Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak nagyon piros a popsija, de hiábakenek rá neki bármit, nem múlik! Tud-e valaki jól bevált házipraktikát? fórum

Kisfiamnak nagyon piros a popsija, de hiábakenek rá neki bármit, nem múlik! Tud-e valaki jól bevált házipraktikát? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. 7934d1ac97 (válaszként erre: 26. - Dus)
2008. márc. 10. 22:14

Sztem az lehetett, minnél inkább hígítod annál inkább rózsaszínesebb a színe.

Egyébként az egy nagyon jó fertőtlenítő szer! És olcsó.

Annak idején mikor még kislány voltam, és a mamámnál voltam falun nyaralni, emlékszem, néha a tyúkok vizébe rakta, hogy ne fertőzzék meg egymást a széklettel, meg a vizelettel. Erre nagyon emlékszem, mert nagyon szerettem nézni, ahogy a lila por oldódik a vízben, és a mama nekem sose engedte, hogy én is rakjak a vízben! :DD Pedig jó lett volna! :D Na bocs, elkanyarodtam a témától! :)

27. dus (válaszként erre: 24. - Birogaby)
2008. márc. 10. 22:09

Volt már neki piros, de nagyon ritkán! Semmi olyan ételt nem evett,amit eddig ne kapott volna, viszont jön a szemfoga!

Azzal kínlódunk már 3 hete!

De a pirosodás kb.1,5 hete kezdődött! Eddig kordában tudtam tartani, de most fölénk kerekedett!

26. dus (válaszként erre: 25. - 7934d1ac97)
2008. márc. 10. 22:05

Szia!


Nem tudom, mert ezt a lila ecsetelőt már eleve bekeverve kaptuk a patikában szájpenészre!

Nem mertem neki a popsijára kenni, mert szerintem csípne! Van egy seb a kezemen, ami félig begyógyult, de azt csípte, így nem kínoztam vele a babámat!

25. 7934d1ac97 (válaszként erre: 20. - Dus)
2008. márc. 10. 21:42
nem a hypermangánra gondoltál? annak van lila színe
2008. márc. 10. 20:55

Régebben is pirosodott,vagy csak most kezdett?Talán jó lenne kideríteni azt is,hogy mitôl van.

Úgy tudom pirosodhat akkor is,ha foga bújik,vagy ételtôl.

2008. márc. 10. 20:50
Anno nem használtam törlőkendőt (lehet hogy nem is volt) mindig lemostam folyóvíz alatt a popsit és a Neogranormon nálunk bevált.
2008. márc. 10. 20:50
szia én is a kleo véleményén vagyok. 1 éves a fiam, és semmivel nem kenem soha. persze látatlanban nem lehet biztosat mondani.. ugyanis ha egy kevert gombás fertőzés akkor a canesten a legjobb. a sima pelenkakiütés esetén pedig a pelenka leváltása a célravezető. minden gyártó más szert használ
21. dus (válaszként erre: 18. - 754c7e07c3)
2008. márc. 10. 20:47

Gondoltam, én is a hintőporra, van még olyan, amivel a köldökcsonkot kellett kezelni!

Nem fog neki becsomósodni a pisitől?

Az tudom, hogy szárít, de még gyáva voltam kipróbálni!

Merjem neki beszórni éjszakára? Vagy inkább nappal, amikor szellőztetem?

20. dus
2008. márc. 10. 20:44

Arra gondoltam, hogy mikor pár hónaposan szájpenészünk volt, akkor azt mondta egy másik gyerekorvos, hogy ha a fenekén is kicsapódik, nyugodtan kenjem be neki azzal a lila ecsetelővel, amivel a száját kell kennem!

Nem jön ki a ruhából és hülyén néz ki tőle a gyerek, ha be van kenve a szája, de hatásos!

Kinek mi a véleménye erről?

Ismeritek ezt a lila gyógyszertárban kevert ecsetelőt?

19. dus (válaszként erre: 17. - Birogaby)
2008. márc. 10. 20:41

Nem használok most én sem popsitörlőt, kamillával mosom le neki minden peluscsere alkalmával.

Arra már én is rájöttem, hogy valószínűleg csípi a popsiját,mert olyan keservesen kezdett el sírni,mikor letöröltem neki, hogy rossz volt még bele gondolni is, mennyire fájhat neki!

2008. márc. 10. 20:39
Én is bepanthen párti vagyok, az nálunk is csodákat tett a gyerekekkel. Amikor még nem volt az a kenőcs, én hintőport szórtam rá, és attól is gyönyörűen gyógyult.
2008. márc. 10. 20:38

Nekünk is a Bepanthen vált be,egyszer fordult elô,hogy már szinte sebes volt,egy nap alatt szépen helyrejött a Bepanthentôl.Azóta is ezt használom,néha mikor foga bújik,kicsit pirosabb a popsija,de többet gondunk nem volt.


Nekem még azt is ajánlották,amikor olyan csúnya volt,hogy ne popsitörlôt használjunk,hanem minden peluscsere alkalmával tiszta vízzel mossuk le.

16. dus (válaszként erre: 15. - Palacsinta)
2008. márc. 10. 20:34

Igen, azt kaptuk! A doki írta ki, így gondolom lehet használni a babáknak is! De már nem kenem azzal, mert semmit sem használ!

Találtam egy mintatubus Bephantent, azzal talán lekezelem éjszakára!

Kíváncsi vagyok, lesz-e hatása reggelre! Nem várok csodát, nekem az is elég lenne, ha a bébim sírás nélkül ül le a popsijára!

15. palacsinta (válaszként erre: 11. - Dus)
2008. márc. 10. 20:30
Hu azt én is használtam nagyon erős gombásodásra kaptam.Gyereknek biztos,hogy jó? Szerintem ne is add tovább.
2008. márc. 10. 20:27
Bepanthen bepanthen bepanthen a világon a legjobb feltétlenül próbáld ki:)))))))Nekünk a kezdeti panaszokat is vissza tudta fordítani.
2008. márc. 10. 20:26

Szia!

A gyógyszertári Boraxos popsikenőcsöt+ hozzákevert Neogranormont és A vitaminos krémet próbáltad már? Nekünk így írta fel a doktornő mikor gond volt, és a gyógyszertárban keverték ki azt is.

2008. márc. 10. 20:25
Nekünk is ilyen volt.Éjszakára canestennel kenem be neki, nappalra sima popsikenőccsel. Nekünk ez vált be.
11. dus (válaszként erre: 9. - Kyoka)
2008. márc. 10. 20:24

Szia Ani!


Már azon is túl vagyunk! :(

A doki Pimafucort nevű krémet írt ki, de a végbélnyílás körül még pirosabb lett, mint volt! A krém lassan elfogy, de hiába kenem vele, nem múlik!

10. dus
2008. márc. 10. 20:21

Sziasztok!


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!

A gyógyszertárbankevert fehér krém sem segített, azt használjuk alapból, de hiába!

A Bepanthent még nem próbáltam, de ahogy itt olvasom, nem kenem be inkább semmivel éjszakára! Holnap reggel pedig irány a doki, hátha neki van jobb ötlete és ad egy jobb krémet!

Szerencsére még nem sebes, de ha így haladunk, az lesz!

Még egyszer Mindenkinek köszi a tanácsokat.

Sokat szellőztetem, kamillázom neki, de nagyon makacs a pirosodás!

2008. márc. 10. 20:17
Szia nekem a kislányomnak nagyon csúnya volt a popsija és a doki azt modta h.gombás lett neki! Vettem neki a patikában boraxos popsikenőcsöt! Nagyon jó pelenkakiütésre ...... és már másnap sokkal kevesebb volt a pötty! Próbáld ki érdemes! Ani
2008. márc. 10. 20:12

Tiszta disznózsír!!!! Vékonyan és többször kenve, és a lehetőségekhez képest sűrűn szellőztetve a popsit!

Nekünk kb. 10 éve sűrűn használt, mert az én kisebbik lányomnak sűrűn volt piros, és ráadásul sebes is a popsija.

Illetve nagyon jó volt még a neogranormon kenőcs is.

Nem lehet, hogy a pelenkát nem bírja, amit használsz??

2008. márc. 10. 20:10

Az ilyen (pelenkán belüli) kiütések és kipirosodás okozója többnyire úgynevezett anaerob kórokozó. Ami konyhanyelven azt jelenti, hogy nem szereti a levegőt. Ezért én a következőt találtam ki, és nekem bejött:

Minden pelenkázás után alátettem ugyan egy pelust, de nem hajtottam rá. Ezután elkezdtem alacsony hőfokon, nem túl közelről fujatni hajszárítóval. A lányom nagyon élvezte - volt, mikor a fájós popsija miatt csak így tudott megnyugodni. Amikor már porszáraz, húzódós, fényes a popója, akkor lehet rárakni a pelust. Nekem sokszor elaludt a pici a szárítózás közben, ezért jó, ha már alatta van a pelus, és nem ébred fel, amikor ráadod. (És éppen ezért én ezt az ágyon szoktam csinálni, nagy törölközőt alátéve, biztos, ami biztos.)

Ezt elég gyakran kell ismételni, az első napon egyből, amint észreveszed, hogy bepisilt, hogy ne érezze jól magát a nedves, oxigénszegény helyen a pirosság-keltó kórokozó. Néhány nap alatt nekünk elmúlt. (Ha már a gyógyulás útjára lépett, akkor a neogranormon sokat segíthet, de addig jobb, ha nem kened semmivel.)Sok sikert!

2008. márc. 10. 20:07
Nekünk az vált be, hogy nem kentem rá semmit. 2 hónap után azt mondtam, hogy feladom, akármivel kentem piros volt. Amint abbahagytam a kenegetést magától rendbejött. Egy próbát megér. :)
2008. márc. 10. 20:07
Gyógyszertárban kikevert krém a legjobb.
2008. márc. 10. 20:06
Novenyi olajok, shea vaj, valamint vannak olyan babakozmetikumok, amelyeknek az osszetevoi nem tartalmaznak borre karos anyagokat...
2008. márc. 10. 20:05
Egy ismerősöm is így járt. Ő a Bepanthenre esküszik. A mi dokinénik mindenre a zinkes kenőcsöt ajánl. (naturland-pasta zinki oxydati)
2. dus
2008. márc. 10. 20:02

Már próbáltam a Neogranormont, Sudocremet, gyógyszertári popsikenőcsöt, egyik sem használ!

Teljesen tanácstalan vagyok, szegénynek nagyon fáj!

Minden tippet, tanácsot elfogadok!

1. dus
2008. márc. 10. 20:01
Kisfiamnak nagyon piros a popsija, de hiábakenek rá neki bármit, nem múlik! Tud-e valaki jól bevált házipraktikát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook