Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kozmetikai állatkísérletek fórum

Kozmetikai állatkísérletek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
134. Zizigirl (válaszként erre: 112. - Alanna)
2012. nov. 15. 10:35
persze, ha vhol nem válaszolnak akkor nálam is tiltólista. most mire gondoljak? vagy sunnyognak vagy ilyen szinten leszarják a vásárlókat. egyik sem túl szimpatikus.
133. Zizigirl (válaszként erre: 113. - Pippus)
2012. nov. 15. 10:33

szerintem elég szigorú szabályok vannak erre, h ki jelentheti ki h ő nem tesztel és kell valamilyen minősítés is.


de azért az okosabb cégek Lush stb. élnek ezzel. a többi meg sztem 120 féle helyről rendeli össze az alapanyagokat és nem lehet egyértelműen kijelenteni.

132. Zizigirl (válaszként erre: 118. - Morwen)
2012. nov. 15. 10:28
Sarantis nekem se válaszolt, szóval elég gyanúsak...
131. Zizigirl (válaszként erre: 119. - Alanna)
2012. nov. 15. 10:26
Kallos magyar cég, és gyanítom Magyarországon gyártják (meg kell nézni a hátulján). Ha igen akkor nyugodtan lehet használni, mert Magyarországon tilos a kozmetikai állatkísérlet.
130. Zizigirl (válaszként erre: 122. - *amica)
2012. nov. 15. 10:23

A Gilette nem végez már jó ideje, mert sokan tüntettek ellenük.


A body shop-ot pedig megvette a L'oreal sajnos....

129. Zizigirl (válaszként erre: 128. - A6f6bb6c75)
2012. nov. 15. 10:19
igen, nem tesztelik őket.
2012. nov. 15. 08:24

Sziasztok!

A rossmannos termékeket sem tesztelik ugye? úgy tudom, hogy nem, de a PETA honlapján nincs feltüntetve :S Bár a németek ár-érték arányban elég jó cuccokat készítenek, meg úgy tudom, hogy ott oda is figyelnek az ilyenekre :)

2011. máj. 13. 12:09

Sziasztok,

Találtam egy olyan mosószer márkát, ami nem tesztel állatokon: Arbre Vert. Hipoallergén, növényi összetevőkből készültek. Üdv minden lelkes állatbarátnak

2010. dec. 13. 13:05

Sziasztok.


Egy ideje tudatosan vásárolok, azaz odafigyelek arra, hogy olyan termékeket válasszak, amiket nem tesztelnek állatokon. Látom, hogy ez a fórum már nem túl aktív, de lenne pár kérdésem, direkt ezért regisztráltam ide, remélem valaki meg tudja válaszolni őket. Igazából pár termék érdekelne, amikre vonatkozóan még sehol nem találtam információt (angol nyelvtudás híján angol nyelvű oldalakkal nem igazán próbálkoztam, vagy ha mégis, nem tudtam kiigazodni rajta). Szóval, amik érdekelnének: Sisley, NARS, Guerlain, Marinnaud (saját márkás dolgok), Nina Ricci parfüm, Tony & Guy, Crystal Nails, BeYu, Dougles (saját márkás termékek), La Roche, Bioderma, Doirshow, Watson, Jean-Paul Gaultier és Bvlgari parfümök. Valamint a Manhattanről webfordító segítségével annyit megtudtam, hogy a kész termékeket nem tesztelik, de a hozzávalókkal mi a helyzet? Remélem visszanéz még ide valaki, és tud segíteni.

125. alanna (válaszként erre: 123. - *amica)
2010. ápr. 30. 12:31

Szia!


A Manhattan-nél közzé van téve a weblapjukon, a S-he pedig garantáltan dm-es márka (amiről tudjuk, hogy rendben van). Az Astor szintén a Coty márkája. Az Essence passz.

124. *amica (válaszként erre: 123. - *amica)
2010. ápr. 13. 23:30
béna vagyok, axe-ot akartam írni. így már nem is olyan vonzó, az a pasi illat..
123. *amica (válaszként erre: 122. - *amica)
2010. ápr. 13. 23:30

az awe-ot kihagytam.


ami kérdéses még nekem, pedig használnám ha tudnék róla konkrétata: a manhattan,astor,essence,she (dm márkás,de azért kérdéses)


és ugye az a baj, hogy a nagy cégek rengeteg olyan márkát szívnak magukba, amik nekünk teljesen egéyrtelműek pl nincs felsorolva a "fa", de ugyanúgy nem jó, mert schwarzkopf-henkel termék, ami meg végez kínzásokat.

az unileverrel és a procter-gamble-lel, loreallal,coty-val ugyan ez a helyzet.

122. *amica
2010. ápr. 13. 23:18

hali eléggé kihalt ez a topik, és sajna eléggé elévültek az infok is, hogy melyik cég végez MÉG MINDIG!!!) állatkísérleteket, ami tűrhetetlen, ugyanis lenne sokkal humánusabb megoldás is, amit a többi cég választ!!


elfogadhatatlan, és én nem veszek olyan termékeket, mert belőlem nem gazdagodnak tovább a kegyetlen állatkínzók, akik kényelemből nem változtatnak.



amikről én tudok hogy VÉGEZNEK kísérleteke:



Braun,Gilette,Duracell,Clorox,Tide,Colgate,palmolive,rimmel,covergirl,coty ( adidas,calvin klein,davidoff,glow,joop,lancaster,marc jacobs,miss sporty)



Johnsons&Johnsons(itt rengeteg van nem tudom felsorolni az összeset, de dove,clean&clear,neutrogena, roc,rembrant)



LOREAL(Biotherm,Cacharel,garnier,girogo armani,hele rubinstein,lancome,matrix essentials,maybelline,ralph lauren,vichy,la roche posay)


Max factor,pantene, visine, shiseido, yves saint laurent,oscar de la renta,tide,sanofi ( sok mindent gyárt)dove, unilever(az összes közüle még az ob tampon is)purina, vaseline, vanish és aschwarzkopf -henkel páros, ami rengteg dolgot gyárt..


ariel, head &shoulders, secret, crest fogkrém, bold, camay, lenor,pampers,luvs,always,alldays,tempo,kamill,blend-a-med,old spice,hugo boss,laura biagotti,otto kern,pringles chips,punica gyümölcslé,sunsilk,baba,kleenex(állatokkal reklámoztatják..)mr clean és a Procter-gamble cég, ami baromi sok mindent foglal magába.



valószínüleg még ( p& g gyártja ) mach3, burberry,dunhill,christina aguelira,gucci,dolce&gabbana,puma,naomi campbell,sebastional profession,wella, herbal essences,venus,fusion,lacoste, tampax,oral b,dreft,duracell,dash,joy,cascade mosópor



és egy pár amin NEM VÉGEZNEK :



the body shop,chanel,estée lauder,clinique,dr.hauschka,dkny,eucerin,forever living,gigi(nagyon jó)lush, loccitane,jane,il makiage,logona,mac,nivea,avon,oriflame,terranova,victorias secret,ed hardy habit,revlon,hello kitty,bobby brown,stila cosmetics,sevin nyne(lindsay lohan),atrix,labello,la praire,benetton cosmetics,aldo valdini,freeman,ilcsi,összes saját márkás dm-es, összes tesco gazdaságos



ezeket tudom egyenlőreha tudtok vmi, segítsetek

121. alanna (válaszként erre: 120. - Morwen)
2009. ápr. 1. 15:38
Köszi! A Kallos is érdekel, ha kiderül róluk valami.
120. morwen (válaszként erre: 119. - Alanna)
2009. ápr. 1. 11:59

Köszi alanna az infót.

Ha megtudok valamit megírom.

Újabb cég akitől kértem információt a Mann & Schröder. Szintén nem végeznek kísérleteket, sőt, Németországban törvény van rá hogy nem lehet, még az alapanyaggyártóknak sem. Termékeik a DM üzletekben megtalálhatók. Itt pedig a tesztelő és nem tesztelő cégek listája: [link]

119. alanna (válaszként erre: 118. - Morwen)
2009. márc. 30. 09:24

Szia!


Nem tudok róla sajnos semmit. A www.kallos.com a weblapja, de erre még nincs feltöltve semmi. A magyar weblap (www.kallos.hu) nem jön be, de címet és telefonszámot találtam, ha gondolod, érdeklődj náluk. Kallos Kft. 1095 Budapest, Soroksári út 164. Tel.: 1/281-3840.

Köszi a két cégről az információt! A Sarantis nekem nem válaszolt.

118. morwen
2009. márc. 27. 10:15

Sziasztok,


Sajnos a Collistarról nem tudok semmit.

És a Kallosról esetleg valaki, ill. régebben volt téma a Sarantis (B.U. parfümök)?


Más: a cégek szerintem nem tehetik meg nagyobb reklámokkal hogy nem kísérleteznek állatokkal (sajnos). Gondolom erre is van valami szabály náluk. De remélem, hogy így is egyre többen leszünk akik nem használjuk az állatkínzó cégek termékeit.Minden termékre rákeresek (amit meg szeretnék venni), hogy véógeznek e kísérleteket. Van ahol nem válaszolnak, azzal nem foglalkozom, de van aki válaszol, többnyyire akik nem kísérleteznek. Ilyen "új" cég akiket ajánlok: Farmasi cosmetics és a Medavita.

117. alanna
2009. márc. 19. 10:44

Sziasztok!


A Collistar márkával kapcsolatban tud valaki valamit?

116. alanna (válaszként erre: 114. - Cfe91a5448)
2008. szept. 16. 13:56
Pont azért, mert értünk teszik, ki kell nyilvánítani, hogy nekünk nem kell! Egyszerűen ne vegyük meg a sok sz.rt!
115. alanna (válaszként erre: 113. - Pippus)
2008. szept. 16. 12:25
Az Avon vagy Oriflame katalógusok hátulján fel van tüntetve és sok weblapon is találkoztam már ilyen jellegű információkkal. Persze van, akinél nincs feltüntetve, ők nem tudom, miért nem élnek ezzel.
2008. szept. 14. 18:50
sziasztok:)állatbarát vk utálom az állatkinzást a kozmetikai szerekre gondolva...brrr..láttam képeket kiborultam!!!!enyhe bemelegitö:nyuszi szeme vérben uszva kifordulva a másiké+vakult állapotban ez csak a szemspiráll testelés 6ása vlt!!!!!no sorolnám fel azokat a "hires és menö"kozmetikai cégeket akik ezt texik.(na perxe a legnagyobb szégyen az emberi társadalom hiszen miértünk teszik:(((
113. pippus
2008. szept. 14. 18:24
Tudjatok azt nem ertem, hogy azok a cegek amelyek nem hasznalnak allatokat, azok miert nem reklamozzak magukat ezzel?hiszen ezzel csak none a vevokoruk,nem?
112. alanna (válaszként erre: 111. - Zizigirl)
2008. szept. 4. 09:39
Lehet, hogy nem tesztelnek, de annyit elvártam volna válasznak, hogy utánanéznek vagy egy (akár külföldi) e-mail címet, hogy ott tudok érdeklődni. Ami nem egyértelmű, az nálam inkább tiltólistán van, nehogy utólag derüljön ki, hogy gáz van vele. A kuponok lejártak, teljes áron meg mást is tudok venni. Gáz, hogy nem válaszolnak a vevő kérdéseire, csak maguknak tesznek ezzel keresztbe.
2008. szept. 3. 22:12
Nem biztos h tesztelnek, lehet, hogy a magyar képviseletnek fogalma nincs arról, hogy a gyártók, hogyan tesztelik a termékeiket... A rossmannak is írtam anno, azok se válaszoltak, pedig nem tesztelnek, mint később kiderült máshonnan. De az mindenesetre nagyon gáz h nem válaszolnak...
110. alanna (válaszként erre: 109. - Zizigirl)
2008. aug. 30. 03:07
Én is írtam már nekik. Nem fognak. :( Ilyen "vevőközpontúsággal" engem már nem is érdekelnek. Persze könnyen lehet, hogy egy ilyen e-mail-re nehéz válaszolni, ha tényleg állatokon tesztelnek, mit írhatnának? Nekem ez erősen gyanús, mindenképpen mellőzöm. Ha neked mégis visszaírnak, akkor azért az írd le, hátha a levelem elkallódott. Kettő már biztos nem fog.
109. Zizigirl (válaszként erre: 108. - Alanna)
2008. aug. 29. 19:39

Ez engem is érdekelne... kinéztem az egyik parfümjüket, de még nem mertem megvenni.


Írtam nekik, remélem válaszolnak.

108. alanna
2008. júl. 18. 15:38

Sziasztok!


A Sarantis nevű cégről tud valaki valamit? Az ő termékük pl. az STR8 férfi dezodor vagy a Carotten napozótermékek. Van hozzá kettő dm-es 50%-os kuponom, de így nem akarok venni, hogy nem tudom, mi a helyzet.

107. alanna
2008. ápr. 15. 19:20

Sziasztok!


Szerintem nem került még elő, ezért leírom, hátha valakit érdekel, hogy az Opi lakkokat is lehet használni, mert nem tesztelnek!


[link]

106. alanna (válaszként erre: 105. - Bizyke)
2008. ápr. 10. 23:26

Szia!


Lehet, hogy a The Body Shop nem feketelistás, de egy olyan cég tulajdonában van, ami igen, tehát a megvásárolt termékekkel közvetetten támogatod. De ahogy gondolod.

Náluk lehet jelentkezni önkéntesnek:

[link]

105. Bizyke
2008. ápr. 9. 22:48

Na, az jo! En ugye tegnap olvastam el a cegeket, hogy ki a feketelistas es ki nem. Elvileg ugye a Body Shop nem.Hmm... Ezentul mar teljesen tudatosan fogok vasarolni,az biztos!:-)


Nem tudod veletlenul, hogy itthon milyen szervezetekhez lehet csatlakozni, akar mint onkentes?Parszor menhelyen mar segitette,.de az regen volt...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook