Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kozmetikai állatkísérletek fórum

Kozmetikai állatkísérletek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2007. nov. 12. 22:03
Na utánanéztem, be is lépek, úgyhogy faberlic terméket majd tőlem is tudtok rendelni, idáig csak jókat hallottam róla.
73. Zizigirl (válaszként erre: 71. - Alanna)
2007. nov. 12. 20:10

Köszi a választ, ma voltam vásárolni és láttam h a Weellát a P&G gyártja, a Londa festékre rá is volt írva, h 2005től P&G a gyártója, szval gondolom mindkét márkát felvásárolta :(

De nekem a henna hajfesték sajnos nem jó, mer szőkítek, szval kénytelen voltam ilyet vásárolni, de most mindjárt utánanézek a Faberlic termékeknek és megpróbálok beszerezni belőle.

De ha tud vki más hajfestéket is, akkor írjon feltétlenül.

Egyébként a Rossmann termékekről még mindig semmi hír?

Ma egyébként a hajfestéken kívül mindent könnyen sikerült beszereznem, és nagyon jó minőségű dolgokat vettem, szval ezentúl mindig így fogok várásolni :)

72. tundver (válaszként erre: 71. - Alanna)
2007. nov. 12. 17:13
Naná! kinek az érdeke? Nem az állatoké... ill. az elaljasult pénzzabálóké
71. alanna (válaszként erre: 70. - Zizigirl)
2007. nov. 12. 17:12

Szia!


A PETA listája talán a legmegbízhatóbb, a 7. hozzászólásomban írtam róla. A Wellát már kitárgyaltuk, nem tesztel, de mivel a Procter & Gamble megvette, a pénz az ő zsebükbe folyik be, ezáltal a Wella megvásárlásával is egy olyan céget támogatsz, ami folytat állatkísérleteket. Lehet, hogy a listák nem követik az ilyen változásokat, de a termék gyártóját megnézve már tudod, hogy mi a helyzet. Ami biztosan feketelistás: Procter & Gamble, Johnson & Johnson, Coty, Unilever, L'Oréal, Colgate-Palmolive, Henkel-Schwarzkopft, Reckitt Benckiser. Érdemes kicsit visszaolvasni, azok is fel vannak sorolva, akiktől érdemes vásásrolni. A probléma inkább azokkal van, akik semilyen listán sem szerepelnek és egyéb módon sem lehet kideríteni, hogy mi a helyzet velük.

2007. nov. 11. 22:03

Találtam egy ilyen cikket és mostmár végkéépp nem értem, hogy mi van :(

[link]


ráadásul a listák eltérnek egymástól, eddig úgy tudtam, hogy a Wella például nem tesztel! Most hogy támogassanm azokat a cégeket, akik nem kísérleteznek állatokon, ha ezt sem tudom, melyek azok!

Meg én sokkal jobban örülnék, ha lenne olyan szabály, amely kimondja, hogy fel kel tüntetni a terméken...

69. alanna (válaszként erre: 68. - Alanna)
2007. nov. 9. 18:44
Megnéztem a weblapjukat (www.pupa.it) és azon egyértelműen le van írva, hogy mindkét fajtát végzik hogy garantálják a biztonságunkat és hogy minden terméken fel legyen tüntetve a szavatossági idő. Ettől persze sokkal jobban fogom magam érezni, ha megveszem a terméküket(persze nem fogom). Nyilván szebb így kiírni, hogy in vivo tesztelés, mint pl. azt, hogy kényszeretetést végeznek nyulakon az adott kozmetikummal, hogy kiderüljön, mekkora adagtól pusztul el az állatok fele stb. Hányingerem van.
68. alanna (válaszként erre: 60. - Yumi33)
2007. nov. 9. 17:40

Szia!


Ha a Pupa-nál csak in vitro kísérletek vannak, az rendben van, mert ez jelenti azt, hogy kísérleteket csak szövettenyészeteken, sejteken végeznek, és ezek válaszreakcióját figyelik.

Ha in vivo kísérletek is vannak, az már probléma, mert azok az élő állatokon végzett toxikológiai tesztek. Ha tehát mindkét kísérletfajtát végzik, sajnos feketelistán vannak.

67. alanna (válaszként erre: 56. - Aeryn)
2007. nov. 9. 16:12

Üdv!


Az Európai Parlament és a Tanács 2003. február 27-én elfogadott, 2003/15/EK számú irányelve, amely módosítja a kozmetikai termékekre vonatkozó 1976. július 27-i 76/768/EGK irányelvet, így fogalmaz:


(8) A Bizottságnak olyan - legfeljebb ezen irányelv hatálybalépésétől számított hatéves - határidők ütemtervét kell kidolgoznia, amelyek olyan kozmetikai termékek forgalomba hozatalának tilalmára vonatkoznak, amelyek végső összetételét, összetevőit vagy összetevőinek kombinációit állatokon vizsgálták, valamint amelyek az állatok felhasználásával jelenleg végzett kísérletek betiltására vonatkoznak. Azonban tekintettel arra a tényre, hogy az ismételt adagolással végzett toxicitás, a reproduktív toxicitás és a toxikokinetika vizsgálatára még nem állnak rendelkezésre megfelelő alternatívák, helyénvaló, hogy a fenti módszerekkel vizsgált kozmetikai termékek forgalomba hozatala tilalmának leghosszabb határideje ezen irányelv hatálybalépésétől számított legfeljebb tíz év legyen. Az éves jelentések alapján a Bizottságot fel kell hatalmazni az ütemtervnek a fent említett hosszabb határidőkön belüli átdolgozására.


Tehát a rendelet hatálybalépésétől számított legkésőbb 10 éven belül, azaz 2013. március 11.-től hatályba lépnek ezen irányelvben foglaltak.


Az Európai Parlament és a Tanács 2003/15/EK irányelvének (2003. február 27.) teljes szövegét az alábbi oldalon találja:

[link]


A Tanács irányelvének (1976. július 27.) a kozmetikai termékekre vonatkozó tagállami jogszabályok közelítéséről (76/768/EGK) teljes szövegét az alábbi oldalon találja:

[link]

Ezen az oldalon megtalálja ezen irányelv 1976 óta történt összes módosításának listáját.


Ezek közül a jelenleg hatályos jogszabályok a magyarországi 40/2001. (XI. 23.) a kozmetikai termékek biztonságosságáról, gyártási, forgalmazási feltételeiről és közegészségügyi ellenőrzéséről szóló EüM rendeletben találhatók. E rendelet teljes szövegét megtalálja az alábbi oldalon:

[link]



Forrás: EUvonal

66. Yumi33
2007. nov. 6. 09:22
Bocsi, hülyeséget írtam, fönn van önmagában is a nem tesztelnek listán. Szóval nem értem. De amint kiderítem, hogy ezzel a listával végül mi a helyzet, beszámolok róla :)
65. Yumi33
2007. nov. 6. 09:15

Helló!


A lap hitelesnek tűnik, ugyanis a L'Oreal a tesztelők között van, ráadásul ott külön föl van sorolva a Vichy, a Garnier, meg a tesztelő brandok. A L'Oreal önmagában viszont nincs a nem tesztelnek listán :) A Lancome, a Maybelline igen, de mögöttük meg ott van zárójelben a L'Oreal. Fene se tudja értelmezni ezt a listát, épp ezért érdekelne egy fordítás róla, ha sikerül megoldani, akkor talán választ kapunk arra is, hogy egyes termékek miért szerepelnek mindhárom csoportban :)


A Jollie Francenak volt régen egy brutális körömlakkja, amit mi rendőrkéknek hívtunk... azóta sem látok olyat sajnos, pedig szép emlékeim fűződnek hozzá :P


Ha lesz hasonló árnyalat még a végén én is jelentkezem önkéntes tesztelőnek ;)


Sziasztok, szép napot!!!

64. alanna (válaszként erre: 61. - Aeryn)
2007. nov. 5. 16:05

Szia!


A Jollie france nagyon jó tipp, köszi!

63. alanna (válaszként erre: 60. - Yumi33)
2007. nov. 5. 16:04

Szia!


Szerintem inkább kérd meg az ismerősöd, mondja meg ő, mi van, mert én sem tudok spanyolul, de ha jól sejtem, a L'Oréal a nem tesztelők között van, ami a honlap megbízhatóságát véleményem szerint erősen rontja. Vagy az a tesztelőké, de akkor a Nivea van rossz helyen.

62. aeryn
2007. nov. 5. 15:32
Most látom,hogy a Moyra a benevia.hu-n nem elérhető.Ha érdekel valakit,a [link] címen elérheti.
61. aeryn
2007. nov. 5. 15:28

Sziasztok!


Felvettem két céggel a kapcsolatot,a galex cosmetics-szel (www.galexcosmetics.com)a jollie france körömlakkról ismerhetitek,és a benevia-val (www.benevia.hu)ő a moyra termékek forgalmazója. Mindkét cég visszajelezte,hogy nem végez kísérleteket állatokon,sőt,az első,a galex még fel is kért,hogy én is csatlakozzak az önkéntes tesztelőkhöz,még vmi jelentkezési lapot is küldött:)

Bár a Moyra csak azt mondta,hogy ők nem tesztelnek,és nincs róla tudomásuk,hogy az alapanyagot beszállító (olasz)cégek végeznének.Magyarul szerintem nem tudják,és attól még lehet.De a Galex kifejezetten örömmel vette érdeklődésemet,ami jó volt.Bár az alapanyagokról itt egy szó sem esett.

60. Yumi33
2007. nov. 5. 00:23

Szépjóestét mindenkinek!


Pupa oldalán részletes leírás arról, hogy az in Vivo és in vitro kísérletek ígymegúgy, bevallom nem volt időm átnyálazni meg fordítgatni amit nem értek, de ha valaki mást is érdekel és nálamnál pengébb angolból, akkor örömmel veszem az infóket :)


Babé: spanyol cég, 94 óta létezik, hivatalos PETA listán nem szerepel sem a szeressük, sem a nemszeressük oldalon...


Egy listát találtam, amin szerepel, de ez (meglepő módon) spanyolul van, és amúgy is tele van ellentmondásokkal, a Clinique például a tesztel/ magatartása miatt nem megbízható/nem tesztel listákban is szerepel és van még néhány márka így ezzel.


Mivel nem értek spanyolul kicsit sem, ezért a listák fölött lévő hosszas szöveget sem értettem, vagyis nem tudom megítélni, mennyire hivatalos, vagy nemhivatalos, vagy műkedvelő gyűjtemény az egész dolog; talán a fönti részben van arról szó, hogy miért szerepelnek bizonyos cégek mindhárom kategóriában.


Van ismerősöm aki beszél spanyolul, szóval majd megkérdezem, de ha Ti esetleg szintén spanyolul tudok táborát erősítitek, akkor íme az ominózus lap:

[link]


A Babé eszerint a nemtesztel listán van, aminek örülök, mert hatékonysági szempontból csak jót hallottam eddig róla.


Most pedig megyek aludni, holnap majd megint idenézek!


Sziasztok!

59. aeryn (válaszként erre: 58. - Alanna)
2007. nov. 4. 13:30

Szia!


Hát ennek nagyon örülök!!Nekem is van olyan termékem,ami a kedvencem és eddig nem is mertem használni.Ez nagyon jó hír!Köszönöm.

58. alanna
2007. nov. 3. 16:55

Megtaláltam a Manhattant!!!

Az angol weblapon szerepel információ:

www.manhattan-cosmetics.com

Ezen belül az infotainment-faq-allgemeine faq. Alapban német az oldal, de alul át lehet váltani angolra vagy itt az angol nyelvű link (akkor a General FAQ-ot kell választani, a többi ua.):

[link]

Magyar weblap sajnos nincs. Aki egyik nyelven sem tud, annak röviden összefoglalva azt írják, hogy amióta létezik a cég, azóta egy állaton sem kísérleteztek sem a köztes, sem a végterméken, a termékek biztonságát ennek ellenére garantálják. Ha valaki profi németben vagy angolban, lefordíthatná pontosan a szöveget. A lényeg az, hogy nincs feketelistán, aminek örülök, mert a körömlakkokkal nagyon meg voltam elégedve.

57. alanna (válaszként erre: 56. - Aeryn)
2007. nov. 3. 16:11

Szia!


Megnéztem az oldalt, amit írtál és tényleg szerepel rajta, hogy nem végeznek állatkísérleteket, csak amikor rákerestem, nekem nem ezt hozta be. Találtam viszont egy másikat, ahol elvileg lehet vásárolni is, nem kell belépni. Ez az egyik tanácsadónő oldala, azt írja, ha szeretnél vásárolni, csak írj neki:

[link]

Az EU vonalhoz találtam internetes üzenetküldési lehetőséget, elvileg három munkanapon belül válaszolnak.

56. aeryn (válaszként erre: 55. - Alanna)
2007. nov. 3. 12:28

Szia!


A Faberlicről írtam,hogy ezen az oldalon van az infó,kb a 4.sorban: www.ipage.hu/faberlic/oxigen.php

De még kell találnom egy tanácsadónőt, vagy üzletet,hogy tudjak rendelni,és mire megjön,az lesz egy kis idő,de majd írok róla.

Az EU vonalas infók majd érdekelnének!

55. alanna (válaszként erre: 54. - Aeryn)
2007. nov. 3. 10:06

Szia!


A zöldmagazinos oldalt már olvastam, de ott is azt írják: egy döntés már jóval korábban kimondta, hogy 2003-tól tilos a kozmetikumok állatokon való tesztelése az EU-ban, ha létezik megfelelő alternatív módszer az állatkísérletek helyettesítésére. Márpedig tudjuk, hogy létezik és van is, aki alkalmazza, de ezek szerint van alóla kibúvó. Találtam egy telefonszámot, az EUvonal számát (06 80 38 2004), amin elvileg bármit lehet kérdezni, majd felhívom (gondolom, hétvégén nincsenek), megkérdezem pontosan, hogy mi igaz a 2013-as dátummal kapcsolatban, remélem tudnak válaszolni.

A faberlic-nek csak a weblapját( [link] meg, azon nem szerepelt az infó. Így én is próbálkoztam, de pl. a Manhattan-nél nem hozott eredményt.

A faberlic-ről majd írd meg, mennyire vált be neked!

54. aeryn (válaszként erre: 51. - Alanna)
2007. nov. 2. 20:04

Szia!


Az a 2012 igazából,ha jól látom 2013,és elég sok helyen írnak róla,elég a keresőbe beírni a kulcsszavakat,én is úgy találtam róla infókat.Azért itt van egy-két cím,de tényleg sok más helyen is van,érdemes utánanézni,lehet,hogy most nem a legjobbakat találtam meg. [link]

[link]

A faberlicről: [link]

De igazából én úgy csinálom,hogy beírom a cég nevét a keresőbe,és utána,hogy állatkísérletek.Így találtam rá erre is,meg még sok mindenre,amit nem tudtam.

53. alanna (válaszként erre: 49. - Aeryn)
2007. nov. 2. 19:32

Szia!


Én is örülök, így legalább ha hajfestésre adom a fejem, tudom, mit válasszak. Azt honnan derítetted ki, hogy nem tesztelnek?

A Wella-val kapcsolatban nem bántani akartalak, csak megírtam a véleményemet, és ha úgy döntöttél volna, hogy Wella-t veszel, akkor sem szóltm volna bele a választásodba (bár az tény, hogy szerintem így jobban alakult).

A mosószódáról találtam egy linket:

[link]

Én a dm-es mosóporomhoz szoktam adagolni (amiről csak annyit tudok biztosan, hogy ők maguk nem tesztelnek).

52. alanna (válaszként erre: 48. - Yumi33)
2007. nov. 2. 19:14

Szia!


Ha azt a cikket megtalálod, linkeld be!

Megkérdeztem egy állatvédő egyesületnél dolgozó ismerősömet, hogy mi is az helyzet. Azt mondta, sajnos tényleg nem lehetünk biztosak benne, hogy az alapanyagokon kísérleteznek-e, mert nem kötelező igazolni, sokszor maga a gyártó sem tudja, vagyis mégha szeretné sem biztos, hogy tudni fogja, milyen alapanyagot vesz. Csak azok a termékek biztosak, ahol az alapanyagot is maga a cég állítja elő. Ő a Lush-ra, a Biofontana-ra és a Tulasi-ra esküszik, de úgy tudja, a Nívea és az Oriflame is megbítható ilyen szempontból. Abban egyetért, hogy az adott termék mindegy, hogy tesztelt vagy (elvileg)nem, ha a forgalmazó tesztel, egyértelmű, hogy a vásárlással őt támogatjuk.

Ha egy cég a weblapján feltünteti, hogy nem tesztel állaton, akkor az úgy is van, mert az a fogyasztók megtévesztése, ha egy cég ezt állítja és mégsem igaz, komoly bírságot is kaphat érte. A bökkenő az, hogy ez csak szintén a saját tesztelésre vonatkozik (ezek alapján nehéz is lenne kideríteni). A kész termékeket nem tesztelik állatokon viszont elég árulkodó (lagalábbis nekem). Miért írják ki azt, hogy a kész termékeket, ha úgyis csak arra vonatkozik az információ? Lehet, hogy mégis tudnak valamit az alapanyagok előéletéről.

Nyugodtan kérdezz csak, ha tudok, válaszolok!

51. alanna (válaszként erre: 47. - Aeryn)
2007. nov. 2. 17:51

Szia!


Igazad van, az Unilevert kihagytam, valamint még érdemes megemlíteni a Reckitt Benckiser-t is, a magyar vásárló elsősorban a Vanish vagy a Veet krémek kapcsán találkozhat vele.

Érdekelne, hogy hol olvastad ezt, hogy az állatkísérletek drágábbak. Szerintem pénz beszél-kutya ugat elv működik a multiknál, azaz ahogy te is írtad, a cégnek az éri meg, hogy minél alacsonyabb költséggel termeljen, így ezt nem tudom elképzelni.

Nem az összeg izgat, de szerintem a multikat a nyereség hajtja, amíg megtehetik azt, hogy tesztelnek állatokon, mert az emberek így is megveszik a terméket, addig fognak is tesztelni. Ez független attól, hogy az adott termékük nem tesztelt (esetleg megvettek egy másik vállalatot és az nem tesztel), mert az adott cég nem fogja tudni, hogy te csak azt a termékét veszed, ami nem tesztelt, csupán azt, hogy fogy a terméke, nincs probléma. Ha esetleg valami nem fogy tőlük, ami tesztelt, akkor sem arra gondolnak, hogy biztos ezért, hanem inkább továbbfejlesztik, vagy helyette másikat tesztelnek ki, ami szintén további állatéletet követel. Ezzel persze nem akarom azt állítani, hogy ha én semmit sem veszek tőlük, azt majd észreveszik :), de ha sokan választanak ezen kritériumok alapján (remélem, hogy egyre többen leszünk), azt azért észreveszik, hogyha egyáltalán nem fogynak a termékeik (se a tesztelt, se a nem tesztelt).

A 2012-es törvénnyel kapcsolatban írj, lécci minél több infót!

Kérdésedre válaszolva, valószínűleg akkor is meg fogok maradni ezeknél a termékeknél, ha életbelép az általad írt törvény (pedig a Maybelline-t szerettem régen, ami L'Oréal). Attól, hogy muszáj nekik áttérni, a mentalitásuk nem fog megváltozni. Ha valamely cég azért tér át, mert belátja, hogy a 21. században tarthatatlanok az állatkísérletek, azt értékelném (végülis ez a célunk, hohy ne teszteljenek).

A régebbi állatkísérletekről pedig az a véleményem, hogy pl. Pasteur-t nem ítélem el, hanem örülök annak, hogy van oltás a veszettség ellen. Sajnálom azokat a kutyákat, de (lehet, hogy kegyetlenség) úgy vélem, ők nem hiába haltak meg, mert akkor nem állt más módszer rendelkezésre. Azoknak az állatoknak, amelyeken most kísérleteznek viszont nem kéne meghalniuk, hiszen van már más módszer is arra, hogy az emberek egészsége ne kerüljön veszélybe. Remélem érted, mit akartam ezzel írni, de nyugodtan kérdezz, ha szeretnél!

50. alanna (válaszként erre: 47. - Aeryn)
2007. nov. 2. 17:50

Szia!


Igazad van, az Unilevert kihagytam, valamint még érdemes megemlíteni a Reckitt Benckiser-t is, a magyar vásárló elsősorban a Vanish vagy a Veet krémek kapcsán találkozhat vele.

Érdekelne, hogy hol olvastad ezt, hogy az állatkísérletek drágábbak. Szerintem pénz beszél-kutya ugat elv működik a multiknál, azaz ahogy te is írtad, a cégnek az éri meg, hogy minél alacsonyabb költséggel termeljen, így ezt nem tudom elképzelni.

Nem az összeg izgat, de szerintem a multikat a nyereség hajtja, amíg megtehetik azt, hogy tesztelnek állatokon, mert az emberek így is megveszik a terméket, addig fognak is tesztelni. Ez független attól, hogy az adott termékük nem tesztelt (esetleg megvettek egy másik vállalatot és az nem tesztel), mert az adott cég nem fogja tudni, hogy te csak azt a termékét veszed, ami nem tesztelt, csupán azt, hogy fogy a terméke, nincs probléma. Ha esetleg valami nem fogy tőlük, ami tesztelt, akkor sem arra gondolnak, hogy biztos ezért, hanem inkább továbbfejlesztik, vagy helyette másikat tesztelnek ki, ami szintén további állatéletet követel. Ezzel persze nem akarom azt állítani, hogy ha én semmit sem veszek tőlük, azt majd észreveszik :), de ha sokan választanak ezen kritériumok alapján (remélem, hogy egyre többen leszünk), azt azért észreveszik, hogyha egyáltalán nem fogynak a termékeik (se a tesztelt, se a nem tesztelt).

A 2012-es törvénnyel kapcsolatban írj, lécci minél több infót!

Kérdésedre válaszolva, valószínűleg akkor is meg fogok maradni ezeknél a termékeknél, ha életbelép az általad írt törvény (pedig a Maybelline-t szerettem régen, ami L'Oréal). Attól, hogy muszáj nekik áttérni, a mentalitásuk nem fog megváltozni. Ha valamely cég azért tér át, mert belátja, hogy a 21. században tarthatatlanok az állatkísérletek, azt értékelném (végülis ez a célunk, hohy ne teszteljenek).

A régebbi állatkísérletekről pedig az a véleményem, hogy pl. Pasteur-t nem ítélem el, hanem örülök annak, hogy van oltás a veszettség ellen. Sajnálom azokat a kutyákat, de (lehet, hogy kegyetlenség) úgy vélem, ők nem hiába haltak meg, mert akkor nem állt más módszer rendelkezésre. Azoknak az állatoknak, amelyeken most kísérleteznek viszont nem kéne meghalniuk, hiszen van már más módszer is arra, hogy az emberek egészsége ne kerüljön veszélybe. Remélem érted, mit akartam ezzel írni, de nyugodtan kérdezz, ha szeretnél!

49. aeryn
2007. nov. 2. 11:13

Van egy jó hírem!Végre megtaláltam azt a hajfestéket,ami nem állatokon tesztelt,az ára sem vészes,és nem hennás,tehát világosít is!A Faberlic-nél találtam rá.Ez olyan,mint az Avon,katalógusból rendelhető,csak vannak hajfestékeik is.Szóval megnyugodhatnak az érintettek,h nem veszek wellát,és ezzel nem támogatom a P&G-t.

Továbá,ha valaki tud mondani a mosószódáról néhény jó szót,meg az alternatív tisztítószerkről(ha van még a neways-en kívül)azt megköszönném!


Szép napot!

48. Yumi33
2007. okt. 31. 22:50

Nos, a mai nap folyamán rengeteg ellentmondó infóval találtam magam szemközt. Többek között egy olyannal, mely szerint: az alternatív kísérleti eljárások például a toxikológiai tesztek csak akkor mondhatók hitelesnek, ha legalább valahány százalékban egyeznek az állatokon végzett kísérletek eredményeivel. Talán zöldmagazin.hu, de most sehogy sem találom, pedig be akartam linkelni.


A másik kérdés: Ha egy cég kijelenti, hogy nem teszteli a termékeit állatokon, akkor ez általában csak a kész termékekre vonatkozik, az alapanyagok tekintetében nagyon nehéz olyat beszerezni, ami szintén "tiszta". Sok cég ami zöldlistás állatkísérletek szempontjából, közvetve mégis sok állat halálát okozhatja így és mi pedig a boltból boldogan kijövünk, hogy jeeee, az új samponomhoz nem tapad állatok vére. Sajnos ilyen szinten a probléma már sokkal összetettebb semhogy ténylegesen átláthatnánk, pontosan mit is veszünk.


Fél órája kb letöltöttem a PETA honlapjáról az aktuális do not test és do test listákat, örömmel láttam, hogy az utóbbi lénygesen rövidebb, de nem értem, hogy hogy lehet az, hogy éppen azok a multik szerepelnek rajta, akiknek (szerintem) bőven meglenne az anyagi fedezetük az alternatív kísérletekhez.


Más:

Babé, Pupa, Bourjois. Ki tud róluk valamit? Ma voltam bőrgyógyásznál, ő a babéra azt mondta, hogy nem tesztel állatokon, a honlapon semmi infó erről és a listákban sem szerepel. A Pupa és Bourjois meg...

Pupa: a kész termékeket nem tesztelik állatokon. Juhé, ettől még... lásd amit fentebb írtam.

Bourjois: a honlap szerint nem végez állatkísérleteket.

Ezek közül sem szerepel egyik sem a PETA listákon.


Valakinek van róluk valami infója?


Köszönöm!

És bocsánat, ha az elején butaságot írtam, javítsatok ki, ha rosszul emlékszem, de tényleg nem találtam a vonatkozó oldalakat... Amúgy meg a zöldmagazin sajnos mintha rég frissült volna utoljára :(

47. aeryn (válaszként erre: 46. - Alanna)
2007. okt. 31. 19:15

Kapcsolódva yumi témájához: az Unilevert kihagytad,az is multi,és nekem például ebből volt a legtöbb a polcon:(tusfürdők,samponok,miegymás tartozik bele.

Lenne egy kérdésem mindenkihez:Igaz az,hogy az állatkísérletek tényleg drágábbak,mint mondjuk az alternatív kísérleti formák?Valahol mintha ezt olvastam volna,de akkor már végképp nem értem,hogy mért állatokon tesztelnek,ha még költségesebb is.Ez valahogy nem passzol össze!A cél nem a legalacsonyabb kölstégen előállítani,és a legnagyobb profitot termelni??

Alanna,lenne hozzád egy kérdésem:(mert már látom,téged a cégekhez befolyó összeg zavar leginkább,nem az,hogy a terméken "szárad-e vér" mellesleg ami nem tesztel,attól még olyan alapanyagokat vesz,amiket teszteltek..és ezeket nem minden esetben kötik az orrunkra)Szóval,te mit gondolsz arról,hogy (ha jól emlékszem)2012-ben életbe lép végre az a törvény,miszerint tilos tesztelni,és ezt forgalmazni az euban.Te 2012 után meg fogod akkor már vásárolni mondjuk a loreal (v.akármi más)termékét,ami előzőleg folytatott állatkísérleteket,de most már tudod,hogy nem teszi/teheti?Ha gyakorlatban nem is,mert neked pl nem jött be a loreal,de elvben?Mert akkor már mondhatod nyugodt szívvel,hogy nem vándorol a pénz egy olyan cég zsebébe,ami állatokon tesztel,viszont a termékeik,amiket addig fejlesztettek ki,állatok életét követelte.Szóval, érdekelne,erről mit gondolsz.

46. alanna (válaszként erre: 45. - Yumi33)
2007. okt. 31. 16:36

Szia!


Szerintem egértelmű, hogyha egy olyan terméket veszel, amit egy olyan cég gyárt, amelyik folytat állatkísérleteket, akkor ezzel őt támogatod, függetlenül attól, hogy az adott terméket ilyen módon tesztelték-e. Ráadásul teszed ezt azon cégek rovására, amelyek egyik fajta terméküket sem teszelik állatokon, hiszen nem az ő terméküket választottad. A különböző oldalakon azért találsz egymásnak ellentmondó információkat, mert a tesztelő nagyvállalatok olyanokat is felvásárolnak, akik nem tesztelnek, és lehet, hogy ez azután sem változik (és a termék előállításának módja sem), miután ez megtörtént, de pénz már másik tulajdonos zsebébe vándorol. Ilyen pl. a Wella és a Procter & Gamble esete is. Ha tudtosan akarsz választani ebben a kérdésben, akkor kerülöd a P & G, a Johnson & Johnson, a L'Oréal, a Coty, a Henkel-Schwarzkopf és a Palmolive-Colgate termékeket. Ők a fő bűnösök, akik nagyon sokféle termékkel a piacon vannak. Persze vannak még mások is, de a magyar piacon ők a legjelentősebbek. A terméken mindig fel van tüntetve a gyártója, azt kell keresni.

Az állatokon nem tesztelt termékek nem feltétlenül drágábbak, ott van például a dm. A termékei olcsók, de nem azért, mert rosszabb, mint a L'Oréal, csak nem a Penelopé Cruz meg a Scarlett Johansonn reklámozza őket minden adón minden reklámblokkban minimum egyszer. A L'Oréal-nál nem a minőséget veszed meg annyi pénzért, hanem a márkát. Használtam régebben én is és nem volt olyan nagy szám.

45. Yumi33
2007. okt. 31. 12:22

Sziasztok!


Most regisztráltam, és éppen bősz információgyűjtésben vagyok az állatkísérleteket illetően.

Különböző honlapokon különböző információkra találok, nem igazán tudom eldönteni, mi az, amire hagyatkozhatnék.

Ami viszont általában probléma:

A Lancome nem végez állatkísérleteket a zöldmagazinlistája szerint, és L'Oreal is csak a hajápoló szerei esetén, a fauna egyesület oldalán viszont az egész L'Oreal egy kalap alatt véve szerepel a piros oldalon (ne feledjük, hogy a Lancome a L'Oreal brand-je)

Ezzel kapcsolatban viszont felmerül egy kérdés:

Ha az a cél (és mi más lenne), hogy az állatkísérleteket legalább a kozmetikai cégek beszüntessék, akkor elégséges-e vajon, ha csak a konkrétan állatkísérletekkel kapcsolatba hozható termékeiket bojkottáljuk? Vagy mindent, ami L'Oreal címkével szerepel? Vagy akkor már az összes brandet is? Soroljam? Nézzétek meg a honlapjukat, elég sok lábon állnak.

Mi lehet az, amivel VALÓBAN elérhető az állatkísérletek megszűnése?

Remélem, nem ütközik a fórum szabályaival, hogy konkrétan a L'Orealról írtam, még elég sok cégről el lehet mondani ugyanezt, kis guglizással rengeteg ilyet találni.


Más tészta, hogy szép és jó dolog, ha valaki erre odafigyel, de nem mindenki engedheti meg magának, hogy több pénzért vásároljon mosószert, hajápolókat, mindenféle kozmetikumokat az állatok védelmének jegyében, persze nyilván meg lehet oldani, de a hosszú listákat fejből bevágni kicsit nehéz, és egy gyors bevásárláskor nem feltétlenül van idő arra, hogy minden apróbetűt elolvassunk.


Én tényleg kíváncsi vagyok hogy ki hogyan próbál tenni az ügy érdekében. Nem mondom azt, hogy kicsik vagyunk, hogy változást érhessünk el, de nem hiszem, hogy elég hatékony tud lenni, ha néhányan háromszor annyiért vesznek sampont a Lushban, vagy bárhol máshol.


Várom a véleményeket!

Sziasztok!

Yumi

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook