Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekes anyukák és a munka! fórum

Kisgyermekes anyukák és a munka! (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. aniju (válaszként erre: 65. - Ede71)
2013. júl. 13. 17:40

örülj neki, h nem ragaszkodnak a jogszabályhoz. :)


mert papíron nem lehetne.


különben szerintem se tesz jót... végre megszokja, szereti, stb, ááá, gáz... :)


kivi vagyok, nálunk mi lesz....

65. Ede71 (válaszként erre: 62. - Aniju)
2013. júl. 11. 22:07

szia, én is itthon vagyok a 5,5 hónapos kisfiammal és a nagyobbik bölcsibe jár ( most itthon van mert nyári szünet van a bölcsiben).

nálunk szerencsére egyenlőre van hely a bölcsiben, így amikor szültem, a nagyobbikat nem tették ki a bölcsiből ( akkor ő már 1 éve járt bölcsibe, mivel én dolgoztam), a gondozónők nem is tanácsolták hogy vegyem ki.

64. aniju (válaszként erre: 63. - Cippora)
2013. júl. 9. 21:54

nem is állítottam, h ezt mindenhol betartják... :)


CSak mi most voltunk szülőin és a házirendben ott van ez a szabály. (nekünk fontos is, mert jövőre szeretnénk az ikreknek kistesót)


De pl. nálunk nem lehet sumákolni ilyennel...

63. Cippora (válaszként erre: 62. - Aniju)
2013. júl. 9. 20:51
Nem tudtam,hogy ez így van,de nálunk sok olyan család van,hogy kisfiú bölcsis 3 éves,a kishugi meg 1,és ennyien vannak...sőt volt ismerősöm is akinél csak két gyerek,ő otthon gyeden a nagy mégis bölcsibe járt.Neki annyit mondtak,hogy ha lehet ne a kicsivel menjenek már a nagyért,úgyhogy csak van sumákság a dologban.
62. aniju
2013. júl. 9. 12:53

sziasztok.


szóbakerült itt, ezért írom: miért lehet, h a kölyök bölcsibe jár, ha anyuci terhes/babázik.


Azért, mert a tgyás ideje alatt járhat a gyerek bölcsibe, v ha 3 gyerek van, akkor nem is kell kivenni. :)

61. Anika70 (válaszként erre: 31. - Cippora)
2013. máj. 12. 18:14

Igen, ezt tudom....bár szerintem egy kisgyermekes édesanya sem lehetne 12 órát a munkahelyén!

Itt kezdődik az egész probléma:-((

60. Ede71
2013. máj. 8. 21:40

szerintem mindenkinek magának kell eldönteni hogy viszi-e a gyereket bölcsibe vagy sem. szerintem is már egy 2 éves gyereknek a gyerek a játszótársa, és egy gyerekcsoportban igen is sokat tanul, főleg szocializációt és hogy nem csak körülötte forog a világ.

én bevallom nem vagyok egy ősanya típus, imádom a fiaimat, de nem tudnék velük 3-3 évig itthon lenni, szeretem a munkámat is, tehát meg kell találni mindenkinek az egyensúlyt. (mondjuk mi nem is engedhetnénk meg a gyest 28eFt/hóért, mert az csak éhenhalásra elég)

egy magánbölcsi vagy ovi nálunk is 60-70 eFt/hó, szerintem elég húzós. szerencsére ahol élek itt 5 állami bölcsöde van a megyeszékhelyen, ami elég jónak mondható országos szinten, aki szeretne dolgozni annak feltudják venni a gyerekét.

59. Bcicus (válaszként erre: 57. - 728bc799e2)
2013. máj. 8. 20:04
Nyilván mindenki úgy tesz ahogy jónak látja, nekem az egész családom pedagógus (csak én nem) és mindenki azt mondta, hogy fontos.
58. Bcicus (válaszként erre: 54. - Aniju)
2013. máj. 8. 20:03
az elég durva ár, nálunk 71ezer egy hónap.
57. 728bc799e2 (válaszként erre: 52. - Bcicus)
2013. máj. 8. 20:01

hát ebben teljesen más véleményen vagyunk..

szerintem a gyereknek nem kell a böcsi feltétlen... szerintem 2,5-3 éves korától bőven elég, ha "szocializálódik"! De mondom ez az én véleményem! Mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja!

Aki meg megteheti, hogy magánba küldje, tegye!

56. rexi33
2013. máj. 8. 13:53
maradtam volna otthon ha megtehettem volna az tuti..
55. rexi33
2013. máj. 8. 13:52
hát én már két és fél éve visszamentem dolgozni de iszonyat fárasztó..a melóhelyen agyilag nagyon lefáradok és utána meg a gyerekek háztartás..szóval kössétek fel a gatyát:-)
54. aniju
2013. máj. 8. 13:45

Hm. van egy az utca végén... :) 6 v 8000/ napért.... asszem, kihagyom. :) Ezt ugye nálunk szorozni kellene 2vel, hisz ikrek.


Jó, sejtem én, hogy így mennek a dolgok, kamupapírral. De akkor is.... :)

53. Bcicus (válaszként erre: 48. - Aniju)
2013. máj. 8. 00:03
én fiam magánba jár.
52. Bcicus (válaszként erre: 41. - 728bc799e2)
2013. máj. 8. 00:00

de szerintem nincs ezzel gond, ha nem mástól veszi el a helyet.

A gyereknek igen is kell a bölcsi, nagyon fontos számukra, a játszó teljesen más. Én ha nem mennék most vissza, akkor is beadtam volna.

51. Ede71
2013. máj. 7. 23:01

ma voltam az oviban hogy beirassam a fiam, de végül nem tettem. ő október 21-i és még egy évet bölcsibe megy, majd jövőre indul tiszta kiscsoport az oviban akkor megyünk át. én nem vagyok vegyes csoport párti, szerintem ez a 90-es években lett divat, nekem nem tetszik. a gyerek legyen a saját korosztályával, az iskolában miért nincs vegyes csoport alsóban és felsőben?

az oviban igy egyszerűbb a gondozóknak, a kicsiket segítik a nagyok, de nagyokra kevesebb idő van iskola előtt szerintem.

közben a bölcsiben az egyik anyuka mondta hogy csak januártól akarta vinni az oviba a gyereket, mondták az már késő, mert a csoport összeszokott, akkor inkább hagyja a bölcsibe és jöjjenek jövő szeptemberbe.

2013. máj. 7. 14:28

Nálunk ez úgy működik, hogy a beszoktatás után egy hónapot adnak, hogy munkáltatóit mutasson be az ember!

Nekem a férjem reggeltől estig (szószerint) dolgozik, tehát nem tud a gyerekre vigyázni, hgoy én állásinterjúra menjek, szülők anyósék messze, úgyhogy én is csak úgy tudok melót keresni, ha a gyerek már bent van a bölcsiben.

De nekem szándékomban áll munkát keresni, és nem azért adom be a gyerekemet, hogy ne legyen rá gondom, és otthon lebzseljek!


De bizoyn sok ilyen van!

nekem van olyan ismerősöm nem is egy, akinek a gyereke bölcsiben van, közben nagy pocakkal szaladgál.... A másiknak is már jön a baba, pont emiatt nem vették fel a bölcsibe, ezért inkább magánba adja.. mert túl sok a két gyerek együtt... mi lesz később???


És igen, ez pontosan így van, ahogy írjátok.. aki azért megy vissza dolgozni, és adja bölcsibe a gyerekét, hogy legyen pénz, az fizessen, más meg otthon lebzsel, a gyerek a bölcsiben és támogatást kapnak a bölcsire ovira stb... Szomorú!

49. Cippora (válaszként erre: 48. - Aniju)
2013. máj. 7. 13:30
Itt sem,de tudod az csak egy papír,amit akárki kiállíthat.Nem nagyon ellenőrzik,aztnhiszem lennének ám lebukások ha mégis.Ismerősömnek is egy ismerőse állította ki akinek saját vállalkozása volt,és ezzel el is lett intézve a dolog.
48. aniju
2013. máj. 7. 13:14
Érdekes, amiket írtok, itt fel se veszik bölcsibe, ha nincs állásod. (munkáltatói) (Szeged)
47. Cippora (válaszként erre: 46. - Buboka85)
2013. máj. 7. 12:09
Bölcsi szempontjából nincs rossz tapasztalat,minden másban sajnos nagyon is :( tisztelet a ritka kivételnek.Előre félek,ha tényleg igaz,hogy 2014-től kötelező lesz az ovi 3 évesen...mi lesz itt...
46. Buboka85 (válaszként erre: 45. - Cippora)
2013. máj. 7. 11:47

Én nem Szabolcsban lakok, de korábban, amikor reggel 6 előtt vártam a buszt egy ovi és bölcsi előtt van a buszmegálló, s itt is szálltam le 4 óra után, amikor a bölcsiből sorra jöttek ki. S az, hogy nem dolgoznak azt onnét tudom, mert abban az utcában laknak, ahol a szüleim laknak, s hát nem tudom melyik anyuka ér rá kerítést támasztani egész nap, biztosan nem az, amelyik dolgozik, vagy gyereket nevel. Én nem mondom, hogy csak a "kisebbség" közül kerül ki olyan anyuka aki a gyereknevelést és a munkát is kerüli, mert ez nem így van. Én is ismerek szerencsére tisztességes kisebbségi családot, ahol güriznek a szülők, tanulnak a gyerekek, rendben a kert, az udvar és étel is jut az asztalra, csak sajnos ez a kevesebb. S éppen ezért őket nagyon sajnálom, mert sokszor sokan általánosítanak.

Örülök, hogy felétek más a tapasztalat.

45. Cippora (válaszként erre: 44. - Buboka85)
2013. máj. 7. 11:10
De most a cigányokról van szó? Én Szabolcsban lakom,bőven vannak,de a bölcsikben csak elvétve akadnak roma gyereke,azok is olyanok akiknek dolgoznak a szülei szóval nem a szegény réteg.A mi bölcsinkben én nem is láttam egyet sem...
2013. máj. 7. 10:21

Ez egy nagyon jó téma…

Nagyon felháborít, hogy a”kisebbség”, aki egymás után felelőtlenül „vállalja” (csak így idézőjelbe, mert ugye, vállalni azt jelenteni, hogy nevelni, és biztosítani neki a lehető legjobbakat), beadja a bölcsödébe a gyerekét, elvéve azok elől a helyet, akiknek az édesanyjának azért kell visszamenni dolgozni, mert szükség van a pénzre, esetleg azért, mert a férjének megszűnt a munkahelye, s amit talált, nem olyan jövedelmező, hogy eltartsa a családot, vagy van hitel, vagy egyáltalán „csak” a megélhetés miatt. Mert ugye az ilyen szülő, család nem kap segítséget az államtól, nem úgy, mint a „kisebbség”. Aki reggel már 6 órakor ott van a bölcsödébe, óvodába a gyerekkel, mert ugye rengeteg dolguk van, támasztani a kaput, várni a segélyt hozó postást stb. Ez az igazság, s természetesen, nagy-nagy elnézés, azok felé, akik nem tartoznak közéjük. Ja és arról nem beszélve, hogy a munkába visszaálló anyuka még fizethet is, hogy bevegyék gyermekét a bölcsibe, mert ki fizetne, ha nem ő, hiszen neki van miből, ha már visszamegy dolgozni.

43. Cippora (válaszként erre: 42. - Ede71)
2013. máj. 7. 09:30

Hát ez elég szomorú...én is megismerkedtem egy anyukával aki azért adta be a gyerekét,mert egyedülálló,és munkát kell keresnie,de addig nem tud ugye elhelyezdeni ameddig nem megoldott a kicsi napközbeni felügyelete...az ilyet megértem,de sok olyan van akit nem.Sokan az olyanoktól veszik el a helyet akik mennének dolgozni mert kell a pénz.Nekem is volt ismim,a 8 hónapos gyerekét beadta bölcsibe,miközben terhes volt a kistesóval.Ezt szerintem már elég nehéz megmagyarázni,hogy minek.Biztos nem azért,hogy szocializálódjon.


Egyébként én is azok táborát gazdagítom,aki szerint igenis a legtöbb gyereknek már rendszeres társaságra van szüksége 2 éves kor körül,és sokan ezt nem tudják megoldani,mert a játszótér azért mégsem olyan...Legalábbis az enyémnek tuti,azért is szerethette meg ilyen hamar és könnyen a bölcsit.Viszont van nálunk egy gyerek aki borzasztóan ki van készülve mert bölcsibe adták,állandóan sír.Neki még jobb lenne otthon szerintem...

42. Ede71 (válaszként erre: 37. - Cippora)
2013. máj. 7. 09:17
a kisfiam csoportjába 13-an vannak, ebből kb 5-en fizetünk díjat, a többiek hátrányos helyzet, 3 gyerek, kisebbség stb miatt vették fel.van olyan hogy védőnői javaslatra megy a gyerek, mert jobb neki mint otthon, nagyobb az élettere, van játék és a legfőbb hogy kap enni. csak sajnos az ilyenek teszik tönkre a gondozónő napját, egész nap fegyelmezni kell őket (szülök otthon lógatják a lábukat), sokszor a többi jólelkű kicsire alig marad idejük, sajna ez van. egyébként a fiam nagyon sok mondokát, éneket tanult, nem mondja őket, csak ha magába játszik vagy elalvás előtt a kiságyban szórakoztatja magát.
41. 728bc799e2 (válaszként erre: 39. - Bcicus)
2013. máj. 7. 09:13
de egyébként a te eseted más... mész vissza dolgozni! de van olyan ismerősöm, akinek a nagylánya sulis, a másik meg bölcsis, hogy szocializálódjon, ő meg otthon ül...
40. 728bc799e2 (válaszként erre: 39. - Bcicus)
2013. máj. 7. 09:12

szerintem nem kell a bölcsi a gyereknek... a halálom, ha valaki azért adja a gyerekét bölcsibe, hogy szocializálódjon.... lányom azért megy bölcsibe, mert dolgozni megyek vissza, meg így nem év közben kell kezdeni az ovit valami vegyes csoportban..

mi sokat járunk játszóra, sok gyerek között van..

39. Bcicus (válaszként erre: 38. - 728bc799e2)
2013. máj. 7. 08:49
mondjuk a gyereknek attól még kell a bölcsi. Fiam február óta bölcsis, én júnis végén vagy júli elején kezdem kivenni a szabikat.
38. 728bc799e2 (válaszként erre: 37. - Cippora)
2013. máj. 7. 08:47

hát igen, ez érdekes...

én tuti nem adnám a gyerekemet úgy bölcsibe, hogy közben a fenekemet növesztem otthon...

37. Cippora (válaszként erre: 32. - Ede71)
2013. máj. 7. 08:06
Ez nekem is gyanús...állami bölcsibe munkáltatói kell,hogy felvegyék,mégis rengeteg szülő tök ráérősen hozza-viszi a gyereket.Kiváncsi lennék hányan dolgoznak...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook