Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés, ésszerűen? fórum

Költözés, ésszerűen? (beszélgetős fórum)

nov. 17. 11:08
Valóban sok pénz elment a halaszthatatlan felújításokra, ez egy régi ház. Nagyon köszönöm a tanácsokat, rengeteg hasznos ötletet adtatok!:)
20. Amaunet (válaszként erre: 15. - Karmol)
nov. 16. 19:46

Igen, gondolom.:)


De azt is gondolom, hogy aki ingatlant vesz ottlakási céllal, annak ilyen költségekkel is számolnia kell. Főleg, ha egyedül kell megoldania.

Sőt, egy beköltözés előtti festéssel, szaniterek cseréjével is.

nov. 16. 19:36

Ahogy mi "szoktuk":


Én szoktam csinálni konyhás "pakkot", fürdős "pakkot" és alvós "pakkot", valamint teljesen külön csomagolok a jelenleg nélkülözhetetlen ruhákat, amiben otthon vagyok és amibe dolgozni megyek, hogy ezeket ne kelljen keresgetni.


Konyhás cucc: pohár, kávés bögre, néhány tányér, evőeszköz, fűszerek, mosogatószer, stb.


Fürdős cucc: törölköző és a mindennap használatos kencék.


Alvós cucc: takarók, párnák, lepedő, pléd, pizsi.


Mindennapi ruhák.


Ezeket mindig előre átszállítjuk az új otthonunkba és elhelyezem kb. a helyükre, hogy ne kelljen keresni.


A többit dobozokba, zsákokba pakolom és igyekszem rá írni, hogy melyikbe mi van.


A könyveket mindig nagy szatyrokba pakolom, mert nehezek és dobozba kényelmetlen vinni, a súlya miatt nem nagyon bírják a dobozok, megfoghatatlan, stb.


A nagy bútorokhoz mindenképp teherautót szoktunk rendelni és mindig fér fel a teherautóra más is, így felesleges külön szállítgatni mást, ha csak nem kicsi teherautót tudsz szerezni.

Azért szoktunk teherautót bérelni, hogy ne nekünk kelljen emelgetni a nagy és nehéz bútorokat. A teherautósok gyakorlottak!


A bútorokat jó ötlet rögtön abba a helységbe tetetni, hogy ne kelljen pakolászni, és ha a zsákokat és dobozokat felcímkézted, akkor azok is mehetnek rögtön a megfelelő helységbe.


Ha venni kell bármit, azt már arra a címre kérd! Mi így csináltuk.


Én vettem nagy szemetes zsákokat+kértem boltokban dobozokat és a költözés előtt mindig vettem szatyrot a boltokba, hogy a könyveket tudjam mibe pakolni. Nekem sok könyvem van és vihető súlyúra kell pakolni! Sport táskák, szatyrok.


De, akárhogy is logisztikázok, mindig káosz a vége:DDDD


Mi tavaly költöztünk, és hát nem tudtam rögtön kipakolni, sőt!, így amikor hideg lett, akkor alig volt kéznél ruhánk...


Ja, nézd meg a teherautó bérlés árakat, mi is próbáltunk olcsót találni és elég jót sikerült. Igaz, mi kb 5 km-t költöztünk csak...


Kitartást!

nov. 16. 19:25
Még valami. A selejtezést még a költözés előtt ejtsd meg. Tuti, hogy nem lesz mindenre szükséged az új életedben.
nov. 16. 19:23

Ne aggódj, közel sem annyira félelmetes, mint aminek látszik 😎


Szerezz be néhány erős dobozt, az IKEA-ban lehet kapni speciális költöző dobozokat. Ezekbe különböző helyiségenként pakolj, és írd rá a dobozra, hogy mi van benne.


A ruhákat lehet erős kukás zsákba, és mindenre akassz egy nagy cetlit, hogy mi van benne, külön legyenek a kabátok, a téli, nyári ruhák. Külön a cipők.


A dobozokba a törékeny cuccokat csomagold külön, újságpapírba, törülközőkbe.


Egy bőröndbe rakd bele azokat, amik a következő napokban kellenek, két-három váltás ruha, tisztálkodási, smink cuccok.


Arra azért nem árt hívni egy céget, aki átcuccol. Ha te próbálod több részletben átszállítani, többe fog kerülni, mintha egy fuvarral átmegy minden.


A kipakolást is úgy javaslom, hogy egy-egy helyiséget pakolj, a dobozokat utána el is tudod adni a neten, sokan keresnek költözéshez.


Sok sikert.

nov. 16. 19:17

Milyen cuccaid vannak?

Szekrények, ágy, stb?

Mert ezekhez tuti, hogy teherautó és segítség. Egyedül ezt nem fogod tudni átszállítani.

15. Karmol (válaszként erre: 12. - Amaunet)
nov. 16. 19:11
Ez szep meg jo, de ha a kiironak nincsenek szazezrei a koltozesre, akkor is meg kell oldani, nem?
14. c4da557d31 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
nov. 16. 19:10
Legközelebb mi is így fogunk!
13. Amaunet (válaszként erre: 7. - Karmol)
nov. 16. 19:03
Bocsánat! A fi-nak szántam.
12. Amaunet (válaszként erre: 7. - Karmol)
nov. 16. 19:01

Két éve költöztem. Csomagolóanyag 40 ezer, teherautó+távolság+pakolás 200 ezer, gardrobe szétszedés/összerakás 20 ezer.

Minden percre és centiméterre úgy történt ahogyan a fuvarozó céggel megbeszéltem.

Esténként becsomagoltam egy-egy helyiséget.


Nem mentem bele ilyenekbe, hogy tud-e jönni a rokon vagy kolléga hétvégén.

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 16. 18:26
Egyedül pakolod ki be a bútorokat a teherautódba, amit te vezetsz?
10. Karmol (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
nov. 16. 18:21
Nem tudom a tavot, a koltoztetendo mennyiseget, horukk-emberek arat.
9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Karmol)
nov. 16. 18:15
Az is jó, csak hát pl. egész szekrénysort, ágyat, asztalokat, az összes egyéb dobozt, edényeket stb. a mai üzemanyag árak mellett kb. 10-szer fordulni, az sem lesz ingyen.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 16. 18:12

Nagyon szívesen.

Ha valami bútort, szőnyeget nem akarod elvinni, és nem hagyhatod ott a lakásban, akkor az önkormányzat családsegítőjét vagy a Vöröskeresztet, keresd. Volt olyan, hogy az egyik egyháznak szóltam, ismerik a felekezetükhöz tartozó rászorulókat, tudják, hova mi lenne szükséges.

De ha pénz akarsz belőlük kapni, vigyázz. Volt olyan, hogy kijött hozzám a használt-bútorkereskedő, és azt mondta, ha kifizetem az üzemanyag árát, akkor hajlandó elvinni! Tudod mikor! Inkább ajándékozom rászorulóknak, mint hülyére vegyen egy kereskedő. :))

7. Karmol (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
nov. 16. 18:09
Ha van egy barat, rokon, aki tud segiteni, akkor (ha nincs) egy tetocsomagtarto berlessel meg lehet uszni a butor szallitast.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
nov. 16. 18:06
Ezek nagyon hasznos tanácsok, köszi szépen!:)
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
nov. 16. 18:05
Ezt tudom, köszi, csak szeretném minél logikusabban csinálni. Egyedül vagyok, magamra leszek utalva, nincs meg bennem a "férfi praktikusság".
nov. 16. 17:56

Költöztem néhányszor.

Az jó, ha előre leméred, hogy a bútorok (szekrények) hova kerülnek, hogyan férnek el egymás mellett. Akik leemelik a kocsiról, máris oda teszik, ahova akkor mondod.


Ruhaneműt nagyméretű fekete szemetes zsákba, összekötve a száját, a kocsira rakott üres szekrényekbe bele. Ágyneműt, amiben aludni fogsz, egy nagy plédbe belehajtani, oda a reggel szükséges törölközőt, fogkefét, tiszta fehérneműt, papucs!! ezeket a párna tetejére egy kisebb reklámszatyorba, és a pléd 4 sarkát összekötöd. :))

Iratokat, könyveket nem nagyobb, mint a banános dobozok, mert azoknak súlyuk van.

Nagyobb dobozokba zománcos edények, hasonlók. Üvegárut papírba csomagolni és nagy fazékba, hasonlókba. A dobozok tetejére filccel írd rá: konyha, szoba, fürdő... majd ott rakják le, ami rá van írva! Szőnyeget feltekerve, összekötve, majd feldobják a kocsira. Cserepes virágokat szintén banános dobozba rakni.

Nem tudod megúszni hórukkmunkás nélkül, a bútorokat a két kezedben nem fogod tudni elvinni.


Zöldségesek, papírboltokban, dm-ben, hasonlókban örömmel fognak adni neked üres dobozokat, egyébként is kiraknák a kuka mellé.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 16. 17:49
Nem nagyon értem. Bedobozolod a cuccaid, és átszállítasz mindent. Ott letisztítod a bútorokat és visszapakolsz.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 16. 17:34
Gondolkodj el azon, hogy mennyi holmid van, leginkább a bútorokra gondolok. Határozd el, h mire lesz szükséged, és minek van helye. Gondolkodj azon, h mivan ha ezt a bútort ide teszed, és mi van ha oda. Ami felesleges, azt ajándékozd, vagy add el.
nov. 16. 17:27
Középkorú nő vagyok, elváltam, a közeljövőben fogok beköltözni az új házamba. Nem kell luxusvillára gondolni, a férjem kifizetett a közös házból, abból vettem egy 2 szobás, kis házat. Készen vannak a fontos felújítási munkálatok. Szeretnék költözni, de egyszerűen nem tudom, hogy legyen a legpraktikusabb az egész. Mivel kezdjem? Mi a legjobb logisztika az egyes lépéseknél? Hogy kerüljem el a káoszt? Kérem, aki tud, segítsen! Költöztető brigádra nincs pénzem. Köszönöm, ha adtok tanácsot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook