Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Korházba kell mennem, de a kolléganőimnek nem tetszik hogy hiányozni fogok a munkahelyemről. fórum

Korházba kell mennem, de a kolléganőimnek nem tetszik hogy hiányozni fogok a munkahelyemről. (beszélgetős fórum)

30. Skar
2009. szept. 16. 01:26

Mondjuk nehéz ügy, mi meg itt könnyen okoskodunk - de hogy óvónők azok, akiknek ilyen a hozzáállása egy munkatárs betegségéhez, az szomorú.


Viszont eszembe jutott most erről egy kérdezőm esete. A kérdése z volt áthelyezik-e jobb helyre, előléptetik-e és végül, ha áthelyezik, mire számíthat fejlődési lehetőségek és munkatársi jóviszony terén. Az első két kérdésre simán ment a válasz, azt viszont elég félve mondtam ki, hogy jobb légkörre és kapcsolatokra számíthat, mivel folyamatosa panaszkodott mindenre és mindenkire a munkahelyén, ilyenkor pedig általában nem "az összes többi" a hibás. A rossz viszony oka az volt, hogy ő sokáig volt távol betegség miatt. Mindegy, ezt mutatta a képlet, ezt mondta neki. Aztán jött a visszajelzés, hogy minden nagyszerű, imádják egymást a kollégákkal, megbecsülik, jó a légkör stb. Aztán eltelt kt év, ismét jött egy hosszabb betegség, és pár hónap múlva a kérdés, megjavul-e valaha a viszony a kollégival. Én erre csak azt javasoltam, vesse össze ezt a mostani esetet a korábbival és gondolkodjék el, esetleg ő mit szúrt el, mert szerintem ezt nem asztrológus nénitől kell megkérdezni... Erre megsértődött.


Szóval amennyire el lehet várni, hogy a munkatársak együtt érezzenek a beteggel, annyira elvárható, hogy a beteg együtt érezzen azokkal, akiknek túlmunkát kell vállalniuk, na de azért a te kollegináid nem is tizenhatórázni fognak miattad, gondolom...

2009. szept. 15. 10:26
Nem lehet könnyű neked de ilyenkor ne azzal foglalkozz, hogy másoknak mi a jó. Egyértelműen csak magadra koncentrálj. Neked FONTOS, hogy meggyógyulj.
2009. szept. 15. 10:13
én vendég látásban dolgozom, ketten vagyunk hétfőtől szombatig két műszakban és vasárnap 4órában van a főnökünk és utána egy beugrós. Sokszor van, hogy vasárnap is dolgoznia kell valamelyikünknek, mert vagy a főnök vagy a beugr5ós benyomja az unalmast. Volt hogy a váltóm meg betegedet és 16órába nyomtam egy héten 3szor, volt hogy hajnal 2kor zártam, 6:30ra meg mentem vissza dolgozni.
27. Skar
2009. szept. 10. 00:50

És ilyenek dolgoz(hat)nak óvodában? Khm.

Vagy nagyon érzéketlenek, vagy szívtak már olyan miatt, aki a betegsége révén próbált előnyökhöz jutni. Ha tiszta a lelkiismereted, szard le.

2009. szept. 9. 23:38
EGY életed van,ők meg úgy érzik nekik 100,de majd megtudják,ha ők is hasonló helyzetben lesznek,hogy nekik is csak EGY van.Tudom könnyű mondani,hogy carni rá,mert én is éltem át hasonló szitut és nagyon-nagyon rossz érzés.Aztán az első adandó alkalommal otthagytam őket,elmentem máshova dolgozni,mert nem tudtam megbocsájtani nekik,hogy ilyen bunkók voltak.
2009. szept. 9. 23:00

csak a téma címét olvastam, és hát elmosolyodtam.


Kit érdekel, hogy neki nem tetszik??????????????

Gondolom, neked sem a legfőbb vágyad...

24. winny
2009. szept. 9. 21:21

Az a fontos,hogy meggyógyúlj!

Vedd be lexarom tablettát és ne törődj velük:)

23. 9f8e6b2378 (válaszként erre: 1. - PécsiGyöngyi)
2009. szept. 9. 20:19
Ugyan ezt élem minden nap!!
2009. szept. 9. 19:08

Ne foglalkozz velük csak az egészségedre koncentrálj. Sajnálom, hogy ilyen munkatársaid vannak.Én egy súlyos betegség miatt 4 hónapja vagyok itthon de már megyek vissza, viszont én olyan szerencsés vagyok, hogy nagyon toleránsak velem szemben, szorítanak értem, várnak vissza de csak akkor ha jól vagyok és ez nagyon sokat jelent a gyógyulásban.Munkahely még lehet több de egészségünk és életünk csak egy van.

Szorítok érted és kitartás!

2009. szept. 9. 19:07
koszonom,hogy ennyien hozzaszoltok a problemamhoz.es koszonom a jokivansagokat.
2009. szept. 9. 19:02

Vázold fel nekik, hogy ő is oda kerülhetnek bármikor..... és örüljenek, hogy legalább visszamész majd.

Tegyél rájuk!!!!

Sok erőt a műtéthez!:)

Jaaaaaa... és egyet értek Christine-vel, hogy feküdjenek be helyetted. :))))

2009. szept. 9. 19:02
igen a szemembe mondtak,most laptprol irok bocs az ekezetekert.
2009. szept. 9. 18:59

sz..d le őket magasról!

majd ha fordított lesz a helyzet,Te is adj hangot a véleményednek!

17. 89b99f816e (válaszként erre: 9. - PécsiGyöngyi)
2009. szept. 9. 18:57
Minden munkahelyen kell, hogy legyen ún. csapatszellem. Benne van a pakliban, h az ember hiányzik, nem kiutálni kell ilyenkor a másikat. Ezt amúgy a szemedbe mondták? Mert akkor én jól megmondanám a magamét nekik. Hogy lehet ilyen tetű valaki...
16. Bcicus (válaszként erre: 1. - PécsiGyöngyi)
2009. szept. 9. 18:54
Ilyen bunkó picsák miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, mod meg nekik, hogy ha annyira irigyelnek mennyenek ők is egy jó kis műtétre.
2009. szept. 9. 18:52
De ...-ok tudnak lenni néha az emberek...Nincs joguk ahhoz, hogy megszóljanak téged azért, mert műtéted volt és nem jársz be még hordágyon is a munkahelyre. Önzőek és gonoszak. Mást nem lehet mondani rájuk.
14. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - PécsiGyöngyi)
2009. szept. 9. 18:45

Én negyedik hónapja vagyok táppénzen, sajnos nem gyógyulok olyan gyorsan, mint reméltem. A kolléganőm, és a főnökasszonyom is bevetette az érzelmi zsarolását, ami hatásos is volt pár hétig, amikor végre rájöttem, hogy egyetlen egy életem van, és minden erőmmel küzdenem kell, hogy meggyógyuljak, azután kezdtem el javulni. Megjegyzem a betegségeim összetettek, de mind a stresszre, a sok munkára vezethető vissza.

Szóval ne foglalkozz semmivel, egy életed van, az egészség a legfontosabb! Munkahelyet még ebben a szar válságban is lehet valahogy találni, én is ezzel vigasztalom magam.

Egy nagy kalappal a műtétedhez, és gyógyulást kívánok!

2009. szept. 9. 18:37
nagyon ritkán szoktam hiányozni.egyébként a táppénzre szinte semmit nem fizetnek.
2009. szept. 9. 18:37

A kolléganők már csak ilyenek.....rosszul esik tudom,de próbálj csak magaddal törődni.

Kérdezd meg tőlük,hogy esetleg szívesebben mennének helyetted műtétre?

11. cel
2009. szept. 9. 18:36

Még ha a kollégáidnak kell is időlegesen a munkádat ellátni, akkor sincs joguk neheztelni rád.

Mond el, hogy Te sem szívesen fekszel kórházba, szívesebben mennél pihenni, nyaralni, de ez van.

Bár ha így állnak a esethez a kedves munkatársak, nem érdemelnek meg ennyi információt sem.

2009. szept. 9. 18:33
Minden mhelyen gáz, ha kimarad egy ember egy ideig, de szerintem erről senki nem tehet. Főleg, ha műtétről van szó.
2009. szept. 9. 18:33
oviban dolgozom és tudom ha valaki kiesik a másik sziv helyette,de erről nem tehetek.
8. Christine1979 (válaszként erre: 7. - PécsiGyöngyi)
2009. szept. 9. 18:31

Hát mondd meg nekik, ha nem tetszik nekik, hogy hiányzol, feküdjenek be helyetted. :)


Amúgy meg gondoljanak bele a fordítottjába, nekik hogyan esne az ilyen viselkedés...

2009. szept. 9. 18:30
szívesen cserélnék velük,dolgoznák helyettük,csak ne kéne korházba mennem.
2009. szept. 9. 18:30
Az ilyen "kedves" kolléganőkre tojj nagyívben! Gusztustalanok. Ne stresszeld magad ilyen emberek miatt, főleg, mivel kórházba mész.
2009. szept. 9. 18:29

A kolléganőidnek?????? Aztaku...

Mégha a főnököd húzza a száját, azt le lehet nyelni, na de a munkatársaid? Sajnálom. Próbálj meg ezzel nem foglalkozni.

2009. szept. 9. 18:29
Ne foglalkozz semmivel és senkivel, belőled csak egy van. A gyógyulásra fordítsd az összes energiádat.
2009. szept. 9. 18:29
Nagyivben sza.d le a kolléganőidet, a Te egészséged bárkinél, bárminél fontosabb!
2. suzanne7 (válaszként erre: 1. - PécsiGyöngyi)
2009. szept. 9. 18:28
"Nagyon" megértő kolléganőid lehetnek, ne foglalkozz velük!A fontos,hogy meggyógyulj!!!
2009. szept. 9. 18:26
így is pocsékul vagyok, a műtétem miatt és még ők is lelkiismeret furdalást okoznak nekem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook