Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatnál agydaganat fórum

Kisállatnál agydaganat (beszélgetős fórum)


11. twoinone (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2020. aug. 3. 20:13
Köszönöm. De azt se tudjuk ha kiderul a baj azon tudnak e segiteni.
10. twoinone (válaszként erre: 8. - Vidéki3)
2020. aug. 3. 20:12
Az nagy szép. Bár az elengedes nagyon nehéz. Nekünk az első doki kapásbol azt mondta. 5 eves sincs a cica. Aztan két hónap majdnem tünetmentes.. Most napok óta szörnyű. Es nem tudjuk es a doki se tudja mitől. Ezek a tünetek, amit írsz nem passzolnak a mienkre. Köszönöm a segítséget
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Twoinone)
2020. aug. 3. 19:31

Létezik. Nálam ha nem benti kutya lett volna, észre sem veszem, hogy baj van. A füvön, betonon nem láttam volna meg azt a minimális lábcsúszást, ami bent a lakásban feltűnt. Nekem. Volt, aki észre sem vette.


De az általad sorolt tünetek nem jelentkeztek.


Igen, 80 ezer körül van az MR, de legalább kiderült, hogy mi a baj.

8. vidéki3 (válaszként erre: 7. - Twoinone)
2020. aug. 3. 19:21
Cushing-ra gondolsz? Nem vettem észre semmit. 10 évesen volt először álvemhes, azt mondták ha jövőre is, akkor ivartalanítsuk. Az lett, műtét előtt labor, szív UH. Vérképe utalt rá, vizeletet kellett venni és vinni, kortozil/keratinszintet néztek. Az volt magas, ami a Cushing-kórt igazolta. Tünet sokat iszik-/pisil, fokozott szőrhullás. Onnantól cukros/májkímélő táp és gyógyszer. Ha nem kezelik hasnyálmirigy-gyulladás, agyvérzés/agydaganat lehet. Gyógyszer mellett is csúnya bőrbetegsége lett, fokozatosan csökkentettem és emeltem a gyógynövényes készítmény adagját, majd teljesen átálltunk. Orvosa is egyetértett, a B.r.s cseppet is javasolta. Utolsó félévben volt, hogy megremegtek az első lábai, hátsó kicsúszott. Kis fejét is furán tartotta, néha nézett ránk, de mintha "nem lett volna ott". Epilepsziás rohama nem volt, legalábbis mikor itthon voltunk. Utolsó éjjel volt, legalábbis a doki azt mondta, aki kijött hozzá. :-( Alaposan megvizsgálta, azt mondta fejtartásából mozgásából ítélve agydaganat/agyvérzés lehet. Ennyi idősen nem látta értelmét néhány hét miatt bármivel kezelni. El kellett engednem :-( Arra gondolni, hogy még egy ilyen roham ami elviheti és egyedül van itthon :-((( Kaptunk 4,5 évet ajándékba.
7. twoinone (válaszként erre: 6. - Vidéki3)
2020. aug. 3. 16:48
A betegsége ami kiderult milyen tünetekkel járt? A 16 ev szép kor ☹️🙂köszönöm
6. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2020. aug. 3. 15:20
Agydaganat gyanú volt. Cushing szindróma derült idős kutyusomnál. Gyógynövényes táplálék-kiegêszítőt adtam neki és kutya B..e.s cseppet immunerősítőnek. Műszeres vizsgálatot nem javasoltak kora miatt. 16 év 1 hónapig êlt velünk.
2020. aug. 3. 12:35

Van egy cicánk kb két hónapja kezdődött a rosszul lét. Vaksaggal kegyetlen nyavogassal. Szteroid injekció segített neki. Vérvétel nem mutatott semmit

Azutam 3 4 epilepsziara utalo tünetek jelentkeztek. Elkezdték gyógyszerelni. Neha bagyadtsag szemhartyasodas elojott. Aztan másfél hónapig tünetmentes. Most a 7vegen 10 12 rohamot produkált. Az a fura h 30mp alatt hekyrr jön megy es rögtön használja az almot. De a pupillaja nem húzódik vissza. Egy doki mondta h lehet agydaganat. De az létezik v majd ket hónapig 0 problémat okoz?

(75ert mr re nem. Vinnem, mert azt mondtak ha daganat akkor se tudják műteni)

Ha van bármi tapasztalatotok köszönöm ha leirjatok

2020. aug. 2. 20:39

Amúgy én először MR-re vittem, aztán kutya onkológushoz PET-CT-re.

A Medrol mellett kapott Vetri-DMG oldatot, meg Deutérium mentes vizet. Ez utóbbi nem tudom ért e valamit.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2020. aug. 2. 20:38
Nekem volt epilepsziás kutyám, de agydaganata nem volt.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2020. aug. 2. 20:33

Ahogy lépett "megcsúszott" az egyik első lába. Alig lehetett észrevenni. Ez volt az első tünet.

Aztán egyensúlyvesztés jött. Pl leesett az ágy széléről, nem mert lépcsőzni, ilyesmi. Később szűkült a látótere.

Medrolt kapott, ami legyengítette az immunrendszerét. Picit hízott, és bőrproblémái lettek. Kb ennyi ami észrevehető volt.

Epilepszia nem jelentkezett.

2020. aug. 2. 20:17
Sziasztok valakinek van/volt daganatos kutyája /cicája? Milyen tünetek voltak? Tudták vmi gyógyszerrel kezelni? Okozott epilepszias tüneteket? Köszönöm előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook