Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kórházi ellátás/ellátatlanság fórum

Kórházi ellátás/ellátatlanság (beszélgetős fórum)


2020. júl. 6. 19:25

Anyukám műtét után volt kikötözve több napon keresztül, én örültem neki, mert ezzel védték.

Minden percben nem tudtak az ágya mellett lenni, így volt biztonságos.

Idővel vele is meg tudtam értetni, hogy ez a szükséges rossz ő érte van.

Semmi baja nem volt tőle fizikailag.

26. Lávli* (válaszként erre: 23. - Pteri)
2020. júl. 6. 19:20
Nehéz, igen. Ezért is, meg a lelki jóllétünk érdekében is, szerencsésebb, ha inkább az ellenkező oldalról fogjuk meg és úgy gondolkodunk: mikor mivel tesznek jót nekünk és hozzátartozóinknak.
25. globus (válaszként erre: 6. - Papyrus)
2020. júl. 6. 19:10

Attól biztosan nem halt meg, hogy kikötözték. Erre általában akkor kerül sor, ha... csúnyát írok most, pl. tör-zúz a beteg, borogat, felkel, elesik, önveszélyes, kitépi magából az infúziót, katétert, széklettel összekeni az ágyat, szekrényt, sorolhatnám.

Nem állítom, hogy humánus megoldás, de van úgy, hogy nincs mit tenni. Rá lehet nézni gyakran, de néhány órán át nem foghatják minden beteg kezét.

Ha eszméletlenül találtad, lehetséges valamilyen agyi történés, ami megmagyarázhatja a nyugtalanságot, s egyben kikötözést is, de csak találgatni tudunk.

Kérd ki az iratait, ne csak diagnózist, hanem képalkotó vizsgálati eredményeket is. Abból sok minden kiderülhet. Esetleg voltak szobatársak, akikkel beszélni lehet?

24. birebora (válaszként erre: 16. - Papyrus)
2020. júl. 6. 19:07

Ki az "odavaló"?

Egyre kevesebb az "odavaló". És aki ott van, azt sem mindig tisztelik, becsülik és fizetik meg.

23. pteri (válaszként erre: 18. - Lávli*)
2020. júl. 6. 19:03
Papámat sajnálták kikötözni. Ebből kifolyólag kibotorkált és fél emeletet legurult a lépcsőn. Ez jobb? De nem haragudtam. Ezért sem. Meg azért sem, amikor kikötözték, hogy megvédjék. Nem egyszerű ezt mérlegelni, mikor , mivel tesznek rosszabbat.
2020. júl. 5. 13:44
Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Nem emberhez méltó a kikötözés, de azt nehéz elképzelni, hogy emiatt halna meg valaki.
21. papyrus (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. júl. 5. 13:30
Nem vádaskodom...de feküdtem kórházban, tudom, hogy állnak a beteghez (tisztelet a kivételnek). Nem kérhettem, mert a covid miatt nem boncoltak!
20. Bless the child (válaszként erre: 19. - Papyrus)
2020. júl. 5. 12:34
Kérhetted volna. És akkor nem vádaskodnál
19. papyrus (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2020. júl. 5. 12:19
Természetesen biztosan állítani nem tudom....ráadásul boncolás sem történt.
18. Lávli* (válaszként erre: 16. - Papyrus)
2020. júl. 5. 12:10

Józan paraszti ésszel tudsz csak egyetlen következményt is mondani, ami halálhoz vezet kikötés után?

Minden kórházban van ügyeletes orvos hétvégén is, csak nem pont az adott osztályon, de el lehet érni.


A felelős keresése a gyászmunka része. :(

Részvétem. :(

17. Bless the child (válaszként erre: 16. - Papyrus)
2020. júl. 5. 11:38
Azért ez kicsit erős kijelentés. Meg vagy róla győződve, hogy a rözítés miatt halt meg? Ezek kemény vádak
16. papyrus (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. júl. 5. 11:26
Igen. Sajnos én is így látom...és a kórház mossa kezeit, kevesen vannak .... Bár azt elismerték, ahhoz, hogy kikötözzék kellett volna orvos engedélye is, amit nem adott, hiszen hétvége lévén nem is volt az osztályon.Nagyon nem tudom megemészteni, hogy egy ember meghalhat csak azért, mert felelőtlen, embertelen és nem odavaló dolgozók döntenek a sorsukról.
15. Bless the child (válaszként erre: 12. - Papyrus)
2020. júl. 5. 11:26
Ne a zárót nézd, hanem a teljes dokumentációt kérd el
14. Bless the child (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2020. júl. 5. 11:25
Nem hinném. Több példányban kell és az egyik a kórház vezetőségnek kell azonnal eljuttatni. Rögzítés utan kötelező a hozzátartozót értesíteni
13. Ms.Ani (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2020. júl. 5. 11:24
Nem is ezt írtam. Viszont tudom, hogy van, ahol ezt már nem engedik. Ennek kellene utánanézni, és annak, hogy indokolt volt-e.
12. papyrus (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2020. júl. 5. 11:22
A kórházi zárót a háziorvosnál meg tudtam nézni....abban semmiféle utalás erre nincs. Csak a telefonban "kotyogta" ki a nővér, mikor érdeklődtem apukám hogyléte felől.
11. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2020. júl. 5. 11:22
Papírt utólag is lehet írni.
10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Ms.Ani)
2020. júl. 5. 11:21
Nehéz/lehetetlen bebizonyítani, hogy a halált a kikötözés okozta.
9. Bless the child (válaszként erre: 6. - Papyrus)
2020. júl. 5. 11:21
Rögzítést nővér nem rendelhet el, csak orvos. Kivétel a pszichiatriai szakápoló, de azt is 2 órán belül jóvá kell hagyatni az orvossal. Ha nincs papír a rögzítésről, nagyot hibáztak
8. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Papyrus)
2020. júl. 5. 11:20
Mi volt a betegsége? Hány éves volt? Szellemileg ép volt?
2020. júl. 5. 11:20

Úgy tudom, már régóta tilos a kikötözés, de lehet, hogy ezt kórháza válogatja. Érdemes lenne ennek utánanézni. Mindenesetre, ha a papírjaiban nem szerepel, akkor ott valami nem stimmel. Ne hagyd annyiban.

Nagyon sajnálom. :(

6. papyrus (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2020. júl. 5. 11:18
Eszméletlen volt amikor rátaláltam. De aztán jobban lett. A vírus karantén miatt nem lehetett bemenni hozzá. És mivel már fel akart kelni az ágyból, a nővér egyszerűbbnek látta. Tettem panaszt a kórházigazgató felé..... sajnálják, hibáztak. Ennyi!
5. papyrus (válaszként erre: 2. - Orsi2017)
2020. júl. 5. 11:15
Köszönöm!
4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Papyrus)
2020. júl. 5. 11:12
Milyen betegséggel került be a kórházba? Hány napja volt bent a kórházban, amikor kikötözték, és miért?
3. Bless the child (válaszként erre: 1. - Papyrus)
2020. júl. 5. 10:57
Először is kérd el a teljes dokumentációját. Keress rögzítési lapot. A dokumentacióhoz a közvetlen hozzátartozónak megtekintési joga van
2. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Papyrus)
2020. júl. 5. 10:55
Okosat nem tudok írni. Őszinte részvétem 🖤🖤🕯🕯
2020. júl. 5. 10:48
Kérdezni szeretném, előfordult-e már valakivel, hogy hozzátartozóját kikötözték a kórházban és reggelre meghalt? Milyen lépéseket lehet tenni ilyen ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook