Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisgyerekes anyukák, nagymamák: Szerintetek normális dolog? fórum

Kisgyerekes anyukák, nagymamák: Szerintetek normális dolog? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2018. nov. 12. 14:50

Hát lehet hogy most megleszek kövezve,de én bizony rászólok bármelyik unokámra ha nem tetszik amit csinál.

Mindent megkapnak amit akarnak,de a tiszteletet elvárom, és ha kell bizony felemelem a hangom.

34. d5bae51d10 (válaszként erre: 30. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 12. 14:45
A férjemet a legkevésbé sem érdekli ha anyuci besértődik.
33. d5bae51d10 (válaszként erre: 30. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 12. 14:44
Azt mondta a férjem, hogyha most beveri vasárnap a hisztit le fogja önteni egy pohár vízzel. Ezt mondjuk kötve hiszem. Nálunk szorosabbak a határok azért, amit viszont végképp elfelejt, ha szülők is ott vannak.
32. d5bae51d10 (válaszként erre: 29. - Icuska538)
2018. nov. 12. 14:42
Icuska nem haragszom. Nem arról van szó, hogy nem szólunk rá. Arról van szó, hogyha a szülők ott vannak, akkor nem a mi feladatunk koordinálni a gyerek viselkedését. Nálunk eddig voltak határok, tudtuk kezelni, de egy-két hónapja nagyon nem így van. Rászólunk, megy panaszra anyához, de azért rá szólunk.
31. Anyucikóni (válaszként erre: 27. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 14:40
És ez miért olyan nagy baj? Anyu puffogjon magába, a férje meg tegye helyre. :D Érdekes családmodellek vannak..
30. ab3619a9cd (válaszként erre: 29. - Icuska538)
2018. nov. 12. 14:37

Ha rá mernek szólni anyuci besértődik!


Finomabban írta le,de leírta!

29. Icuska538 (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 14:33

Ildikó mar neharagudj


De ti miert nem szóltok rá? Tudom hogy a szülő dolga lenne..de hogy ők is miért hagyják rá és kap meg mindent ...jajaj nem jó vege lesz

..

28. d5bae51d10 (válaszként erre: 25. - F8db0709b8)
2018. nov. 12. 14:12
Nálunk a köszönés szerintem nem tanulás, hanem szorongás kérdése. Tudja a szót szia, de nem meri használni. Ami ebben a korban idegenekkel kapcsolatban sem érthető már, nemhogy velünk...
27. d5bae51d10 (válaszként erre: 24. - Anyucikóni)
2018. nov. 12. 14:11
Írtam, mikor a Papa csemetét nevelt gyerek anyucinak sírt otthon. anyuci csemetének adott igazat, Papát meg majdnem le vén trottyozta, hogy türelmetlen. Legalábbis ilyen irányú mondatokat formált felém.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 22. - Banános Zselé)
2018. nov. 12. 14:03
De nem azzal játszottak a FELNŐTTEK, mikor a gyerekekre kellett volna figyelni.
2018. nov. 12. 13:59

A köszönés egy érdekes dolog,az én környezetemben is van olyan 10 éves aki nem tud köszönni...azt mondják majd megtanulja..mikor?Az én 2 évesem már elég régóta köszön,mig beszélni nem tudott integetett..

Egyedül a szülő felelős a gyerek viselkedéséért,az fix.hogy nem fogadnám,nem mennék vele sehova míg viselkedni,köszönni nem tud a gyerek..

24. Anyucikóni (válaszként erre: 23. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 13:59
Nem úgy gondoltam hogy te vágd a kiscsaj arcába...hanem a nagypapa. ;)
23. d5bae51d10 (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. nov. 12. 13:48
Második házasságban sajnos sok minden másképp működik.
22. Banános Zselé (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2018. nov. 12. 13:42
akkor is voltak nyomós játékok, tetrix, autós játékok stb
21. Anyucikóni (válaszként erre: 5. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 13:28

Összességében lehet hogy nem fogadnám a kislányt, amíg nem tud viselkedni. Nem vagytok kötelesek bébiszittyót játszani egy ilyen kis boszorkány miatt. Majd ha tudja hol a helye, akkor mehet hozzátok.


A szülő feladata, hogy ezt kijavítsa. Nem lesztek attól rosszabb nagyszülők a gyerek szemában, max ha hiűnyzotok neki rájön, hogy így nem viselkedhet. De ezt akkor a ti szátokból kell, hogy hallja: "kislányom, amíg így viselkedsz, addig hozzánk nem jöhetsz". Elég nagy, van esze, át tudja gondolni megéri-e. ;)

Te meg nem eszed addig az ideget miatt.

20. d5bae51d10 (válaszként erre: 19. - Anyucikóni)
2018. nov. 12. 13:19
Attól félek én is, hogy így lesz. :-(
2018. nov. 12. 13:16

Kis picsa lesz belőle. Ha most anya nem eszközöl valami nagyon drasztikus változást, akkor ilyen is marad.. De akkor ezt már b...hatják.


Én pölö elfogadom a szüleim véleményét gyerekneveléssel kapcsolatban. A férjed is leülhetne a fiával kettesben és elmondhatná, hogy ennek nem lesz jó vége. Egy kis akarnokot csinálnak, aki ugyanígy fogja majd kivágni a hiszti 6 év múlva a 100ezer forintos BalatonSound-jegyért, mint most tette az éttermi helyért.

18. d5bae51d10 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2018. nov. 12. 12:14
A másik: Ha a férjem bevet egy nevelési dolgot, és utána gyerek meg panaszkodik otthon, hogy azért nem akar jönni, mert a Papa ágyba parancsolta, és ezt a szülő még megtámogatja, meg számon kéri rajtunk, hogy miért nem alhat valamelyikünkkel a nyolc éves gyerek, mert ő is szeretett a nagyanyájával aludni... Hát no komment. Ez olyan, mint az iskola. Ott is a tanárnak nincs már igaza.
17. d5bae51d10 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2018. nov. 12. 12:11
Michelle.r: Én is sokat gondolkodtam, hogy kapitulálódjak-e vagy ne. A férjem miatt igen, beadtam a derekam. Leültem vele, megbeszéltem, mit szeretne. Ez a csaj megtette a másik nagyszülővel is - talán joggal nem tudom - hogy nem jár oda, mert nem akar odamenni. Nálunk eddig szeretett lenni. Mondtam a férjemnek, a Te unokád, a te családod, nem értek egyet vele, de nem akarlak ellenük fordítani. A nagymamis programokkal nincs gond. Járunk sétálni, moziba, színházban. Kutyaoviba. Beszélgetni is szoktunk. Sokszor olyanokat mond el nekem, amit az anyjának sem. Az a meglátásom, ha mi bizonyos szintig mederben is tudjuk tartani a viselkedését, a szülők szerepét nem vehetjük át. Az hogy ordít a szüleivel, az a szülő érdeme és nyereménye szerintem.
16. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 12:05

Szia!

Ez nem normális dolog!

Mint tudod,az én lányom 7 éves és szintén hisztis..

Otthon rosszabb a 4 fal között.Nálunk apa-lánya harc van,természetesen soha nem fizikailag.

Jól összevesznek,próbálja a leányzó rosszabbnak beállítani a történteket mint amilyen..Olyankor van az hogy utállak apa,csak anyát szeretem.

Ha úgy van hogy én is látom mi is történt és közlöm is a gyerekkel,hogy ez a te műved volt,akkor meg sírva elszalad,mert őt senki nem szereti..

De ezek a dolgok csak akkor ilyen rosszak,mikor vagy iszonyú fáradt vagy egy dolgozat nem úgy sikerült ahogy szerette volna.

Ez se normális dolog szerintem.

Bevallom,nekem sem sok türelmem van,lehet hogy itthon ezért is engedi el ennyire magát,hogy üvölt és csapkolódik,de utána megnyugszik.Én is ilyen vagyok,ha becsaphatok egy ajtót megnyugszok.

Iskolába soha nem hisztizett még,erre külön rá kérdeztem,pedig ugye ott sem az van amit ő szeretne,sőt ő az aki megmagyarázza a hisztiseknek hogy miért kellene abbahagynia..

Köszönni viszont hangosan köszön!

Aludni a saját ágyában alszik,de nem hajlandó kiköltözni a mi szobánkból,sőt mamánál sem hajlandó aludni.

2018. nov. 12. 12:04
Én is látok hasonlót. Sajnos sok jóra nem vezet ez a viselkedési mód.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2018. nov. 12. 12:03

Ez valóban jó ötlet, ha vevő rá a csemete.

A szülőknek kéne nevelni, nem a nagyszülőnek...:(

13. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Banános Zselé)
2018. nov. 12. 12:01

Ne viccelj már!

Manapság amíg a gyerekek szülinapoznak, a szülők fészbukoznak, és azt sem tudják, mit csinálnak a gyerekek. Mikor eléggé eldurvul a helyzet van, hogy röhögnek...

Teljesen más a világ, ami nem lenne baj, ha jól élnének vele az emberek.

A gyerekek is mások lettek. Sok az "elveszett gyerek". :(

12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Dd9dec5381)
2018. nov. 12. 11:23

Ez nagyon igaz. Gyereket nem nevelni kell, hanem olyan példát mutatni, amit ő úgyis lemásol, akár akarom, akár nem.


Szerintem soha nem késő, csak minél idősebb, annál nagyobb energiabefektetés.

11. michelle.r (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 11:18

Nem irigyellek. Mint mostoha nagyi, értem, hogy nem akarsz beleszólni. De a saját életedet is érinti, úgyhogy mégis. Én azt érzem ebből a leírásból, hogy ennek a gyereknek semmi biztonságérzete nincs, és nincs bizalom a felnőttekben. Ott szívatja a családot, ahol tudja.


Én biztos, hogy nem kapitulálnék, és nem hagynám, hogy velünk aludjon. Pont arra van szüksége, hogy valaki nagyon nagy szeretettel, de határozottan kezelje. Én elvinném egy nagymami programra, sétálni egy nagyot, cukrászdázni, aztán megkérdezném, hogy mi van vele? Az anyja ahelyett, hogy arra figyelne, mi zajlik benne, miért bújt bele az ördög, leszáll a szintjére, és belemegy a cicaharcba :(

10. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - Dd9dec5381)
2018. nov. 12. 11:16
Ez így igaz, de nem, nem tűnik fel nekik. Van, aki szerint ez így jó. Persze, még az is meglehet, hogy magukban tudják, csak lec@rják. :( Sok jómódú van köztük - akikről nekem ilyen ismereteim vannak. Szerencsére sok jó példa is van, de róluk nem szól a fáma, mert velük nincs gond.
9. dd9dec5381 (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. nov. 12. 11:10

Avagy senki nem tud olyat megtanítani, amit maga sem tud...

Nade nem tűnik föl a szülőknek, hogy a gyereke egy bestia? Amúgy meggyőződésem hogy igen, de akkor be kéne ismerniük, hogy ezt elbacták. Így marad a terelés és a fej homokba dugása. És a gyerekkel is jól kiszúrnak hosszútávon.

8. Banános Zselé (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2018. nov. 12. 11:10
kütyük mindig is voltak a 80-as években is volt elemes játékok, a pedagógusok meg hát valamelyik jó, valamelyik meg csak úgy van
7. Mezei Virág (válaszként erre: 5. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 11:07

Nem tudom, emlékszel-e arra az időszakra, amikor úgy nevelték a gyerekeket, hogy mindent rájuk hagytak. Most vannak itt az ő gyerekeik. Ezeknek a szülőknek a nagy része, szinte mindent ráhagy a gyerekekre, nem tudják mi az a gyereknevelés, hiszen honnan is tanulták volna. Kütyüket nyomogatnak csak a szülők sokan, és a gyerekek azt csinálnak, amit akarnak. Azok a szülők pedig, akik foglalkoznak a gyerekekkel, nagy gondban vannak, mert az ő gyerekeik megpróbálják utánozni a sok neveletlen gyereket. Nincs is min csodálkozni azt gondolom...

A 10 éves unokám el szokta mesélni, miket megengednek maguknak a gyerekek - az iskolában is. Nem irigylem a mai pedagógusokat. :(

6. Idhikai (válaszként erre: 1. - D5bae51d10)
2018. nov. 12. 10:56

Igen, látok ilyent a közvetlen közelemben.. első olvasatban azt hittem, az náluk vagy nagymama, de ott a kislány már 12 éves.

Kiskora óta ismerem, nem köszön, nem szól senkihez... szó szerint leüvölti a családja fejét, minden úgy van, ahogy akarja, amennyiben nem, akkor képes nem enni napokig. Amúgy a leány színjeles tanuló, de mondhatni, antiszociális. Őt babaként rohammentő vitte más városba, kimaradtak az első hetek az anyukával, ennek tudják be a történéseket. (Mindenesetre azóta már van egy kisfiú is, 6 éves, nem volt rohammentő se semmi, viselkedésre ugyanaz.)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook