Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező láthatás fórum

Kötelező láthatás (beszélgetős fórum)


1 2
50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Bichi)
2020. nov. 15. 18:59
Ahogy én értelmezem, engedné, ha nem tömegközlekedéssel vinné az apa a gyereket, 150 km-re, majd vissza szintén.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Bichi)
2020. nov. 15. 18:36

Valószínű megérteném a jelenlegi veszélyhelyzetet a gyerek érdekében első körben.


A gyt érdekel legkevésbé.

Az elmaradt láthatás pótolható, ez van a végzésben. Feltételes módban, szóval még most is én vagyok rendes, hogy pótolni szeretném.

48. Bichi
2020. nov. 15. 18:25

Szerintem nonszensz, hogy nem engeded az apjához a gyereket, gondolj arra, ha fordítva lenne, te mit szólnál.

A gyerektartásnak ehhez semmi köze, azt külön behajthatod bíróságon...

47. Guruljka (válaszként erre: 45. - Idhikai)
2020. nov. 15. 17:59

Családi pótlékot kap, csak a gyerektartással vannak gondok, ahogy írja.


Törvényen kívüli megoldás, hogy annak idején lemondtam a gyerektartásról apám és anyám tanácsára annak fejében, hogy nem zaklat bennünket többé a láthatással.

(Az ex férjem vetette fel, hogy a gyerektartás miatt nem tud elköltözni a lakásból sem, és láthatásra meg teljesen ötletszerűen néha hónapokig sem jött, aztán jelentkezett, de a gyerekei már nem ismerték meg.)

Erről írásos megállapodást kötöttünk. Kikötöttem, hogy ha bármikor felbukkan csak a közelben is, azonnal kérelmezni fogom a gyerektartás megállapítását hat hónapra visszamenőleg.

Úgy voltam vele, ha mocorog benne az apai érzés, akkor hozzámvágja a papírt.

De simán elfogadta, és végre kiköltözött a lakásból is, amit nekem ítélt meg a bíróság.


Természetesen senkit nem biztatok arra, hogy ezt utánam csinálja, az anya nem mondhat le a gyerekei javára fizetett gyerektartásról. Tudom és tudtam akkor is.

De a szüleim tudtak támogatni, és ez volt az egyetlen megoldás. Így sem tudtam azonnal a lakásba költözni, mert az ex férjem teljesen lelakta.

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Idhikai)
2020. nov. 15. 17:24

A gyámügyön voltam, ott is azt mondták, a gyt és a láthatás nem függ össze. Sőt, ha nem adom át a gyereket, még engem büntetnek meg.

Igen, ebből úgy tünik, nekem van kötelezettségem, neki nincs.

2020. nov. 15. 17:16

Tehát Neked van kötelezettséged, neki nincs. Ez baromság, ne haragudj!

Írni, írni... mindent! Nem tudjátok megbeszélni a vírus alatti dolgokat! Családsegítőtől írásban segítséget kérni, leírni mit kínálsz cserébe... messenger, telefon, akármi. Egyeztessenek apukával!

Leírni, hogy nem kapsz családi pótlékot, és segítsenek a továbblépéshez. MIndent tértivevényes levélben!

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2020. nov. 15. 17:14

Nem túlzás, sajnos.

Nagyon rendes embernek mutatta magát, mikor terhes lettem kezdett verni, telefonom elvette, mindenkivel meg kellett szakítanom minden kapcsolatot.

1,5 évvel szülés után mikor elment dolgozni, leléceltem. Szerencsére volt aki segített.

A bíróságon találkoztunk, hát ott is majdnem nekem jött.

Jobb ez így, csak a bíróság a bántalmazásokat se nézte, meg semmit se, szerintem ezért tartunk itt ahol, mert azt hiszi azt tesz amit akar.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Napsugár8)
2020. nov. 15. 17:09

Atvételi van.

Egyébként ezek az összegek takarékbetétkönyvben landolnak, plusz én is fizetek be havonta ugyanannyit, mint a gyt. Ha van fizetve, ha nincs.

Voltunk már bíróságon, akkor megemelték a gyt-t, de nem érdekli.

Jövőre tudok újra bíróságra menni emelésért, elvileg jó ügyvédem lesz.


Most viszont a láthatás érdekel hogy lehetne megoldani úgy, hogy jó legyen.

42. andi6020 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 17:05

Sajnálom a helyzetet. De nyilván ez a jéghegy csúcsa, és szívózik minden másban is. Jó ötlet lenne a skype beszélgetés, azzal, akivel meg lehet dolgokat beszélni. Úgy olvasom apuka nem az.

Őszintén remélem a fėlholtra verés túlzás. Bár basszus, sajnos tényleg durva sorsok vannak.

41. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 17:00

De ha feljelented a bíróságon, mert nem fizet gyerektartást, az állam leveri rajta, mivel az "odalökött" összegekről nincs átvételi elismervény, nem tudja bizonyítani.

És én a helyedben ezt nem hagynám.

Ha nem is vagy pillanatnyilag rászorulva, az jó! De akkor össze tudnád rakni, hogy majd a felnőtt gyermeked életének indulását lakással, akármivel tudd segíteni!

Ha beindítod ellene a bírósági pert, rögtön kisebb lesz a szája, mert gyakorlatilag nem tőled, hanem a gyermeked lesz szegényebb azzal, amit nem vasalsz be rajta!

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Dfc04c70e4)
2020. nov. 15. 16:50

Sajnos ő ilyen.

Neki fontosabb az, hogy extra értékű holmikban flangáljon, mint a gyerekének fizetni ami törvényileg jár.

A nagyobb gond, hogy most a bíróság se csinál semmit, igy muszáj vagyok várni.

Eltudom tartani a gyereket, nem a gyt hiányzik a költségvetésemből havonta, csak ő elvárja a láthatást most is, én joggal várnám hogy fizessen. Csak ugye a nem fizetés nem jogosít fel a láthatás megtagadására.

Az a némi apró meg amit idevág, az eleg ahhoz hogy ne tudjak lépni hivatalosan.

Nehéz ügy ez.

39. dfc04c70e4 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 16:39
Az a baj, hogy azzal, hogy a bíró kiröhögte, nem vagy semmivel jobb helyzetben. Amiket idáig írtál, azok alapján el tudom képzelni, milyen kifogásai vannak az apának, miért nem akar vagy tud fizetni.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Anyagi)
2020. nov. 15. 16:31

Az nem fontos szerinte.

Bíróságon is megmagyarázta, hogy miért NEM akar fizetni.

A bíró rendesen kiröhögte.

37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Anyagi)
2020. nov. 15. 16:29

Sose akart.

10 éves.

36. Anyagi (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 16:27
Arról esetleg nem beszélt a papa, hogy hozná az elmaradt tartásdíjat?
35. Anyagi (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2020. nov. 15. 16:26
Jujj!!!!
34. Anyagi (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 16:20

És a gyerek szeretne menni???

Mennyi idős a kicsi?

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2020. nov. 15. 16:12

Adott egy bírósági végzés, ami már így is fel lett rúgva a távolság miatt. Sajnos a bíróság ezt nem mérlegelte, hogy azért 150 km még kocsival is távolság és idő.

Jelen helyzetben, épp imént beszéltem apukával telefonon, aki üvöltött és nem érti, miért óvnám a gyereket, miért szeretném pótolni a kimaradt láthatást esetleg láthatásokat.

Olyan, mintha nem ebben az országban élne.

Ő az az ember, akivel nem lehet dűlőre jutni.

Ezért is próbáltam itt némi hasznos infóhoz jutni, ki hogy oldaná meg.

Szeretnék még élni kicsit, mielőtt apuka félholtra ver mert nem engedem a gyereket.

Nem ok nélkül jöttem ilyen messzire tőle :(

32. dfc04c70e4 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2020. nov. 15. 16:03
Ez is egy vélemény. :D
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Dfc04c70e4)
2020. nov. 15. 16:02
El sem hiszed, hogy mennyire letojom a véleményedet.
30. dfc04c70e4 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2020. nov. 15. 16:01

Nem fogok vitába szállni, de szerintem ez már csak magyarázkodás. Annak érzem.

Egyébként pont azért nem kell rögtön az elején támadó hozzászólást írni, mert kevés az információ, később lehet, egészen másként reagáltál volna.

De így most már csak mosakodásnak érzem a válaszodat.

Nyilván lesz más, aki másként látja. Én így.

29. andi6020 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 16:00

Oké.

Nem viccből, és nem rosszindulatból írtam.

De látom neked mindennel bajod van.

Kívánom, hogy sikerrel oldd meg ezt és a többi problémáidat is. További szép napot, és jó egészséget nektek.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2020. nov. 15. 15:53

Az is vicces tudod?

150km ide, 150 vissza, vagy még szállásoljam is el, mert nem ér haza este 8-ig?

27. andi6020 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 15:43
Hol van az már. Utána írtál még sok minden részletet. Sablonos meg a 15. hozzászólásomra reagált. Ahogy te is. Abban meg semmi rosszindulat nincs.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2020. nov. 15. 15:39

"Normális, hogy hőbörög.


A vírust használod arra, hogy borsot törj az orra alá? Nem nagyon latok okot arra, hogy ne engedd."

Itt a gond!

25. andi6020 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 15:30

Nem, nem voltam.

Mi a baj azzal, amit írtam? Hogy ezegyszer felülhetne apuka vonatra, hogy ne a gyereknek kelljen több száz km-t utazni a láthatásra. Ezzel mi a baj?

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Dfc04c70e4)
2020. nov. 15. 15:17
Köszönönöm szépen.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2020. nov. 15. 15:16

Gondolom te ilyen helyzetben sose voltál.

Ne is legyél!

Gondolom konkrét tapasztalatod sincs, ergó érdemben tanáccsal sem szolgálhatsz!

Kár volt ide írnod!

22. dfc04c70e4 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2020. nov. 15. 15:05

Mit és? A 15. hsz-edre írtam.

Egyébként meg semmi.

21. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 15. 15:04

Nem vagyok ilyen helyzetben, okoskodni sem akarok.

De az apa ne hőbörögjön, inkább értse meg, hogy ez most egy rendkívüli helyzet.

Köztes megoldás a skype vagy videotelefon lehet esetleg, ha van ilyen lehetőséged.

Igazat adok neked, jelenlegi helyzetben legfontosabb az egészség. Semmilyen hőbörgés nem írhatja felül.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook