Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek van Mopsa? fórum

Kinek van Mopsa? (beszélgetős fórum)


1 2
44. aszija
2010. márc. 24. 19:45
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok, nekünk is van két mops lánykánk férjemé lassan 4 hónapos az enyém 3 lesz Maya és Mira a nevük Eszméletlen jófejek imádják a hasukat szeretnek szaladgálni és szeretnének állandóan az ágyban aludni persze nem lehet.
2010. márc. 3. 21:46

5 éves TK chippes kutyámat mennyiért lehetne eladni:? Ha valaki informálni szeretne akkor csocsofanaticker@freeemail.hu vagy 06 2058 300 68

Elszeretném adni .

2008. júl. 16. 16:58
sziasztok! nekem van 1 mops kutyusom 4 éves múlt az előző hónapban. nagyon szeretem kicsit bolond és játékos mindenki cserélni akar vele. nem tudom miért pedig kicsit dilis. állandóan enne és nagyon lusta de ha egyszer feléled akkor nincs menekvés. :) midnenkienk tudom ajánlani ezt a kutyafajtát mert nagyon aranyosak és nyugodtak meg gyerekszeretők,bírják a nyúzást! igaz ha fut 200 métert alig bír felállni meg alig kap levegőt, nagyon hörög de ez van... "ez a jó" benne. én imádom a kutyámat, Tyson a mopszot <3
2008. febr. 22. 23:19

sziasztok


az enyém már 13 éves, de még mindig édes :)

Csufi a neve, szerintem a mops világ lejobb kutyája nagyon okos, és elég makacs ahhoz, hogy ezt leplezze :D

40. 984ff08d0b (válaszként erre: 39. - 9d825e1bc8)
2008. jan. 12. 12:46
nem, de minden kis testi hibáját fel tudta sorolni :P a jobb mancsán a kusza körmét, az egyik fülén a cakkokat, meg a jobban szétálló szemeit, amik kicsit jobban széthúztak, mint egy "rendes" mopszé :)
39. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 38. - 984ff08d0b)
2008. jan. 12. 09:06
Amugy bizti ő volt az igazi gazdija?-igazolta valamivel pl.képpel?
2008. jan. 11. 09:11

Huhh, hát ennek a blökinek is büdi volt a szája :P bár ő szívesen rágcsált csontot, a drága kikotort valamit az udvaron, alig tudtam elvenni. Büszke volt rá nagyon :D

És tegnap jelentkezett az igazi gazdija, és el is vitte :( 0

2008. jan. 10. 22:20

Hát annyira nem vészessen hullik de azért jó minden nap porszívózni mivel van kicsi gyerkőcünk.

Viszont foggondjaink vannak.Büdös a szája elvittük dokihoz le kellett szedni a fogkövét és pár foga tönkre is ment amit kihúzott és mondta 1-2 még lehet kipottyan mert mozog-mondta a fogkő ezeknél a kis szobakutyáknál gyakori mert ők nem rágcsálnak csontot botokat mint pl.1 németjuhász.

Megint kezd fogköves lenni neki elég hamar kiujjul-de nincs 2 havonta 7-8 ezrem a fogaira-hisz még én magam is meggondolom mikor menjek el fogdokihoz-pedig rám is rámférne...

Pedig veszem neki a fogtisztító csontokat is.

Meg szerintem a mienk kiskora óta nem igen rág hanem habzsol volt hogy egybe megduzzadva jött vissza neki a száraztáp.

2008. jan. 9. 09:27

Nekünk nem is hullik a szőre...mutánsmopsz :DDD

De a tengerimalacomnak akkor hullott, amikor vitaminhiánya volt, nem nézte még meg a doki nincs-e valami vitaminbaja a mopszitoknak? Van olyan blöki, amelyik nem hasznosítja jól a kajából.

35. Kinga82 (válaszként erre: 34. - 9d825e1bc8)
2008. jan. 8. 20:31

Ó, már megnéztem :))) Nagyon aranyos :) Nekem az jött le a mopszokról, hogy egyrészt cukik, másrészt meg olyan kis nyakasok, meg önfejűek. Nagyon tetszenek.


Nekünk amúgyis járólap van, meg parketta, csak a kisfiam szobájában van szőnyeg, de az nálunk is tiltott zóna lesz, főleg, mivel szeretnénk még egy babát majd.


Egy kicsit a szobatisztaságtól félek, mert ahogy hallom, nem mindig egyszerű, és eddig csak kinti kutyáim voltak. Na, majd megoldjuk :)

2008. jan. 7. 21:33

De amugy nagyon okos-nálunk pl. gyerkszobába nem mehet be -és ha nyítva van az ajtó jön bekukucskál nézi hogy játszunk de nem jön be.

Szobatiszta.A szőre az nagyon hullik-én nem javasolok szőnyeget nekünk is csak perketta és járólap van(van két kicsi jegesmedve szőnyegünk és ennyi).a parketta és járólap könnyen porszívózható felmosható(szőnyegbe beleülne a szőr).

2008. jan. 7. 21:29

Nagyon cukik ezek a kutyák nem csodálom hogy várod már!

A 28. hozzászólásomba tettem be róla 2 képet ha rákattintasz a linkre vagy fentre bemásolod!

A mienk anno cumizott is kis rózsaszín gyerek cumija volt-aztán féltünk is mi lesz ha a gyerkőcünknek is lesz-nem-e fogja elcsórni8aztán közbe a gyereket nem szoktattuk cumira).

Kis horkolósom mostz is itt fekszik mellettem a kosarába.Ha mosogatok jön utánnam a konyhába és a lábamra vagy papucsomra fekszik-még lépni se lehet tőle.Ja és rájár a szaloncukorra mivel mi a fa alá tesszük fémdobozba-de most lezártuk a dobozt.Mutkor boci nagy mikulást csórt az asztalról mire hazajöttünk melóból meg oviból.-szépen kicsomagolta magának.

32. Kinga82 (válaszként erre: 28. - 9d825e1bc8)
2008. jan. 7. 20:13
köszi szépen!asszem, nem fogok csalódni a pindurban, ha az enyém is ilyen cuki lesz. én nagyon szeretem, ha ilyen kis kunyerálós, aranyos a kutylim.nagyon várom már. legszívesebben már most megvenném neki a kosarat, meg a tálkát. :))
31. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 29. - 984ff08d0b)
2008. jan. 6. 18:33

Szia!

Mi mikor mentünk a kutyáért a tenyésztőhöz láttuk hogy vízbe áztatva adja nekik a kutyatápot.Gondoltam itthon tejbe áztatom-de akkor mindig kihányta vagy visszajött neki.

Anyóséknál laktunk ők kicsit elhízlalták-így mikor külön költöztünk diétára vettük.Mi darling száraztápot adunk neki napi 1-szer kap (1 kisebb méretű kutyatálkába).Most jól néz ki nem dagi-mopsoknál sok az elhízott kutya-mert olyan szépen tudnak kunyerálni.

2008. jan. 5. 15:47
Ja és halál muris, ha vakargatom és belemerül az élveztbe, kurrog mint egy tojógalamb :DDD meg furin gargalizál :D nagyon édeees :D
2008. jan. 5. 15:44

Hééé, azt senki nem mondta, hogy nem tudja megenni a száraztápooot! :D Még jó, hogy direkt megemlítettem az eladónak a fresnafpfppfp...na ott, hogy egy mopsznak kérek kaját :DD

Szóval tényleg nem tudják megenni, vagy ez ilyen kacsaszájú csak? :)

És kajaügyileg, milyen márkát adtok neki, vagy minek magasabb a hasznos tápanyagtartalma? Zörög a kutya, nem olyan mopszhurka, ez egy homorú mopszi!!! Sokszor kap kevesebbet, ez oké, de most csak csepit kaptam ebből a szaftosból, a száraztáp az valami speckó cucc növelt tartalmakkal, de ha csak nézi, akkor nem mennek bele... :P

Továbbá úgy látom ezzel a mopszival nem játszottak, egyszerűen azt hiszi a labdára is, hogy kaja, aztán otthagyja amikor rájön, hogy nem...se rongy, se sípoló izé nem érdekli :P

Nem tarthatták túl jól, ő is húzza a fejét ha hirtelen emeli alaki a kezét, és fél a nagyobb labdáktól, a bot alakú dolgoktól (partvis, felmosó, posrszívócső...). Ezek ellenére szót fogad (csak nekem), és nem túr meg matat és tisztességes kutya na :D

28. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 26. - Kinga82)
2008. jan. 5. 09:00

Szia!

Hozzánk 1 ávessen került tenyésztőtől vettük törzskönyves de így fél árba volt mert 1 éves volt már-előjegyezték őt is de aki lefoglalta nem ment el érte így megmaradt.

Ugy vittem haza a kocsiba hogy jó messze tartottam magamtól mert féltem tőle olyan morgós volt mintha támadna.Otthon megfürdettük mert igen büdi volt.Kapott kosarat, játékokat-szobatisztaságra neveltük.Elején csak gubbasztott a helyén és mikor nyúltam hogy simogatóm lapított mintha félne hogy megverem.1-2 hónap és nagyon összaszoktunk.Szobatiszta is hamar lett.Aztán született 1 kislányunk-nem volt féltékeny.Most már 3 éves mulott a lányom-ő is szereti sétálltatni,gondozni.A kutya is igen odáig van a gyerekért.Amikor jött a mikulás meg az ördög hozzánk ott az ördögnek pitizett hogy kér ő is ajándékot.-kapott tőlünk 1 szaloncukrot.

[link]

Most meg karácsonykor nézte a lányunk ajándékait és kereste ő nem-e kap valamit...(kapott 1 gumi csirkét...)

[link]

2008. jan. 4. 22:23
Az egyik ismerosomnek.
2008. jan. 4. 21:00

én most várok a mopszomra, most fog megszületni.Annyira várom, hogy hihetetlen. A pórázkája már megvan a Pylones-ből :))


Aki tapasztaltabb nálam: mennyire bírja az egyedüllétet?Én kb 8 hetes korában kaphatom majd meg, viszont dolgozom. Szerintetek fogja bírni?

Egyáltalán, milyen a kis lelkivilága? Eddig nekem csak agaram volt, meg most bullmasztiffunk és Bordeaux-i dogunk van,de ők nagyon mások

2008. jan. 4. 18:31

Szia!-látatlanba nehéz véleményt mondani-de szerintem nem beteg.

A mienk is prüszkül-kicsi orruk miatt van.Sokszor tüszög vagy akkor is ha olyat felszippant az orrába mint a rizs-lányom 3 éves és ha lepotyog valami morzsa a kutya otterem és takarít.

Meg bizti a szokatlan uj hely miatt lógatja a fejét.Miért nem tartod meg olyan cuki ez a fajta.Mi már észre se vesszük hogy horkol mert megszoktuk.

2008. jan. 4. 09:22

Hihi, sziasztok, van itt egy mopszom, találtam...nekem is van kérdésem, bár az állatorvos azt mondta nincs megfázva, de ha fröcsög az orra, az ugye nem normális? És ha ül, egy idő után a nyakát-fejét leereszti, nem túl jól néz ki ilyenkor. A lelki okok miatt lehet, vagy valami szervi baj gyötri? Kicsit sovány, van valami speckó mopszkaja, vagy elég neki a rendes kutyakaja? Egy hétig lesz nálam, nem tudtok valahol valamit, ahol kölcsönözni lehet pórázt, ilyesmit? Ha a gazdija jön érte...ha nem, akkor is el lesz ajándékozva, mert a párom nem bírja ha más is horkol rajta kívül :DDD


Ha valaki mopszos erre vetődik, megköszönném a válaszokat!

23. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 22. - B5e1970b38)
2007. júl. 31. 22:23

Szia!

Nekünk is mopsunk van.

Igen ez egy szuszogós,horkolós,röfögős fajta.A kicsi orruk miatt.Mi pl.nyáron ha nagy meleg van csak reggel és este sétállunk vele mert volt hogy nappal vittük ki és lefeküdt alíg kapott levegőt hazáig cipeltette magát.

Ha lakásba fogod tartani készülj fel hogy minden nap porszívózni kell-eléggé hullik a szőrük.

De amugy igen szelid fajta a mienket semmivel nem lehet felhuzni-sőt a mienk alig ugat.Amikor sétálunk ugathatnak a kutyák ő meg megy tök nyugodtan.

Meg nálunk van egy 3 éves gyerek is aki nyúzza.

Ha van kérdésed írj még nyugodtan.

2007. júl. 24. 18:25

Sziasztok!!

Most vettünk egy mopszot és azt kell, hogy mondjam nem sokat értek hozzá!!Eddig mindíg tacskóim voltak és most egy ilyen kis furi jószág elég furcsa kérdéseket vet fel bennem!!De kérlek ne nevessetek ki!!!

Szóval kezdeném:

-mindíg így szuszog?

-még ma nem pisilt, bizos az új környezet miatt, de nem lesz baja?

Ennyi elég egyenlőre, de majd folytatom!!!

Előre is köszike a segítséget!!!!

21. gota (válaszként erre: 16. - Alexandra28)
2007. júl. 19. 11:19

Hú, szegénykém! MOstanában állítólag komoly üzletág alakult a mops, az angol és francia bulldog lopásokra... :(

Biztosan nagyon rossz volt... Sajnálom. :(

2007. júl. 19. 10:22
Idén volt 10 éve, hogy meghalt. Másfél éves korában agyvérzést kapott. Nagyon szerettem...
2007. júl. 4. 15:41
nekem nincs, de nagyon szeretnék!!főleg ingyé :-)))
18. mici30
2007. ápr. 29. 09:19
a kollgínám tenyészti őket neki sok van ,és most születtek kis kutyák!!
2007. ápr. 13. 21:43
Ja nem emlékeztünk az autóra,de az élettől majd visszakapják...Olyan picike volt.Előtte 1héttel vettem.Misszike volt.Hiába kérdeztük a szomszédot kik voltak ,honnan jöttek a nyaralói.Nem tudta csak beszedte a manit.
2007. ápr. 13. 21:39
Az enyémet Gucci-nak hívják fekete kislány.Volt egy barna picikém is kinnt ültünk a teraszon párommal este Balatonon ,mert ott lakunk.Annyi volt,hogy beugrottunk a házba 2percre és azalatt az idő alatt valaki ellopta kapun keresztül.Rohantunk az utcára,de elhúztak vele.A szomszéd német nyaralók voltak akik haza utaztak .A határőröknek is szóltunk,de biztos eldugták a kocsiban.A kislányom azóta is siratja.Kifigyelték a szemetek amíg itt nyaraltak.
15. 9d825e1bc8 (válaszként erre: 14. - Gota)
2007. ápr. 8. 23:37
Princ a neve(vagyis valójában a törzskönyvi neve más jó hosszú és Flóri a vége).Kan kutya-de még nem volt pároztatva-ezen a környéken még nem igen elterjedt-ha meg találok kislány kutyát neki akkor tuti attól a tenyésztőtől és közös ősöktől van mint az enyém.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook