Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházba kell mennem. Mit mondjak 3, 5 éves lányomnak? fórum

Kórházba kell mennem. Mit mondjak 3, 5 éves lányomnak? (beszélgetős fórum)


25. beatav
2012. febr. 7. 15:09

Aki nem ismeri az ilyen lelki helyzeteket annak elmondanám a következő történetet:

3 éves volt a lányom amikor is hideg miatt "beállt" a hátam/derekam.Nem bírtam mozdulni és iszonyúan fájt!Ő nem jött oda hozzám,tartott tőlem és még egy puszira sem méltatott...úgy 2 napig,amikor is látta,hogy semmi bajom már.Akkor nagyon rosszulesett, mire meg nem értettem:ennyire aggódik értem és félt!Nem érti,hogy anyával történhet valami baj...egyenesen retteg a sebektől,a fájdalomtól,a komoly betegségtől.

24. beatav (válaszként erre: 20. - Evicaka)
2012. febr. 7. 15:03
Az én lányom is nagyon félt,retteg attól ha beteg vagyok vagy fáj valamim.Ugyhogy én is "körítek" , nem mutatom ki ha baj van.Amikor kórházba mentem,onnan is hívtam őket telefon,beszélgettem vele, így nem érezte hogy elhagytam.Egyébként azt gondolta az anyuhoz utaztam (másik város) mert ott volt dolgom. Nem engedtem,hogy meglátogasson a kórházban.
23. evicaka (válaszként erre: 15. - C47d7eab15)
2012. febr. 7. 10:42
Nagyot néznének az oviban, ha a gyerek elmeséli, hogy anya börtönben van :D
22. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Krimo)
2012. febr. 7. 10:39

:) Ez aranyos. Mármint a láz. :)

Igen, egy kisgyerek pont így működik. :)

21. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - C47d7eab15)
2012. febr. 7. 10:38

...

Van gyereked?

2012. febr. 7. 10:38
miért csinálok belőle nagy ügyet? csak megkérdeztem mások véleményét
19. evicaka (válaszként erre: 14. - Dd874e511d)
2012. febr. 7. 10:36
Mivel nincs segítségem nem nagyon vagyunk külön, annyi pénzem meg egyébként sincs, hogy fizessek vki aki vigyáz rá.
18. krimo
2012. febr. 7. 10:35

Az igazat mondd! És tényleg neszét se vegye, hogyha Te magad félsz a műtéttől, vagy akár attól, hogy addig apával hogy boldogulnak otthon nélküled. Ne félj ellesznek.

Én most voltam 4 napot, a gyerek látszólag jól fogadta, és tök jól elvoltak itthon, de mire hazajöttem produkált egy 38-as lázat, hogy nyerjen fél napot velem. :) Igaz ő már öt és fél, de még eddig nem voltunk külön egy éjszakánál többet.

17. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Evicaka)
2012. febr. 7. 10:35

Az ő szintjén mondd el neki a teljes igazságot. Szerintem ez a legjárhatóbb út.

Meséld el neki, hogy beteg vagy egy kicsit, és azért kell bemenned a kórházba, mert a gyógyszerek nem tudnak meggyógyítani, csak a doktorbácsik és doktornénik. És ha most nem mész be, később sokkal betegebb leszel, és sokkal tovább kell bent lenned.


Egy ekkora gyerek már fel tudja mérni ezen a szinten, hogy mi az a következmény. Rosszul fog esni neki, sírni is fog talán, de mindenképp szomorú lesz. De ha tudatosítod benne, amit fent leírtam, meg hogy szereted, és sietsz haza hozzá, hozzájuk, el fogja fogadni.

2012. febr. 7. 10:35
Én sem akarom olyasmivel kábítani, hogy elmegyek boltba vagy vmi, mert nyilván nem hülye a gyerek. Csak kíméletes megoldáson gondolkozok...
15. c47d7eab15 (válaszként erre: 13. - Evicaka)
2012. febr. 7. 10:34
Kamuzd azt hogy börtönbe mész,mert csokit loptál!
2012. febr. 7. 10:33

Mégiscsak traumázol rajta ha ilyen nagy ügyet csinlálsz belőle.

2 nap nem a világ vége, gondolom máskor is volt már náélküled ennyi időt, ha nem akkor sürgősen be kell vezetni mert mindenkinek szüksége van magánéletre, neki is neked is, szóval ne aggódj már ennyit, sokkal karakánabb egy kisgyerek minthogy ilyenen aggódjon. Otthon lesz vele apa mama tata mittudomén. Mi olyan nagy valami ezen??? Szegényke azért fog kikészülni mert te is ki avgy. És nem kell mondj neki semmi, elég ha érzi rajtad.

13. evicaka (válaszként erre: 5. - Dd874e511d)
2012. febr. 7. 10:33
Igen, ez jó ötlet, hogy megyek doktorbácsihoz és sokáig fog vizsgálni.
12. evicaka (válaszként erre: 8. - D550c57e19)
2012. febr. 7. 10:31
igen, műtét lesz.
2012. febr. 7. 10:29
kedvű :)
2012. febr. 7. 10:29
2 éjszakát leszek ott, ha hazajövök nem is emelhetek 3 hétig. Ja és nem traumáztatom a gyereket, mikor bejöttek hozzám látogatóba akkor is mindig jókevdű voltam. Nem szoktam neki sopánkodni.
2012. febr. 7. 10:26

Nem kell ekkora ügyet csinálni belpőle, ert a gyereked is azért csinál belle ekkora ügyet. Nem kell szegénykét traumázni , hogy jajj mi lesz...ha te nem aggódnál ő sem tenné.

Te ragasztod rá az egész aggódás dolgot.

2012. febr. 7. 10:26
műtét lesz? Mennyi időre mész? Ha hazamész milyen állapotban leszel?
7. de Luca (válaszként erre: 3. - Evicaka)
2012. febr. 7. 10:26

Én biztos nem kombinálnék másik sztorival, mert abból meg a gyerek kombinálhat, hogy "anya elment, mert nem szeret..." stb.

magyarázd el neki, hogy nincs semmi baj, de a doktorbácsiknak meg kell Téged vizsgálniuk.

2012. febr. 7. 10:25
Pedig felkészítettük előtte, hogy anya elmegy és kijön a kistesó a pocakból, de akkor még nem nagyon értette. Csak azt látta, hogy 2 hétig nem voltam itthon...
2012. febr. 7. 10:25

Az enyém is 3.5 éves. Elég okos már, hogy tudja ha beteg az ember el kell menni a doktorbácsihoz vagy doktornnihez.

Én azt mondanám, hgy anyának beteg a pocakja,feje,lába valamije és be kell mennem a doktornénihez a kórházba, és ott kell maradjak, mert nagyon sokáig fog vizsgálni a doktornéni.

2012. febr. 7. 10:24
...hogy kórházba kell menned.
2012. febr. 7. 10:23
Volt valaki ilyen helyzetben? Mikor szültem tesót 1 évvel ezelőtt, nagyon megviselte, hogy "anya kórházban van". Azóta is fél a kórházaktól.
2012. febr. 7. 10:23
Hogyhogy mit?
2012. febr. 7. 10:23
Kórházba kell mennem. Mit mondjak 3, 5 éves lányomnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook