Koleszterin (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jún. 6. 12:48
Segitségeteket szeretném kérni. Voltam vérvételen ahol kimutatták hogy 7.5 a koleszterinem. Már egy pár éve magas, de 6-tól több még soha nem volt. Eddig szedtem Béres koleszterint, iszok Berkenye levet. 49 kg vagyok 49 éves. Nem vagyok kövér, nem eszem zsirosan, és azt mondja a doki mindig hogy diétázzak. Nagyon ritkán eszem szalonnát, kb. havi egyszer. Az én körzeti orvosom szabin volt, és egy helyettesitő orvos volt.Most felirta nekem az Atorvastatin koleszterin csökkentőt. Később felhivtam a körzeti orvosomat és azt mondta, hogy ne szedjem, hanem próbáljam meg az Omacort. Tudnátok segiteni, hogy most mit csináljak? Nagyon szépen köszönöm
2011. febr. 23. 15:32

Lányok, kinek hogy alakult a koleszterin szintje, és mivel sikerült változtatni rajta?

Én még mindig dillemmázom, gyógyszert nem szeretnék szedni!

Várom a jó tanácsokat!:)

2011. jan. 10. 12:13

Sziasztok!


Meg tudja valaki mondani, hogy hogy lehet az összkoleszterin szint magas, ha az LDL- és a HDL szint jó?

Vagy ez a kettő nem függ össze? :-o

33. garamond (válaszként erre: 30. - Cullinan)
2010. ápr. 27. 07:16

Igen, írtam vhol lejjebb. Az Atorvastatin hexalt már évek óta.

Most nagy dilemmában vok, mert a lenmagolajat szedem és azt várom tőle, hogy attól is jó legyen a szint, mert jó lenne elhagyni a gyógyit.

32. Satc235 (válaszként erre: 29. - Cullinan)
2010. ápr. 26. 18:33
Pont ez a poén az egészben, hogy abbahagytam a szívizomgyulladás miatt és csak természetes szerekkel csökkentettem.. S azt mondta a doki, h amíg így marad vagy csökkent addig csináljam így :)
31. fokhagyma (válaszként erre: 28. - Garamond)
2010. ápr. 26. 16:33
Nálam is öröklött, én is voltam vega, mégis magas volt. Évek óta szedem az Atorva Tevát, az levitte. Mostanában hanyagoltam, újra felment. Nem szívesen szedem, de muszáj. Szendi Gábor hírlevele mindig jön nekem, ő írt nagyon rosszakat a koleszterenicsökkentő gyógyszerekről. Hát, legyen okos az ember!!!
30. cullinan (válaszként erre: 28. - Garamond)
2010. ápr. 26. 16:22
Igen, szerintem nálam is öröklött dolog, de akkor is kell kezelni, te szedsz gyógyszert?
29. cullinan (válaszként erre: 27. - Satc235)
2010. ápr. 26. 16:21
Na, ez jó hir, de ha jól emlékszem gyógyszerrel csökkentetted, és ezt egész életen át szedni kell?
28. garamond (válaszként erre: 26. - Cullinan)
2010. ápr. 26. 12:00
Mi próbáltuk a halolajat, de semmit eredmény. Nem győzöm azonban hangsúlyozni, hogy nálunk öröklött.
27. Satc235 (válaszként erre: 21. - Cullinan)
2010. ápr. 26. 11:54
Szupeeeeeer, simán lecsökkent 3 hét alatt a normál határérték igencsak közelében, 0,5-del magasabb csak. Szal he ezt így folytatom tovább, akkor alacsonyabb lesz :D yeehaw
26. cullinan (válaszként erre: 22. - Garamond)
2010. ápr. 26. 11:24

Köszönöm a tanácsot, már én is annyi mindent olvastam,, bőség zavara van a fejemben, most egynél kellene megállapodni, és azt rendszeresen.

Javasolják a zabkorpát, a halolajat, a kiwit, az aloe verát, én olvatam az aktiv árpa formula jótékony hatásáról, szóval nem tudom melyiket??

2010. ápr. 25. 10:46
hát igen ez a régóta vitatott téma jó vagy rossz . ha jó oldalát nézem akkor vannak olyan anyagok a koleszterinben amik védik eggyes szerveinket igy az a kérdés hogy mire értjük hogy rossz a magas szint azt megérti az ember hogy lerakódik az érfalra és nincs a vérnek átjáthatósága igy megnő a vérnyomás a szervezetben és kárositja a szervet .ebből alakul ki a trombózis a magasvérnyomás a érszükület és még sorolhatnám de ha rendszeresen iszol zöldteát az csökkenti a koleszterinszintet. de nem egy két hónapig isszuk ha nem mindig beiktatjuk a napi szükséges egy két csészével.
24. garamond (válaszként erre: 23. - Prücsi)
2010. ápr. 25. 10:35
Olaj formában egyszerűbb. Akár salátához adva egy mokkáskanállal, nem lesz olyan kiérezhető az íze.
2010. ápr. 24. 20:40
A lenmagot hogy eszitek?
2010. ápr. 24. 20:17
Cullinan! Ajánlom figyelmedbe a lenmagolajat. Ma nagyon sok jót olvastam róla, többek közt koleszterin csökkentő is. Én már el is kezdtem, kíváncsian várom az eredményt.
2010. ápr. 22. 09:06
kiváncsian várom milyen lesz az eredményed!
20. Satc235 (válaszként erre: 19. - Cullinan)
2010. ápr. 21. 20:35

Igen :) a futás -vagy bármilyen aktív mozgás - csökkenti a koleszterin szintet, elvileg.

most azon agyalok, vajon mennyi lenne anélkül? :(


szorítsatok, holnap megyek kontrollra.. remélem csökken végre az érték..

19. cullinan (válaszként erre: 17. - Satc235)
2010. ápr. 20. 20:32

)) igen, tényleg, én csak most figyeltem fel rá, hogy irtad))

A futásnál beszélgettünk, ugye?

Kicsit elkalandoztunk ott is a koleszterin téma felé)))

2010. ápr. 20. 19:00
Az édesanyámnak is hasonló gondja volt! A háziorvosa is azonnal a receptes tömbje után kapkodott, de szerencsére még mielőtt elkezdte volna szedni Ő is az "alternatív" irányba folytatta. Elkísértem a life code központba, ahol alapos vizsgálaton vett részt, valamint rengeteg tanácsot kapott, miként csökkentheti természetes úton a koleszterin szintjét. Pl. a magas szénhidrát bevitel emeli a koleszterin szintet. Ezért nem meglepő, hogy lehet egy vegetáriánusnak magas a szintje.
17. Satc235 (válaszként erre: 16. - Cullinan)
2010. ápr. 20. 14:38
Jól látom hogy egy másik fórumon is beszélgetünk? :)
2010. ápr. 20. 14:04

Igen, az nagyon befolyásolja, de épp most beszéltem egy olyan emberrel, aki ért hozzá, és ő mondta, hogy ha minden más érték jó, akkor egy emelkedett értékkel annyira nem kell foglalkozni, legalább is nem gyűgyszerrel kezelni.

Milyen ötleteket hallottál, megosztanád velem?

15. Satc235 (válaszként erre: 14. - Cullinan)
2010. ápr. 20. 10:06

Most kaptam 1-2 tippet, amivel úgy néz ki sikerül csökkenteni.

Sajnos a genetika simán közrejátszik :(

14. cullinan (válaszként erre: 13. - Satc235)
2010. ápr. 20. 09:36

Igen, éppe ez az, annyi mellékhatása van a gyógyszereknek, én már napok óűta olvasgatom itt a neten, de döbbenet!!

úÉn is kétségbe vagyok esve, sosem eszem zsirosat, mozgok rendszeresen, nem vagyok kövér,annyi zöldséget gyümölcsöt eszem, mint más 10 ember, és 8.3 a kol.én sem tudom mihez kedjek((

2010. ápr. 16. 13:13
Nekem 6.3 és gyógyszert kell szednem, mert családi örökség :) hurrá. pedig sportolok, egészségesen táplálkozom. elkezdtem a gyógyszert, olyan izomgörcsök lettek sportolásnál. most alternatív megoldásokkal próbálkozunk pár hétig, ha nem használ, akkor keresni kell egy olyan gyógyszert, amitől nem áll fejre a szervezetem. ami elég nehéz. van valakinek tippje?
12. cullinan (válaszként erre: 11. - Garamond)
2010. ápr. 15. 13:20

Persze, csak ne olvastam volna ma ennyi rosszat a gyógyszerekről, meg a mellékhatásairól!

Na, majd eldöntöm))

11. garamond (válaszként erre: 9. - Cullinan)
2010. ápr. 15. 13:18

Nem, rosszul fogalmaztam. A tiédtől volt egy kicsit alacsonyabb, asszem 7,6, de mivel a diéta nem segített, látszott, hogy a gyógyi lesz a megoldás. Főleg miután megtudtuk, hogy az egész családnak magas, ebben az esetben nem elég diéta.

Aludj rá egyet, nem olyan nagy trauma ez, ettől nagyobb bajod soha ne legyen!

10. cullinan (válaszként erre: 9. - Cullinan)
2010. ápr. 15. 13:06

Ja, és valószinü, hogy nekem is már régóta magas lehet, emlékszem, 30 éves lehettem, amikor nézték, akkor is 7 valamennyi volt, de nem is foglalkoztam vele.

Most 49 vagyok, változókor, azt olvastam, ez is közrejátszik abban, hogy megemelkedik a nőknél a szint.

9. cullinan (válaszként erre: 8. - Garamond)
2010. ápr. 15. 13:04

Neked alacsonyabb volt a normálisnál??

Én nem igazán értek hozzá, azt tudom, hogy most elég magas(8.2)

Még sosem szedtem rá semmit, tegnap derült ki, ma filózom, mit tegyek!

8. garamond (válaszként erre: 7. - Cullinan)
2010. ápr. 15. 12:43

Bocs, melózok közben.

Én Atorvastatin hexal 10 mg-ot szedek, ez familiáris koleszterinre is jó. Sztem neked is elég lenne, nekem csak kicsit volt alacsonyabb a szint és most évek óta jó. Azt kell mérlegelned, hogy milyen a hatása annak, ha nem szedsz semmit. Mondom én vega voltam évekig, lehet, hogy akkor is magas volt.

7. cullinan (válaszként erre: 5. - Garamond)
2010. ápr. 15. 12:15

A sztatin tartalmu koleszterin gyógyszerekről nagyon sok rosszat is olvastam.

Hogy kipusztitják a Q10-et a szervezetből, és pont ez okozza a sziv és érrendszei problémákat.

Nekem tegnap ATORVA-TEVA 20 mg nevü gyógyszert irta fel a doki.

Te mit szedsz?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook