Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözés Győr környékére fórum

Költözés Győr környékére (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 13. 10:09

bárcsak én is meglepődhetnék rajta...

na ennyit a tervekről,és a segítsük az újdonsült szülőket-ről...

40. Zamila
2013. ápr. 10. 20:38
Mi is meglepődtünk,hogy erre felé mennyire másak az emberek,sokkal nyugodtabbak,kiegyensúlyozottabbak,és klasszisokkal kedvesebbek mint ahonnan jöttünk:)Nagyon szeretek itt élni:)
2013. ápr. 10. 19:51
Nagyon kedves vagy. Segíteni nem nagyon tudsz, mert mi szokgálati lakásba megyünk amit intéz a férjem neki ott van munka már január óta.Nagyon szeret ott lenni.Én alapvetően elég pozitv ember vagyok mindenkivel. Nekem most egy kicsit ez a baba dolog tette be a kaput, de sikerülni fog az is tudom. Én egyedül mentem el egy ideged városba egyetemre.Nagyon hamar lettek barátaim. Beszédes és közvetlen vagyok. És ezért hamar barátkozom ami szerintem jó.Így nem félek hogy magányos leszek. Azt is tudom, hogy a lakás is meg lesz oldva mert a párom főnökének is érdeke. :) Nekem meg csak lesz ott munka ha már ott vagyunk.De remélem hogy addigra kismama leszek és nem is kell nagyon munka már.:)De tényleg nagyon köszönöm ha lesz kérdésem akkor írni fogok. :) örülök hogy ti jól érzitek magatokat ott.Párom is úgy van vele. :)
38. Csenge-Flóra (válaszként erre: 37. - SziReni)
2013. ápr. 10. 19:39
Igaz mi közelebről jöttünk, de hittem abban és még most is hiszek, hogy itt sokkal jobb lesz és nem is nekem ,a gyerekeimnek, pedig bevallom az otthoni főnököm elátkozott hogy ide jöttem és ráadásul még táppénzre is :) Igaz nehéz lesz mami nélkül:P viszont nekünk azt hiszem tényleg óriási szerencsénk is volt, remélem folytatódik a sikersorozatunk és remélem nektek is sikerül!!!Nagyon kell benne hinni hogy igenis sikerülhet és pozitívan kell az emberekhez állni akkor ők is hasonlóan fognak.Itt persze ugyanúgy megtalálhatóak azok is akik kicsit rosszindulatúbbak de nem kell velük foglalkozni.Nekem a védőnönk szavai csengenek nap mint nap a fülembe :"mi örülünk ha ti itt jól érzitek magatokat és ez a fő cél !" Bár még kicsit magányosak vagyunk (mivel a várandóság depis és elbújós korszakát élem ) de igyekszem kimozdulni .Remélem az idő is kedvez! Nyugodtan kérdezz vagy szólj miben tudnék segíteni!
2013. ápr. 10. 19:08
csenge-flóra. De jó lenne ha ez lenne a mi történetünk is :) Mármint hogy akkor derült ki hogy babát várok. Mi is nagyon szeretnénk babát, és nem bánjuk azt sem ha költözésre jön. :) Egyébként nekem is azt mondja párom, hogy ott sokkal kedevesebbek meg segítőkészebbek az emberek.
2013. ápr. 10. 18:41
Sziasztok vissza az eredeti témához : mi kb 3 hónapja költöztünk Szentivánra és meg kell hogy mondjam itt akikkel összefutottam mindenki nagyon nagyon rendes!Páromnak lett munkája itt egy közeli gyárban én is keresgéltem de mire ideköltöztünk derült ki hogy babát is várunk!Van egy 6 éves lányom és őt is nagy szeretettel fogadták az oviban és most iratkoztunk be az iskolába is!Nagyon szerencsénk volt a főbérlővel is és tényleg le a kalappal a Szentivániak előtt :D
2013. ápr. 10. 18:18
mondjuk nekem ahova jártam olyan volt hogy moduláris rendszerben volt, és így nekem nem újra kell kezdenem hanem csak azt a másfél évet befejezni
34. 044d76a529 (válaszként erre: 33. - SziReni)
2013. ápr. 10. 18:02

Ő írta!Hogy nem bírja már a terrort,nem rád gondoltam!:)


Persze az ember számol,de három évet nem szabad eldobni,mert valószínű,hogy még egyszer nem fogja elkezdeni.

Tudom mit jelent munka mellett tanulni,én még ingáztam is miatta minden héten 300km-t.

2013. ápr. 10. 17:57
én nem azt mondtam hogy hagyja ott a sulit, csak azt hogy nem érdemes az embernek rámennie a dologra.Na persze én meg is tehettem, hogy otthagyjam, mert egy annál magasabb szakmám van, és van munkám is. Szóval nem volt létfontosságú hogy befejezzem és az ideget nem volt érdemes enni miatta. Azért természetesen mérlegelendő ez a dolog.
32. 044d76a529 (válaszként erre: 30. - Cirmoscicajaj)
2013. ápr. 10. 16:37

Az isten szerelmére nehogy ott hagyd a sulit,ne szerezd meg neki azt az örömet,légy legény a talpadon.Nagyon tetszett a lestem,mint hal a szatyorba!:)

Nem vagy Te egy elveszett csajszi!:)

2013. ápr. 10. 16:21
cirmocica. Én is jártam egy suliba felnőt tképzés fizetős munkamelletti, nem érettségi hanem szakma. A felét megcsináltam, de olyan körülmények között amit te is leírtál, de annyira kikészültem, hogy azt mondta a párom hiába másfél évem van hagyjam ott mert ki fogok készülni. Persze lehet nem ez a legjobb megoldás, de én ezt tettem. És majd valamikor máshol el fogom végezni azt a sulit, de én nem akartam hogy rámenjek erre a helyzetre.
2013. ápr. 10. 13:05

sziasztok.

szerintem nem csak,hogy több a munkalehetőség (és fizetés)de szerintem nagyobb a képzési kínálat is.

én jelenleg esti suliba járok,érettségizni,a meló mellett,és képzeljétek,nagyon borzalmas.mind az oktatás menete,mind a tanár(ok)

Sajna van egy-két oktató aki azt hiszi,hogy az ember csak otthon csücsül szépen és várja,h mikor mehet iskolába.nincsenek tekintettel arra,h az embernek fontos a munkájában 150%-on pörögni,(na nem az előléptetésért,hanem,hogy egyeltalán megmaradjon a munkahelye),vagy esetleg gyermeke van,és nem mindig tud órára menni.(jelzem egy fajta óránk pl. matek,inform. töri stb. 1-1.5 hónapos külömbséggel van,hát ki emlékszik már rá,hogy mi volt...)

És az egyik tanárnőm,nem hiszitek el,"lelki terrorban tart"már 3 éve. Folyamatosan megaláz,lekezelően beszél,multkor egy beszélgetésünk alkalmával a mondatom közben úgy rámba**ta az ajtót,hogy csak lestem,mint hal a szatyorban.Már szinte aludni sem tudok,és már gyomorgörcsöm van,mert holnap vele lesz óránk.Annyiszor sírtam már miatta,h nem lehet ilyen szemét egy nő a világon,h már nem számolom.

na mindegy a lényeg,hogy el akartam menni másik suliba,de egyszerűen nem tudok,mert nem indulnak felnőtt érettségi képzések,csak súlyos 100 ezrekért.(jelzem,ennek a nő(???)-nek volt egy osztálya,és ahol a gyerekeket annyira "kiidegelte",hogy az osztály felét a szülőknek át kellett íratni más suliba,így persze megszüntették az osztályt is.

na most,mit lehet tenni???

tudom már csak egy évem lenne,de nem bírom már.

a lelki békém (tudom,ez most viccesen hangzik)érdekében,ki kell lépnem a suliból,csak sajna nincs más iskola...

na bocs,hogy panaszkodtam!!!!de ezért is akarok innen elmenni.

29. Zamila (válaszként erre: 28. - SziReni)
2013. ápr. 10. 07:16
:))) Hát lehet nevetni fogsz,de mi a húst anyuéknál vesszük meg az alföldön,vagy anyósoméknál,amikor ott vagyunk.
2013. ápr. 9. 20:20
lehet hogy igen. A győrt tudom mert nekem párom ott van. Ő egyedül a kenyeret drágálta de lehet azért mert nem tudja melyik boltba kell még venni, mert debrecenbe is minden boltba más az ár. De ha más nem debrecenbe fogunk majd járni vásárolni :)
27. Zamila
2013. ápr. 9. 18:17
Lehet nálunk a határ miatt drágább minden,az osztrákok ide járnak vásárolni,és az árak is ezért magasabbak.
2013. ápr. 8. 21:17
hát nem tudom nekem férjem nem nagyon vett észre nagy különbséget.
25. Zamila (válaszként erre: 24. - SziReni)
2013. ápr. 7. 19:19
Persze hogy sokkal jobb:) Mondjuk itt nálunk az árak is eléggé elvannak szállva,mármint az élelmiszer árak :S Nem tudom,hogy Győrben,hogy van ez.
2013. ápr. 7. 19:08
nem tudom egyébként a fizetés mennyire más. De férjem itthon kersett 80 at ott meg haza hoz 135 de van hogy 140 et ugyanazért a munkáért.Szerintem azért ez sokkal több. De csak egy meglátás. Mi mondjuk azért megyünk mert ott lett neki munka, és itt meg leépítéssel el akarták küldeni. Szerintem a 135 000 jobban hangzik sokkal mint a 0. Persze tudom, hogy ott se kolbászból fonják a kerítést, de az hogy itt totál nem tudunk megélni, ott meg csak az egyikünk fizetése is majd elegendő a megélésre. Nagy különbség. petka ne aggódj nem fog mindenki oda menni. az emberek 80% nem akar kimozdulni onnan ahol van.Vagy mert a lakás itt van, vagy mert a család itt van, vagy mert ilyen nagy dolgokbba nem mernek az emberek belevágni. Szóval ne élj nem fog mindenki oda menni.De ha meg igen akkor javaslom te meg költöz át arra a környékre ahonnan mindenki elmegy, és akkor itt tuti lesz munkád, mert nem fog itt lakni senki.
23. Zamila (válaszként erre: 9. - 00301065a7)
2013. ápr. 6. 16:53
Mi ezért költöztünk teljesen a határhoz,párom kint dolgozik.Felesleges lett volna költözni,magyar fizetés miatt(persze,ha ott egyáltalán nincs,akkor érthető).
22. petka (válaszként erre: 21. - Petka)
2013. ápr. 6. 16:29
M.óvár és Csorna közötti településeken pl. Bősárkány, van nagyon sok olyan ház amelyből kihaltak az idős emberek, de ettől még nem régi parasztházak. A fiatalok pedig ezeket az ingatlanokat olcsón eladják. Az emlitett település még szép is.
21. petka
2013. ápr. 6. 16:27

Mint győri kérdezem, szerintetek ha mindenki ide költözik, akkor vajon mennyire lehet itt munkát találni?

Az ingatlanos barátom mondta, hogy nem elég hogy drága az albérlet de konkrétan nincs is.

Szerintem Mosonmagyaróvár sokkal jobb. Ott van Ausztria, és a város környékén is sok gyár/üzem/munkalehetőség van. Azon a környéken kevesen ismerik a munkanélküliséget.

2013. ápr. 6. 16:07
Mi hajdú biharból megyünk győrbe. Itt is nagyon rossza a megélhetés. Férjemet leápítés miatt el akarták küldeni január 1 el,és pont győrben volt hely. Mi ezért döntöttünk a költözés mellett.Nagyon szeret ott lenni, még az emberek is teljesen másak azt mondja.
19. pzm3
2013. ápr. 6. 14:36

Férjem is odavalósi ahova te...:)

Lehet még ismered is,mert egy korosztály vagyunk.

18. manci80 (válaszként erre: 13. - Pzm3)
2013. ápr. 6. 14:34
Köszi, jelentkeztem a csoportba. :)
17. pzm3 (válaszként erre: 16. - Cirmoscicajaj)
2013. ápr. 6. 14:26
Nálunk sokáig a férjem akart csak jönni.Aztán annyira rossz volt már az anyagi helyzetünk,hogy muszáj volt fejet hajtanom.Most már azt mondom bár jöttünk volna előbb.
16. cirmoscicajaj (válaszként erre: 14. - Pzm3)
2013. ápr. 6. 14:21
Jól összejöttünk,mi békésiek! :))))Így van,ezt jól gondolod!Én pedzegettem a páromnak,h érdeklődjön Győrbe nincs-e áthelyezési lehetőség.De ahogy észreveszem nem akar menni,pedig én is Győr felé venném az irányt!Ott valahogy több lehetőséget látok,gyerek előtt és gyerek után is.
15. pzm3 (válaszként erre: 13. - Pzm3)
2013. ápr. 6. 12:17
Pont van most egy sofőr állás kiírva....
14. pzm3 (válaszként erre: 12. - Manci80)
2013. ápr. 6. 12:09
Hát igen Békés megye sajnos már munkaügyileg halott...Pedig imádott szülőföldem...De nekünk is muszáj volt eljönni onnan.
13. pzm3 (válaszként erre: 11. - Manci80)
2013. ápr. 6. 12:08
Konkrétan az audihoz nehéz bejutni,de sok külsős cég foglalkoztat embereket az audin belül.Oda mindig lehet menni.Nekem sógorom is ott dolgozott de 120-130nál nem nagyon vitt haza többet.Azért kérdeztem,hogy van e párodnak fémes végzettsége mert abban nagyon jó pénz van.Szerintem te is találnál melót.Ha hallok,látok valamit szólok neked.Van a facebookon egy csoportom,aminek győri munkalehetőség a neve.Ha gondolod csatlakozz,mert szoktak elég sok állást kiírni.
12. manci80 (válaszként erre: 8. - Pzm3)
2013. ápr. 6. 12:01
Mi is abból a térségből "menekülnénk" a megélhetés felé.......... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook