Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Könnyebb bevenni egy tablettát, mint felhúzni az óvszert? fórum

Könnyebb bevenni egy tablettát, mint felhúzni az óvszert? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 6. 21:12
Az attol függ! a nôknek kônnyebb azt a kis (àgaskodot) bevenni, a pasiknak kônnyebb (azt a kis testet) felhuzni. Végül is mindkettô örömet okoz :-D
2009. márc. 5. 17:16

Az óvszer nem biztonságos és folyamatosan lehet izgulni mellette, hogy teherbe estél-e, vagy sem. Annyi ideig, amíg közösül a pár, totál elmászik a gumi. Alig tudom ráerőltetni a páromra a gumit, extra szoros neki, de néha a játék kedvéért használjuk, mikor milyet, G-pontosat, rücsköset, extra síkosat, stb., de csak a poén kedvéért, mert más. De ha az aktus elejétől a végéig rajta lenne, akkor szépen lecsúszna szerintem... Így is eléggé lecsúszik elég rövid időn belül. (Furi, hogy hiába olyan extra szoros, lecsúszik. Mi van azokkal, akiknek átlagos vagy mondjuk kicsi kukijuk van?) Szóval ilyen alapon még a nemi betegségektől való védelme is kérdéses számomra...


Évekig tablettát használtam, az a jó "mellékhatása" volt, hogy menszeszkor csak picit fájt a hasam. Semmilyen mellékhatása nincs egyébként számomra. De semmilyen egyéb gyógyszer se váltott ki mellékhatást nálam.


2008. decembere óta átálltam egy újfajta fogamzásgátló módra, az Implanonra. Ez egy kis rugalmas pálcika (4cmX2mm), amit az alkaromba tettek be egy injekciós tűvel. Ez az eddigi legbiztonságosabb fogamzásgátló, ami három évig megóv a teherbeeséstől. (Ha kiveteti az ember korábban, akkor egy mensit kell várni és utána jöhet is a babaprojekt.) Ez azért extra jó megoldás, mert nem kell szenvedni vele, mint a gumival, hogy mindig legyen nálad a biztonság kedvéért jónéhány, nem kell minden este azonos időben bevenni, mint a tablettát, stb. És ezt még olyanok is alkalmazhatják, akik nem szedhetnek fogamzásgátló tablettát a hormontartalom miatt. Sőt, még szoptatós anyák is használhatják!

Imádom, ezért "reklámozom" ennyire.

És ami a legjobb benne, hogy ez a legolcsóbb fogamzásgátló mód mind közül. Eddig akit ismerek és van neki, mindenki ingyen kapta, támogatott. Elvileg egyébként 39ezer forint lenne - még így is harmada ára van, mint a tablettának, a hüvelygyűrűről és az óvszerről már nem is beszélve, azoknak a töredéke. :P

Én is ingyen kaptam, bár én Skóciában élek, nálunk államilag támogatott.

De ismerek egy magyar hölgyet is, neki is ingyen volt és már a második van neki betéve, úgy bevált.

Valószínűleg épp azért nem reklámozzák, mert kevesebb bevétele lenne az államnak belőle, mint az óvszerből, tablettából, stb.

Nálunk kifejezetten reklámozzák, kényelmes és extra biztonságos mód totálisan ingyen.

2009. márc. 5. 12:19

Én soha, semmi pénzért nem fogok szedni tablettát, ezt már rég eldöntöttem. Nem teszem tönkre a hormonháztartásomat ilyen sz*rokkal.

És ami a legszebb, az az, hogy a párom is így gondolja. Sőt, mondta nekem, hogy nehogy szedjek ilyet, tönkreteszem a szervezetemet, majd ha kell, akkor majd Ő... Olyan aranyos. :-))))

22. sariya
2009. jan. 9. 12:53
Nem szeretem az óvszert,bár amíg nem volt tartós kapcsolatom inkább azt választottam.Most hogy van,áttértem a gyógyszerre.Így sokkal jobb:)
2009. jan. 9. 12:41
nem szeretem az óvszer, ezért a gyógyszer mellett döntöttem, már lassan 6éve szedek gyógyszert. Egyszer volt egy 5havi szünetem, bár akkor nem volt kapcsolatom és ha szexeltünk is inkább a megszakításos módszert választottam. A "munkaruhában" nem élvezem a szexet.
2008. dec. 6. 10:13
Én személy szerint tartok mindenféle dologtól ami ennyire beavatkozik egy nő hormonháztartásába. A természetesség híve vagyok, ha nem muszáj, nem bontsuk meg, ne zavarjuk meg a szervezetet, mint jól működő, egyensúlyban lévő egységet semmivel se.
19. MelisUK (válaszként erre: 17. - Borbelya)
2008. dec. 6. 10:06
Én hosszú évekig szedtem fogamzásgátló tablettát és semmilyen mellékhatásom nem volt. Édesanyámmal ugyanez a helyzet.
18. MelisUK (válaszként erre: 14. - Alyce)
2008. dec. 6. 10:05

Épp azért találták ki az Implanont, mert sokan elfelejtik bevenni a tablettát. Ez egy kb 4 cm hosszú és 2 mm széles kis pálcika szerűség, amit a karunkba a bőr alá tesznek be. Ez a kis valami 3 évig megóv a teherbeeséstől. A tablettákkal ellentétben az Implanont olyan nők is használhatják, akiknek nem lehet, vagy nem akarnak ösztrogéneket használni.


Az Implanont érdemes az aktív szerelmi élet elején betetetni, így biztos nem esik teherbe a tapasztalatlan fiatal, mert elszakad a gumi, esetleg lecsúszik a gumi, elfelejti bevenni a tablettát, stb.


Én személy szerint szerdán megyek a dokihoz megcsináltatni, maga az Implanon már itt van az asztalomon. 25 éves vagyok, de még nem szeretnék gyermeket. És a legszebb, hogy ha mégis szeretnék, akkor egyszerűen elmegyek az orvoshoz, kivetetem, megvárok egy havi ciklust és utána már próbálkozhatok is a babával. És még az is nagyon jó benne, hogy a behelyezés után már 24 órával hatásos.

Úgy működik, hogy nem engedi, hogy a petesejtek megérjenek és kilokődjenek a petefészekből.

2008. dec. 6. 07:25
kiváncsi lennék milyen mellékhatásokról tudtok
16. 8ee31e318f (válaszként erre: 1. - Lilla222)
2008. dec. 6. 02:53
szerintetek milyen lehet gumiba csomagolva dugni? nektem mia jobb? ha a nyelvemmel ingerlem a csiklot, vagy az ujjammal? tudom a valaszt. akkor most huzok gumit az ujjamra, es ugy ingerlem. az meg kevesbe elvezetes a nonek. szerintetek a pasi mit erez abbol amit csinal ha be van csomagolva?
15. Kern
2008. dec. 6. 02:48

Új, vagy hirtelen jött, rövidtávú kapcsolatoknál mindenképpen az óvszer a jobb, mert nemcsak a nemkívánt fogamzás, hanem az aktus útján terjedő betegségektől is véd. Persze, a férfiak többsége szívesen lemond róla; ha a partneredben már megbízol, akkor le lehet az óvszerről mondani.

Egyébként én úgy vettem észre, hogy hosszabb kapcsolatban - annak ellenére, a nők a vaginális aktusnál szinte semmi élvezeti különbséget nem találnak a pucér falloszos és az óvszeres szex között - a nők sincsenek igazán odáig érte...

14. alyce
2008. dec. 5. 21:25
Nekem a tabletta beszedéssel is gondjaim vannak, ugyanis mindig elfelejtem bevenni...amikor meg óvszeres téma volt, elfelejtettük használni:P Hála égnek nem lett baj
13. d3edebbda4 (válaszként erre: 12. - Ac1096844d)
2008. dec. 5. 19:49
Azt megnézném én is! :)
12. ac1096844d (válaszként erre: 11. - *bodza*)
2008. dec. 5. 19:48
Hidd el, van aki megódaná' azt is:))))))))
11. *bodza* (válaszként erre: 9. - Ac1096844d)
2008. dec. 5. 19:47
Hát az óvszert még csak-csak belehet venni,de a tablettát felhúzni...:DDDDDDDDDDDDDD
10. d3edebbda4 (válaszként erre: 9. - Ac1096844d)
2008. dec. 5. 19:45
:D
2008. dec. 5. 19:44
Hát biztos könnyebb, mint az óvszert bevenni, és a tablettát felhúzni! :)
2008. dec. 5. 19:37
Én is tablattaellenes vagyok.Sok más mellékhatása mellett libidócsökkenést is okozott.Így aztán maradt az óvszer.Nem prüszköl tőle a párom sem,sőt így egy picit tovább is tart a dolog.:)
2008. dec. 5. 19:36
Én sokat híztam tőle (gyógyszertől), ennyi mellékhatása volt csupán
6. d3edebbda4 (válaszként erre: 3. - Ejmi)
2008. dec. 5. 19:35
Miért nem?
2008. dec. 5. 19:35
Nem szedek tablettát. Az óvszer minden szempontból jobb, igaz kicsit kényelmetlenebb. De inkább ez a kényelmetlenség, mint a káros hatások.
2008. dec. 5. 19:34
És arra nem gondolunk, hogy a gumi bármikor elszakadhat, sajnos elég sokszor megtörténik ez. Ilyenkor jöhetnek a nagy hormon tartalmú talbetták... Ejnye, ez nem valami jó. Óvszer helyett inkább valami mást, az óvszer a betegségek ellen való inkább, nem a terhesség ellen. És nem csak tabletta létezik, van sok más is, pl hüvely gyűrű, amit havonta kell betenni, vagy az Implanon, amit három évente kell csináltatni, stb. Ezek mind jobb megoldások, mint az óvszer vagy a tabletta. (Bár személy szerint se nekem se édesanyámnak nem volt semmi mellékhatása a tablettának sem, de állítólag másoknak igen.)
3. ejmi
2008. dec. 5. 19:34
A mai eszemmel soha nem szednék fogamzásgátlót!
2008. dec. 5. 19:32
Én nem vagyok híve a fogamzásgátlónak, de sokan a partnerük miatt vállalják be.
2008. dec. 5. 19:29
Technikailag igen. De: elgondolkodtunk-e már, hogy mit vállalunk ezzel magunkra? Arra senki nem hívja fel a figyelmet, hogy milyen mellékhatásokkal számolhatunk a szedés közben vagy után. Akkor vajon vállalnánk-e kockázatot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook