Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kozmetikai állatkísérletek fórum

Kozmetikai állatkísérletek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
44. alanna (válaszként erre: 40. - Aeryn)
2007. okt. 27. 14:24

Szia!


Szerintem a Wella sem lenne igazán jó választás ilyen szempontból, de te tudod, hogy neked mit ér meg az, hogy állatkínzásmentes termékeket használj. Én nem festem a hajam, szerintem enélkül is jól elvagyok, de én inkább a drágábbat választanám, ha tudom, hogy azzal nem tesztelnek állatokon és nem is támogatok vele egy olyan nagyvállalatot, ami tesztel. Valószínűleg a minősége is jobb, mint az ilyen L'oréal és társai vacakok.

Ha az eladó hülyének néz emiatt, szerintem ne foglalkozz vele, prédikálnod is felesleges, mert ezt valaki vagy természetesnek veszi, hogy ilyesmit nem vesz vagy úgy vélekedik, hogy a kényelem a legfontosabb számára, hiába tudja, mi történik, nem érdekli. Sokan vannak ilyenek is. Szerintem rájuk sem a képek, sem az ezzel kapcsolatos cikkek sem hatnak.

Én nem vagyok vegetáriánus, de a nagyüzemi tojást és húst sem veszem meg, inkább többet költök rá, mert az ugyanúgy állatkínzás. Ha egy állat azért hal meg, mert egy másik élőlénynek táplálékul szolgál, azt nem tartom rossznak, de nem mindegy, hogy a csirke egy akkora ketrecben éli le az életét, amekkorában felállni sincs helye vagy az udvaron kapirgálva. Nekem ez számít.

43. LoLiNa
2007. okt. 27. 07:27
szörnyű amit az állatokkal tesznek!!:(
42. aeryn (válaszként erre: 41. - Reggye54)
2007. okt. 27. 00:10

Szerintem ha te lennél az állatka helyében,és kihullana a szőröd/hajad vagy megvakulnál,nem mondanád,hogy hát attól függ milyen kárt tettek benned.Ez is állatkínzás.Sőt egyesek szerint fogságban tartani 1 állatot,az is állatkínzás.Akkor a kísrérletezés alaposan kimeríti a kínzás fogalmát,hiszen szegények nem is tudnak védekezni ellene.

Mellesleg az állatot,ami 1 kísérletben már részt vett, és esetleg túlélte,megölik,mert másik kísérletre már nem használható fel...

Nézd meg te is ezt az oldalt [link]

(ne hagyd ki a képeket sem!)és az állatkínzást többé nem a mértéke miatt fogod elítélni,hanem a létezése miatt!

2007. okt. 26. 20:23
Hát attól függ, milyen kárt tesz az állatba. De elitélem az állatkinzást.
40. aeryn (válaszként erre: 38. - Alanna)
2007. okt. 26. 20:13

Szia!


Ma voltam egy gyógynövény boltban,és megérdeklődtem a hennás festékeket.Olcsót azt találtam,500valamennyi volt,de sajnos az én hajamra nem jó,mint ahogy gondoltam is.Nekem barna a hajam,és szőkére szoktam festeni.Na már most, a henna,mivel nem tartalmaz olyan anyagokat,mint a hajfestékek,pont ezért nem is képes vilgágosítani,legalábbis annyit biztosan nem,amennyit nekem kéne..:(

Szóval marad a revlon.Ők végre visszaírtak,annyit, hogy a telephelyük Bp.1097 Gubacsi út 30.És 1400-tól 6000(!)ig vannak a festékek.Majd szerintem egyszer elmegyek,ha már mindenhol megnéztem,a fodrászkellékeseknél is,és nincs sehol.

A P&G-ről,meg a Coty-ról,h sok a terméke,és nem biztos,hogy a dekorokon tesztelnek:eddig azt mondtad,hogy mind1,mert az ő cégük,és ne támogassuk,mert hozzájuk folyik be a pénz.Hát őszintén,lehet, hogy az én lelkem már attól is nyugodt lenne,hogy ha wellát veszek,azt nem tesztelték (az angol nyelvű honlapon is rajta van,h ellenzik)és mind1, kinek a zsebébe folyik a pénz.Ebben még nem vagyok biztos,hogy ez tényleg mennyire tenne nyugodtá,de ha a revlon is annyira drága lesz,és kivitelezhetetlen,és nem tudom mással kiváltani a hajfestést,akkor marad a wella.

Addig is a többi unilever,coty, és társai termékeket kerülöm,mert nem tudhatom minden egyes darbról,hogy halt-e meg állat érte,hogy én magamra kenhessem.És ezek amúgy sem nélkülözhetetlenek vagy pótolhatatlanak az életemben.Pl sminkekből ott a she,amit eddig is használtam,vagy a többi dm termék.

Amúgy ott a boltban egy másik vásárló nagy szívvel ajánlotta a loreal egyik termékét,hogy neki milyen jó,meg minden,de mondom állatokon tesztel,nem jó!Erre úgy nézett rám,mint egy hülyére,meg úgy vonogatta a vállát,mint aki arról nem tehet.Hát szép!Nem akartam neki ott előadni a tényeket,de valamit tenni kéne azért,hogy tudatosabb vásárlókat "teremtsünk".Ez így nagyon nincs jól!Szerintem leginkább pár képet kéne az orruk elé dugni,az biztosan elég lenne szavak nélkül is.De hát ki jár ilyen képekkel a zsebében az utcán,hogy embereket "térítsen meg"?

Az emberekből kiveszett az együttérzés embertársaik iránt is,akkor hogy várhatnánk el,hogy az állatokkal érezzenek együtt(akik mellesleg miattuk halnak meg)...?És akkor itt hozzáteszem,hogy én húst sem eszem,de arról már végképp lehetetlen lenne meggyőzni az embereket,hogy mondjanak le a húsról...

39. alanna
2007. okt. 26. 08:38
Közben megtaláltam, az Astor Coty termék, tényleg feketelistán van. Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
38. alanna (válaszként erre: 37. - Aeryn)
2007. okt. 24. 18:00

Szia!


A Haj-Kozmetika kft.-t én is megtaláltam, de persze boltlistát luxus feltünteni rajta. Hennás festékből a HennaPlus-t találtam, ammónia és perxidmentes, gondolom, nem tesztelik állatokon, bár nem találtam ezzel kapcsolatos infót. Találtam még a STYX Naturcosmetics-ot, náluk hennapor van és a weblapon feltüntetik, hogy elutasítják az állatkísérleteket ( [link] A Lush-nak is van festéke, ez is hennaalapú, de Magyarországon nem lehet forgalmazni (csak nálunk nem!), de rendelni talán lehet (legalábbis ezt mondták a boltban), csak a polcokra nem tehetik ki. Azt mondták, kérdezzek rá e-mailben. Majd megírom, mit válaszoltak.

Sajnos olyan festéket nem találtam, ami nem hennás és olcsó is. Ahogy írtad: "valamit valamiért".

Mosópor helyett is van alternatíva, a mosószóda. Gyógynövényboltokban lehet kapni.

Manhattant nem tudom, de a (Margaret) Astor is ugyanez a kategória. Vagy honnan tudod,hogy tesztel? Nincs sehol feltüntetve. A Max factor P & G, a Rimmel meg Coty. Ezeknek nagyon sok terméke van, nem biztos, hogy a dekorkozmetikumokon tesztelnek.

37. aeryn (válaszként erre: 36. - Alanna)
2007. okt. 21. 13:19

Szia!


Hát én néztem a dm-ben,de eddig még nem találtam,de lehet,hogy a nagyobb üzletekben nagyobb a kínálat.Magyarországi forgalmazója a Haj-kozmetika kft.Írtam nekik emailt,hogy hol tudnám beszerezni,de eddig még nem érkezett válasz,fel kéne majd hívni őket,az a biztos.Hennás festékeket is találtam,de azok szerintem elég drágák (revlont nem tudom,mennyi)...hát,valamit valamiért.Ha találsz még valami alternatív hajfestéket,írd meg,én is keresek,mert eddig ez az egyetlen,amit nem tudok mással kiváltani.Bár úgy hallom az összes mosószert is állatokon tesztelik,és abból sincs alternatíva,de ennek még nem néztem utána.

Hát,a Manhattan csak egy tipp volt,gondoltam ugyanúgy bele fog tartozni, mint a max factor,rimmel,astor,stb...Mért lenne kivétel pont az,amiből jót találtam?:)

36. alanna (válaszként erre: 35. - Aeryn)
2007. okt. 20. 19:48

Szia!


Feladtad a kérdést, ugyanis Revlon termékeket régebben Rossmannál és a dm üzleteiben is lehetett kapni, de most eléggé eltűnt a piacról. Direkt utánanéztem, a Rossmannál már nincs, a dm-et is megnézem azért. Ha ez sem jön be, akkor előkerítem a magyarországi forgalmazót (valami csak van). Főleg azért, mert mást én se találtam még hajfestékből, ami ne lenne feketelistán. Azért még nem adtam fel a reményt.

A Manhattan tényleg sehol sem szerepel, szóval én sem tudom, mi a helyzet. Miből gondolod, hogy biztos tesztel?

35. aeryn (válaszként erre: 34. - Alanna)
2007. okt. 19. 11:49

Szia!


Köszi a válszod!Megnéztem a revlont,és tetszett,de nem tudod,hol lehet kapni?És a Manhattan-nal nem tudod mi a helyzet?Mert azt sehol sem találtam,de gondolom,hogy az is biztos tesztel:(

34. alanna (válaszként erre: 33. - Aeryn)
2007. okt. 18. 22:36

Szia!


Úgy tudom, hogy amit a 7. hozzászólásomban írtam, az a hivatalos PETA lista, vagyis a legmegbízhatóbbnak tekinthető. Valószínű, hogy egyik cég sem teszteli az összes termékét állatokon, de ha már tesztel, mindegy, melyik termékét veszed meg, mert azzal egy olyan céget támogatsz, amelyik folytat állatkísérletet. Ha úgy gondolod, hogy ezzel nem ártasz, homokba dugod a fejed. Úgy tudom. a L'Oreal pont a hajápolói miatt került feketelistára. Mióta tudom, már Maybelline dekorkozmetikumot sem veszek, pedig régebben ez volt a kedvenc márkám.

Kérdésedre válaszolva, a Revlonnak vannak hajfestékei és hajszínezői is.

[link]

Itt megnézheted, milyen színek vannak (magyar weblapot nem találtam).

Ők átmentek a PETA listán, valamint itt:

[link]

és itt is:

[link]

Ez egy magyar állatvédő egyesület, ahol egyébként még a hennát ajánlják a festékek alternatívájaként.

Holnap utánanézek, hogy van-e még más hajfesték.

33. aeryn
2007. okt. 17. 13:02
Tudnátok nekem segíteni?Azt olvastam, hogy a Wella nem tesztel állatokon, viszont a Wella a P&G cégé, amelyik viszont igen.Most akkor hogy van?És attól, hogy a Garnier is a L'Orealé,biztos használnak állatteszteket?Tudtok olyan hajfestéket mondani,ami nem tesztel?És ugyanígy az ÖSSZES Coty, Unilever is beletarzozik, a Sunsilkkal együtt?Nincsenek kivételek?Nincs vmi hivatalos hely,ahol utána lehet nézni?Mert mindenhol ellentmondásokat olvasok,pl a Gilette-ről is.
32. e7a6785cc7 (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 21. 11:01

Antea 2007-03-03 00:29


Eszembe jutott meg valami, ha mi mindannyian, akik csak hasznalunk valamit is magunkra, mind csak olyan termekeket vasarolnank, amiket nem tesztelnek allatokon, amikkel nem mergeznek minket, ezek a cegek gyorsan bezarhatnanak, vagy valtaniuk kellene. A gond, hogy sokan nem foglalkoznak ilyesmivel, hanem csak megveszik, ami az orruk elott sorakozik a polcokon.

Igazabol mi emberek valasztjuk ezeket, mi tartjuk fenn oket, a mi penzunkbol penzelik a kiserleteket. Ezt kellene elerni, hogy minnel tobben elkeruljek ezeket a termekeket, nem csak a hazai termekek piacat lehet vedeni, hanem az allatokat is ily modon. En mondjuk mar jo ideje figyelek erre, de sajnos tolem meg nem fognak bezarni.

31. alanna (válaszként erre: 30. - Anita123)
2007. szept. 15. 19:19

Inkább az lehet a baj, hogy az emberek többsége azt hiszi, vagy állatokon tesztelnek vagy sehogy. Megijednek attól, hogyha egy termék állatokon nem tesztelt, mert sokan azt hiszik, egy terméket forgalomba lehet úgy is hozni, hogy ők lesznek a kísérleti alanyok.

Az állatkísérletek gondolom olcsóbbak, mint kutatásokat végezni, ezért ha egy cég nem kényszerül rá, nem is fog alternatív módszereket alkalmazni.

30. Anita123 (válaszként erre: 29. - Alanna)
2007. szept. 15. 14:46

Manapsag mar nagyon komoly kutatasokat lehet/lehetne/ vegezin,mint ahogy te is mondtad.

Csak szerintem sokan a hetkoznapokba ezt nem ismerik.(Tisztelet a kivetel!!)

29. alanna (válaszként erre: 28. - Erikpipi)
2007. szept. 14. 20:35

Szia!


Vannak alternatív módszerek is, pl. a szövet- és szervtenyészetek. A szövettenyészet a szervezeten kívül tenyésztett élő sejtekből áll. Ezeken anélkül lehet kísérleteket végezni, hogy bármely élőlénynek fájdalmat okoznánk. A szervkultúra olyan apró szövetdarabok tenyészete, mely megőrzi az eredeti szerv funkcióját. Az ilyen tenyészetek nagy előnye, hogy emberi sejteket tartalmaznak, melyek élő donorból, annak károsítása nélkül nyerhetőek és egyaránt lehetnek eredendően egészséges, vagy beteg (pl. rákos) sejtek is.

Mivel emberi sejtekről van szó, a pontossága is nagyobb, mint ami állatokon elérhető.

Lehet, hogy szerinted a patkány vagy az egér alacsonyabbrendű állat, de nem érzik kevésbé a fájdalmat, mint a kutya vagy a majom. Azokat, akik állatokon tesztelnek, nem is hatja meg az, hogy egy kiskutya milyen aranyos, vagy hogy egy csimpánz egy átlagos három éves gyerek értelmi szintjén van.

2007. szept. 14. 09:24

A kutya majom, ezeket én is elitélem. de egy egér vagy patkányért nem könnyezek.

HA nem tesztelnének, állatokon, akkor kiken, miken? Embereken biztos humánusabb lenne, jelentkezés alapján? Végül is, húlljon ki annak a marhának a haja, aki erre jelentkezik, az nem számít, de azt az ártatlan patkányt kíméljük meg......

27. Anita123 (válaszként erre: 26. - Alanna)
2007. szept. 11. 20:09
Utanna nezek...
26. alanna (válaszként erre: 23. - Anita123)
2007. szept. 11. 17:38

Szia Anita123!

Nem tudod véletlenül, hogy a Gilette hová tartozik? Több listán is olvastam már a tesztelők között, de már arról is olvastam, hogy csak a régi listákon van fent, mert már nem tesztel. Biztos infóm sajna nincs.

25. alanna (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 11. 16:30

Ezért is érdeklődtem afelől, hogy mi alapján választasz kozmetikumot, amit a mai napig nem osztottál meg velem/velünk. Természetesen megértem, ha hétpecsétes titokként őrzöd, de azt nem, miért kell ezt a másiknak ilyen lekezelős, hát még ennyit sem tudsz stílusban előadnod. Ezt a kin teszteljenek inkább, a (leendő) gyereke(i)men vagy egereken témát inkább hagyjuk. Már megírtam, hogy vannak alternatív módszerek, így nem kell majd választanom, de ezek szerint te nem figyelsz arra, amit más ír, mert esetleg utánanézhettél volna, mint én a Sodium Laureth Sulfate-nak. Nem probléma van az értékrendemmel, csak nem veszem át gondolkodás nélkül a tiédet.

Amúgy is csodálkozom rajta, miért érzed személyes sértésnek, ha egy állatkísérletekkel foglalkozó fórumon ellenzőkkel találkozol, valamint ha olyan kérdéseket tesznek fel, amihez te dobtad fel a labdát. Ezek után én nem írom le azt mellemet döngetve, hogy koccolj rólam, de sűrgősen, csupán megkérnélek, hogyha hozzászólást nem tudsz minimum olyan stíluban írni, ami a másik embert, mint embert veszi számításba, inkább ne írj semmit, mert én ilyen másikat leugatós stílusban válaszolni nem fogok.

24. alanna (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 11. 16:10

Szia!

Nagyon sajnálom, ha csalódást okozok, de ahogy nevezed, még nem koccolok le rólad, bár én úgy gondolom, hogy ez nem a helyes kifejezés arra, hogy kifejtem a véleményemet és ez neked nem tetszik. Szerintem úgy illik, hogy a másiknak is lehetőséget adjunk a válaszra, bármilyen frappánsnak is hisszük az utolsó hozzászólásunkat.

Ha te sem érted, amit írsz, talán érthető, hogy én sem. Ennek ellenére utánanéztem, mi az a Sodium Laureth Sulfate, mivel ha nem tűnt volna fel, érdekel a témában a te megközelítésed is, mindössze konkrétumokat szerettem volna tudni.

2007. szept. 10. 23:22

Akik termékeiket NEM tesztelik állatokon



Amway Co.

Avon Products,

Inc.Benetton Cosmetics Corp.

The Body Shop,

Inc.Chanel,

Inc.Clinique

dm - Drogerie Markt

Estée Lauder Cosmetics

Free Spirit Enterprises

Freeman Cosmetics Corp.

Yves Rocher, Inc.

Wella Corporation,

United Color of Benetton Tribu

Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie, Atrix, Labello)

ALDO VANDINI

Nature Blue

The Body Shop

Revlon, Inc.

Ilcsi kozmetikumok (magyar gyártmány!)

Dr. Hauschka kozmetikumok(már itthon is kapható)

Lush kozmetikumok

Malu Wiltz és Art Deco

KAVALKÓ FAMILY Bioaktív krémcsalád (magyar gyártmány!)

Lancome

NORIT Kozmetikai Kft.

Neutro Roberts

SanoVera

Tesco termékek

Noiro (pl. Herbina dezodor)

Bloom - Holt tengeri natúr kozmetikumok

Alex termékcsalád (Florin Co., magyar gyártmány!)

Albero del té Australiano (teafa-olajas fogkrém, sampon)

Dabur (itthon is kapható, indiai fogpaszta)


A fenti lista természetesen nem teljes, csupán néhány név, ami a magyar fülnek is ismerősen cseng.

2007. szept. 10. 23:19

Itt egy erdekes resz a szamomra!!!!(Zold Magazin)



"Számos tragédia származott ellenben abból, hogy állatok százain letesztelt és ártalmatlannak ítélt termékek emberek halálát okozták - hiszen egy adott faj esetében kapott eredmények nem biztos, hogy egy másik faj esetében is ugyanazt mutatják."

21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - Alanna)
2007. szept. 10. 23:18

Nem ertettem meg, amit irtam, es nem fogom ujra elolrol. Higyj, amiben akarsz, nekem egyetlen termekem sem tesztelt, mivel ezeket a termekeket nincsen miert etsztelni, nem tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek karosak lehetnek. Viszont sajnos a piacon olyan cegek is vannak -ok vannak tobbsegeben, akik nem fognak az emberek egeszsege erdekeben termeszetes nayagokat hasznalni, hanem a sajat penzugyi erdekeik a mervadoak, ok hasznalnak olyan anyagokat, melyeket mondjuk embereken kellene tesztelni? Vajon a gyerekeden tesztelodjon ki egy sampon, vagy egereken? Melyiken deruljon ki, hogy karosithatja peldaul a latast? Problemaid vannak az ertekrendeddel?

Ennyi, nem fogok feleslegesen vitatkozni.

En tudom, mi az en erdekem, es nem erdekel, hogy masnak tetszik-e vagy sem. Tekintsd ugy, hogy en is csak leirtam a velemenyemet, ahogy te is, es innentol koccolj rolam messzire, nezz at azon, amit irtam.

Mellesleg amiket en hasznalok, azok az Avonnak minosegre es tisztasagra a kozelebe sem ernek, de ez is az en dolgom.

Tovabbi jo okoskodast a temaban!

20. Anita123 (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 10. 23:15
Milyen levelrol beszelsz?
19. alanna (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 10. 22:10

Meg kell vallanom, nem gondoltam volna a hozzászólásaidból, hogy az állatkísérletek ellen vagy, pont fordítva, ezért nagyon meglepődtem, hogy az általam kiírt szavazás szerint csak olyan terméket vásárolsz, amit nem tesztelnek állatokon. Inkább az utolsó válaszra tippeltem volna, hogy biztonságosabban ítéled meg a terméket, ha előtte tesztelték állatokon. Egyébként meg volt olyan válasz is, hogy számít, hogy teszteltek-e állatokon, de nem ez az elsődleges. Márpedig az kiderült, neked ez nem elsődleges, sőt! Ezért nem igazán értelek, eloszlatnád ambivalens érzéseimet ezzel kapcsolatban? Hogy is van ez?

Arra sem kaptam még választ, hogy azt honnan szedted, hogy a nem tesztelő cégek 95%-a karcinogén anyagokat használ. Főleg az érdekel, miért használnának a nem tesztelő cégek inkább ilyen anyagokat, mint a tesztelők.

18. alanna (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 10. 22:03

Ha máskor olyasvalamire hivatkozol, ami nem ezen a fórumon van, összefoglalhatnád, miről is van szó, mert ennyiből nem tudtam kitalálni.

Utánanéztem, a Sodium Laureth Sulfate a alkoholos változata a Sodium Lauryl Sulfate-nak, ami komoly kiszáradást okozhat és egyéb anyagokak reakcióba lépve nitrátok és dioxinok keletkezhetnek. Megnéztem az újonnan vásárolt Avonos tusfürdőmet és nem találtam az anyagok között, feltételezésem szerint azért, mert elősorban tisztítószerekben használják.

Lehet, hogy naív vagyok, de elhittem azt engem megvizsgáló összes bőrgyógyásznak, hogy kerüljem a szoláriumot és keveset napozzak, mivel kifejezettwen fehér a bőröm, ezzel tudom a leginkáb megvédeni. Ha azt állítod, dobják a sarokba a diplomájukat, mert nem a nap az elsődleges oka a bőrráknak, hát legyen, de bizonyítsd is be és ne azzal érvelj, hogy valahol olvastam, meg valamikor valaki azt mondta, mert ez nekem sajnos kevés. Én már csak ilyen nehéz eset vagyok. :)

Egyébként meg ha úgy gondolod, neked jobb szűrőd van a kozmetikumok vásárlására, hát oszd meg velünk, tudatanokkal! Ha valaki jó ötleteket ad, még meg is köszönöm. Persze, ha nem tudja alátámasztani az érvelését, az csupán vélemény marad, nem is fogom tényként kezelni.

Tegyük tisztába a dolgokat! Attól, hogy valamely cég nem tesztel állatokon, nem jelenti azt, hogy nem is tesztel. Vannak alternatív módszerek, pl. szövettenyészetek, amivel semilyen élőlénynek nem okoznak fájdalmat, azonkívül lehet emberi is, ami mégiscsak pontosabb eredményt ad, mintha állat bőrére kennék.

Ezt írtad: "Ha nem lenne az osszeteteluk gyanus, eleve nem kellene tesztelniuk, a tobbi meg mar azert nem tesztel, mert mar mindent kiteszteltek helyettuk."

Minden kozmetikumot kell tesztelni, mielőtt forgalomba hozzák, mert különben nem engedélyezik az Eu-ban. Ezt összetételtől független, csupán a módszer más. Én ezért támogatom azokat, akik a számomra elfogadható módszert használják. Szerintem nálad inkább az dominál, hogy jobban hiszel az állatkísérletekben, védve érzed magad azáltal, hogyha a terméket már másélőlényen is letesztelték. A probléma csak az, hogy mindenkinek más a bőre, amire az egyikünk érzékeny, arra amásik nem biztos, kísérletektől függetlenül előfordulhat nálad is, hogy egy adott kozmetikumot nem bírsz.

17. alanna (válaszként erre: 16. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 10. 21:32

Ez nem kifogás, egész egyszerűen így gondolom. Nem hiszem, hogy a macska kevesebb az egérnél, mivel a macska megeszi az egeret, az egér pedig csak magokat. Ha egy állat azért hal meg, hogy a másiknak táplálékul szolgáljon, az nem értelmetlen és felesleges, hanem ez a természet rendje. Egyszerűen elfogadom a tényt, hogy az embernek gumós zápfogai vannak, mint a mindenevő állatoknak.

Ennek fényében és mivel nem tudok olyan kísérletről, ami bebizonyította volna, hogy a vegák intelligensebbek lennének hús(t is)evő társaiknál, nem látom be, miért lenne a véleményed mérvadóbb az enyémnél, csak mert vega vagy.

Nem hiszem, hogy mindenkinek át kellene térni a vegetáriánus életmódra ahhoz, hogy az állatok élete jobb legyen. Egyszerűen csak meg kell nézni, mit veszünk meg. Tojásnál pl. a kódja elárulja, hogy ketreces tartásból származik-e.

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - Alanna)
2007. szept. 10. 16:34
Kifogast kezelni a legkonyebb, de azert egy vega szajabol kicsit maskent hangzik az allatkiserletek ellenzese. ;)
15. alanna (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 10. 16:13
Én személy szerint nem vagyok az, de a kettőnek nincs is köze egymáshoz. A táplálékláncban az egyik élőlény megeszi a másikat, ez természetes, de nem használja fel a másikat arra, hogy a sorozatos szenvedésnek tegye ki, miközben kísérletezget rajta vagy lenyúzza a bőrét hogy utána abban parádézzon. Mert az felesleges.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook