Koleszterin (beszélgetős fórum)


1 2
6. cullinan (válaszként erre: 5. - Garamond)
2010. ápr. 15. 12:10

nem tudom, nagy dilemmában vagyok, ha visszaolvasod a fórumot, ott találsz egy linket, érdekes dolgokat ir, én félek a gyógyszerektől!

inkább egyenlőre megpróbálkozom valami természetesebb dolgokkal, kigyüjtöttem itt a neten, C vitamin, sok kivi, natur müzli kefirrel, zabpehely, zabkorpa, lenmag, aloe vera stb..

bár idáig is sok ilyesmit fogyasztottam, talán a cigit el kellene hagyni))

5. garamond (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2010. ápr. 15. 11:47

A koleszterin sajna örökölhető. A mi családunkban a 12 éves gyerektől kezdve mindenkinek emelkedett vagy magas. Lehet, hogy nálatok is.

Mikor még nem tudtuk, én is diétával próbálkoztam (előtte 7 évig voltam vegetáriánus), de nem lett kevesebb és attól kezdve gyógyit szedek rá.

Én azt gondolom este egy szem tabletta még nem a világ, ha ezen múlik a jó érték, ezt el kell fogadnod.

A szív és érrendszeri betegségek elsődleges rizikófaktora a magas vérnyomás és a magas koleszterin. Inkább örüljünk, hogy időben felfedezték és van rá gyógyír!

4. cullinan (válaszként erre: 2. - 7d402818e9)
2010. ápr. 15. 11:21

Háát, nagyon érdekes dolgokat olvastam, most legyen okos az ember:)

Azt hiszem,, jobb, ha továbbra is ésszerüen táplálkozom, sokat mozgok, majd az idő eldönti, én nem fogom gyógyszerezni magam((

3. cullinan (válaszként erre: 2. - 7d402818e9)
2010. ápr. 15. 10:43
Ma egész nap ezeket az oldalakt olvasom, de megnézem ezt is, köszi)
2. 7d402818e9 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2010. ápr. 15. 10:41

Szia:)

olvass utána ezen az oldalon:

[link]

van itt pár érdekesség:)

egyébként pár éve nekem is kicsit magasabb volt (pont a határon), pedig sportoltam, rengeteg gyümölcsöt és zöldséget ettem, semmi zsírosat és mégis... de gyógyszert nem írt fel a doki, csak mondta, hogy figyeljek oda. Pedig addig is figyeltem... Én sem vagyok a gyógyszerek híve, olvass utána azon a linken, találsz még ott pár cikket erről:)

2010. ápr. 15. 10:26

Segitsetek nekem!

Tegnap kiderült, hogy magas a koleszterinem(8.2)

Teljesen kétségbe estem, sportolok, soha nem eszem zsiros dolgokat, és a doki szerint életem végéig kel gyűgyszert szednem, amit felirt, vagyis én döntsem el, bele vágok e, mert akkor soha többet nem hagyhatom abba!!

Én az életemben még 5 szem gyógyszert nem vettem be, nem tudom mit tegyek??

Van valami ötlet, tapasztalat??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook