Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötőhártya gyulladás fórum

Kötőhártya gyulladás (beszélgetős fórum)


9. 90b84d226e (válaszként erre: 8. - Pipőci)
2010. febr. 26. 17:45

Azért elmesélhette volna neki mire figyeljen, hogyan kezelje. :(

Én sem tudtam magamtól, csak amikor mondta a doki mit hogyan csináljunk. Nekünk legalább elmondta.

8. Pipőci (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. febr. 26. 17:10

Én úgy tudom, nem adnak szemcseppet a patikában recept nélkül, mert ez komoly dolog. Amit esetleg adnak, de hangsúlyozom, esetleg, az biztos valami allergia elleni szer. Ha nagyon váladékozik, akkor bakteriálisan felülfertőződött és valóban nem elég rá a kamilla. De... lehet, hogy az orvos azért nem írt fel szemcseppet, mert

a terápia, amit adott antibiotikus?

A kötőhártyagyulladás mindkét válfaja bárkit megfertőzhet, a vírusos és a bacis is... nem az orvos felelőtlen, gondolom ő úgy veszi, hogy a szülő tisztában van vele, hogyan kell egy kötőhártyagyulladás esetén kezelni a beteget és védeni a környezetet.

7. 90b84d226e (válaszként erre: 3. - Enesbenes)
2010. febr. 26. 15:56

Csak a kamilla nem elég! :( Ha mosod a szemét arra ügyelj, hogy kívűlről a szemzug felé tedd, kiülönben jól elfertőződik!


Kézmosáshoz papír kéztörlőt használjon az egész család, ne textil törölközőt!!!


Érdemes esténként tiszta textil pelenkával/ huzattal, vagy amit gondolsz lefedni a párnáját és azt is cserélgesd.


Jobbulást!

2010. febr. 26. 09:33

Köszönöm a tanácsokat,megfogadom!

További szép napot Nektek!

2010. febr. 26. 09:12
Recept nélkül is kapható szemcsepp, szemkenőcs. Mosd ki az ágyneműjét, mert visszafertőződhet tőle. A kamilla nem elég.
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Enesbenes)
2010. febr. 26. 09:07
Akkor kérjél a patikában rá szemcseppet, hátha adnak. Elég felelőtlennek tartom az ilyen orvost, megfertőzheti az egész családot, szomszédságot esetleg. :(
2010. febr. 26. 09:01
Az a baj tudod,hogy tegnap voltam vele dokinál,mert köhög,be van rekedve és hőemelkedése is volt.Akkor még nem mutatkozott a kötőhártya gyulladás.Délutánra kezdődött.Hívtam az orvost,de ennyit mondott kamillázzam,nincs vele más teendő.:-(Pedig a herpesről is tud,hiszen ő kezelte orvosi lézerrel.
2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Enesbenes)
2010. febr. 26. 08:40
Vidd el azonnal orvoshoz, de ne a beteg gyerekek között várakozzatok, hanem kopogjatok be. Nagyon fertőző a dolog, fog felírni szemcseppet, a kamilla itt sajnos nem elég.
2010. febr. 26. 08:24

Azt szeretném megtudni,hogy mi a teendő kötőhártya gyulladás esetén és meddig húzódik ez el?

A lányomnak(5)tegnap alakult ki,kamillázom.Egy kicsit aggódom,mert reggelre nem tudta kinyitni a szemét annyira becsipásodott és egy hete volt neki pont azon a szemén herpes aminek a sebe még most sem gyógyult be teljesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook