Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák, aki beteg volt az elsö trimeszterben és nem lett semmi baj a picivel, írjon fórum

Kismamák, aki beteg volt az elsö trimeszterben és nem lett semmi baj a picivel, írjon (beszélgetős fórum)


17. mel81 (válaszként erre: 1. - Pocak25)
2009. dec. 31. 18:02
Én úgy tudom legalább két napig folyamatosan 38,5°C felett kell legyen a láz, hogy bármi baja legyen a babának. Köhögés miatti problémáról még nem hallottam, azt nem tudom.
16. azure_
2009. dec. 28. 23:59
Biztosan nem lesz semmi baj de azért vigyázz magatokra! :)
15. misz
2009. dec. 28. 21:17

Én a Kislányommal voltam beteg az 1. harmadban. Kaptam antibiotikumot és nem lett semmi baj szerencsére. Most 5 éves a Leányzó. :)


Remélem Nálatok is minden rendben lesz. Majd írj, mi volt a dokinál! :)

2009. dec. 28. 13:51

Az első, a második és a harmadik trimeszterben is kellett antibiotikumot szednem :P

A kicsi most két hetes múlt, kutya baja :)

13. kszisz
2009. dec. 28. 13:47

Szia!

Első babámmal én is betegséggel indítottam, láz, sok köhögés... Én is nagyon aggódtam, de szerencsére makkegészségesen született a kislányom és azóta se beteges! Lázat hűtőfürdővel csillapítottam, sokat pihentem, a köhögés nagyon rossz volt, mert rengeteget fájt tőle a hasam. :( De elmúlt és nem lett belőle semmi baj!

Biztosan nálad is minden rendben lesz, nyugi!!!

És gratulálok a babához! :D

12. azure_ (válaszként erre: 9. - Pocak25)
2009. dec. 28. 13:37
A rubofent nekem is mondta a dokinő, hogy lehet de aztán nem is vettem mert kaptam egy lázcsillapító szurit és le is vitte a lázamat.
11. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - Pocak25)
2009. dec. 28. 13:11
Az orvosom egesz terhesseg alatt egyedul a paracetamolt engedelyezte. Se koptetot, se semmi mast nem.
10. Juca80
2009. dec. 28. 13:10

Szia!

Én is sokat betegeskedtem a terhesség alatt. Sőt! Még ki sem derült, hogy babám lesz, amikor influenzás lettem és 2 féle gyógyszert is szedtem (coldrex, nurofen felváltva), aztán kiderült, hogy állapotos vagyok, majd pár hétre rá megint lebetegedtem... Akkor kevesebb gyógyszert szedtem, csak akkor, ha fel akart menni a lázam. De a babámnak semmi baja nem lett. Mindig megkérdeztem a nőgyógyászomat, aki szerint ennyi gyógyszertől nem lesz baja egy babának.

9. pocak25 (válaszként erre: 8. - Azure_)
2009. dec. 28. 13:09
Igen én is algopirint kaptam , meg azt mondta a dokim , hogy a rubofent szedhetem. Nem vettem be csak 4db -ot a 3 nap alatt.
2009. dec. 28. 13:06

Ha lázad van max algopirint vehetsz be de azt is nagyon óvatosan. Én az első trimeszterben erős fejfájással küzdöttem és csak az segített. Úgyhogy tudom azt módjával lehet szedni ha nagyon muszáj. Lázcsillapító hatása is van.

Én a hét elején lázasodtam be illtve múlthét elején, merthogy már hétfő van :) és megint csak algopirint lehetett bevenni mert szoptatok. Szerencsére túl vagyunk rajta és a babának semmi baja nem lett. Persze nálunk már a bébi kívül van és lassan 3 hónapos! :)))

7. pocak25 (válaszként erre: 5. - 39ff6fe670)
2009. dec. 28. 13:05
Szerencsére nem volt magas lázam, és hamar le tudtam vinni. De azert aggodtam ez miatt is.
2009. dec. 28. 13:03
Köszönöm , és sikerült egy kicsit megnyugodnom.Voltam orvosnál 26.-án éjjel mert akkor ment fel a lázam , de meg sem vizsgált, söt inkább még én éreztem magam kellemetlenül hogy zavartam ,mert azt mondta , hogy éjjel csak akkor kell ügyeletre menni ha nagyon fontos. Nekem fontos volt hogy tudjam mit vehetek be. Ma lementem a háziorvoshoz ,aki végre megvizsgált és azt mondta semmi komoly, igyak sokat meg adott köptetöt. Már jobban érzem magam , csak egy kicsit féltem hogy baja lesz a babának. Nagyon aranyosak vagytok most legalább nem fogok idegeskedni jövöhétig, akkor megyek a 12hetes uh-ra.Köszönöm!!!
2009. dec. 28. 13:02
de a láz veszélyes lehet az embrióra (első trimeszter).. lehet így értette a kérdést..
2009. dec. 28. 12:57

Kedves Pocak25!


Én sajnos többször is voltam beteg, mind a terhesség alatt, mind utána. A kicsim már elmúlt 1 éves, de ő még egyszer sem!

A köhögés csak megeröltető volt, illetve neked kellemetlen. Ha a lázad nem volt folyamatosan fent ( néha sikerült lenyomni )- nem szedtél össze-vissza gyógyszert, pihentél és ittál eleget, akkor nem valószínű, hogy bármi gondod lenne. Azért javaslom az orvosoddal beszélj, én ilyenkor mindig felhívtam, ha javasolta meglátogattam, de leginkább 2-3 mondattal segített, hogy mit tegyek, és megnyugtatott.

Nálunk a 9. héten derült ki a terhességem, pont egy hosszabb betegség után, úgyhogy teljesen át tudom érezni a problémádat - a nyugtalanság egyikőtökek sem tesz jót, készülj inkább a jövő heti UH-ra : ))))

2009. dec. 28. 12:57

Szia! Én a másodikban voltam beteg. Hányás, hasmenés és minden ami vele jár. Semmi baja nem lett a picinek. Akkor én is nagyon megijedtem és felhívtam szülésznőt, körzeti dokit, védőnőt, szülészorvost :) szóval mindenkit aki létezett. Azt mondják, hogy a méhlepény megvédi a picit és hozzá ezek a vírusok nem jutank el. A láz miatt azért szerintem beszélj te is orvossal, hogy megnyugtató választ kapj. Remélem lesz olyan válaszod itt is ami maximálisan megnyugtat!


Jó babavárást kívánok neked! :)


Ja és fontos: Gyógyszert csak úgy vegyél be orvos javasolja mert nem mindent lehet bevenni a baba miatt.


Egyébként orvosnál nem voltál? Most ebben a járványos veszélyes időszakban érdemes egyből orvoshoz fordulni.

2009. dec. 28. 12:56

En rengeteget voltam beteg a terhesseg alatt, volt kohoges, laz, influenza, amit lehetett, azt elkaptam.

Nem lett a picimnek baja.

2009. dec. 28. 12:51
Nagyon nyugtalan vagyok , mert 3 napig beteg voltam , de a lázam csak 38,2 volt. Most léptem be a 11. hétbe, és nagyon aggodok , hogy valami baj lesz, mert nagyon sokat köhögtem. Olyan kismama tapasztalatára lenne szükségem aki beteg volt az elsö trimeszterben , és nem lett semmi baj a picivel. Nagyon megnyugodnék! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook