Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikumok és ragyák fórum

Kozmetikumok és ragyák (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Qwasy)
2022. jún. 1. 06:56
Szerintem az arcbőr kényesebb a neccesebb cuccokat kipróbálhatod kéz és lábkrémnek. Nekem azóta vacakabb az arcbőröm mióta volt a maszkozás és több fertőtlenítőt kell használni. Dove szappan lemosást bírja meg egyszerű nem drága nem márkás hirdetett arckrémet, bőrradírt de csak mértékkel naponta nem.
36. vigyefene (válaszként erre: 35. - Qwasy)
2022. jún. 1. 05:44
Hogy a fene vigye el. -:DDDDDD
35. Qwasy (válaszként erre: 34. - Vigyefene)
2022. jún. 1. 04:06
Megy a neved a kommentedhez 😅
34. vigyefene (válaszként erre: 33. - Qwasy)
2022. jún. 1. 03:23
Azokat a kence-ficéidet amik nem használnak, dobd ki a fenébe. Ha csak ártani tudnak, köszönj el tőlük.
33. Qwasy
2022. jún. 1. 03:19

Nah, délután megtörtént a kamillás gőzölés, én nem tudom, de nekem mint vmi csodaszer kb, csak 4 nagyobb maradt meg a ragyákból, a kicsik mostanra mind eltűntek - munkahelyi fényben is. 🙆‍♀️ Még ma is lehet tolok egy kört, és ha teljesen lenyugodott a bőröm, akkor a soksok kence helyett megpróbálkozom egyetlen hidratálóval, hogy megnézzem miújság. Hagyok neki vagy 2 hetet érvenyesülni egymagában. Aztán a többi szert, mivel azért jópár napig egész jól tűrte mindet a bőröm, majd ilyen alkalmankénti, mondjuk heti 1 alkalmas kenésekkel elhasználom, hogy mégse menjen kárba, ha már eltapsoltam rájuk egy valag pénzt :)


Egyben esetleg, ha valakinek van valami hidratáló javaslata, saját pozitív tapasztalat alapján, azt szívesen fogadom, inkább száraz, ámde tagpórusú kényes kis fejemre. Hátha nem kéne újabb fölösleges köröket futnom.. 😅


Egyébként ha van köztetek ilyen arcapoló guru, lenne egy kérdésem, mert ezeken a bőrtípus leírásokon és teszteken a saját kínjaimmal összevetve nem birtam kiigazodni. A legtöbb leiras alapjan, ha van tág porusom, vagy pattim, akkor zsíros a bőröm, de legalább kombinált. Viszont nekem arcmosás után húzodik az egész fejem, 1-2 órával később talán normálnak mondanám, de semmiképpen sem zsírosnak, seholsem. Ilyenkor mi van? 😅

32. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - Qwasy)
2022. jún. 1. 00:37
Szerintem ha gyógyszertári fürdetőkrémmel lemosod és nem kened semmi drága kacattal elmúlnak a kiütések. Vmi összetevőt nem bírsz.
31. tien (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2022. máj. 31. 18:24
Megfogja ;)
30. Channa* (válaszként erre: 29. - Globus)
2022. máj. 31. 17:58
Szerintem is!
29. globus (válaszként erre: 27. - Channa*)
2022. máj. 31. 17:52

50 éve nem használtam arcra szappant, szilárdat és folyékonyat sem.

Sima víz, valamint micellás víz, tökéletes.

28. Hattori (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2022. máj. 31. 17:44
Velem is ez lett,aztán le kellett vetetni.
27. Channa* (válaszként erre: 9. - Semleges)
2022. máj. 31. 17:42

Én a sima babaszappantól pillanatok alatt kiütéses leszek.

Lanolin allergiám van és sok keresztes;)


Sosem mosom szappannal az arcomat, csak hidegvízzel, illetve tusolásnál melegebbel.


Nekem pattanásom nem volt sosem, kiütésem van a szülés óta. Azóta több allergiám is lett. A legproblémásabb időszak a tavasz és az augusztus.

26. ,zumba (válaszként erre: 9. - Semleges)
2022. máj. 31. 16:54
Én is csak babaszappant és sima hideg vizet használok. Ritkán tojássárga-méz pakolást teszek föl, ennyi.
25. alinka01 (válaszként erre: 21. - Qwasy)
2022. máj. 31. 16:24
Ráncelleni bigyóként tudom javasolni a nagy hatóanyagtartalmú kollagén és hyaluronsav szedését. Még jobb, ha külsőleg is olyasmit kensz az arcodra, amiben ezek is szerepelnek.
24. Scherlock (válaszként erre: 23. - Tien)
2022. máj. 31. 16:16

Ó igen, a friss levegőnek nincs párja. 🙃


Nekem is zsíros a bőröm, oda is figyelek rá.

Bízom benne, meghálálja. 🥰

23. tien (válaszként erre: 10. - Scherlock)
2022. máj. 31. 15:40

Igen,aki olyan szerencsés genetikával rendelkezik.


Nekem fiatal koromban zsíros ,és pattanásos volt a bőröm.Emiatt kevésbé ráncosodom most 50+./börgyogyasz mondta /

A kevesebb néha több elvét vallom a krémek tekintetében is.

Most kecsketej szappanok van ,bevállt.

Pár Ordinary cucc és slussz.

Még Németországban vettem valami Royale classic gelee cuccot és random kenem vele a bőröm.


A friss levegő és a kutyával való játék jobban szépíti a bőrömön mint akármi 😊

22. b9e097a9f6 (válaszként erre: 21. - Qwasy)
2022. máj. 31. 15:14

Rendben. Elküldöm. ☺️

Kamillázás alatt a kamillás gőzölést érted?


Talán szemkörnyékre használhatnál szemkörnyék ápolót és mellé egy boostert.

Mondjuk, változó, hogy kinek mit visel el a bőre. Én használtam szemszérumot, de nem hagyott elég hidratált érzést maga után. Most egy olcsó, gyógyszertári krémet használok arra a területre.

A krém neve: Lipobase. De ez egy nagyon zsíros cucc, máshova nem ajánlom, eltömítheti a pórusokat.

21. Qwasy (válaszként erre: 19. - B9e097a9f6)
2022. máj. 31. 14:53
Szia, olvasgattam én is a témában, már a saját agyamra megyek vele kb. Gyenge szalicilsavas hámlasztót néztem ki magamnak, de már ezek utan, hogy egy c vit/hialuron szérumot sem visel el a fejem, vagy épp a lemosót, már nem is tudom, így már félek ennek is nekiállni. Ha elküldöd az oldalt, megköszönöm, bár van egy tippem, mire gondolsz. Egyelőre a szünetet most mindenképp megtartom, illetve nemsokára "kamillázok" egyet, múltkor az egyik napról a másikra helyrepattintotta a bőrömet úgy, h alig hittem a szememnek... aztán nem tudom. Igazából amire úgy érzem, hogy szükség lenne, az hidratálás, a pórusaimmal kezdeni valamit, meg - oké ez most lehet, hogy hülyen hangzik majd - ha mosolygok a szememnél vannak gyűrődések, amik fapofával ugyan nem látszanak, de így sem szimpatizálok velük. Míg használtam a cuccokat, ezek szépen halványodtak, de most, hogy megint mindennélkül száradok ki, megint látom...🙄 szóval valami megelőző ráncelleni bigyóra gondoltam még. De lehet a bőröm nem úgy gondolja, ahogy én 😅
20. Qwasy (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
2022. máj. 31. 14:47
Lehet, hogy a feny, nem is tudom már.. :D a sminkem legrosszabb esetben is egy szemceruza, meg esetleg spirál. Egyebekkel nem szoktam kenni az arcom, és ezekkel sem rendszeresen. Legutóbb azt a revox mézes arctisztítót használtam, előtte volt ilyen szenes arcra szappan... külön direkt sminklemosót nem használtam sosem..
19. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Qwasy)
2022. máj. 31. 13:47

Szia! Engem is az elmúlt években kezdett foglalkoztatni az arcápolás. Nemrég fedeztem fel a hámlasztás csodáját. Segít a bőr feszességén és a múltbéli pattanásaim nyomán is sokat javított. Azóta gyönyörűen tudok sminkelni, nincsenek göröngyök, hatalmas pórusok.

Lényeges, hogy a hámlasztás direkt napfény kerülése mellett történjen. Én minden este hámlasztok egy harmatgyenge szérummal, reggel pedig feldobok egy spray állagú fényvédőt a sminkem alá.

Van egy oldal amit elküldhetek privátban. (Nehogy reklámnak ítélje meg a moderátor)

Ezen az oldalon különféle, teljesen natúr szereket találsz. Fontos, hogy ne ugorj neki a legerősebb savaknak, mert nem játék.


Én reggel arclemosót használok, hidratálókrémet, fényvédőt és erre jön rá a sminkem.

Esténként arclemosó, heti 1-2x bőrradír, hámlasztás, olaj, majd éjjeli krém.

18. Kacsahercegno (válaszként erre: 11. - Qwasy)
2022. máj. 31. 13:11
Jaj bocsi, mire a végére értem addigra azt a részt már elfelejtettem. 😅 Hát ez így tényleg rejtélyes, ha a munkahelyeden kiütésesebb vagy. Amúgy a fényen is sok múlik, nálunk ilyen borzalmas neon izzók vannak a mosdóban a munkahelyemen, kiemel minden kis apró bőrhibát... Tényleg az a legjobb ha most egy darabig semmit nem kensz, esetleg hidratálót a tisztítás után. Amúgy sminkelsz? Milyen lemosót használsz?
17. Qwasy (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2022. máj. 31. 13:02
Szeretnék visszaállni, de már most kb olyan, mintha az évekig gond nélkül, sőt pozitív eredményekkel használt krémemet is megutálta volna a bőröm 😅 én nem tudom másnak hogy van türelme 800 féle kencét kipróbálni, és a megfelelőkbőlbkiépíteni 10 lépéses rutinokat. Én már ettől az első problémától rosszul vagyok. A munkahelyen belenézek a tükörbe, és elszörnyülködöm, hogy mennyi piros pöttyöm van. De most ebben a pillanatban az is eszembe jutott, hogy esetleg odabent nem tetszik valami a huzatomnak, mert most ránéztem a fejemre, és egy piros pöttyön, meg egy elvakart bibin (sajnálom, zabolázatlanok a kezeim) kívül semmit nem látok 🤨 mikor hazajöttem reggel, még csupa pötty voltam.
16. semleges (válaszként erre: 10. - Scherlock)
2022. máj. 31. 12:57
Mindenképpen az.
15. semleges (válaszként erre: 12. - Qwasy)
2022. máj. 31. 12:56
Már én is használok arckrémet, de a szappanos, hideg vizes arcmosás maradt.
14. Qwasy (válaszként erre: 7. - Ikres_anyu)
2022. máj. 31. 12:55
Nem fogyasztok semmit másként, mint korábban. Cukrosból kevesebbet, ennyi az utóbbi idők változása. Azt meg nem hinném, hogy hirtelen a cukorhiány csapott ki :D
13. semleges (válaszként erre: 9. - Semleges)
2022. máj. 31. 12:54
Mindenképpen az.
12. Qwasy (válaszként erre: 9. - Semleges)
2022. máj. 31. 12:54
Az amúgy sokáig nekem is jobban bevált 😅 csak egy idő után arcmosás után száraznak éreztem már a bőröm.
11. Qwasy (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2022. máj. 31. 12:53
Mint írtam is, korábban talán néha kicsit száraznak éreztem, hébe-hóba 1-2 gyorsan múló patti, meg az orrom mellett jobbra balra tág pórusok. Mitesszerek nem jellemző. Szeplők vannak :(
10. Scherlock (válaszként erre: 9. - Semleges)
2022. máj. 31. 10:32
Ez azért adottság.
2022. máj. 31. 09:12

A nagymamám mondta mindig sima szappan (baba) és hideg víz.

Sosem voltak ragyái, nekem sem.

2022. máj. 31. 08:45

Én nem a reklámok miatt, hanem a pigment foltjaim miatt vásároltam múlt évben vagy 6 féle krémet, + olajat, + lemosót.


Én amúgy is kiütéses vagyok szinte állandóan, így nem lep meg, ha valamitől méginkább az leszek;)


Tehát, én is vettem C vitamin olajat, majd később Q10 olajat, illetve micellás vizet és kb. 6 féle kifejezetten pigment foltokra fejlesztett krémet.

Valamelyik használt, mert az orrom alatti pigment foltok, szinte teljesen eltűntek;)

Az a sejtésem, hogy az utoljára vett Eucerin az igazi, de viszont az Uriage egységesítette a bőrömet, illetve ebben van hidratálló és fényvédő is.

A nivea semmit nem csinált, ami kifejezetten pigment foltokra lett kitalálva és sokat reklámozzák.


Tehát, múlt évben bőszen kenegettem magam felváltva a megvásárolt kencékkel, aminek az lett az eredménye, hogy egyszer csak nagyon száraz lett a bőröm és egyre több kiütésem lett. Gyorsan abbahagytam mindent, ami után lehámlott az arcom és nem mertem szinte semmit kenni rá, mert örültem, hogy rendbe jött.


Na de jött az idei melegebb idő, így gondoltam beszerzek még valamit:DDD

Vettem nivea éjszakai krémet, ami szintén kifejezetten a pigment foltokra van és vettem egy nappali arckrémet is.

Már nem használom egyiket se, mert nagyon, de nagyon ragyás lettem.


Szépen visszatértem az Eucerinhez+Uriage kombóhoz. C vitamin olajat nem használok, mert ettől, szinte azonnal érzem, hogy húzódik a bőröm, azaz kiszárad.


Sajnos a bőrömet én szúrtam el azzal, hogy egy kb. 3 évvel ezelőtti felbuzduláskor beszereztem arcradírtól kezdve minden vackot. Sajnos az arcradírtól apró sebek lettek a bőrömön, és nekem a sebhelyek nagyon nehezen gyógyulnak, és arra gyanakszom, hogy a foltjaim emiatt lettek. Remélem igazam van és nem jön ki újra legalább az orrom alatt, mert azzal úgy nézek ki, mintha bajszom lenne... A szemem alatti szeplőszerű pöttyök nem zavarnak annyira, bár azoktól is megszabadulnék szívesen;)


Vigyázz a kencékkel! Nem hiszem, hogy hasznosak lennének, sőt! Inkább próbáld védeni mással. Én kerülöm a napot, amennyire tudom. Bicajozásnál nem tudom, így akkor horgász sapkát veszek fel, ami védi az arcom nagy részét is a naptól. És az egyetlen fényvédős krémet vastagon rákenem az arcomra.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook