Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könyvek, melyek mély benyomást tettek rád fórum

Könyvek, melyek mély benyomást tettek rád (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 30. 10:21
Autóvezetők tankönyve
22. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - Sirga)
2009. júl. 29. 21:08

Ne is mondd, az egyik kedvencem. Bár elég szomorkás történet.

Az volt benne nekem zseniális, hogy az írónő ennyire bele tudott bújni egy kisfiú-fiatalember-férfi bőrébe.

2009. júl. 29. 21:01
Apassionata Szilvásitól, vagy az Egy ágyban az ellenséggel nem tom már kitől, Julia Roberts játszotta a főszerepet a filmben.
2009. júl. 29. 20:56

Dr. Tornyai János: Gyere kicsim, gyere


Egy árván maradt pöttöm kislány története. Elsírtam magam rajta.

19. Lady Blakeney (válaszként erre: 6. - Ddadf0eb14)
2009. júl. 29. 20:55
Imádom Barbara Wood könyveit! Egyik jobb, mint a másik. Csak ezt a kettőt ismered?
2009. júl. 6. 12:55

Müller Péter: Örömkönyv (és az összes többi könyve is:))

dr. Michael Newton: Lelkünk útjai 1-3.

Wass Albert könyveinek a 95%-a

17. cel
2009. júl. 6. 12:07

Erich Knight:

Légy hű magadhoz

Talán ez a legmeghatározóbb, de minden elolvasott könyvre szeretettel gondolok, mert mind hagyott maga után valamit.

16. Tikka
2009. júl. 5. 15:46

Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja


eddig már legalább 5-ször olvastam /kb 5 évenként/

Meg persze dián is láttam még régen,aztán 3-4-szer filmben,különböző feldolgozásban is...de az igazi a könyv!

2009. jún. 25. 15:49
Bambi
2009. jún. 25. 15:48
Bocsi: Coelho-t akartam írni
2009. jún. 25. 15:47
Nekem a kedvencem Coleho. Érdekes történetek ír összekombinálva az életbölcsességet a kalanddal. Kedvenc: Az alkimista. Elvarázsol egy másik világba, kultúrába, és közben elgondolkodtat (magadról, a világról, céljaidról). Szívből ajánlom mindenkinek. Nem bánja meg az, aki elolvassa
2009. jún. 16. 13:33
Audrey Niffenegger: Az időutazó felesége...szuper...nem egy "hagyományos" időutazós könyv...egy ember, egy pár életét mutatja be annak tükrében, hogy milyen az, amikor az ember váratlanul eltűnik az időben valahonnan, majd ugyanilyen váratlanul feltűnik máshol...érdekes...mindenkinek ajánlom.
2009. jún. 16. 13:27
Leboyer: Gyöngéd születés
10. Zaya86
2009. jún. 15. 21:10

Ó, hát sok könyvet imádok...

Ha egyet kell mondanom, akkor:

Steinbeck: Édentől keletre

Miközben érdekes és lebilincselő olvasmány, jól példázza az esendő embert.

2009. jún. 15. 20:23

Dr. Csernus Imre: Ki nevel a végén?


Megfejthetőbbé teszi a környezetünkben élő embereket az által, hogy próbálja feltárni ki, miért, milyen nevelések hatására lett olyan ember amilyen. Sőőőt....én önmagam is jobban megismertem és rájöttem, hogy bizonyos tulajdonságaim minek hatására jöttek létre :-)

8. SF
2009. jún. 15. 18:13

Pearl S. Buck: Édes Anyaföld.


Első olvasásra talán csak egy szimpla kínai családregénynek tűnik, hiszen az író olyan természetességgel tárja fel három nemzedék sorsát, mint egy szappanopera. A hősei azonban korántsem szappanhősök, mind igazi, érző, húsvér emberek.

Arról nem is beszélve, hogy O'lan talán a világirodalom egyik legszebb, és legtitokzatosabb alakja.

2009. jún. 15. 11:48

Paulo Coelho: Veronika meg akar halni

csodás köny*-* imádom(L)

2009. jún. 15. 07:32

Barbara Wood: Megszentelt föld

Barbara Wood: Árnyak a napfényben

Több emberöltőn átívelő történetek, melyek a történelmet fűszerezik érzelmekkel, gondolatokkal.

2009. jún. 15. 07:30
Claire Kenneth: Egon naplója - Nyaraláskor, unalmamban kezdtem el olvasni, de nem sikerült a végére érnem: hazaérve felkutattam, és nem csalódtam benne! Igaz, a többi könyve nagyjából kiszámítható, ez megérte! :)
2009. jún. 15. 07:13

A domb

Most és mindörökké

2009. jún. 15. 07:01
Én szeretem Danielle Steel könyveit, bár amikor kb a 10-ben is ugyanaz volt a vége, kissé kezdett unalmassá válni...aztán megkaptam a Hullócsillagom c. könyvét. Hát, az aztán megható, nem egyszer sírja el magát rajta az ember...ez a meghalt fiáról szól, aki egyébként elég jól nézett ki..
2009. jún. 15. 06:51

Sienkievicz-Quo vadis: nagyon tetszik, ahogy összefonja a történelmet (római kor),a vallást (őskereszténység) és a romantikus szálat

Clavell-A sógum: imádom a japán kultúrát

Tolkien-Gyűrűk ura: szimplán izgalmas

Ken Follett-A katerdális: ez is izgalmas

2009. jún. 15. 06:46

Szeretem az olyan könyveket, amelyek tanulságosak, érdekesek, elgondkodtatók, legyen az regény vagy bármilyen más műfajú könyv.

Szeretném ha összegyüjtenénk itt az ilyen típusú könyveket illetve írjatok pár szót arról, h téged mi fogott meg a könyvben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook