Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözés Győr környékére fórum

Költözés Győr környékére (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 6. 11:59

Köszönöm a segítségeteket.


Nem albérletbe, hanem lehetőleg saját házba mennénk. Az albérletet pénzkidobásnak gondolom. Annyit össze tudtunk spórolni az elmúlt 15 évben, amiből talán tudnánk venni valami kicsi házikót. Folyamatosan nézelődünk, több helyre írtam ingatlanosnak, hogy mik az igényeink és mennyi pénzt szánnák rá.


Mindenképp Győr környékét választanánk, mert a gyerekek iskolába, óvodába járnak, sokat nem akarok velük ingázni.

Mi is abban gondolkodunk, hogy ha egyikünknek lenne munkahelye, akkor gondolkodás nélkül pakolnánk és mennénk.


Férjem végzettsége: mezőgazdasági gépszerelő, de van érettségije és minden létező járműre jogosítványa. Ért a fém megmunkáláshoz,d e arra nincs szakmája.

Nekem van érettségim, pénzkezelési, kereskedelmi és számítógép kezelői, gépíró végzettségem, ill. autóra jogsim.

Sajnos nyelvtudásunk gyér, én alapszinten angollal elboldogulok, de a férjem nem.

Az Audiba tudjuk, hogy nehéz a bejutás, de azt hallottam, oda is német nyelvtudást kérnek.


Nem tudom, ezekkel mit lehet kezdeni arra?


Merre induljunk?

2013. ápr. 6. 11:56
Igen mi is azért csináltuk így hogy férjem már januárban oda ment, hogy ha az egyikőnknek van munka aki sokkal jobb. Mi mondjuk szolgálati lakásba megyünk. Az albérletek tényleg elég húzósak, mert tudják, hogy mennek oda sokan munka miatt, és ezt akarják kihasználni.
2013. ápr. 6. 11:13
Szerintem költözzetek Mosonmagyaróvárra. 25 perc vasúttal Győr (óránként megy és jön vonat), és 10 km az osztrák határ. Ha ő Győrben dolgozik, pikk-pakk be tud járni, te pedig találsz Ausztriában munkát 1200-1500 euroért...
8. pzm3 (válaszként erre: 7. - Zamila)
2013. ápr. 6. 10:55
Ez így van..Nekem előre jött a férjem,elsimította a dolgokat,és csak akkor jöttünk utána.Én a békés megyei munkahelyemen csak az utolsó pillanatban mondtam fel.Mi nem bántuk meg.
2013. ápr. 6. 10:47
Mi másfél éve költöztünk erre,igaz nem Győrbe,de nyugatra:))) Jó messziről. Sztem csak úgy lehet elindulni,ha egyikőtöknek van stabil állása itt.
6. pzm3 (válaszként erre: 5. - Shany.d03)
2013. ápr. 6. 10:22
60-70 ezer körül vannak....Nagyon nagy szerencse kell,hogy 45-50 körül találjon az ember.
2013. ápr. 6. 09:56
Most nem tudom milyen albérlet árak vannak. De mikor mi 2 éve eljöttünk eléggé huzósak voltak. Az AUDI miatt jól felverték.
2013. ápr. 6. 09:53
Én két évig laktam ott, bár én operátori,( szalag, betanított munka,szerelés,) csináltam. De meg szünt a cég azon része. De családi okból költöztem el utána. Az biztos hogy az AUDI-ba nagyon nehéz bekerülni. De pld.vagyonöri munkát állandóan lehet találni. De azért nekem a mai napig a legszebb város Győr. Bár sok nagyvárosban laktam már. Valahogy nagyon megfogott. Sok szerencsét nektek is Győrhöz. Én szerettem ott lakni.
2013. ápr. 6. 09:36
szia.Mi most fogunk győrbe költözni illetve annak a környékéte. Az én férjem már január 1 je óta ott dolgozik.Mi a szakmátok? Kórházba tudom, hogy folyamatosan keresnek embert.Az én férjem a vasútnál dolgozik. Nem tudtok esetleg munka után érdeklődni, és ha konkrétan meg van hova mennétek dolgozni úgy elköltözni?
2. pzm3 (válaszként erre: 1. - Manci80)
2013. ápr. 6. 09:35
Mi is ezt tettük.Lassan 5 éve lakunk Győrben.Mi a férjed szakmája?Mert itt sem fizet minden szakma jól.Ha van valami lakatos,esztergályos ilyesmi szakmája akkor viszont nagyon jól boldogulnátok.Albérletbe szeretnétek menni?
2013. ápr. 6. 09:29

Sziasztok.


Eddigi sanyarú életünkön változtatva úgy döntöttünk: elköltözünk Győr környékére.

A férjem nagyon parázik, hogy nem találunk állást.

Arra lennék kíváncsi, milyen munkalehetőségek vannak, melyik településre érdemes költözni? Két kiskorú gyerekünk van, így inkább városon kívül gondolkodunk, de nem túl messze.

Aki tett már ilyen nagy elhatározást és tapasztalattal is rendelkezik, kérem írjon.

Azok véleményére is kíváncsi vagyok, akik az említett térségben laknak.

Köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook