Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kommunikáció az ebédről... fórum

Kommunikáció az ebédről... (beszélgetős fórum)


1 2
34. pteri (válaszként erre: 33. - Channa*)
2019. aug. 14. 06:34
Ez nálunk nem rabszolga szerepjáték. Pl.ha ő kimegy a konyhába és hoz magának valamit, mindig nekem akarja adni a felét. Nem azért, mert éhesnek látszom, hanem kedvességből. Mi is ki tudjuk fejezni a szeretetünket máshogy is. Van aki csak egyféleképpen , este pl.10-11-ig. Mi sokféleképpen egész nap igyekszünk.
33. Channa* (válaszként erre: 30. - Pteri)
2019. aug. 13. 22:26

Én mást is el tudok képzelni a szeretet kimutatására, mint a rabszolga szerepjátékot...


Én is dolgozok, emellett háztartást is vezetek (most kettőt is), én sem várom el, hogy kiszolgáljanak, és nekem sem kell senkit kiszolgálnom. Szerintem ez így normális. Az én férjem és a gyerekem tuti nem fog éhen halni, ha én nem leszek a közelükbe, mert tudnak vásárolni, főzni, tálalni és takarítani is, hiszen nekik pont úgy kell ezeket a tevékenységeket űzni, ahogy nekem:D

32. Channa* (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2019. aug. 13. 22:20
Tudom!:DDD
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. aug. 13. 20:50

Channa ..

Te aztán megéred a pénzed😂

30. pteri
2019. aug. 13. 20:46
Az enyém is tud szedni magának,de jobban esik neki, ha én szedem, mert ez is a szeretet egyik kifejezése.
29. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2019. aug. 10. 08:13

Nem szoktam kiszedni az ételt -a gyerekünknek kiskorában igen-, azt intézze magának mindenki... a ruhákat természetesen kimosom, kivasalom, de a férjem elrakja a sajátját, sőt sokszor az enyémet is:)

A közel fél évszázad alatt még soha nem készítettem ki neki ruhát, tudja mit akar felvenni :)

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2019. aug. 9. 20:05

Lehet, hogy régi szokás, de a 26 éves nemtudomkim is szed a barátjának:DDDD


A ruha kikészítést részben megcsinálom:D

Azaz kimosom, kivasalom és különböző helyekre teszem azt ami dolgozós, ami otthoni, ami inkább elmenős. Így is keveri időnként:DDDD


Kaját nem vagyok hajlandó szedni senkinek. A gyereknek se. Szedjen mindenki azt, amit akar. Nehogy már hallgassam, hogy túl sűrű, túl kevés a tészta, túl sok a szaft, stb.:DDD

27. bnedora (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. aug. 9. 18:25
Régi szokás volt, hogy a háziasszony szedett a férjének. (Sőt még a ruháját is kikészítette, hogy mit vegyen fel.)
2019. aug. 9. 07:27

Én is mindig megkérdezem, de a válasz az, hogy neki mindegy, amit szeretnél.

Próbálok természetesen úgy főzni, amit mind a ketten szeretünk.

25. semleges (válaszként erre: 16. - Sirga)
2019. aug. 9. 06:47
Az enyém is mindenevő, de azért azt mindig mondom, hogy ha engem kérdezne meg valaki, hogy mit főzzön én azért megtudnám mondani, hogy mit ennék:)
24. levarosbukta (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. aug. 8. 22:19
Én ismerek két pasit is akik inkább addig nem esznek amig az asszony nem meriti ki nekik a tányérba a kaját. Mondtam is ha az én uram lenne valamelyik hát éhen halnának az biztos! :)
23. timycat (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. aug. 8. 21:32

Atyaég... mármint ez az ételt szedni a férfiaknak/ fiúknak. Eszembe sem jutna (nyilván a kisgyerek más).

De már egy kiskamasz is tudja miből mennyit szeretne enni.

2019. aug. 8. 21:01

Nálunk a férjem találja ki a kaját én megfőzöm, ha van időm és kedvem:DDDD Ha férfikaja (lecső, brassói, gulyás), akkor ő főzi:DDD

Én szuperül elélek vajas kenyérrel és paradicsommal is, ha neki az nem jó, akkor találja ki mit enne és emberi időbe akarja, hogy főzzek. Én is dolgozok, így hét közben nincs nagy kedvem főzöcskézni.


Tudom, undok vagyok, de ez van:D

Épp a hétvégén csodálkoztak százezredszer a nő rokonaim, mert mindenki szedett a férjének, barátjának, fiának, stb. kaját és szóltak, hogy én is szedjek a férjemnek, én meg mondtam, hogy elég nagy fiú, meg tudja oldani egyedül is:DDD

2019. aug. 8. 20:42

Nekem nem fajsúlyos dolog az evés, nálunk legtöbbször a férjem főz. Ő mindig pontosan tudja mit akar enni, nála ez központi kérdés.

A gyerek is nagyevő, húsrajongó, saláták, tészták nem jönnek be neki, teljesen az apja ízlése.

Nálunk én vagyok az, aki néha húzza a száját, hogy már megint "kemény" kaját kell enni. De amit főznek azt kapom.

2019. aug. 8. 20:31
Néha tudja mit enne. Néha én tudom mit ennék és az van. Vásárláskor általában lezongorázzuk, hogy melyik húsból mi legyen pl. Ma pl írta, hogy ne főzöcskèzzek, jó lesz a melegszendvics. Én meg már 4 napja ígértem a palacsintát, úgyhogy azt sütöttem. De van, hogy napokig alig látjuk egymást, én ilyenkor azokat a kajákat főzöm/sütöm magamnak amiket ő nem szeret. Pl paradicsomos, halas ételek.
19. michelle.r (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2019. aug. 8. 17:29
Volt idő, hogy kérdeztem, ő meg nyilván unta, mert mindíg azt válaszolta, hogy mazsolás pacalt. Aztán egyszer megcsináltam, nézett, mint a luki nyúl. Volt riadalom, amíg elő nem húztam a rendes vacsorát 😂
18. globus (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2019. aug. 8. 15:56
Pontosan így, nálunk is.
17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gilmores)
2019. aug. 8. 15:47
Nem jelentem be, azt kap, amit főztem, de nyilván soha nem csinálok olyant, amit nem szeret.
16. Sirga (válaszként erre: 4. - Semleges)
2019. aug. 8. 15:30
Az enyém is ezt feleli. :) Vagy azt, hogy "Mindegy, csak sok legyen és finom" Egyébként mindenevő, tehát könnyű dolgom van.
15. Bless the child (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2019. aug. 8. 11:41
Vagy csokit😂😂😂
2019. aug. 8. 10:41
Nemcsak én főzök, a párom is szokott. Mivel napközben dolgozunk, általában vacsorára készítünk valamit, attól függ, ki mikor ér haza. Mindig megegyezünk,hogy mi legyen (vagy semmi ne legyen :)). Nem szoktam kérdezni,csak annyit, hogy szereti-e ezt vagy azt. Szerintem ez fontos, mert nem szívesen főzök, ha nem esszük meg. Viszont azt sem szeretem megkérdezni, hogy mit enne, nehogy előrukkoljon valami olyannal, amit nem szívesen készítek.
13. Panna.33 (válaszként erre: 3. - 16b5d6ae34)
2019. aug. 8. 10:32
Tipukus
12. michelle.r (válaszként erre: 1. - Gilmores)
2019. aug. 8. 09:58

Perszeeee, sőt összállítok négy menüsort egy hétre előre, és majd választ ;)


De hogy komoly is legyek, nem, mert eléggé egy az ízlésünk, a legtöbbször előre bepácolok egy csomó húst, nyáron szinte csak azokat, különféle salátákkal, vagy gyümölcsöt. Rendelést viszont előre felveszek :), ha valaki

úúúúúúúgy enne..... ;)

11. lapbarna (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2019. aug. 8. 09:39
Gumicukrot. 😂
10. 494f606958 (válaszként erre: 9. - Csakelőre)
2019. aug. 8. 09:37
Én is. Napközben mindig megkérdezi: mi rotyog a fazekunkban? :)
9. csakelőre (válaszként erre: 1. - Gilmores)
2019. aug. 8. 09:22
Azt főzöm,amit mind a ketten szeretünk.
8. gyöngy:) (válaszként erre: 4. - Semleges)
2019. aug. 8. 08:36
Nálunk is:)
2019. aug. 8. 08:36
Ennyi együtt töltött év után csak ránézek és tudom, hogy mit enne 😉
2019. aug. 8. 08:33
Nálunk kupaktanács van,egy hétre előre kigondoljuk .
2019. aug. 8. 08:29
Nálunk a válasz: nyerset. Szerencsém van, mert mindenevő a férjem. Olyat még nem főztem (még, ha nem is volt igazán jó), amit nem evett volna meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook