Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama vitamin tapasztalatok fórum

Kismama vitamin tapasztalatok (beszélgetős fórum)


17. szneszabonoja (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 23. 01:35

Én a DM saját márkás vitaminját szedtem az első babánál is és a mostaninál is. Teszi a dolgát!


14+2 hkm

16. Fniki88 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 22:18

Szia!


Első gyerkőccel Gravida terhesvitamint szedtem viszont 2 hét utàn elkezdtem tőle hányni. Így el is hagytam. Utána már csak magne B6ot ès folsavat szedtem. Minden rendben volt a terhességem alatt. Második babànál már eszembe sem jutott vitamin. Ugyanígy a folsav és a magne b6. Rendes súllyal tökéletes időre megszületett babàk lettek. 😇 Hallgass az ösztöneidre ès persze a doktorbàcsira vagy nénire. És persze a védőnő is ellàt tanàcsokkal. Aztán úgyis úgy csinálod ahogy neked jó. Boldog babavárást! 🤰

15. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 13:41

Szia!

Én a Jutavit terhes vitamint szedtem .

14. szokeciklon (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 09:49
Szia! Én a 12.hétig folsavat plusz méhpempőt szedtem, 12-20 hét között a DM A-Z Mama terhes vitaminját, plusz magnézium, vas (nekem amúgy is alacsony), illetve Omega 3 :)
13. cc7a88f96d (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 06:44

Nem Magyarorszàgon èlek,ìgy nàlunk màsok is a dokik.

Nàlam az volt inkàbb,hogy mivel nem eszek hùst,sem halat,ìgy a vasam àllandòan csökkent,amit pòtolni kellett,de ezt a vèreredmènyek miatt ìrtàk fel.

Amit tapasztalok,hogy Ma.orszàgban kèt kèzzel dobàljàk a dokik a vitaminokat,amik sok esetben feleslegesek.


Èn semmit nem szedtem,mègis 4,320született a kislànyom.


Csak sajàt tapasztalatot ìrtam le,ettől függetlenül persze tegyen mindenki belàtàsa szerint.

12. NomNom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 21:48
Ha gondolod kérdezd meg tényleg a védőnőt, de akár a gyógyszertárost, biztosan tudnak ajánlani folsavat. A mennyiségre már nem emlékszem.
11. elemző (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 21:45

Szia!


Gratulálok!

A folsavon kívül fontos, a halolaj, ami a méh erezettségét javítja és a baba idegrendszerének a kialakulását segíti, az ásványi anyagok pótlása is szükséges, amiket a szervezetedből von ki a baba.Az a jó, ha mindezek természetes alapúak.

Van egy jó gyermekorvosi előadás, ami babavárásra való felkészülésről, az áldott állapotról, a szoptatásról és a korai gyermekkorról szól, hogy mit (vitamin, ásványi anyag) és miért és milyen mennyiségben érdemes fogyasztani az anyuka egészsége és a baba fejlődése érdekében.

10. bnedora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 19:38

Nem volt szándékomban a lekezelés, csak egy tényt közöltem, amit hallottam. Sokan gondolják, hogy pl. a C-vitamin ártalmatlan.

Amúgy az orvos által ajánlottak mellett én gyümölcsöt, zöldségeket ajánlanék vitaminforrásként.

Boldog babavárást kívánok!

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2020. dec. 10. 18:59

Csak, hogy tudd nem vagyok elmebeteg, hogy össze vissza szedjek bármit. Az orvos is rá bólintott arra, amit szedek ajanlasara meg folsavat szedek, amit itt is irtak.

Köszönöm a lekezelo kommentek 😊

8. bnedora (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 15:45
Egy sima C-vitamin is árthat, csak hogy tudd.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - NomNom)
2020. dec. 10. 14:24
Köszönöm, akkor azt be szerzek még, ártani nem árthat.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 10. 14:24

Igazából ma megyek orvoshoz először, innentől fog elindulni csak igazán az utunk a témával kapcsolatban.

Szerettem volna tájékozódni előre :)

5. NomNom (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 10. 13:48
Érdekes nekem azt ajánlották szedjem végig amúgy.
4. NomNom (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 10. 13:47

Tudom, ezt megbeszéltük múltkor hogy azért ha vki úgy esik teherbe h nem tud róla nem kell kétségbe esni, hogy addig nem szedte. De ahogy kiderül egyből irány a patika.

Csak azért írtam itt is mert úgy látom azt nem szed még.

3. cc7a88f96d (válaszként erre: 2. - NomNom)
2020. dec. 10. 13:23

Folsavat a teherbeesès előtt min 2hònappal el kell kezdeni szedni ès a 12ik hètig ajànlott.


Màr nem sèrtèsből,de ha egèszsègileg rendben vagy,akkor minek tömöd magad vitaminokkal.Nekem legalàbbis doki annò vègignèzte a vèreredmènyeim ès semmi èrtelmèt se làtta,hogy tömjem magam ilyesmivel.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 13:13

Emellé amit most szedsz folsav és teljesen jó vagy. Gratulálok!:)

Azt, hogy melyiket, én megkérdezném a védőnőtől (pont azért mert annyi féle van).

2020. dec. 10. 12:26

Melyik vitamint érdemes szedni? Úgy néz ki 7-8 hetes kismama vagyok és szeretnék mindent megadni már most a picinek.

Annyi vitamin van, hogy fogalmam sincs, melyik lenne a jó.. Jelenleg sima C és D3 vitamint szedek, amit ilyenkor, télen szoktam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook