Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Klímáról beszélgessünk fórum

Klímáról beszélgessünk (beszélgetős fórum)


2023. máj. 6. 21:37
Én hozzá se mernék nyúlni. Szakembert hívok.
27. 55Judit (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. máj. 6. 17:04
A 19-ben írtam hogy rendes klíma fertőtlenítőt használok és lemosom a rácsot.
26. 55Judit (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. máj. 6. 17:03
Most már csak azt lenne jó tudni hogy úgy tisztínak, fertőtlenítenek ahogy én mint írtam, vagy komolyabb szerekkel, más módszerrel.
25. Channa* (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. máj. 6. 16:10

Ha a szakember csak ennyit tesz, mint te, és van hozzá tisztítószered, akkor nem kell hozzá.


de, ha te csak valami tisztítószer szerű valamit fújkálsz bele, akkor jobb, ha évente szakember végzi.

Nagyon sok baci letelepedik benne, ami megbetegíthet.

Én egyszer valami jó kis Streptococcus bacit kaptam a munkahelyi klímától, amitől a nyaki nyirokcsomóim darabonként 2 cm-re dagadtak. Szerencsére nem legionárus vagy egyéb MRSA szerű volt...

24. Channa* (válaszként erre: 10. - Timycat)
2023. máj. 6. 16:04

Hozzánk is ismerősök szerelték be.


Mivel az egyik majd nem egy légtérben van a konyhával, ezért azt fél évente kell nekik tisztítani, de megbeszéltük, hogy az elsőt megcsinálják és megmutatják, hogy mit kell csinálni, és onnantól tudjuk mi is majd fél évente, évente.


Ezt most Juditnak írom: nekünk azt mondták, hogy a tisztítás 7 eft/db. Hogy ebből mennyi az anyag ár és mennyi a munkadíj, nem tudom, majd kiderül.

23. Channa* (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. máj. 6. 16:00

"Nálunk egyik évben volt itthon "gond", poloskák húzták meg magukat a kültérikben, de tömegesen, undorító volt. Férj kifújatta kompresszorral. Azóta ősszel lefedjük a kültériket, de olyan poloska invázió azóta hál Istennek nem volt mint akkor."


Ezek milyen klímák? Hogyan feditek le ősszel? Gondolom ezesetben hűtőklímák, ezért tudjátok letakartani.

A fűtő klíma kültéri egysége elé sem szabad tenni semmit, hogy a levegő tudjon rendesen áramolni.

22. andi6020 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. máj. 6. 16:00
Rendben. Úgy érzem azt szeretnéd olvasni, hogy tök fölösleges a klímás szaki általi karbantartás.
21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. máj. 6. 15:19
Ha klímás ajánlotta, biztos jó az is. Olyan sok féle van már. Enyém is megfelelő lehet, mert olvastam róla, és ezzel volt tele az OBI is.
20. globus (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. máj. 6. 15:12

Amit belefújok, az egy hab. Szép lassan folyékonnyá válik, lecsöpög, és szokásos úton, kifelé távozik, amerre a víz.

Én nyár végén csinálom 1x, mert csak hűtésre használjuk. Szakaszosan üzemeltetjük a klímát, nem állandóan.

19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2023. máj. 6. 15:03
Az enyémben nincs kiszedhető szűrő. A rácsot szedem le, az poros, letusolom. A mögötte lévő lamellát meg befújom a fertőtlenítővel. Áll benne 10 percet, aztán ajtó-ablak nyitás és teljes gőzzel klímajáratás míg ki nem szellőzik.
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Globus)
2023. máj. 6. 15:01

Köszi, megnyugtattál. Éreztem én hogy le akar húzni engem az a szakember. nekem is Daikin van.

Annyit hozzá fűzök, nem mindegyik fertőtlenítő spray jó. Van amelyik kifejezetten gépkocsi klímához való. Én Biocidot vettem az obiban.

17. globus (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2023. máj. 6. 14:25
Olaj? Nekünk ilyesmit nem mondott a szerelő. Rácsot ki lehet venni, mosható. Egy szűrő nem mosható, azt cserélni kell néhány évente. A nem kivehetőhöz adott sprayt, ami helyett bármelyik kereskedelemben kapható jó. Daikin.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2023. máj. 6. 13:43
Nem a por a lényeg. Én a belső szűrőt nyáron 2x szedem ki, és tusolom le. Mondjuk mi télen nem is használjuk.
15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Jooeva)
2023. máj. 6. 10:49
Akkor csak ennyi? Ennek a garanciája már lejárt, szakember nem is látta. Én 2 hetente azért nem tisztogatom, még havonta is nagyon nézni kell hogy egy pici port lássak rajta. Én nem vagyok annyira precíz na! Sok más dolgom is van.😀
14. jooeva (válaszként erre: 1. - 55Judit)
2023. máj. 6. 10:30

Náluk bő 1 éve van fenn a 3 klíma és a garancia megtartásához szükséges 2 évig a cég karbantartása, 36ezerbe került.

2 hetente pedig a párom portalanítja, elmossa stb.

13. andi6020 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. máj. 6. 10:25
Azért pár évente csak jó lenne. Csúnya betegségeket lehet összeszedni a nem, vagy nem megfelelően tisztított klímától.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2023. máj. 6. 10:19

Igen, mint írtam amit lehet én is magam csinálom. Leszedem a beltéri fedlapját, kiveszem a rácsokat, kézi tusolóval lemosom, a mögötte lévő lamellákat fertőtlenítővel befújom.


A kérdésem arra vonatkozott hogy valóban kell-e szakember, kell-e komolyabb tisztítást, vagy olaj, gáz feltöltést végezni. Már magam se tudom mit mert meg se értem amiket olvasok. Ez a szomszédban szerelő szakember ahogy beszélt, mintha csak a zsebére akart volna ügyfelet szerezni. Ezért érdekel hogy valóban kell-e klímaszerelőt hívnom a 4 éves készülékekhez.

11. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 55Judit)
2023. máj. 6. 10:12
Elvileg évente kellene, de mi 8 éve, mikor ideköltöztünk, és utána 2 évvel nézettük. Először 9 ezer volt, majd 12, Ugyanígy jártunk a vízakna téliesítésével, évenként ment fel az ára, férjem megunta, és megtanulta. A klímát is meg lehet tanulni, egy ismerős pultos csaj a sörözőben ő maga csinálja.
10. timycat (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2023. máj. 6. 10:06

Én úgy tudom a gáz az, amihez normál belföldi kereskedelmi forgalomban csak a szakember juthat hozzá, engedélyköteles, mert ugye EU van.

Hogy lenne ilyen tisztítószer is az passz, meg hogy az mennyivel jobb mint amit te beszerezhetsz 🤷‍♀️

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2023. máj. 6. 09:17
Egyrészt én nem tudom, hogy te mit csinálsz, úgyhogy nem tudom más e, és miben. Remélem azért, hogy szakszerűbb nálad :D. Másrészt, én több okból kifolyólag hívok szakit. Egyrészt mert a fiam volt ovistrársa, és itt lakik az utcában, másrészt nálam a tetőtérben vannak a kültéri egységek, nincs kedvem ott létrázni, ő meg jön, és a kültérieket is kinyomja nagynyomású tisztítóval. Ezzel egyébként sok klímás nem is foglalkozik. Beltérivel ügyködnek, kitisztítják a szűrőt meg benyomnak valami sprayt. Ez gondolom házilag is könnyen kivitelezhető. Bár fogalmam sincs, hogy az általuk használt szer mennyiben professzionálisabb a pl praktikerben kapható cuccoknál.
8. timycat (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2023. máj. 6. 09:16

Valószínűleg itt sem mindegy a minőség, meg hogy mennyit megy.


Bár az egyik üzlethelyiséget talán tavaly vagy tavalyelőtt újítattuk fel, ott kb 25 éves a 2 klíma. Most felújításnál hívott a férjem embert, mert újra akarta csöveztetni, hogy jobban nézzen ki, meg hogy mégis nézzenek rájuk. Szaki megnézte, gáz szint is rendben, tökéletesen működik még mindig mindkettő, pedig azok gondolom tavasztól őszig orrvérzésig mentek, pláne hogy 2 szintes az üzlethelyiség és a második szint jóformán egy kiugró üvegkalitka. A tisztításukat nem tudom hogy a bérlők intézték-e vagy sem.


Nálunk egyik évben volt itthon "gond", poloskák húzták meg magukat a kültérikben, de tömegesen, undorító volt. Férj kifújatta kompresszorral. Azóta ősszel lefedjük a kültériket, de olyan poloska invázió azóta hál Istennek nem volt mint akkor.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2023. máj. 6. 09:07
Erre a szaki tisztításra lennék kíváncsi. Mivel, hogyan? Több-e vajon mint amit én csinálok?
6. 55Judit (válaszként erre: 4. - Timycat)
2023. máj. 6. 09:06
Ha jól emlékszem nálam 4 éve rakatta fel fiam. Azóta szakember nem látta.
2023. máj. 6. 09:04
Minden évben szaki tisztítja, de én még olajszintről ebben a témában nem is hallottam.
4. timycat (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2023. máj. 6. 09:03

Olaj? Nem gáz?


Itt is mondták, hogy évente kell, meg mikor újabb klímát rakattunk fel, hogy a garanciához hogy érvényes legyen évente szakember kell hogy megnézzen mit tudom én mit. Szép magyarosan szólva bactunk rá, a klíma már nem garanciális de tökéletesen működik.

3. 55Judit (válaszként erre: 2. - Timycat)
2023. máj. 6. 09:00

Köszönöm.


Én is úgy tudtam elég az a tisztogatás és fertőtlenítés amit én elvégzek, de nem.


Szomszédban most szedett le-fel kültérit szakember, mert vakolnak. Azt mondta nekem, évente érdemes olyan tisztítást is elvégezni amit én nem tudok, mert csak szakemberek jutnak hozzá ahhoz a bizonyos vegyszerhez. Lehet hogy azért mondta ezt hogy hívjam őt?


Olajszint ellenőrzésről nem beszélt (nem azért volt ott hogy nekem kis előadást tartson), de erről olvastam a neten. Nagy munkának tűnik, szakember kell hozzá, ha nem végzik el kivégezheti a klíma termosztátját az olajszint csökkenés, de a hűtőképesség mindenképp csökken ha fogy az olaj. Lényeg, nem találtam elég információt, azért kérdezek itt.

2. timycat (válaszként erre: 1. - 55Judit)
2023. máj. 6. 08:49
Bevallom mi nem szoktunk ezért szakembert hívni. Férj tisztítgatja és annyi. Tavaly ősszel nézték szakik az összes klímát, mert egyéb beruházás miatt amúgy is jöttek és minden rendben volt velük, még azokkal is ami 1999 óta fent van.
2023. máj. 6. 08:29

Főleg az érdekel, hogy klíma tisztításhoz, karbantartáshoz hívtok-e szakembert. Nem a fertőtlenítésre és rács lemosásra gondolok amit könnyedén elvégzek.


Milyen időközönként kell szakembert hívni rendszeres karbantartásra, olajszintmérésre, stb., és mennyire költséges ez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook