Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kólától hasfájás, puffadás? fórum

Kólától hasfájás, puffadás? (beszélgetős fórum)


14. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 19:02
Tehet ilyet a szénsav és az édesítőszer is simán.
13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 11:48
Isteni finom a zérójuk! Mi már csak azt isszuk! Próbáld ki! Szerintem a koffein lesz a ludas!
12. Charlize (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 11:05
2-3 havonta 1-1 pohár nem gond. Sűrűbben nem engedem meg magamnak mostanában már. De kizárólag a cukrosat veszem meg. Édesítőset semmiből sem!
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Charlize)
2021. máj. 24. 10:59
És a pohárnyi mennyire bánt?
10. Charlize (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 09:50
Én is imádom az ízét, meg a koffein miatt is szeretem. De a refluxom miatt kikészíti a gyomromat, plusz elvileg étel intolarenciám van kóladióra. Meg az édesítőszereket se bírom. Emiatt néha “jutifalatként” iszok egy pici pohárral.
2021. máj. 24. 09:22

Ugyanakkor nagyon nehéz, mert imádom az ízét és kávé "helyett" is ittam. Meg minden helyett.

De döbbenetes, hogy rövid időn belül mennyire jobb lett nélküle.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Pteri)
2021. máj. 24. 09:20

Persze, nem egészséges, főleg, ha az ember mellette nem nagyon iszik vizet.

Már mindenre gondoltam; szervi baj, hormonális változások,stb. Voltam is néhány kivizsgáláson. De arra, hogy vedelem a kólát... Lehet, hogy a háziorvosom lepördülne a székről. Inkább csendben maradok és nem iszok többet.

Tanulságos.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Charlize)
2021. máj. 24. 09:18
Sima piros Coca főként.
6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 08:45
Cukrosat vagy édesítőszereset iszol? Mert az édesítő is okozhat ilyen problémát.
5. pteri (válaszként erre: 4. - Pteri)
2021. máj. 24. 06:54
Azért persze más is lehet. Sajnos az ember legtöbbször saját magán tudja kifigyelni, mi nem jó a szetvezetének. Anyukám is ilyenekkel küzd jó 1 éve. Már nem kávézik, alig eszik, minden vizsgálat rendben. Csak a tünetek mégis előjönnek. De a kávézás elhagyása nála sokat segített.
4. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 24. 06:48
Igen. Ezért szoktam róla rendszeresen leszokni. Pontosan tudjuk, hogy tömény méreg, mégsem tudunk meglenni nélküle, mint a cigisek. Most 3 hónapja nem ittam, van, amikor évekig sem. Aztán ha újra rákattanok, jön a gyomorsav, puffadás, hasfájás.
2021. máj. 23. 23:01
Gyerekkorom óta nem bírom meginni a kólát, a szagát és az ízét sem szerettem soha. De tudom, hogy sokan szeretik. Amennyiben korábban jól bírtad akkor arra kell gondolni, hogy: 1 : Megváltozott a kóla összetétele. 2: Ha nem változott meg akkor benned változott meg valami. Pl kialakult egy ételérzékenység, ami korábban nem volt. Nekem pl. az instant kávéban lévő kóla dió színezőanyag okozott hasi panaszt. Ez lehet egy magyarázat de persze lehet más is. A savassága is okozhat kellemetlenséget ha a gyomorsav mennyisége lett nálad több.
2. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 23. 22:57

koffeinérzékenység simán,

egyszer gyerekkoromban lagziban voltunk,emlékszem,otthon nem nagyon volt kóla, és annyit ittam, hogy nem tudtam aludni utána

2021. máj. 23. 22:38

Kedves fórumozók!

Van valakinek tapasztalata a kóla ilyesfajta hatásairól?

Régóta napi rendszerességgel iszok kólát.

Az utóbbi időben erős hasi fájdalom, puffadás, bordaív alatti fájdalom jelentkezett. Uh, labor rendben.

Néhány napja nem iszom a fekete löttyöt, szinte minden kellemetlenség csökkent vagy megszűnt.

Még gondolkodom, van-e más változás ezen kívül.


Fájt a hasa valakinek kólától?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook