Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai fogromlás fórum

Korai fogromlás (beszélgetős fórum)


1 2
17. babszibobó (válaszként erre: 10. - Lea89)
2012. jan. 27. 19:04
Tény és való, de ez a gél amúgy pont a fogszuvasodás megelőzésére van..csak példát írtam, hogy mi miért használjuk...(Amúgy fogorvos ajánlotta)
16. piac
2012. jan. 27. 18:20
+ Elmex fogkrémet használunk
15. piac
2012. jan. 27. 18:20
Sajnos az én lányomnak is romlanak a fogai,aki nem teázott!A doki is mondta,hogy genetika.Mi fél évente járunk hozzá,és bekenni ezüst nitráttal,igaz attól befeketedik a fog,de használ!
14. Lea89 (válaszként erre: 12. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 18:05

Isten ments, hogy megdorgáltalak volna érte. Most nem akarom itt ecsetelni, hogy ki hol és mit ront el...

De próbáld ki a sárgarépa-alma italt.

Felteszel egy kis őrölt szegfűszeget, őrölt fahéjat főni, majd 1deci lével felöntjük bele az almát és répát (hámozva darabolva) összeturmixolod. Egészséges és édes is. ^^

2012. jan. 27. 18:02
de egy cseppet sem mondtam hogy nem vagyok hibás tudom én vagyok mert én adtam de ez van és ezt szeretném valahogy orvosolni...
12. eb8bb4fdc0 (válaszként erre: 10. - Lea89)
2012. jan. 27. 18:02
Könnyű mondani hogy a hisztizéssel nem kel foglalkozni, ezt főleg a 2-3 ... gyerekes anyukák tudják a legjobban... és hát az éjszakai hisztizés... az egész család nem alszik... az vesse rám a követ aki nem próbálja a legkönnyebb utat választani ilyenkor...
11. hpkati (válaszként erre: 9. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 17:57
Hát, Ő a szakember, bízzuk rá:)
10. Lea89
2012. jan. 27. 17:56

Az a baj, hogy a lekoccolt fog (leesik a zománc) az nem ugyan az, mint amikor szuvasodik a fog.

Egy gyereknek alapból nem ajánlott a cukros italok fogyasztása sőt kifejezetten tiltott. Úgyhogy ha a gyermek hisztizik nem kell vele foglalkozni.

Tea pedig leginkább még azért nem ajánlott, mert koffeinhatású, és okozhatja a gyermek aktivitását (hiperaktivitás).

2012. jan. 27. 17:55
szerdán voltunk vele fogorvoshoz, bekente de semmi mást nem csinált vele, gondoltam megnézni, megtisztogatja... csak elől beecsetelte és kész, ez elég lenne?
8. hpkati (válaszként erre: 7. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 17:55

Egyem a drága kis szívét:)))

A múlton, már ne rágódj, az a lényeg, hogy változtatsz!!!

2012. jan. 27. 17:54

Most már csak vizet iszik éjszaka, nappal szoktam neki teát adni de azt sem rendszeresen és vagy mézzel vagy xilittel ízesítem. Sajnos még piciként szokott rá /tudom én rontottam el/ de sajnos nem volt hajlandó aludni éjszaka ha nem kapott teát és ha vizet adtam neki akkor ordított és hogy a nagyobbik aludni tudjon hát kapott teát, sajnos a könnyebbik utat választottam, ma már tudom, de ez már késő :(((


Ezért szeretném legalább lelassítani a folyamatot, olyan szép kis pofikája van és elég csúnya lenne fekete fogmaradékokkal.

6. hpkati (válaszként erre: 5. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 17:51
Drogéria, gyógyszertár.
5. eb8bb4fdc0 (válaszként erre: 4. - Babszibobó)
2012. jan. 27. 17:48
és hol lehet venni ilyen gélt? bármelyik drogériában?
4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Eb8bb4fdc0)
2012. jan. 27. 17:46
3 éve a nagyobbik fiam (akkor pont 3 éves volt) lekoccolta a kád szélét a fogával és egy piciny darab lepercent a fogáról...azóta, hogy nehogy emiatt gond legyen Elmex gélt használunk (csak hetente egyszer lehet felvinni a fogakra...ez nem fogkrém...egy védőbevonatot képez a fogain)...nagyon bevált, most 6 éves, egy rossz foga sincs
2012. jan. 27. 17:43

fogorvos le tudja kenni valami anyaggal, ami lassítja a romlást


vizet igyon, ne cukros teát

2012. jan. 27. 17:42

Szia!

Rendszeres fogmosás, éjszakára semmiképpen ne igyon cukros löttyöt, édesség kerülése, Zymafluor...

2012. jan. 27. 17:41

A 14 hónapos kisfiamnak romlanak a felső (1,2-es) fogai volt egy időszak amikor nagyon sok teát ivott, na de ennyitől, a nagyobbik fiam is teázott neki még sem romlanak a fogai még (3,5 éves)


Van valakinek tapasztalata az tejfogak kezelésében, hogyan és miként lehet ezt a fogromlás folyamatot lelassítani/megállítani?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook