Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikumok és ragyák fórum

Kozmetikumok és ragyák (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. Qwasy (válaszként erre: 66. - Érdekes73)
2022. aug. 9. 11:37
Ezek közül a boldogság az, ami néha megvan :D a többit vhogy pótolnom kell 😅
66. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Qwasy)
2022. júl. 20. 21:04
A sok alvás , boldogság meg a genetika a legjobb kence szerintem :)
65. Qwasy (válaszként erre: 64. - Érdekes73)
2022. júl. 19. 19:54
Köszi :) eddig a c vit, meg a hia nem bántotta a szemkörnyékem, de az is igaz, h nem használom minden nap, csak mikor épp eszembe jut. :) most még valami retinolos, vagy ahhoz hasonlós dolgot nézegetek magamnak. De mindig félve vágok bele az újdonságokba :D meg szemkörnyékápoló kell, ami direkt az ottani "ráncokra" jó lenne.
64. Érdekes73 (válaszként erre: 63. - Qwasy)
2022. júl. 16. 20:52
Akkor sikerült rájönnöd hogy jó neked :) B.alea arckrém nekem bejött , lemosni d.ove szappanam és r.ossmannos Nature's Spirit barackos bőrradírral szoktam a képem.Ezek nem csinálnak kiütéseket.A szemkörnyék az necces azzal óvatosan.
63. Qwasy
2022. júl. 16. 19:18

Update:

B*lea med hablemosó, ugyanabból hidratáló, és alt*rist fényvedő alaprutinnal most nagyonjó az arcom. Néha a szemem köré teszek az eddig megvett szérumaimból, így nem üt ki. Nem ragyásodok most, már annyira az sem zavarja a bőröm, ha a munkahelyemen tapogatom. Régen pár óra alatt pattis lettem, ahol hozzáértem. Most így jó a helyzet. Még valamit a szem alatti hunyorgós mosolygós ráncokra kell kitalálnom. :)

62. Érdekes73 (válaszként erre: 61. - Qwasy)
2022. jún. 20. 20:55
Ez tényleg jó. Míg kicsik voltak a gyerekek ezt használtam én is magamra.
61. Qwasy (válaszként erre: 59. - Érdekes73)
2022. jún. 19. 22:38
Nem ismerem még ezt sem. Nem nagyon vagyok képben a gyógyszertári dolgokkal, pedig biztos vannak ott hasznos kencék. Pl azt tudom, hogy régebben volt kikevert vitaminos krémem, azt télen nagyon szerettem estére még az arcomra is. De biztos sokminden van még, amiről nem tudok.
60. Qwasy (válaszként erre: 58. - Vigyefene)
2022. jún. 19. 22:37
Hát még olyat nem hallottam, hogy valaki deszt.vízzel mosakodna.. 🤔
59. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - Qwasy)
2022. jún. 18. 10:57
Unguentum Hydrophilicum Nonionicum Mosdókenőcs keveset kell belőle mint a szappant vízzel használni. Rákened a felületre vízzel lemosod.
58. vigyefene (válaszként erre: 56. - Qwasy)
2022. jún. 18. 01:17
Lehet hogy a destillált vízre gondolt.
57. Qwasy (válaszként erre: 50. - Mandarin90)
2022. jún. 18. 01:15

Az alapok alatt gondolom a mosást, hidratálást érted. Ez nekem megvolt, és erre vezettem be egy c vitamint, ami még oké volt, és ezen felül jött a hia, ami után kipusztult a fejem :D


Bár tudom, hogy az nem lemosó - mostmár 🙄 - de mikor még nem voltam képben ilyen rutin dolgokkal, meg, hogy mennyi minden is kell az elméletek szerint, csak simán használtam egy random krémet - ami akkoriban jól működött - na szóval ilyen kis tudatlan állapotomban egyszer találomra elvettem egy szimpatikus flakonú nivea tonikot, aminek nagyon jó illata volt, és én azt fogtam be víz után az arcom tisztítására. Hát akkor olyan jó volt a bőröm... aztan hosszú idő után (nem foglalkoztam rendszerességgel, volt h szappanoztam inkább) elfogyott a tonik... és akkor szembesültem vele, hogy nem igazán van már olyan seholsem... :( van egy hasonló, mármint a flakon ugyanolyan, de az ábra és a felirat nem. És go dolom az összetevők sem, de ezt meg már nem tudom ellenőrizni, így azt nem mertem mar megvenni...

56. Qwasy (válaszként erre: 52. - Érdekes73)
2022. jún. 18. 01:09
Milyen ez a gyógyszertári víz? Ilyet még nem hallottam, vagy csak nekem nem esik le hirtelen, hogy miről van szó 😅
55. Qwasy (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2022. jún. 18. 01:08
Ezt az olajos dolgot a saját bőrömön sikerült kitapasztalnom, való igaz. :) mondjuk azt nem arcon, de a lábszáramat volt, hogy zuhanyzás közben babaolajjal masszíroztam át, mert fájt, és a mellékhatás kb 1-1,5 hétig csudipuhi bőr volt. Aztán, amikor a párom akart megmasszírozni víz nélkül, akkor már rögtön rossz volt, nem, hogy később :D
54. michelle.r (válaszként erre: 51. - Érdekes73)
2022. jún. 17. 19:31
Igen. De amíg a krémmel nem ártasz akkor sem, ha nem vizesre kened, az olajjal kifejezetten ki tudod csinálni.
53. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - Érdekes73)
2022. jún. 17. 18:46
Enyhébb leégésre is jó ha azzal mosod le többször a bőröd.
52. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Qwasy)
2022. jún. 17. 18:45
Volt amikor gyógyszertári krémmel /vízzel mostam csak a képemet. Attól garantáltan nem leszel kiütéses.
51. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2022. jún. 17. 18:43
Minden arckrémet vizes bőrre kéne kenni.
50. Mandarin90 (válaszként erre: 48. - Qwasy)
2022. jún. 17. 12:43

Erdemesebb az alapokkal kezdeni, aztan tovabb epiteni a rutint, ha akarod. Hialuronnal nem mesz sokra, ha a hidratalas alapjaban hianyzik, az csak egy elhagyhato plusz.

A nagy oket nehez sajnos nehez megtalalni, mondjuk nekem az volt a legnagyobb bajom, h nem tudtam, h egyes illatanyagokat nem visel el a böröm. Ha ezt tudom, egy csomo penzt megsporolok😅

Lemosoval nem volt gondom, az kb mindegy volt.

Fenyvedonel volt nagyon nehez, mert ott nehez volt azt az allagot megtalalnom, amitol nem csillog a fejem, mint egy diszkogömb xD

(Altruist az tok jo lett volna, de nagyon csipte a szemem)

49. michelle.r (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jún. 17. 11:07
Azért száradt ki a bőröd, mert olajat csak vizes bőrre szabad kenni. Úgy csodákat tesz. De ezt még egyetlen terméken sem láttam. A boszorkámtól tudom, aki gyártja nekem a kozmetikumokat.
48. Qwasy (válaszként erre: 47. - Mandarin90)
2022. jún. 17. 10:19

Szia,

A skinsmarton csináltam magamnak rutint, és fokozatosan akartam bevezetni a dolgokat, a g&g hialuron szérummal kezdtem, mert azt gondoltam az a legkevésbé "veszélyes" a fejemre nézve. Előtte már volt egy c vitaminom, ami addig rendben volt, illetve krémem, amit évek óta használtam, de a hialuron bevezetésénél elkezdett valami kiütni, azóta kioffoltam mindent, és még mindig úgy vagyok, hogy kijönnek dolgok. Szóval nem tudom mi volt amit nem szerettünk, de azóta semmi sem jó. Ez elég elkeserítő. Ilyen kín megtalálni, ahogy mondtad, a "nagy őket" mindenkinek? 😅

2022. jún. 17. 08:38

Sziasztok!

Az en kalvariam kb 18 evesen kezdodott, most 31 vagyok. Kb egy eve normalizalodott a borom allapota. Nyilvan mindent kiprobaltam amit csak lehetett, mert lelkileg teljesen kivoltam, rettenetes volt az arcom. Eloszor drogerias termekek, aztan gyogyszertari. Közben kozmetikus meg borgyogyasz, de mindentol csak rosszabbodott az allapotom. Kesobb felirt a borgyogyasz egy eros gyogyszert, ami szuper volt addig, amig szedtem. Ahogy abbahagytam, visszatert minden a rei kerekvagasba.

Par eve aztan kenytelen voltam elmelyülni a temaban, es rengeteg tanulmanyt olvastam, hogy mit, mikor, hogyan.

Egy eve jutottam el arra a szintre, hogy szep lett a borom.


Lemoso-hidratalo-fenyvedo harmas az alap, amit hasznalok. Lemosot csak este, hidratalot nyaron szinten csak este, fenyvedot mg nyilvan csak reggel. Eltartott egy ideig, mire megtalaltam a nagy oket, de most nagyon elegedett vagyok :)


Extra kence is vannak, egy hatoanyag egy borproblemara:

Pattanasok ellen 2% BHA hamlaszto. Ezt hetente egyszer hasznalom. Most nyaron nem erzem szuksegesseget, ugyh a szekrenyben varja az őszt.


Megelozeskent rancokhoz hasznalok retinolt, heti 2x. Ezt most szüneteltetem, mert babat varok, szoptatas utan viszont ujra fogom hasznalni.


Van itthon BPO kremem, 3%. Ezt csak es kizarolag a pattanasra kenem, ha erzem, hogy elo akar bujni, szoval celzott kezeles. Erre mar jo ideje nincs szüksegem :)


Nagyjabol ennyi. Azt tudom javasolni, hogy lemoso-hodratalo-fenyvedo legyen, ha ez beallt es megtalaltad a neked valo termekeket, akkor ha fennall vmi borproblema, arra keress celzottan hatoanyagot. Skinsmart.hu oldal ebben sokat tud segiteni :)

46. Qwasy (válaszként erre: 45. - Érdekes73)
2022. jún. 17. 00:29

Értem, nekem most alt.rist fényvédőm van arcra, illetve g.rnier testre, de ha mindenhol be vagyok kenve, ahol rövidnaci, rövidujjú ruhából kilógok, akkor olyan, mintha nem lélegezne a bőröm, szóval nem annyira szeretem. De a fejemnek muszáj, mert a szeplőket is utálom. Meg a leégést sem kultiválom :D


A korábbiakra visszatérve, már egy ideje kencementes vagyok, de így is random előjönnek pattincsok. Szappannal mostam arcot, de már úgy érzem mosakodás után közvetlenül, hogy nagyon szárít. A nap folyamán ez később helyrejön, de addig nem kellemes érzés. Most b.lea med lemosón gondolkodom, azt olvastam mindenhol róla, hogy nagyon kíméletes, nem szárít. Illetve ennek a márkának a hidratálójával is szemezek, mert tisztítás után mindig úgy érzem, hogy jó volna még valamit kenni az arcomra, de ugye most egy pár napja már direkt nem használtam semmit.

Vagyis egy kicsit csúsztattam, mert arcmosás után használtam himalájai sót, és ettől legalább száraznak nem éreztem a bőröm, de az most meg nincs nálam. Illetve így nem tudom, hogy attól jöhetnek-e rajtam pattik, vagy kiütések - már nem is tudom mik ezek...

Szomorú, hogy nem akar velem együttműködni a bőröm minden esetre.. 😅

45. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Qwasy)
2022. jún. 9. 00:21
A fényvédő szerintem hamis biztonságérzetet ad mint a rossz napszemüveg is.
44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Qwasy)
2022. jún. 9. 00:17
Kerülöm a napot , sapka,kalap az a biztos.
43. Qwasy (válaszként erre: 41. - Érdekes73)
2022. jún. 8. 10:37
Csak azt nem használod minden nap, vagy egyaltalan semmilyen fenyvédőt nem használsz minden nap?
42. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Érdekes73)
2022. jún. 4. 21:43
naptól lepirulok
41. Érdekes73 (válaszként erre: 40. - Qwasy)
2022. jún. 4. 21:43
Nekem a b... ( dm) bejött arcra de minden nap már nem használom viszont ha lepirul akkor jó segítség.
40. Qwasy (válaszként erre: 39. - Alinka01)
2022. jún. 3. 13:57
Állítólag én is fiatalabbnak nézek ki a koromnál, pedig nem használtam korábban extrákat. A minap ranéztem egy 6-7 évvel ezelőtti képemre, és azon is ugyanígy néztem ki, mint most.. :D de már bekattant nálam ez a mosolygásnál előtűnő szemránc dolog. A párom azt mondja dilis vagyok, az mindenkinek olyan, ha vigyorog 😅 de nekem ne legyen 🤔💁‍♀️ az most a terv, hogy most ugyebár pihentetem a bőröm, kamillas gőzölök, az arcomat szappannal mosom (régen évekig nem volt vele problémám, így inkább visszatertrm ehhez, a lemosót nem merem most használni), illetve nappalra azért mégiscsak egy kevés fényvédőt használok, mert a szeplőknek nem tesz jót az égés. Aztán ha mar úgy látom, h visszatértünk a megszokotthoz, akkor beiktatok egy esti sima hidratálót, már valamit ki is néztem, de most meg nem jut eszembe... azt hiszem egy b*lea med krémet néztem ki, ami csak hidratál, semmi extrát nem csinál. Ezt két hétig, hogy lássam, szeretjük-e. Aztán lehet a következő egy heti 1x hámlasztás lesz, este. Ha minden rendben lesz, akkor ezek után már azt a két szérumot mondjuk heti 2-3alkalommal este, nem egyszerre elhasználgatom, ha nem okoznak újabb problémát. Aztán lehet nézek majd egy szemkörnyék ápolót. És ennyi. Nem akarok több terhelést tenni a bőrömre, mert úgy tűnik, akkor volt a leghálásabb, mikor még szappannal mostam, és néha egy sima krémet tettem rá. Az extrázást nem szereti sajnos :( pedig amúgy jól esett kenegetni magam 😅 na de majd meglátjuk. Ha esetleg van akit erdekelnek a fejlemények, akkor majd updatelek.
39. alinka01 (válaszként erre: 38. - Qwasy)
2022. jún. 1. 16:46
Én áldom a hyaluronsavat és a kollagént! Jócskán letagadhatok az arcom állapota alapján a koromból ezeknek köszönhetően. De a szérum után még kell krém, hogy "bezárd a nedvességet". Érdemes utánaolvasni.
38. Qwasy (válaszként erre: 37. - Érdekes73)
2022. jún. 1. 16:28
Igazából már csak c vit és hialuron szerumom van, ami extra, plusz a lemosó. Utóbbit valószínűleg majd elhasználom testre, de a masik kettőt azért jó volna érvenyesíteni az arcomon, mert láttam pozitív hatásukat is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook