is tudom.😉
39. Törpilla (válaszként erre: 35. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 23. 21:42

Akárcsak én. Nagyon ügyes vagy. Én sem vagyok mű körmös van nekem saját körmöm. Évente 2x vágytól haját és én is magamnak festem.


Férjem rokona kozmetikus múltkor is olyan karán bele szedett.. inkább szedem magamnak a szemöldökömet is. Örülök neki, hogy nem csak én vagyok ezzel így.

38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Globus)
2019. okt. 23. 21:01
Én is. Durva mi retek jön le, fürdés után is. Ma pl szinte fekete volt a vattakorong.
37. globus (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2019. okt. 23. 20:54

Ááá, biztosan nem. De közös összetevőik lehetnek, ami miatt a 20 ezresre is allergiás vagy :)

Elfelejtettem még írni a micellás vizet, arctisztításra, szeretem.

36. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Törpilla)
2019. okt. 23. 20:25

Kozmetikus. Bár magamnak is meg tudom csinálni, ha nagyon muszáj. De jobban szeretem ha ő nyúl hozzám. Most kezdtem el nála az arcmasszázst, tisztítást, valószínűleg ez majd mindig így lesz, mert azóta is szuper a bőröm. Krémet is kaptam. Ilcsit, nappalira, van benne egy kis ránctalanító (elkezdtem megelőzni)

Sminkkel úgy vagyok, hogy csakis kizárólag magamnak. Szeretek sminkelni. :)

35. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 1. - Törpilla)
2019. okt. 23. 20:19

Semmilyen krémet nem használok.

Se tonikot, semmit, csak megmosom az arcom és néha kenek rá alapozót.


Nincsenek ráncaim, de ha lennének se segítene egy 4000 forintos tescoba kapható krém, és nem is előzné meg őket.


Nem járok kozmetikushoz.


Kb 5 éve volt egy barátnőm, aki pont kozmetikus volt, néha megcsináltattam vele a szemöldököm. Semmi mást.


Viszont azt megtudom magamnak is, szóval azzal se járok.


Manikűröshöz sem, azt is magamnak, műkörmöt pedig nem bírom.

Pillákat se bírom,de azt is megtudom csinálni, illetve építek körmöt is, de nem szoktam (csak magamnak,másnak nem)



Hajam magamnak festem, magamnak vágom..


Magam szőrtelenítek... Tehát mindent megcsinálok és nekem így jó. 🙂

34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Jooeva)
2019. okt. 23. 19:38
És hogy talál ilyet az ember? Te hány kozmetikusnál jártál, mire őt megtaláltad?
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2019. okt. 23. 19:25

Nem tudom, de a bőrünk is más.

Nekem a Helia-d nappali krémtől ég a bőröm.

A naptejet már nem is tudom, hol vettem,de talán a dm-ben; olcsó volt, 30 faktoros.

Előtte láttam a tévében, hogy a hidratáló krémek nem pótolnak vissza vizet, csak azok jók, amik nem engedik ki a vizet a bőrből. Ez a glicerinnek köszönhető, és a naptejek sok glicerint tartalmaznak.

Szóval azt kell nézni, mi szerepel az első helyen az összetételben.

32. jooeva
2019. okt. 23. 18:17
Kb. 15 éve járok rendszeresen kozmetikushoz. Itt is az első és legfontosabb, hogy megtaláld a neked megfelelőt, aki precíz, tiszta, jó fajta krémeket használ....Az enyém maga a tökély! Problémás volt a bőröm még 30 után is, ő gyönyörűen helyrehozta! 3 havonta járok hozzá arckezelésre, ami 2 óra, aztán 1.2 nap múlva még "utókezelés", AHA hámlasztás stb....Havonta gyantáztatok + szemöldök izgazítás, ez fél óra. Évente 1-2 alkalommal sminket is készít, ha meg kell jelennem valahol. Eleinte Ilcsi kozmetikumokat használt, de abból mostanság lecserélt párat, mert már nem ugyanaz a minőség, mint régen....ezeket jó minőségű, egyéb krémekre cserélte, amik természetes összetevőkből áll. Otthon is az általa adott krémet, bőrradírt használom. Nekem megéri, mert nem kell kísérleteznem a bolti krémekkel.....spórolok az idővel is....nekem megéri eljárni hozzá.
31. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Globus)
2019. okt. 23. 17:37

Soha nem okozott ilyet egyetlen krém sem. Mintha égne a bőröm, főleg mikor lemostam.

Pedig már örültem, hogy jó fényvédőm van.

Lehet, ebből is csak a 20 ezres a jó?:((

30. globus (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. okt. 23. 16:47
Lehet venni egészen kicsi, úti kiszerelésben, azt táskában magamnál hordhatom. Kézfejre is jó. Ha korán tavasszal elkezdem kenni és tényleg kitartóan, következetesen használom, mielőtt szabadba megyek, nem májfoltosodik ki.
29. globus (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2019. okt. 23. 16:46
Allergiás lehetsz rá??
28. semleges (válaszként erre: 24. - Törpilla)
2019. okt. 23. 16:29

Házi bőrradír: kávézacc + pici olívaolaj vagy

cukor + olívaolaj.

27. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Globus)
2019. okt. 23. 16:29
Arra gondolnak, én vettem is a Rossmnban, de valami komolyabb kellene, ez szinte égette az arcomat és este piros lett.
26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Globus)
2019. okt. 23. 16:26
Gondolhattak magára a naptejre, én a glicerin-tartalma miatt használom.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Törpilla)
2019. okt. 23. 16:26

Ha a lúgosítást végre kitörlöd a memóriádból, akkor remek.

A lúgosítás elmélete ugyanis botorság, már rég megdőlt. A kitalálója talán már kijött a börtönből:

[link]


Nyugodtan egyél citromot, egészséges, még ha nem is a lúgosítás miatt.

2019. okt. 23. 16:07

Bőr radirozas nekem is heti 2xer van és nekem az Avonos maszkok váltak be leginkább. Gőzölni meg havonta egyszer szoktam kamillaval. Amit régen csináltam és jó volt meg újra kellene csak ugye egyszerűbb a kész bőr radir krém.. Szóval citrom leve és szodabikarbona és hagyom megszáradni arcon és utána körbe radírozom. Nekem akkor volt igazán selymes az arcom és tiszta. Amúgy citromot imádom eszem is amikor csak tudom bírja a gyomrom is szerencsére és ugye lugosít.

A Rossmanba szoktam amúgy Niveat venni abbol is ami kombinált bőrre való. Sajnos én nem vagyok szerencsés bőrű a T vonalam az mindig külön törődést igényel.

23. globus (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2019. okt. 23. 15:15

Állítólag jó a legalább 20 faktorszámú fényvédőt tartalmazó nappali krém, de én még így nem találtam. Kértem eladói segítséget, de ő sem tudta.

Lehet, hogy magára a naptejre gondoltak?

22. globus (válaszként erre: 19. - Gyöngy:))
2019. okt. 23. 15:12
Van benne valami. Anyu falusiként hozzá sem jutott ilyesmihez, 75 évesen néhány szarkalába volt szem és száj körül, slussz :) Szerintem az erőltetett barnítás, napozás, szolárium nagyon megbosszulja magát. Nem azonnal, hanem évek múlva öregít, ezt tényleg érdemes kihagyni.
21. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Törpilla)
2019. okt. 23. 15:11

No, az melyik? a D'olíva krémek? Kifejezetten bőröregedésre? 63 vagyok, már nem mindegy, mit kenek fel.

Vagy már tökmindegy. D

20. fincsi5 (válaszként erre: 8. - 826302286d)
2019. okt. 23. 15:08

Ja, olvastam, hogy ezt fokozatosan kell. Honnan rendeled? Én vettem a Rossmanban retinolt tartalmazó krémet, szerintem azzal hozzászokott.

Írd már meg, hogy honnan, ne reklámozzuk itt.:))

2019. okt. 23. 14:39

Nem járok kozmetikushoz, megcsinálok mindent magamnak.

Az arcom, bőröm szerencsére mindig szép volt, hiszek abban, hogy ez annak is köszönhető, hogy alig érte kozmetikum, púdert, alapozót még nem látott.

Krémet most már használok, ha nem is minden nap, de 40 éves koromig még arckrémet sem nagyon használtam.

Ráncaim vannak, nem zavarnak.

2019. okt. 23. 14:31

Határozottan otthon. Életemben eddig 2 x voltam kozmetikusnál, többet nem megyek.


Írta valaki a heti 2 x bőrradírt. Én is azt hallottam és hozzáértőtől, hogy havi 1 x elég. Heti 2 x káros a bőrnek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook