Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Körömbenövés, gyulladás fórum

Körömbenövés, gyulladás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Körömbenövés, gyulladás

1 2
2009. szept. 13. 21:26
Nekem is volt anno köröm benövésem.Folyton begyülladt,és vadhús nőtt rajata.A sebészeten le akarták kapni a fél körmömet.Mondtam na nem.Addig variáltam,míg én ki nem varázsoltam a benőtt részt.Sajna többször megismétlődött,utána figyeltem és mindíg vágtam,hogy be ne nőljön.Lekopogom telejesen megszűnt ez a problémám.
2009. szept. 13. 21:18

a fenébe is............leszedetem az egész körmömet lábujjastul mindenestül.......

de szar.................most azon a 15-23 éves korig 8 körömbenövéses hozzászóláson idegeltem föl magam...........volt már egyszer műtve benövés mindkét lábamon(egy szemét orvos csinálta,ráadásul magán-; nem sokért, csak 10000-ért, de nem foglalkozott velem......)--.se control se semmi, még így is azt mondta. "áh holnap menj suliba"-igazolást nem akart adni(mert sztem nem is tudott volna, azért) és ráadásul az érzéstelenítés sem volt tökéletes: saját bevallása szerint is a beavatkozás előtt


Fölvette a pénzt és ennyi

viszlát

most elölről

27. nunu
2009. szept. 9. 12:32
Én már két pedikűrösnél is voltam,de sajnos nem sikerült megszüntetni a benövést!Rettenetesen fáj,ha lefele nyomódik a nagykörmöm.Ki akartam vágni,de beleszakadt és ráadásul elég mélyre szaladt az olló.Nemtudom hogy cipőt hogy tudok majd viselni.De jó lenne,ha közelebb laknánk egymáshoz!
2009. szept. 1. 22:00

Sziasztok!


Valamelyik korábbi hozzászólásnál olvastam, hogy írta vki, mi okozhatja pontosan a körömbenövést. Én pedikűrösként ezzel foglalkozom. A legtöbb esetben tényleg a helytelen körömvágás okozza a benövést, sokan nem figyelnek erre. Téves sajnos a felfogás, hogyha kivágjuk, akkor már meg is szüntettük a problémát.


Én inkább az orvos helyett egy jó pedikűröst ajánlanék, aki szakszerűen kezelni tudja az ilyen eseteket, műtét nélkül, fájdalommentesen is - erre van egy speciális megoldás. Ez gyakran hosszabb gyógyulási időt vesz igénybe, de sok embernek segített már. A műtét viszont személyfüggő, hogy kinek segít véglegesen.

2009. máj. 24. 21:56

Nekem is volt a benövéssel problémám, nekem is sztk-ban csinálták. Egész tűrhető volt a műtét, nálam inkább a tűfóbiámmal volt gond. Kivágta a körömszélt a doki és mondta, hogy ha még egyszer benő akkor egy ambuláns műtét keretében jobban "belemászik", de ehelyett inkább egy pedíkűröst hívtam segítségül, aki nagyon szuperul helyreteszi a lábujjamat... megfigyeltem hogy csinálja, és néha magamnak is kivágom egész ügyesen! :-) De azért néha elhívom, mert ő jobban hozzáfér, meg jobbak is a "műszerei"! :-))

Mindenkinek jobbulást aki ezzel szenved!

24. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 19. - Cepheus)
2009. máj. 20. 11:25
Én kivágnám, mert ha nem vágod ki, csak mégjobban benő!
23. Cepheus (válaszként erre: 20. - Moki-kopi)
2009. máj. 19. 23:29

Köszi a választ, akkor nem nyúlok hozzá.


Ma jobb volt valamivel. A fő probléma, hogy túl éles a pedikűrös ollóm, a régi, amit szerettem tönkrement. Mióta lecserélem, folyton problémás hol egyik, hol másik körmöm és rettegek, mikor nő be egyszer úgy, hogy tényleg sebész kell. Szűk cipőt most nem hordok, leginkább papucsban vagyok.

2009. máj. 19. 10:33

A fiamnak pár hete csinálták meg. Sajnos neki mindkét nagylábujján volt, de egyszerre csak az egyiket csinálták meg.


Ami drágább, de ajánlatos, hogy ha már nagy baj van, akkor lézeresen vagy vegyszerrel "le kell vágni" az oldalra növő szélt.

Mi a gyömrői Egészségházban voltunk. 15 ezer Ft volt egy körmön.

2009. máj. 19. 08:52

Ha már egyszer lekerekítetted a gyere lábán a körmöt van még esély arra, hogy visszanőljön ott is ahol mélyebbre vágtad?

Remélem érthető :)

20. moki-kopi (válaszként erre: 19. - Cepheus)
2009. máj. 19. 08:20

szia!

saját példából kiindulva rosszabb lesz ha kivágod :(

kend be tetran krémmel és ne viselj szűk cipőt.

Remélem megúszod és nem gyullad be.

2009. máj. 18. 19:01
Sziasztok! Nekem épp most délután fájdult meg az egyik lábköröm sarkánál, de roppant élesen. Ha kivágom a köröm sarkát ollóval, akkor jobb lesz vagy rosszabb? Ha rosszabb, akkor mit tegyek vele?
2009. máj. 14. 16:35
Benőtt köröm lábon, leggyakrabban az öregujjon fordúl elő! Okai lehetnek: ortopédiai okokra visszavezethető lábdeformitás, helytelenül végzett körömvágás, szűk cipő hosszantartó nyomása! A köröm öröklött formája hajlamosító tényező lehet! Helytelen körömvágásnál, a túl rövidre vágott, sarkaitól megfosztott körömlemez elveszti a körömsánc vezetését. A köröm hossza akkor jó, ha az ujjbegy domborulatáig ér! Az öregujjon szögletes legyen a formája, a többi ujjon kövesse az ujjbegy formáját!
2009. máj. 12. 09:40

Ahogy olvastama cikket, és a válaszokat, éreztem a lüktetést a lábamban. Régebben nekem is így nézett ki. Gyerekkoromban, csak apu vághatta a körmöm ő volt az én műtősöm.

Egyébként hogy alakul ki ez, tényleg örökölhető? Anyué is ilyen volt, de a két hugomé nem.

Nem lehet, hogy rosszul vágják gyerekkorban a körmöt és gí alakul ki a enövés a későbbiekben?


Egyszer én is elmentem a sebészetre, de nem csináltak semmit, mert már nem volt úgy begyulladva, olyan lüktetősen, hanem gyógyulási fázisban volt. Azt mondták akkor menjek, ha megint nagyon begyullad. De mondtam, hogy akkor nem birnám elviselni hogy hozzáérjenek, a sebész pedig hazaküldött ?!


Azóta is magam vágom, most hogy van 15 kg plusszom nehezebb, nem jut sok oxigén a tüdőmbe körömvágás közben, és a lábujjak is olyan távolinak tünnek. :)

16. Dorottya84 (válaszként erre: 15. - Lufikutya)
2009. máj. 10. 16:01

Nem minden esetben kell műtét,(gondolom én)de nálam ez nem volt kérdés.......ahogy a képen is látod eléggé brutálisan nézett ki.

Én is azelőtt mindig kivágtam a sarkait de ezt elvileg nem szabad,mert legtöbszőr bent marad az "alja" és emiatt gyullad be,most már csak a tetejét vágom és láss csodát minden oké,még a másik lábamon is ami nem volt műtve.

2009. máj. 10. 10:27

Minden esetben kell műtét? Nekem nem fáj a lábujjam, csak ha mondjuk belerúgok vmibe, de az anyukámtól örököltük a körömbenövést és a bátyámnak már kellett a műtét.

Én mindig levágom a körmöm, a sarkait is nehogy benőjjön. Így nem néz ki túl trendin, ugyanis kerek, de így megelőzhető a gyulladás?

14. csgal (válaszként erre: 13. - Moki-kopi)
2009. máj. 9. 08:28
Én azon vagyok, de ő hallani sem akar róla, azt mondja, értsem meg, ő ezt még egyszer nem bírja ki. Hiába mondom, hogy másodjára nem így lenne. Közben persze iszonyúan szenved vele.
13. moki-kopi (válaszként erre: 11. - Csgal)
2009. máj. 9. 06:25

Úristen!!!! elfelejtették beadni????? milyen ember az ilyen????? elég rossz amikor a gyulladt sebet feszíti szét az érzéstelenítő injekció, mondtam is a dokimban, hogy azt inkább nem kérem :) de azt mondta,hogy arról szó sem lehet! a fájdalomküszöböm elég magas, de azért érzéstelenítő nélkül lehet, hogy becsináltam volna, nem csoda, hogy a férjed nem mer elmenni többször.


Keressetek egy normális dokit!

12. moki-kopi (válaszként erre: 10. - Dorottya84)
2009. máj. 9. 06:23

Köszönöm a választ! :) gondoltam, hogy a tőlünk legmesszebbre lévő sztk-ban csináltattad :) hűha, tényleg elég brutálisan néz ki a műtét utáni képeken... nekem is a körömszélt vágták ki, de nem varrták meg semmi, szóval már műtét után pár nappal viszonylag szép szokott lenni.


De bármilyen eljárás is legyen, a lényeg, hogy a műtét után nem fáj.. alig várom már azt a pillanatot...

11. csgal
2009. máj. 8. 20:22
Ügyes voltál. A férjemnek van ilyen problémája, az egyik lábán évekkel ezelőtt megcsinálták, de elfelejtették beadni a fájdalomcsillapítót, anélkül csinálták meg, olyan trauma ez neki, hogy nem mer elmenni a másikkal. Meg lehet tudni, hogy hívják a dokit? Hátha rá tudnám beszélni a férjem, ha elmesélem neki a te sztoridat.
10. Dorottya84 (válaszként erre: 9. - Moki-kopi)
2009. máj. 8. 14:07

csepeli sztk-ba



tettem fel képeket a naplómba,hogy milyen volt ,milyen lett műtét után és varratszedés után ha érdekel valakit csak kattintson a naplómra

( a véleményeket szívesen fogadom) :0))))))

2009. máj. 8. 07:38
Azt megkérdezhetem, hogy melyik sztk-ban csinálták neked?
2009. máj. 8. 07:36
Hű bocsánat, hosszú lettem.
2009. máj. 8. 07:36

Szia Dorottya!

komolyan mintha magamat olvastam volna... sok-sok évvel ezelőtt kezdődött... éveket küzdöttem végig, úgy, hogy minden egyes lépésnél legszívesebben zokogtam volna, de annyira cikinek éreztem, hogy nem mentem vele orvoshoz (természetesen én is kipróbáltam minden otthoni praktikát, amivel nem segítettem, viszont sokat rontottam) Aztán kb. már 24 éves lehettem, amikor anyu parancsolt rám, hogy most már elég a hülyeségből, irány a doki.. sógornőm ajánlott egy orvost, aki neki is műtötte lézerrel. Megműttettem mindkét lábamon (mert akkora már a jobb lábamon mindkét körömoldal, a bal lábamon a jobb körömoldal be volt gyulladva). Egy vagyont fizettem ki a műtétre meg a kezelésekre, de a háromból csak egy sebet gyógyított meg, sajnos pont abba a pár %-ba esek bele, akinek nem segít elsőre a lézer :( ráadásul hiába van nagyon magas fájdalomküszöböm, a műtét utáni napon csak ültem az ágyon folyt a könnyem és azt tudtam mondogatni, hogy jajajajjajajjajaj :D

teltek múltak a hónapok, újra kinőtt a vadhús, amikor egy szomszédunk ajánlotta az 5. kerültei sztk-át. mondtam,hogy az sztk-ba nem szívesen mennék, de ő csak erősködött, hogy jöjjek csak nyugodtan. Nem is vártam sokáig, elmentem és egy tündéri dokinő megműtötte. ismét helyrejött egy oldal, bár néha egy-két napig szokott fájni...

úgy tűnt sokáig, hogy a másik is rendbe jön, de sajnos újra begyulladt, az esküvőnk pedig közeledett. Ez tavaly volt, már félelem nélkül mentem vissza a dokinőhöz, újra megcsinálta, így végig tudtam táncolni a lagzit :)

Sajnos idén márciusban újra begyulladt és most már nagyon csúnya vadhús van rajta ismét. 20 hetes terhes vagyok, tervezem, hogy pár héten belül elmegyek és negyedszerre is megcsináltatom. Már nem félek a műtéttől, csak a macerából van nagyon elegem. a kötözés, meg, hogy ne érje víz x ideig...


Összességében elmondható, hogy a lézeres műtét után hetekig kell kötözgetni és nagyon problémás, na és persze nagyon fájdalmas a gyógyulás. Az sztk-ás körömszél kivágás után is van egy kis kötözős időszak, de a műtétet követő másnap már nem fáj a seb.

Akinek ilyen problémája van, ne húzza a dolgot sokáig, menjen dokihoz.

2009. máj. 8. 06:30
szia az enyém pont így nézett ki de kivágták és még néhányszor kellet sőt nekem állandóan benő..énis indítottam már ilyen fórumot,,
5. nunu
2009. máj. 7. 22:20
Ez igen!Pont most kínlódtam a benőtt körmömmel.Én lidokain kenőccsel bekenem a kiáztatott benőtt körmöt,majd egy kis várakozás után kinyírom.Na,nem mindig sikerül fájdalommentesen!Erről a műtétről most hallok először.A megműtött körmöd képét is feltehetnéd,hogy összehasonlíthassuk az előtte és utána készült képeket!
2009. máj. 7. 21:30

Szia! Egészen pontosan ez milyen műtét is volt, vagy hogy ezt hogy kell kérni a sebésznél?

Ugyanis én is rengeteget szenvedek a körmömmel, nekem is előfordult olyan már, hogy sebésznek kellett kivágnia érzéstelenítés mellett, de semmiféle műtétet nem említett!

2009. máj. 7. 21:22

Örülök, hogy rendben vagy :)

Nekem is volt körömbenövésem, ki is vágták, de nekem nagyon fájt. Hiába kaptam két érzéstelenítőt így is "éreztem". De szerencsére azóta nem tért vissza a gyulladás. Elég nehezen szántam rá magam, de én is úgy gondolom, hogy maximális mértékben megérte :)

2009. máj. 7. 21:10
Örülök, hogy mostmár rendben van az ujjad :)!
2009. máj. 7. 21:03
Ha valakinek már volt problémája a körömbenövéssel, vagy esetleg gyulladással, az tudja, hogy nem kellemes élmény és sajnos olyan, mint a bumeráng, általában visszajön. Hiába csinál az ember vele bármit is, csak ideig-óráig jó. Ezt a cikket azért írtam, mert én, a nagy betoji, végre rászántam magam, hogy véget vetek ennek a kellemetlen gondnak.

Ugrás a teljes írásra: Körömbenövés, gyulladás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook