Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak (2, 5 éves) délután hátrahúzta neki a doktornő a fütyijét. Mire számítsak a napokban? Mit csináljak, hogy ne tapadjon neki vissza fórum

Kisfiamnak (2, 5 éves) délután hátrahúzta neki a doktornő a fütyijét. Mire számítsak a napokban? Mit csináljak, hogy ne tapadjon neki vissza (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 24. 17:22
Minden este fürdés közben meg kell húzogatni finoman és persze megtanítani, hogy mossa meg, mert ha felszaporodik a smegma, akkor begyullad. Ez a "férfitisztaság" alapja! amíg él...
2009. dec. 5. 14:03
...szerintem sem kell külön piszkálgatni. Amennyire engedi hátrahúzni, megmosni...aztán majd ha nő a kukac, akkor akkor a bőr is nő vele Egy barátnőm azt a kommentet olvasta ezzel kapcsolatban korábban, hogy legkésőbb a kamaszkor ( a reggeli erekcióval és szexuális ön-próbálkozásokkal) mindent megold.) Hát...ja.
2009. máj. 15. 16:17
Kedves Imolaviola,ill.vviki2! Végre olvasok ilyen hozzászólásokat is! Igen,mostmár kezdenek talán rájönni az orvosok is,hogy hagyni kell legalább 3 éves korig.Az én fiamnak is kb.5 éves korában lehetett hátrahúzni teljesen,azóta nincs vele gond.Apici most 2 éves,egy kicsit fel lehet húzni,de nála is várni fogok,szerintem megoldódik magától ,és nem teszem ki feleslegesen szenvedésnek...
21. vviki2
2009. márc. 27. 21:39

Kicsit behalt a fórum, de azért hozzáfűzöm a gondolataimat....

Csodálom, hogy 16 hónapos babát műtenek kukival, hisz ma már az a gyakorlat, hogy 3 éves korig NEM nyúlnak hozzá!!!!

Az újszülött fitymája teljesen le van tapadva, nem szabad húzkodni, mert berepedhet és ez később sokkal nagyobb gondot fog jelenteni. Egy éves kor után lehet próbálkozni, de csak finoman, amennyit enged....

Az én kisfiam 2,5 éves. 1 éves kora után próbálgattam felhúzni neki, de semmit sem engedett (nem a fiam, hanem a bőr). 2 éves volt amikor megmutattam a sebésznek, s ő akkor azt mondta, hogy ez még oldódhat, majd ha 3 éves lesz, visszatérünk rá. Közben kiújult a vízsérve (hydrocele) amit viszont feltétlenül operálni kellett. Márciusra jegyezték elő (ez dec.ben volt), s akkor abban maradtam az orvossal, hogy "csinálja meg" a fütyit is, ne kelljen újra operálni fél év múlva....

Másfél hete műtötték altatásban, s mivel teljesen zárt volt a fityma, a műtét során repedt, így vágni kellett: plasztikázták. Nem részletezem, az első 2 nap pokoli volt, aztán már javult a helyzet. Kedden kontroll....mivel visszatapadt újra felfejtette neki a doki, érzéstelenítve...:-S

Azóta (és végig a műtét óta) napi 3x kell neki visszahúzni és leönteni kamillával. Ma már sírás nélkül ment, eddig le kellett fogni... Kicsit újra visszatapadt, a makk pereme nem látszik neki. Nagyon félek mi lesz kedden, ha visszamegyünk...:-(((

Ha olvassa valaki, és járt hasonló cipőben, adhatna pár tippet, hogy oldódhatna az a fránya letapadás!

A varratok már potyognak ki, elég szép neki a fütyije, pedig eleinte csupa seb, gyulladás volt. Csak az a fránya letapadás ne lenne....félek megint megkínozza a sebész.

2008. dec. 15. 13:26
Én semmiképp nem mosnám szappannal a babám kukacát, hisz a felnőttekét sem jó azzal mosni. Viszont az illatmentes atniallergén babafürdetők tökéletesek rá. Én pl ekcémás bőröm miatt eleve ilyen babafürdetővel fürdök jó ideje, ezzel az arcom is megmoshatom, gyönyörű a bőröm tőle és minden intim mosakodónál ezerszer jobbnak találom, sőt, tökéletesnek. (Nálam normál szappan vagy tusfürdő nem jöhet szóba, nem használhatom.)
2008. dec. 15. 13:25
Ftorocort kenőcs!
2008. dec. 15. 13:22

Én is a Tetránt gondolom jónak.

És még egy dolog amit eddig még itt nem olvastam.

Nekünk annak idején a sampon jobban bevált, mint a szappan.

2008. dec. 15. 13:20
Nem lehetne mindezt megelőzni, ha már a fiúk születése óta fel lenne húzva rajta a bőr minden fürdetésnél és meg lenne mosva? Nekem olyan természetesnek tűnik, hogy az intim higiéniára nagyon oda kell figyelni már a baba korban is. Főleg, hogy a fiúk makkja alatt váladék keletkezik, ami káros, pl felnőtt férfiaknál is, akik nem elég higiénikusak, ezek a makk alatt termelődött gennyek miatt lesz rengeteg nemi betegség, pl a nemi szemölcs és a méhnyakrák. Épp ezen higiéniai okok miatt a fejlett nyugati országokban körülmetélést végeznek az újszülötteken. (Nem vallási okok, hanem higiéniai okok miatt.)
2008. dec. 15. 12:52
22 ÓNAPOS KISFIAM KUKIJÁT CSÜTÖRTÖK ESTE FELHUZTAM,RENGETEG FEHÉRSÉG VOLT ALATTA,NEM VÉRZETT,AZÓTA MINDEN PISILÉSKOR SÍR.ÉLYSZAKA SEM ALSZIK,ADTAM NEKI PANADOLT.ESTÉNKÉNT KAMMILLÁS VÍZBE FÜRDETEM.NEM TUDOM MILYEN KENÖCCSEL LEHETNE KENEGETNI.SEGÍTSETEK!!!
15. nerika (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. febr. 22. 18:32
mi újság a kisfiaddal? Hogy van azóta,?
2008. febr. 22. 02:41
Az én kisfiamnak is ez volt a probléma, és nem is engedte, hogy próbálgassam húzogatni,(novemberben töltötte ay 5 évet) Tavaly nyáron elmagyaráztam neki, hogy ha nem tudjuk hátrahúzni a bőrikét akkor kell menni a doktor bácsihoz, és fürdetéskor arra lettem figyelmes, hogy probálgatja hátrahúzni, és alig egy hónap után már nagyon könnyen sikerült neki hátra húzni és teljesen fájdalommentesen, és azota szerencsére semmi probléma. A műtét nekünk is meg volt igérve még alig volt három hónapos,de én sajnáltam kitenni műtétnek ilyen pici korban. De minden jó ha jó a vége és most már nagyfiú es azt mondja nincs szüksége segitségre.
13. andix
2008. febr. 21. 23:38
Én annak idején egy babás könyvben olvastam hogy húzogatni kell a fiúk kukacát de mivel a családban azt mondták hülyeség sajnos rájuk hallgattam.Nem is volt baj addig amíg nem született meg a kisebbik fiam.Akkor vettem észre a két fiú kukaca között a külömbséget.Mivel a kicsit más okból kifolyólag vinnem kellett a sebészetre megmutattam az ottani dokinak aki egyből megnézte a nagyobb kukacát és felhúzta neki.Egy hétig üvöltött a gyerek a pisilésnél és a doki tetránt írt fel hogy azzal kenjem neki.Nagyon sokat segített és azóta sincs baj vele.Sőt a nagy szenvedéstől még a pelust is elhagytuk mert az is iritálta szegény kisfiam.Sajnos ő a mai napig emlékszik erre a borzalomra,de azóta minden nap szépen megmossa mert nem akar visszamenni ahhoz a "csúnya"dokihoz.
2008. febr. 20. 12:24
Sziasztok! Nagyobbik fiamnak hiába húztuk óvatosan hátra és mostuk rendszeresen pici kora óta a kukacát, sajnos a letapadása nem akart oldódni. Kapott krémet, amit az orvos írt fel, az valamennyit javított. Én hiába kértem, a doktornőnk nem küldte el sehova a picit, így másik orvoshoz vittem. (sajnos veleszületett hydroceleje volt, hiába jeleztem az orvosnak, mindig azt mondta, hogy majd felszívódik a folyadék a heréjében, hát nem így történt) A műtétjére majdnem 5 éves volt, mire aor került, altatásban elvégezték mind a kettőt. Mivel elég nagy volt ahhoz, hogy megértse, hogy utána is tisztítani kell, ha fáj is pár napig, így problémamentesen gyógyult!
2008. febr. 20. 11:47
Sziasztok!Az én fiamnak 5.5évesen húzta vissza az orosunk a bőrt.Katasztrófa volt, de 2-3 nap alatt túlestünk rajta.Mi úgy mostuk neki (még most is), Hogy visszahúzta a bőrt, én nyomtam rá szappant, a bőrt visszahúzta rá, és úgy bőrrel együtt mosta(nem tudom érthető-e?), majd megint visszahúzza a bőrt, és langyos vízzel leöntöm, leöblítem neki.A krémmel(bepanthen)ugyanígy csináltuk az első napokban: bőr vissza,rá egy pöttynyi krém,bőr rá,meghúzkodni egy kicsit,hogy alul a krém jól bevonja,bőr megint hátra,megnéztük,mindenhol krémes lett-e.Így frankón bevált...ja!És az elejétől kezdve saját magának húzta hátra,én mondogattam, hogy még egy picit-még egy picit,amíg vissza nem húzta teljesen...
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - Joasszonyka@freemail.hu)
2008. febr. 13. 19:37
milyen krém van erre ami jó??? mi a neve?
9. 4af30810d1 (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. febr. 13. 18:47

Az én fiam nem volt lázas, bár nálunk sokkal előbb megcsinálta a dokinőnk. Szerintem minél később történik meg a beavatkozás, annál rosszabb a gyereknek. Mi ezután ahogy lehetett megtanítottuk neki, hogy minden este fürdésnél megoldja magának. Addig persze mi csináltuk minden fürcsinél.

Én nem emlékszem, hogy huzamosabb ideig gondunk lett volna a pisiléssel, de egy barátnőm mindkét kisfia nagyon kivolt emiatt. Nekik is, nálunk sokkal később csinálták meg a hátrahúzást.

A lényeg, hogy túl vagytok a nehezén, ezentúl muszáj lesz következesen mindig megcsinálni neki, és elmagyarázni, hogy ha kellemetlen is, később sokkal nagyobb bajt okozhat ha nem engedi.

Kitartást kívánok!

2008. febr. 13. 18:47

szegényke, max. 1 hétig lesz neki ilyen fájdalmas ha pisil, de valóban az ő érdeke és tényleg minden fürdésnél meg kell csinálni hogy hátrahúzod neki. amikor kicsit nagyobb, 4-5 éves akkor már m,eg tudod vele beszélni hogy ő is csinálja ezt minden fürdésnél 2x-3x, megértik és okosan csinálják. Az én kisfiam is így járt, már 8 és fél éves, és ovis kora óta rendezi ezt a dolgot egyedül, csak időnként rákérdezek hogy ugye csinálod és tudod hogy fontos, de diszkréten kell ketzelnem mert szégyellős nagyon úgyjhogy ez egy " fiútitok" amit csak velem beszél meg.., Nálatok is ki fog alakulni, most ez a pár nap még biztos nehéz, mindog kend be neki és tényleg fontos hogy mosd meg mindig , mert most még ott váladék gyűlik össze alatta és az tapasztja le, ha nincsmegtisztíva. Nálunk is ordított a gyerek még amikor be kellett kenni akkor főleg, a tesók segítettek lefogni hogy ne kalimpáljon, közben azok is sírtak, mert sajnálták a kicsit.

Szóval kitartás, gondolj arra hogy a gyerek érdeke és neki segítesz vele, pár nap alatt elmúlik ám, és utána már csak a fürdésközbeni hátrahúzásra kell figyelni.

2008. febr. 13. 18:41
a gyogyszertárban nagyon jó krémet lehet rá kapni,nekünk bevált,nekem is fiam van,pár napig fog fájni.Fürdésnél huzogasd neki mindennap mi mai napig csináljuk.
6. Yudy
2008. febr. 13. 18:37
Mint előző, és alaposan meg kell mosni a fütyi fejét is a bőr alatt. Bőrgyulladás gátló krémmel kezelheted, hogy ne legyen fájdalmas a hátrahúzás.
5. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2008. febr. 13. 18:37
hát miután le volt tapadva ezért nem tudtam hátrahúzni
2008. febr. 13. 18:36
köszi, és azzal hogy minden pisilésnél visítva sír?? mikor fog elmúlani? ez meddig tart? és fogja engedni, hogy hátra húzzam ezek után? nem fog belázasodni?
2008. febr. 13. 18:35

Szia!

Ha nem akarsz rosszat a fiadnak, akkor rendszeresen, minden fürdéskor húzd neki hátra, és mosd meg neki. Csodálom, hogy ezt eddig még nem tetted meg. Nagyon fontos, hogy megszokja, és később már magától is megcsinálja. Sajnos az egyik unokámnak meg kellett műteni, mert az övé teljesen le volt tapadva. Sajnos nagyon csúnya maradt, így ismét egy korrekciós műtéten kell átesnie. Ő még csak 16 hónapos.

2008. febr. 13. 18:28
Neked is minden nap hátra kell huznod,az én fiaimnak is volt tapadása én is mindig hátra húztam nekik és szépen rendbe jött.
2008. febr. 13. 18:23
Kisfiamnak (2, 5 éves) délután hátrahúzta neki a doktornő a fütyijét. Mire számítsak a napokban? Mit csináljak, hogy ne tapadjon neki vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook