Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kirepedezett nagyon száraz sarokra mi a leghatásosabb? fórum

Kirepedezett nagyon száraz sarokra mi a leghatásosabb? (tudásbázis kérdés)


16. syria (válaszként erre: 11. - Ancsa 37)
2012. febr. 14. 15:17

Valóban, a habkő helyett többet ér a Scholl fémből készült dörzsölője.


De valóban, akinek nagyon kényes a lába, jobb, ha 1-2 havonta pedikűröshöz megy. Én szerencsés vagyok, nekem elég 1-2 évente. :D

2012. febr. 14. 12:26

Gyakran kell sarokdörzsit használni, a cipőt pedig kényelmesre kell cserélni.


Meleg ecetes vízbe kell a lábat áztatni. Az ecet méginkább segít a bőr felpuhulásában és a bacik ellen is jó. Pl megelőzi a gombásodást és a lábszagot. Ha jól kiázott a láb, akkor sarokdörzsivel alaposan le kell dörzsölni. Akinek nagyon makacs a keményedése, annak érdemes először pengével levágdosni az elhalt szaruréteget, majd utána a dörzsit bevetni. Esténként természetesen be lehet kenni kenőccsel is a sarkat, de a legtöbb krém többet árt, mint használ, legalábbis amik kifejezetten sarokra valók. Nekem legalábbis még jobban bekeményszik tőlük a bőröm. Ami nekem bevált, az a Nivea krém vagy a kókuszolaj.

Nekem egy héten egyszer elég áztatnom és dörzsiznem, így szép marad a sarkam. Kenni pedig csak a dörzsizés után kenem be egyetlen éjszakára.

14. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2012. febr. 14. 08:40
Neutrogena FuBcreme,minden este lefekvés előtt bekenni, zuhany vagy fürdés után lereszelni a sarkakat.1-2 héten belül látványos a javulás.
2012. febr. 13. 22:24
pedikűrös. rendszeresen.
12. Ancsa 37 (válaszként erre: 11. - Ancsa 37)
2012. febr. 13. 21:21
A kézre természetesen nem zoknit kell húzni éjszakára :) hanem vékony, patikában fillérekért kapható cérnakesztyűt.
11. Ancsa 37 (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2012. febr. 13. 21:17

Teljesen igazad van, a habkő többet árt mint használ!!!!


Én is sokat szenvedtem a lábaimmal, de rájöttem, hogy annyi luxust meg kell engednem magamnak, hogy néha elmenjek pedikűröshöz, aki szakszerűen rendbeteszi a lábaim.


Keress egy jó pediűröst, aki rendszeresen leápolja a lábad, aztán otthon esténként, fürdés után jó vastagon kend be a lábad krémmel (én pl. Atrix kézkrémet használok) és húzz rá zoknit éjszakára.

Ezt a kézzel is érdemes csinálni, amikor nagyon ki van száradva.

2012. febr. 13. 21:16
A eépátol és a krémtöl nem fog lekopni eltünni a vastag elhalt hámsejt. Mindenképp el kell elötte távolitani utána lehet kenegetni.
2012. febr. 13. 21:15
Shea vaj.
2012. febr. 13. 21:12
Azt hallotam rádióba hogy szarvas faggúval kell kenni és minden nap megeni 3 sárgarépát de azt nagyon száraz kézre ajánlották nem tudom sarokra is jó lenne?
2012. febr. 13. 21:12
Dr sarokbalzsam. Patikában lehet kapni. Nagyon jó. Ugy a legjob ha elötte elmész egy jo pediküröshöz ö megcsinálja és utána minden fürdés után be kell kenni. Hetekig nem jön vissza. De egy jó pedikürös elengedhetetlen hozzá. Te a habkövel sosem fogo tudni ugy leszedni. Föleg ha minden este dörözsöli az ember. Mert igy csak mégtöbb bört termel mivel az agyadba az az info megy hogy itt nagyon kopik a bör és ezért még vastagabb bör kell.
6. syria (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2012. febr. 13. 21:12
Így-így. El kell távolítani az elhalt bőrt. Ez nagyon fontos, különben a krém nem tud rendesen felszívódni.
5. Jázmin1975 (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2012. febr. 13. 21:10
Köszönőm.Hát reszelni lehet mert nagyon fáj is?
2012. febr. 13. 21:09

Ez engem is érdekel.

Mennyi só kell a vízbe?

2012. febr. 13. 21:09

Erre én is kiváncsi vagyok, mert a minden estés habkövezésnek semmi hatása...

és a brutál, hogy nem csak hogy kemény, de van hogy pikkelyesen felválik, pedig krémezem, reszelem, kapirgálom, stb...


Azt mondják, hogy jó minőségű cipőt kell venni

2012. febr. 13. 21:08

Alaposan beáztatni, enyhén sós vízbe, majd habkővel, vagy sarokreszelővel alaposan a víz alatt megdörzsölni.

Ha egyszerre nem jön le, másnap kezdheted elölről, egyébként minden este érdemes lefekvéskor krémmel bekenni.

Vannak kimondottan ilyen krémek, vagy csak simán zsíros kézkrém is megfelel.

2012. febr. 13. 21:05
Kirepedezett nagyon száraz sarokra mi a leghatásosabb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook