Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet kapni nátriumszegény sót? (Debreceni vagyok, ha valaki tud egy üzletet itt, megköszönöm!) fórum

Hol lehet kapni nátriumszegény sót? (Debreceni vagyok, ha valaki tud egy üzletet itt, megköszönöm!) (tudásbázis kérdés)


4. mese
2014. máj. 5. 16:49
Köszi mindekttőöknek a segítséget! :) sajnos kénytelen vagyok nátrium szegény sót venni, mivel az egészségi állapottom miatt szükséges, még ha ártalmasnak is írják, esetemben sajnos indokolt.
2014. máj. 5. 14:25

Én ezt találtam róla, érdemes utána nézned, mielőtt veszel.

"Nátriumszegény" sók


A különféle "nátriumszegény" sók közforgalomban való árusítását szívem szerint én biztosan betiltanám. Elsősorban az szól ellenük, hogy egészséges embereknek (gyerekeknek) semmi szükségük nincs rá, és több kárt okozhatnak, mint hasznot. (Régen lehetett kapni úgynevezett REDI sót, de csak patikában és orvosi utasításra, indokolt esetben. Ebben a készítményben a KCl és a NaCl aránya 1:1 volt.)


A cikk eredeti forrása: natursziget.com A cikk szerzője: Dr. Kárpáti Zoltán okl. vegyész, okl. környezetvédelmi szakmérnök

2014. máj. 5. 14:24
A Csonka templomnál levő bio boltban nézd meg,szerintem ott tartanak.Az internetes áruházukban legalábbis kapható.
1. mese
2014. máj. 5. 13:47
Hol lehet kapni nátrium szegény sót? ( Debreceni vagyok, ha valaki tud egy üzletet itt akkor megköszönöm! )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook