Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kovászosuborka! fórum

Kovászosuborka! (beszélgetős fórum)


2014. szept. 4. 19:23

Próbáljátok ki fantasztikus!!!!!

A kovászos uborka levél szürjétek le, és keverjétek össze kefírrel. LEhűtve isteni finom

19. bnedora (válaszként erre: 18. - Fehérke111)
2014. aug. 14. 19:24

Találtam még egyet:


Ecetes-boros alma:


Egészséges, egyforma nagyságú piros jonatán (vagy idared) alma tetszés szerinti mennyiségben, az

áztató levéhez l-enként 3 g citromsav (gyógyszertárban kapható), kilogrammonként 5 egész fekete bors, a felöntőléhez l-enként 1 dl száraz fehérbor, 0,5 dl 10%-os ecet, 5 dkg cukor, 1,5 dkg só, kilogrammonként 8-9 nagy fokhagymagerezd

Az almát meghámozom, magházát kifúrom (ügyelek arra, hogy az alma egyben maradjon!), és helyére egy-egy tisztított, bevagdosott fokhagymagerezdet teszek. Az így előkészített almákat tálba gyűjtöm, és leöntöm annyi vízzel, amennyi ellepi. Beleszórom a citromsavat, kicsit átkeverem, hogy a citromsav elolvadjon a vízben és 60 percig hagyom benne. Ezután az almákat nagy uborkásüvegbe rakom, és

rászórom az egész borsot. Közben megkeverem a felöntőlevet, amelyet úgy készítek, hogy az áztatólevet megmérem, és ennek arányában hozzáadom a már leírt mennyiségű sót, cukrot, ecetet, bort, majd felforralom. A langyos lét öntöm rá az almákra. Az üveget szorosan lezárom és kigőzölöm.

A gőzőlő fazékba legalább annyi vizet töltök, hogy az üveg háromnegyed részéig érjen. 20-25 percig dunsztolom, majd a forró vízben hagyom kihűlni. Finom, pikáns savanyúság! Felbontás után is eláll, de kis üvegekbe ajánlatos áttenni az almákat, és újból lekötni.

18. fehérke111 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2014. aug. 14. 19:16
Köszönöm! :-)))
17. bnedora (válaszként erre: 16. - Fehérke111)
2014. aug. 14. 19:14

Ezt találtam:


Ecetes alma:


Hozzávalók:

3 kg savanykás alma,

10 dkg cukor,

1 ek só,

1 kk fekete bors,

5-6 babérlevél,

2 dl 10%-os ecet,

1 csomag kapor,

késhegynyi tartósító.


Elkészítés:


Az almát meghámozzuk, negyedeljük, magházát kivéve, ecetes vízbe rakjuk. A cukrot és a fűszereket 3 l vízben felfőzzük. Az almadarabokat szűrőkanállal a forrásban lévő lébe tesszük 2-3 percre, majd egy 5 literes üvegbe rakjuk. Ha megtelt, a levet ismét felforraljuk, az almákra merjük, rádobjuk a tartósítót, és az üveget lezárjuk. Száraz dunsztba tesszük. Sültekhez kínáljuk. Aki szereti a csípős ízeket, tehet bele pár szem cseresznyepaprikát is.

2014. aug. 14. 19:01

Most látom, hogy itt már három éve nem volt mozgás :-) Pedig arra a kovászolt almára kíváncsi lennék.

Kolozsvári Grandpierre Emil egyik könyvében írta, hogy a hadifogolyként vasúton utaztatták őket, és a parasztasszonyok ételt-italt árultak az állomásokon - ott találkozott a savanyított almával. Nagyon ízlett neki és úgy vélte, hogy a mi kovászos uborkánkhoz hasonló eljárással készülhet.

Ez jutott eszembe, ezért lennék kíváncsi rá.

15. fehérke111 (válaszként erre: 4. - Havran)
2014. aug. 14. 18:44
Én is, én is :-))))
14. bnedora (válaszként erre: 13. - Varga ágica)
2014. aug. 14. 18:38

Hasonlóan készítem én is, de én a finomabb kaprot teszem az aljára, és a vastagabb szárat a tetejére, ami felfogja a kenyeret, és leszorítja az uborkákat, hogy ne jöjjenek fel. Babérlevelet és köménymagot nem teszek bele, a fokhagymából is csak 1 v. 2 gerezdet, egy kicsi tormát, és a felforralt vízhez 4-5 evőkanál sót teszek.


Vagyis hozzávalók: pár szem bors, 1-2 gerezd fokhagyma, egy kevés (kb. 5 cm-es vékony) torma, kapor alulra, felülre, száraz kenyér a tetejére.


Télire is el lehet tenni. Akkor a külön üvegekbe rakott uborkára rászűrjük a levét, és egy késhegynyi szalicilt teszünk rá, lecsavarozva hónapokig eláll a spejzban.

13. varga ágica (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 7. 04:29
alaposan megmosni,végeit levágni,hosszában bemetszeni kicsit,az üveg aljára a keményebb kaposzár,beleszórni az üvegbe 6-8 szemesborst,kis köményt,1-2 babérlevelet törve,egy egész fej fokhagymát.az uborkákat(közepeseket válogass)az üvegbe rendezni(5literesbe 2,5kg kell)tetejére finomabb kapor.és egy szunyoghálós kis darabban kenyér csücske.Ha ez megvan forralj fel 2liter vizet egy evőkanál sóval ,öntsd az uborkára,és kistányérral letakarva tedd ki a napra,ablakba,teraszra,folyósóra,erkélyre.3 nap végén szürd le a levét ,az ubikat tedd egy fazékba öntsd rá a leszürt levet hogy ellepje.tedd a hűtőbe,fedővel takard le.jó étvágyat.
2011. jún. 7. 00:26

sziasztok


az uborkákat mosás után körömkefével megkefélem

a végeit levágom 3 bevágást rá5 literes üvegbe kaprot az aljára és a tetejére

a kapor és az uborka behelyezése után száraz kenyér véget teszek bele

1 üveghez 2.5 liter forrásban lévő sós vizet öntök bele (literenként 1 evőkanál só ) lehűlés után napra tenni a uborka forrása után pótolni a vizet (jó idő esetén 4 nap alatt kész van)

amikor kész leszűröm a levét megmosom az ubikat

vissza teszem az üvegbe a leszürt lébe 1 evőkanál ecetet elkeverek és visszaöntöm az uborkákra

hűtöben tárolom

( nagymama féle recept)

2011. jún. 6. 15:04
Én 4l-es üvegben csináltam, és 1 egész fej fokhagymát raktam bele, kaporral! Hááát, aki szereti a fokhagymát... Szerintem isteni lett! :)
10. cel
2011. jún. 6. 15:01
Az én technikám teljes egészében megegyezik Szilvamamáéval.
9. 00a194caf9 (válaszként erre: 3. - 4f8ae69d1b)
2011. jún. 6. 14:59
Az úgy milyen? Ez komoly?
2011. jún. 6. 14:56
Közepes ubikat megmosom alaposan, végület lemetszem, keresztbe bevágom. Tormával és kaporral 5 literes dunsztosüvegbe állogatom. Sós langyos vizzel felöntöm, a tetejét kenyérvéggel lezárom, kistányérral a tetején kiteszem a konyhaablakba :)Néha 2-3 gerezd fokhagymát is teszek bele, de nélküle jobban szeretem.
2011. jún. 6. 08:03
sok fokhagymával csinálom
6. Havran (válaszként erre: 5. - 4f8ae69d1b)
2011. jún. 6. 00:07
Szép mondhatom.
5. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 4. - Havran)
2011. jún. 5. 23:59
nemmondommeg..:) titkos!
4. Havran (válaszként erre: 3. - 4f8ae69d1b)
2011. jún. 5. 23:53
RECEPTET KÖVETElEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 5. 23:34
Én nem uborkával,hanem almával készítem..;)
2011. jún. 5. 23:27
nekem most készül :))
2011. jún. 5. 23:12

Sziasztok!

Lassan már lehet készíteni,bár én már csináltam,mert nagyon imádom.Ki,hogyan késziti, hátha tudunk egymásnak valami újat mutatni.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook