Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözzünk vagy maradjunk? fórum

Költözzünk vagy maradjunk? (beszélgetős fórum)

1 2
18. michelle.r (válaszként erre: 15. - Gerencsi)
2013. aug. 12. 22:52
Jaaaaaaaaaaa, arról semmit sem tudok, azt hittem Budapest :)
17. 9506be6952 (válaszként erre: 14. - Gerencsi)
2013. aug. 12. 22:49
Igazából arra gondoltam,hogy szúk másfél szoba vagy 2 szoba,ami galériázható...Több helyük lenne. És van,hogy a kocsi nem indul,de vész esetén 10 perc alatt hazaérni gyalog is...
16. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. aug. 12. 22:48
Ezen kívül még a vizesedő, salétromos fal lehet nagy átok, ill. nem árt tudni, hogy milyenek a vezetékek.
15. Gerencsi (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2013. aug. 12. 22:44
Mindkettő önkormányzati lakás, és mindkettőt meg lehet idővel vásárolni. Ez az épület konkrétan Nyíregyházán a Takarékpalota. A környék nem olyan szörnyű.
14. Gerencsi (válaszként erre: 13. - 9506be6952)
2013. aug. 12. 22:43
Éppen ezért dilemmázok, a gyerekek miatt, hiszen a gyerek kényelmét nézve talán még jobb, ha autóban ül 10 percet, nem pedig gyalogol 10 percet. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy most azért csendesebb, zöldebb környezetben élnek. Meg tudnák szokni a nyüzsit?
13. 9506be6952 (válaszként erre: 11. - Gerencsi)
2013. aug. 12. 22:38
Tényleg,egy icipicit se jut eszedbe,hogy a gyereknek jobb lenne?
12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Gerencsi)
2013. aug. 12. 22:37

Bérlemény vagy venni készültök?

Arra figyelj, hogy ne legyen szűk az utca, mert sötét lesz a lakás, főleg ha alsóbb emeleteken van. Az égtáj szintén fontos, és ha szemben szintén magas ház van - persze mi más lenne :), ha nem egy parkkal szemben vagytok, vagy nem a körútra néz - akkor árnyékot vet rátok.


Figyelj, hogy minden helyiségben legyen fűtőtest, mert jellemző, hogy nincs. Ha lichthofra néz egy ablak, onnan szörnyű szagok tudnak bekúszni.

Ha a nyílászárók régiek, bemegy a por és az zaj és akkor tényleg horror lesz a fűtésszámla.

Parkolni tudtok?

2013. aug. 12. 22:32
Én aztán igazán kreatív vagyok, és én is nagyon sok fantáziát látok a nagy terekben, de maga az épület és a környezet, régi, komor, szomorú....az érzés nyomasztó, pláne, ha az életünket kellene itt élni.
2013. aug. 12. 22:29
A fűtésszámla valóban megfordult a mi fejünkben is, de tényleg nem ez fog dönteni.
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2013. aug. 12. 22:27

A lakásunk ún. átriumos, a nappalinak van olyan része, ami 6 m. belmagasságú. A fűtésszámla a harmada mint a régi, normál belmagasságú 10 éves házunkban.


Nem ezen múlik alapvetően.

2013. aug. 12. 22:22
A tágas tér, meg a nagy belmagasság, régi falakkal és nyílászárókkal, jelenthet dupla fűtésköltséget is. De nyilván nem ez fog szerepet játszani a döntésben. Ha ennyire bizonytalan vagy, hogy szeretnéd-e, keress más megoldást azon a környéken. Biztos nem csupa régi polgári lakás van arrafelé.
2013. aug. 12. 22:10

Én megértelek, ugyanazt érzem a magas belmagasságban, mint te, illetve a körfolyosós lakásban. Laktam ilyen albiban a Belvárosban, menekültem ki a város szélébe külkerületbe panelba. Nem éreztem jól magam.

Viszont ha racionálisan és hosszú távon a ti érdekeiteket nézem, költözni kellene. De én tuti nem mennék. Inkább az autó, ha bírnám anyagilag és idővel egy picit nagyobb panel, ha nem is most. Azaz keresnék a saját kerületben egy másik megfelelő ovit.

2013. aug. 12. 22:10
Én költöznék. Imádom az ilyen lakásokat, nagy álmom egy ilyenben lakni, istenien be lehet rendezni, annyi lehetőség van benne, mint semmi másban :)
2013. aug. 12. 21:56

Szivesen koltoztem volna egy 6. keruleti felujitott 3. emeleti galerias lakasba;

a nagy belmagassagu lakasban nagy fantaziat latok...

4. michelle.r (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2013. aug. 12. 21:55

Nehezet kérdezel. Nagyon más, mint a panel, a bútoraitok el fognak veszni a térben :).


Viszont vastagak a falak, azokból a házakból még nem spórolták ki az anyagok, a Belváros legtöbb háza az 1800-as évek végén vagy a század előn épült. Tényleg csak szokás kérdése.


De gondolj bele, ha nem is galériáztok, de csinálhattok galéria ágyat, zseniálisan lehet teret rendezni, amit a panelben nem.

De Belvárosban lakni egy életérzés :) Meg tudsz barátkozni a nyüzsivel, a zajjal?

3. 9506be6952 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2013. aug. 12. 21:55

Tapasztalatom nincs,de én biztos költöznék. Mindenkinek jobb lenne,és biztos vagyok benne,hogy ott helyben feltalálnád magad,hogyan alakítsd a nagy belteret,mindazt,amitől viszolyogsz úgy,hogy ne legyen zavaró számodra.

Higgy magadban,tekintsd kihívásnak és lásd be,a gyerekeknek is jobb lenne,több a hely.

2. kisj
2013. aug. 12. 21:54

én imádom a polgári/nagypolgári lakásokat és a tágas teret, meg a nagy belmagasságot


én egy lakótelepi másfél szobásban zuhannék meg

2013. aug. 12. 21:50

Lakótelepi másfél szobás lakásban lakunk a férjemmel és a két kislányommal. Most kezdjük az ovit, de nem a körzeti óvodában (az itteni oviban épp hogy csak nem verik a gyerekeket), hanem egy belvárosi oviban, ami nagyon szuper, és ismerős is van. A gond csak az, hogy nem lesz piskóta hozni - vinni a gyerkőcöt a 6 hónapos hugivalegyütt minden áldott nap, mivel két busszal kellene menni. A férjem hajnalban jár dolgozni az autóval, szóval ő nem jöhet szóba, és egyébként is úgy gondolom, hogy ez elsősorban az én dolgom.

És a dilemma:

Vagy maradunk a két gyerekkel a szűk másfél szobában - (amit egyébként nagyon szeretünk, csak lassan kicsi lesz), és veszünk egy kisebb autót, amivel behordom őket minden nap -(két autót fenntartani, mind a kettő hóban - fagyban kint a szabadban), vagy:

Lenne lehetőség a belváros kellős közepébe, egy műemlék ház lakásába költözni. Innen gyalog is el tudnánk járni, és legalább két szobás. Igazából számomra csak ennyi az előnye, mert viszolygok a nagy beltértől, a belső körudvartól, a rideg, komor környezettől, attól, hogy még az erkélyre sem mehetek ki, csak oda, ahol a falakat látom, úgy egészében ezektől a régi polgári lakásoktól. Nem tudom, valamelyikőtök lakik-e ilyenben, mert jó volna tudni, valóban ilyen szörnyű-e.

Arra lennék kíváncsi, ti hogyan döntenétek, és hogy van- e tapasztalatotok. Köszi:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook