Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mitől múlt el az ekcémája? fórum

Kinek mitől múlt el az ekcémája? (tudásbázis kérdés)


11. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 22:15
Sajnos nekem egész pici korom óta ekcémám van, már 30 éves vagyok, de nem múlt el, csak mérséklődött. A napfény, a hidratálás segít. Ha fellángol, de nincs még elharapódzva, akkor egy Elidel nevű, pimekrolimuszt tartalmazó krémet használok. Ezt a bőrgyógyászom írta fel. Ha időben elkezdem használni, akkor nem kell szteroid után nyúlnom. Esetleg kérdezz rá. Nekem leginkább az ujjaimon szokott kijönni, vagy a nyakamon.
10. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 21:33

Szia! Én egész életemben küzdöttem vele, remélem küzdök is még vagy 20 évig. Van, amikor évekig enyhe tünetek vannak, van, amikor évekig nem használ semmi. Tapasztalatom szerint az Eucerin termékek atópiás bőrre való csaladja tényleg használ. Amikor megtehetem irány a tenger, a sós víz is csodaszer, gyerekeknél, nálam is ezt vettük észre. Mondjuk ezt nem tudjuk megoldani minden évben, de jó lenne! Ha akut és komoly tünetek támadnak, akkor persze szteroid kell.

Néha rájövök mitől alakul ki, de legtöbbször nem.

És hogy viselem? Nagymamám szavaival élve: szarul, de büszkén. Nem szó szerint büszke vagyok rá, csak kemény vagyok és kibírom.

2023. júl. 2. 16:11

Eucerin atopi controll ,ami szinte azonnal szünteti a tüneteket. Az Eucerinnek van tusfürdője is, az is nagyon jó.

Ezek azonban csak tüneti megoldások, ha valami kiváltja akkor azt célszerű megszüntetni. Ahhoz, hogy ne vakon próbálkozz egy pár napig írj fel minden ételt és italt, hogy mit fogyasztottál.

Lehetőség szerint ne egyél össze-vissza ezidő alatt, hogy el tudd különíteni ha tünet jelentkezik, hogy mitől jött ki és mi okozza legerősebben. Lényegében bármilyen étel-ital okozhatja és nem csak a leggyakoribb ismert allergének. Ha azok közül volna valami már kiderült volna. A szokásos immunerősítők sajnos ilyenkor nem sokat segítenek ha közben beviszed az allergént, bár próba szerencse. Ha az eddig leírtak nem vezetnek jobb irányba akkor javaslom az ételallergia tesztet, sajnos csak tb nélkül van így csak ha muszáj.

8. 55Judit (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 13:39
Ahol én vettem, adnak a termékkel ingyen tanácsadót is. Hetente felhív, megbeszéljük hogy változik a közérzetem, változik-e egyáltalán, és megbeszéljük az adagolást. Nem rábeszélős segítség, ez nagyon fontos. Mást is akartam a méhpepmpővel együtt szedni ami szintén náluk kapható, és lebeszélt. Azt mondta az ráér. Múlt héten akartam többet szedni már a méhpempőből, azt mondta várjunk még egy hetet, mert addig kiderül valóban kell-e emelni. 8 éve dolgozik a cégnél tanácsadóként, van tapasztalata mire miből mennyi kell, vagy használni fog-e. Szóval ajánlanám őt, de sajnos neked privátban nem lehet írni.
7. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Dombrádi Ildikó)
2023. júl. 2. 13:16

Biztos, hogy nem tud.:((


A bőrgyógyászok is csak tapogatóznak, van pl. 21 krém, kenőcs, azt próbálgatják.

2023. júl. 2. 12:26
Sajnos az ötvösök nem az okot akarják megtalálni, megszüntetni. Én nagyon ajánlom a teljes értékű növényi étrendet. Minden másra is nagyon jó. Nekem ilyen szintű sosem volt a bőr gondom de amikor úgy ettem minden bőr gondom megszűnt és végre életben először nem mutatott allergiát a laborom. De ha nem is leszel teljesértékű etrenden a tejtermek minden formájának a kerülését mindenképp próbáld ki, meg érdemes a gluténnal is próbálkozni. Azt tudni kell hogy ezek a javulasok nem egyik napról a másikra mennek. Hetek után mutatkozik csak javulás.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. júl. 2. 12:06
Pont tegnap olvastam a méhpempőről. Kipróbálom, hátha segít.
2023. júl. 2. 12:04

Igen voltam két magan bőrgyógyásznál, egy sztk-s bőrgyógyásznál és a bőrklinikán.

Szterodidos krémet írnak fel mindig, de ha abbahagyom a krém használatát pár nap múlva több helyen és erősebben jön vissza az ekcéma.

2023. júl. 2. 11:54
Bőrgyógyásznál voltál ? Az biztosan tud rá jó kenőcsöt... nálunk az Alkcema a legtöbb gyereknél bevált.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 2. 11:49

Úgy írok hogy nincs ilyen problémám.

Mielőtt elkezdtem fogyasztani a méhpepmpőt, sokat olvastam róla.

Pl ezt:

"Ekcéma

Allergikus tünetű akut gyulladások esetén már az első napokban megmutatkozik a hatása. A méhpempőt külsőleg napi 2-3 alkalommal alkalmazhatjuk, például krémekbe keverve. Mellette fogasztható is a méhpempő a hatás erősítése végett, napi 1-2 grammos. adaggal. A kezelést 1-2 hónaponként szakítsuk meg 2-3 hétre."


Az oldalt nyilvánosan nem mutathatom meg, mert az reklám amit itt nem lehet. De van krém is, keressél rá a méhészeti termékeknél.

2023. júl. 2. 10:55

Sziasztok!

Atópiás dermatitiszem van október óta, előtte soha nem volt ekcémám.

Minél többet olvasok az ekcémáról annál jobban el vagyok keseredve. Látom, hogy sajnos sok embernél egyáltalán nem múlik el.

Félek, hogy én is így járok. Nekem az egész testem ekcémás.

Nekem szemgyulladással indult, ami két hónapig nem múlt el, azután bedagadt a szám (nem volt vészes) azután a könyökhajlatom lett ekcémás.

Olvastam, hogy a szteroid roncsolja a bőrt, ezért nem sokat használtam, mégis elfogyott október óta egy tubus Locoid.

Ennyi szteroidtól lehet TSW-m?


Depressziós is lettem az ekcéma miatt. Fáj mindenem és nagyon csúnya vagyok, az arcom is vörös 😞


Ti ezt hogy viselitek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook