Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekes anyukák és a munka! fórum

Kisgyermekes anyukák és a munka! (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. 728bc799e2 (válaszként erre: 32. - Ede71)
2013. máj. 7. 07:54

Nálunk is 6ig van este a bölcsi és ovi is! Szerintem ez a gondozónők hozzáállásán múlott, hogy emiatt szikrát szórt a szemük! Persze sokkal jobb hamarabb hazamenni, és nem ott lenni addig amíg az utolsó gyereket is elviszik, de azért szerintem a az nincs későn, amit írtál!

Itt is volt olyan apuka, akivel a játszón beszélgettem, hogy egyik nap 6 előtt ment a gyerekért, és közölték vele, hogy majdnem hívták a gyermekvédelmiseket! Mondom mi van?? Azért mert a szülő egy nap nem 4kor hanem később ment érte, mert éppen túlóráznia kellett! Azért ez durva szerintem!

35. Ede71
2013. máj. 6. 23:12
ja egy tipp, ha sok szabid gyült össze mialatt otthon voltál, próbáld megbeszélni a fönökkel, hogy csak egy részét veszed ki mielőtt munkába állsz (papíron akkor is ki kell írni), a többi meg év közben ha a gyerek beteg(lecsúszod). mindkettem jól jártok, ő hamarabb vissza tud venni, te pedig nem táppénzen vagy ha a gyerek beteg. Én meg tudtam beszélni a fönökkel.
34. Ede71 (válaszként erre: 27. - Mese habbal)
2013. máj. 6. 23:09

én a 12 hónap alatt amig dolgoztam és a gyereket a bölcsibe hordtam, nem igen ismerkedtem össze annyira az anyukákkal hogy valakire is rábíztam volna.

nekem se sok segítségem van, anyukámat korán elveszítettem, apukám még dolgozik (nyugdíjas)

két tesóm külföldön él, két kisebb itthon de ők is dolgoznak ezerrel (egyik vendéglátásban, a másik 3 műszakban gyárban) 1-2 órát tudnak vigyázni a gyerekre, de napokat nem hiszem.

anyosón idős, örülünk hogy ellátja magát, meg vagy 100 km-re lakik.

ha beteg volt a gyerek itthon voltam vele, de nekem szerencsém volt, nem betegeskedett sokat.

33. Bcicus
2013. máj. 6. 23:07
Én fiam reggel 7től 5ig lesz bölcsiben, ha majd vissza megyek dolgozni, most még fél4 körül elhozom. Párom fogja hozni vinni, de nálunk ebből nincs gond.
32. Ede71
2013. máj. 6. 23:04

a 14 hónapos kisfiam 2012. januártól ment bölcsibe, én februártól melóba. napi 8,5 órát dolgozom, szóval a gyerek 9,5-10 órát is bölcsiben volt. egyszer -kétszer megkaptuk a gondozóktól hogy a gyerek sok időt tölt a bölcsiben és nem jó neki. általában 4 és fél 5-kor mentünk érte, legtöbbször utolsó volt, a gondozónő(néha szikrát szórt a szemük az elején) már csak azt mondta ha felöltöztettük a gyereket kapcsoljuk le a villanyt és már ott sem volt (tiszteltet a kivételnek), pedig a bölcsi a kifüggesztett rend szerint 18 óráig van nyitva. a

reggeli 1/27-7 közötti érkezéskor nem volt probléma.

Soha nem értettem hogy a szülök hogy dolgoznak, de most otthon vagyok a második babával(januárban született) és ha megyek a nagyobbikért a bölcsibe, fél 4-kor már alig van gyerek, pedig elvileg 3 előtt nem lehet elvinni őket (1/2 3ig alszanak, majd uzsonna)

31. Cippora (válaszként erre: 30. - Anika70)
2013. máj. 6. 20:32
12 órát nem is lehet a gyerek sem a bölcsiben,sem az oviban...
30. Anika70 (válaszként erre: 29. - Aniju)
2013. máj. 6. 15:41

Én még a férjemre sem számíthatok, hiszen külföldön dolgozik:-(


Én pedig 6 ra fogok járni.....este 6-ig.


Egyre jobban látom, hogy nem fogok tudni visszamenni a munkahelyemre:-(

29. aniju
2013. máj. 5. 13:54

Anika, kb. nekem is. :( Oké, itt a férjem, de ő se nagyon maradhat itthon, ha betegek a lányok, örülhet, h van még állása...


Az már tuti nálunk, mivel ő 6ra jár, hogy én fogom a lányokat vinni a bölcsibe és ő hozza el őket. :)

2013. máj. 5. 12:05

Sziasztok!


Kíváncsian várom, hátha valakinek lesz egy igen jó ötlete a témával kapcsolatban.

Nekem sajnos nincs, már előre rettegek, mi lesz, ha vissza kell menni dolgozni. Képtelenség ezt segítség nélkül megoldani, pedig nekem valahogy úgy kellene:-((((

27. mese habbal (válaszként erre: 25. - Aniju)
2013. ápr. 27. 17:07

én is laborban.... nekem sem lehetne úgy dolgozni, mert állandóan arra kéne figyelni, hogy ne nyúljon semmihez, mert minden veszélyes :)


tényleg tanárnak kéne lenni, én szerettem volna amúgy, csak hülye voltam, végül nem azt választottam... pedig még csinálni is szeretném... :) de az meg tény, hogy az a fizetés meg még rosszabb, mint amit most keresek, és ha ugyanígy egyedül lennék, akkor éhen is halnánk abból kb...


amúgy szerintem akinek nincs segítsége, annak az a legjobb, ha a bölcsis meg ovistársakkal és szüleikkel összebarátkoznak, mert sokat tudnak egymásnak segíteni a szülők! pl nyári szünetben is, egy hetet te vigyázol az ő gyerekére is, másik héten a másik vigyáz a tiedre, így két hetet megoldhatsz egy hét szabival.. meg amúgy is, ha b elehet osztani, hogy egyik nap egyik szülő hozza el mindkét gyereket, másik nap meg a másik szülő.. itt a környékünkön is sokan csinálják ezt.. mondjuk ez egy lakótelep,é s sok a kisgyerekes, így könnyű ismerkedni a többi szülővel....

nekem eddig erre nem volt szükségem, de ha új melóhelyem lesz, ahol szigorúbbak lesznek a körülmények, akkor eljön még ez is, az biztos... :)

26. Cippora (válaszként erre: 23. - Incó)
2013. ápr. 27. 16:09
2 éves,tehát ki van zárva,hogy vigyem,mert nem ülne meg a fenekén :) Ha már 5-6 éves lenne,elrajzolgatna,akkor esetleg...meg egy fodrász ismerősöm mondta,hogy van mikor nincs más megoldás,és beviszi a 4 éves lányát,de nem szeretik a vendégek,ha ott van a gyerek.
25. aniju
2013. ápr. 27. 15:58
Hát, laborban dolgozom. :) Ha odavinném őket.... hihihihi.... :D
24. Incó (válaszként erre: 23. - Incó)
2013. ápr. 27. 15:40
*ült akart lenni:-)
23. Incó (válaszként erre: 20. - Cippora)
2013. ápr. 27. 15:40
Sokan viszik a gyereket is melózni. Én ismerek ilyen kozmetikust. Bár biztosan gyerekfüggő, nálunk Anna sose űlt volna meg...
22. Incó (válaszként erre: 16. - Mese habbal)
2013. ápr. 27. 15:39

Ezért örülök, hogy tanár vagyok. Sokat lehetek a lányommal és az ovileállás egybeesik a nyári szünettel. Persze azért nem fenékig tejfel ez a hivatás sem...

Én azért is szerencsés voltam, mert 2,5 évig itthon voltam és a lánykám egyből ovis lett. Nem mondom voltak nehezebb időszakok, de megszokta és nagyon szereti.

Le a kalappal a versenyszférában dolgozó anyukák előtt!

21. Cippora (válaszként erre: 19. - Mese habbal)
2013. ápr. 27. 15:21
Hát te már csak tudod,bár nekem nem tud segíteni semmit se a párom mert reggeltől-estig dolgozik (szombaton is) de nagyon nehéz lehet egyedülállóként.Le a kalappal!És igazad van, a kényszer nagy úr!
20. Cippora (válaszként erre: 18. - Aniju)
2013. ápr. 27. 15:19
Én a saját magam ura vagyok,főnöktől tehát nem kell tartanom,de ha túl sokszor mondom le a vendégeket,vagy nem tudom bevállalni őket amikor ők akarják (kozmetikus vagyok) akkor elmennekk máshoz,én meg tönkremegyek.Ráadásul ez inkább délutáni,esti meló,szóval nem lesz könnyű,de remélem kialakul :)
19. mese habbal (válaszként erre: 17. - Cippora)
2013. ápr. 27. 15:13

mindenki megoldja valahogy, persze :) olyan nincs, hogy a gyerek egyedül ül otthon :)


max kirúgnak idővel, vagy beküldöd a gyereket betegen is :D ilyen is sok van... vagy szomszédra bízod... vagy beviszed a melóhelyedre... valamit muszáj csinálni...

olyan nincs hogy nincs segítség, mert azért ha nagyon nagy a baj, akkor mindig lehet találni olyant a környezetedben, aki tud segíteni egyszer egyszer, pár napot.. barátnő, szomszéd, pótnagyi internetről stb... a kényszer nagy úr...

18. aniju
2013. ápr. 27. 15:05
Hát, mivel nincs, azt még nagyon ki kell találni, mit csinálunk, ha betegek. Nem nagyon veszik jó néven, ha táppénz. Főnököm tulképp már zt sem, h terhes voltam. férjemtől. 30 évesen..... no komment.
2013. ápr. 27. 15:00
Köszi a tapasztalatokat :) azért úgy látom,mindenki megoldja valahogy,inkább annak nehezebb akinek semmi segítsége nincsen.
2013. ápr. 27. 14:49

Sziasztok!


az én lányom 22 hónaposan ment bölcsibe (januári születésű, januárban nem lehetett kezdeni, a november is úgy lett, hogy az utolsó beszoktatást kértük, mert szeptembertől hetente jött az újabb gyerek)... nekem vissza kellett mennem dolgozni (egyedül nevelem, a gyes nem lett volna elég semmire)... baromi nehezen ment az eleje... novemberben kezdte, persze folyton beteg volt,két hét bölcsi, egy hét itthon... vagy egy hét-egy hét.... kb február végére mondhatom hogy beszokott rendesen, mármint akkor már kezdett jókedvűen menni, nem volt sírás.... ez már 2011 novembere volt, így most már másfél éve jár bölcsibe, szeptembertől ovi jön... szeret járni, de az ovi megint egy új nehézség lesz, mert ha gyorsan be is fog szokni, azért kell beszoktatás ott is.. ő nagyon ragaszkodik a személyekhez, és bár tudja, hogy most majd változás lesz, de nehéz lesz neki új embereket megszokni....


én a régi helyemre mentem vissza dolgozni a gyedről... nagyon nehéz volt az eleje, főleg mivel mindig betegség miatt otthon voltam, képtelen voltam visszarázódni.. bár a főnököm rendes, meg közalkalmazottként nem téma, hogy táppénzre megyek, de nekem volt nehéz visszaszokni... aztán belejöttünk... mondjuk én most megint gondban vagyok, mert nem jó a melóhelyem, váltani szeretnék, de azért akkor még nehezebb lesz, mert új helyen eleinte jobban oda kell tenni magam, nem lehet annyit táppénzre menni, meg jön a nyár, és azt a legnehezebb megoldani, hogy 5 hét szünet van a bölcsiben (nekünk idén felújítás miatt 6 hét!)...

2013. ápr. 26. 20:11

Az én fiam 2,5 évesen ment bölcsibe, de én ekkor még nem dolgoztam mert tanultam. Örültem neki, mert 3 nap bölcsi után otthon volt betegen minimum 1 hetet, de inkább többet. Csak délig volt bent, a cél az volt, hogy gyerekek között legyen, mert egyke. 3,5 évesen ment oviba, ekkor már én mentem dolgozni. Ha lázas volt, akkor elvittem orvoshoz, majd a nagyszülőkkel volt otthon. Amikor már nem voltak nagyszülők, addigra megszokta a közösséget. Iskolába minden évben 5 napot hiányzott max. megfázás miatt, ekkor is a nagymama vigyázott rá.

Az én munkahelyem egyébként jól tolerálja jelenleg is a gyerekeket. Nem akadnak ki, ha valaki otthon marad a gyerekével, valamint nagyon rugalmasak is velük. Az egyik kolléganőm pl. 6 órás volt, hogy a gyerekekért tudjon menni, a másik pedig 4 órás 3 hónapig, most május 1-től 6 órás lesz, mert pici gyereke van. Tehát vannak ilyen munkahelyek, de ritkák.

14. Bcicus (válaszként erre: 1. - Cippora)
2013. ápr. 26. 16:36
fiam február óta bölcsis, én júni végén kezdem a melót, pontosabban akkor kell ki vennem a szabikat és utána. Én már nagyon várom.
13. 728bc799e2 (válaszként erre: 12. - Aniju)
2013. ápr. 26. 16:05
nah engem is az aggaszt a legjobban....
12. aniju
2013. ápr. 26. 16:02

Nálunk is szeptben kezdenek a lányok a bölcsiben. A betegeskedős rész aggaszt, nincs itt segítségünk. :(


20 hósak lesznek akkor, de a gyessel meg elmehetek az utca végéig meg vissza....

11. vikucka (válaszként erre: 10. - 9678a02221)
2013. ápr. 26. 15:44

Persze, ez ertheto. Mondjuk itt 3 napot megy bolcsibe, 2 napot vagyok vele en. Azt mondtak a szulok tul sok lenne meg a kislanynak az 5 nap bolcsi.


En sem biznam a gyerekem egesz napra egy 18 eves lanyra.

10. 9678a02221 (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. ápr. 26. 15:39

Itt csak a gyermek 5 honapos koraig.A sogornom gyerekeire babyszitter vigyaz mig o dolgozik.Az o gyerekeinek kifejezetten jot tett.

En nem biznek meg egy 18 eves lanyban,de ez nem az en problemam.

Az alkalmankenti gyermekfelugyeletet megertem,de hogy mindennap mas legyen a gyerekeimmel reggeltol estig?

2013. ápr. 26. 15:29

Az én lányom szeptembertől megy bölcsibe!

Két oka van: az egyik, hogy mindig én vagyok vele (apuka reggel 8kor elmegy, mire hazaér gyerek már alszik), és emiatt úgy érzem, hogy én is beszűkültem, ahogy itt már írták! Azt érzem, hogy kell hogy kiszakadjak, bár nagyon szép idő ez a 2,5 év, amit itthon vagyok leszek még vele nyáron! A másik, pedig, hogy ne évközben kezdje az ovit valami vegyes csoportban. Így megy bölcsibe, ott egy évet végig jár, és szeptemberben 3,5 évesen kezdi a kiscsoportot, ami szerintem teljesen ideális.

Nekem viszont új munkahely kell.. mert vidékről jöttünk, oda nem mehetek vissza...

Izgulok,hogy egyáltalán találok-e olyan munkahelyet, ahol tolerálják, ha a gyerek beteg, vagy esetleg részmunkaidő, mert a férjem semmit nem tud ebben segíteni, hiszen csak hétvégén van itthon. Esetleg anyósomat tudom megkérni, hogy vonatozzon fel vidékről (kb 40 perc), ha a gyerek beteg, mert anyukám még dolgozik...

azt hiszem kicsit bajban leszek

örülök, hogy lett ez a fórum, hátha találkozok olyan anuykával aki hasonló cipőben jár!

2013. ápr. 26. 15:14
Bebiszitter vagyok egy csaladnal. Apuka, anyuka dolgozik, mert a gyermek masfel eves koraig jar a tamogatäs (GYED, GYES- tok mindegy hogy hivjuk). A kislany elfogadott engem, ha esetleg beteg (kis kohoges, esetleg hoemelkedes), akkor megyek es vigyazok ra en (kiveve, ha häny, vagy hasmenese, magas laza van). Kb. junius kozepeig leszek naluk, mert utana megszuletik a sajat gyerekem. Nekem is muszaj lesz 1,5 ev mulva dolgozni menni, mert itt csak addig tamogat az allam.
7. vica66 (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. ápr. 26. 15:04

Egy cipőben járunk... (Mellesleg bírom a nick neved :-) )

A nagyobbikkal 3 évet lehettem otthon, a kicsivel 2 évet, és bár a munkám szeretem, de nehéz volt elválni tőlük, hogy egész nap nem látom. Az ember igyekszik akkor otthon maradni, ha muszáj, mert manapság nem nézik jó szemmel a betegállományt. Azért eddig még tolerálták, szerencsére. De nagyon keveset tudok a gyerekeimmel lenni, és ez bánt is. A házimunka javát hétvégén végzem el, mert estére érek haza. Nálam inkább az okozza a legnagyobb problémát, hogy messze dolgozom, de még ennek is örülhetek, hogy van hol.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook