Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek hogy alakult az idei áram fogyasztása? fórum

Kinek hogy alakult az idei áram fogyasztása? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
124. simple (válaszként erre: 112. - B2076ec79b)
2009. dec. 11. 10:01
Van egy tanácsom. Mostantól diktáld be a fogyasztást, nem tudom nálatok mikor van a havi diktálási időszak, de nemsokára lesz biztosan. Akkor a következő számlád adatait írd be kérlek ide. Megnézzük együtt. Nekem pont tegnap jött meg a számlám, és azt ettem észre, hogyha többet fogyasztasz, akkor magasabb a "rendszerhasználati díj" is például. Nálam ez most 3346 forint volt. Maga az energia díja 4915 forint. Erre jön az áfa 2065 forint. Meg van még kétféle támogatás az egyik 45 forint a másik 27 forint. (nem én kapom a támogatást, hanem nekem számlázzák ki, szénipari, meg villamos energia tám.) Így jön ki a több mint tízezer forintos számla. Amiből a tényleges fogyasztásom, mint láthatod 5000 forint sem volt.
123. simple (válaszként erre: 107. - Ginaanyus)
2009. dec. 11. 09:53
Nem tudom kinek mi jár, csak azt hogy nekünk például soha életünkben nem járt semmi. Csak fizetnünk kell, de azt keményen.
122. simple (válaszként erre: 106. - Laszlozsu)
2009. dec. 11. 09:52
Ja még nem tervezzük, egyelőre amíg nincs házunk. Ha lesz, biztosan elgondolkodunk majd rajta.
121. ében11 (válaszként erre: 120. - Ginaanyus)
2009. dec. 11. 08:59

jaj nem kapom fel a vizet.csak azt gondolod mekkora támogatás van-de az nincs nagyjából ugyanannyiba kerül a fűtésünk támogatással mint a tiéd.a különbség ami miatt a tiéd olcsóbb az nem a fa ára-hanem hogy hogyan osztod be...pl. nálunk maxon adták a fűtést a szezon kezdete óta akkor is ha nem volt rá szükség-mert melegebb volt az átlagnál-te ilyenkor megoldhatod nem gyújtasz be!

ez benne az olcsóság-mert nekünk azért számláznak nyáron is mivel fűtési szezontól fűtenek-akkor is ha nem kellene nem spórolnak nekünk!

120. ginaanyus (válaszként erre: 119. - Laszlozsu)
2009. dec. 11. 08:16

Persze tudom én, hogy mindenkinek meg van a maga oka, hogy miért épp azt a fűtési módot vagy lakást választotta.

Egyébként abban nem igazán értek egyet, hogy a fával tüzelőknek több lehetőségük van az olcsóbb beszerzésre. Legalábbis itt a környezetemben /Pest megye/ nem igazán. Higgyétek el ez hosszú évek tapasztalata. A fa árusok valamilyen klán félét alkotnak. Nagyon kitartják az árakat. Eddig még nem igazán találkoztam olyannal, aki ne akart volna pár mázsával megrövidíteni. Kénytelen vagyok tehát olyantól fát rendelni, aki belemegy abba, hogy leméretjük. Persze ezt is az én költségemre. Viszont az ilyen fuvarosok mindig is többet kérnek a fáért. Ezért fizetek mázsánként 2 ezer FT-ot plusz a méretés 2 ezer. S ezt követi a fizikai munka: a behordás, hasogatás, sorba rakás és a mindennapi fűtés.

Aki mégis olcsóbban adja, az biztos hogy átvág. Pl: a szomszédom a múlt héten hozatott egy kocsi fát, kifizettettek vel 80 ezer FT-ot, s azt mondták, hogy kb 50 mázsa. A vicc az egészben, hogy mindezt egy max 35 mázsát bíró kocsival hozták neki, ami nem is volt teljesen megpakolva. Tehát ha jól megnézzük, kb 2,5 ezr Ft-ot fizetett csórikám mázsájáért. Szóval jó ráfázott csórikám az "olcsó" fára.

119. laszlozsu (válaszként erre: 113. - Ginaanyus)
2009. dec. 11. 07:57

Szia Gina!

Igen, tudom, hogy ennyibe kerül a rácsatlakozás, hiszen nekünk is ki kellett építtetni a rendszert anno. Ha az most 200 ezer, akkor annyit nem is emelkedtek a költségek, mert mi 11 éve 175 ezerből úsztuk meg.

Hát igen, a kompenzációt csak annak tudják adni, aki igénybe tudja venni. Ellenben nekem nincs lehetőségem akciósan gázt vásárolni, míg a fatüzelés esetében ez azért van. Szolgáltatóváltás is csak mostanában lehetséges, de az sem éri meg igazán. Aki megtette a környezetemben, az azért ráfázott a bizniszre eddig. Na egy szónak is száz a vége, nem lehet ebben igazságot tenni. Olyan sok igazságtalanság van az életben, kár ezen morfondírozni.

118. ginaanyus (válaszként erre: 115. - B2076ec79b)
2009. dec. 10. 21:00

Hajni! Ma voltam az ELMÜ-nél. Elmondtam, hogy mi a problémám. Nagyon kedves volt a kis hölgy, s ő is azt mondta, hogy aránytalanul nagy a számlánk. Javasolta, keressek egy kívülálló szakembert, aki be tudja mérni az órát./ Ezt már meg is tettem, talán rövidesen el is jön a szaki/

Ha ő is azt mondja, hogy valami nem jó, akkor kérhetek hivatalos bemérést, aminek a költségét kb. 10 ezer Ft-ot nekem kell kifizetni. De ha bebizonyosodik, hogy az óra rossz, akkor szép kis jóváírást kapok.

Egyébként bevittem ma a számlát, és a jelenlegi óraállást. Heuréka! Kiderült, hogy túl sok átalányt számoltak, ezért sztornóztak két havi számlámat is. Ja és egyúttal megírtuk a szerződést is, mely szerint áttérek a bediktálós módszerre. Így talán jobban nyomon tudom követni a fogyasztást.

117. ginaanyus (válaszként erre: 116. - Ében11)
2009. dec. 10. 20:54

Ne kapd fel a vizet!

Én nem Rád haragszom, s nem is azokra az emberekre, akik ilyen fűtésű lakásban laknak. Én magára a rendszerre vagyok kicsit pipa, mert igazságtalannak tartom.

Egyébként én meg a fa fűtés helyett nem tudok mást választani.

116. ében11 (válaszként erre: 113. - Ginaanyus)
2009. dec. 10. 12:54

az én havi ezer forint támogatásom nem sok.azt ne irigyeld.és nem én szabályozom mikor legyen mikor ne legyen fűtés!

talán azért támogatják mert gázt távhőt nem tud az ember váltani, ha drágábban adják-te meg esetleg máshonnan szerzed be a fát-nem kell a legdrágábbat kifizetni-és akkor veszed meg amikor pénzed van-mi meg nyáron is fizetünk.

persze fel kell vágni a fát-de erről az a véleményem hogy sokan ezt választják-akkor vállalják be.én a távhő helyett semmit nem tudok választani.

és a fával fűtéssel akár lehet spórolni-én nem tudok-korszerűsítés csak akkor lenne ha minden lakásban élő szomszédom anyagilag bele tudna vágni-és akkor lehetne egy szigetelés vagy szabályzós a fűtés.

115. b2076ec79b (válaszként erre: 114. - Ginaanyus)
2009. dec. 10. 12:47

De mennyi a reális fogyasztás?

Hány kWh??? Vagy hogy tudom kikalkulálni, hogy kb mennyit fogyasztok?

114. ginaanyus (válaszként erre: 112. - B2076ec79b)
2009. dec. 10. 12:28

Hajni szerintem Nektek is nagyon sok a villanyszámlátok !!!

Nézz utána mitől ennyi.

113. ginaanyus (válaszként erre: 109. - Laszlozsu)
2009. dec. 10. 12:26

lehetőség lenne a gázra való csatlakozáshoz, csak pénzünk nincs rá. Mosat egy csatlakozás több mint 200 ezer Ft. Ehhez ugye jönne még az új gázkazán beszerzése, beköttetése, kémény bélelés, engedélyeztetés.

Vagyis össz. kb. 500-600 ezer FT.

Ezért mondom hogy igazságtalan a rendszer, mert ha még hasonló összegbe kerül is a mi fűtésünk mint a gázosoké, távfűtésé, nekünk még jócskán meg is kell dolgoznunk azért, hja melegedni akarunk.

Vagyis szerintem nem igazán annak nyújtanak segítséget a kompenzációkkal meg a támogatásokkal, akik valóban rászorulnának. Persze ezzel nem azt mondom, hogy a kényelemben élők nem érdemlik meg a segítséget, csak a kifogásom az hogy mi miért nem???

2009. dec. 10. 09:57

Villanyszámlát is elővettem, utolsó havi:

nem nagyon értem a dolgot hogy mi van feltünteve...

részfogyasztás mennyisége (gondolom a havi)

A1:616kWh, B alap: 165kWh

mértékadó éves fogyasztás:

A1:7395kWh, B alap:1975kWh

A havi számla pedig 33.454Ft

Az elszámolt mennyiség és egységár rovatokban összesen 12 féle összeg, mennyiség és megnevezés szerepel, így azt nem írom be, de ha valakit nagyon érdekel bepötyögöm :)

Én nem tudom ez sok vagy kevés, vagy.....

111. b2076ec79b (válaszként erre: 98. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 10. 09:53

Mindig leolvassák 2 havonta. Az utolsó vízszámlám:

csatorna alapdíj: 675Ft

lakossági víz:11.736Ft

lakossági csatorna: 13274Ft

lakossági környezetterhelés: 1333Ft

víz alapdíj: 500Ft

összesen: 27.518Ft, 41 köbméter víz, 2 havi számla

Tehát egy köbméter víz nálunk: 671Ft ha jól számoltam...

110. kattyus (válaszként erre: 55. - B2076ec79b)
2009. dec. 10. 09:30
Mi kb ugyanolyan kapacitással megyünk mint ti, kivéve a villanybojlert, és 15000 a havi számla. Én mániákus diktálós vagyok.
2009. dec. 10. 09:27
Gina! Neked nincs is lehetőséged rácsatlakozni a gázfűtésre?
108. ében11 (válaszként erre: 102. - Ginaanyus)
2009. dec. 10. 09:21
hm. szerintem nem igazságtalan-mi két szobába vagyunk, távfűtéssel télen nyáron 17 ezer a fűtés-ugyan ott vagyunk mint te,kedvezményünk ezer forint havonta.
107. ginaanyus (válaszként erre: 103. - Simple)
2009. dec. 10. 08:50

Lehet, hogy anyagilag egyforma a két fűtési rendszer. De pont erről beszélek. Akik kényelmesen gázzal, vagy távfűtéssel melegszenek, azoknak jár kompenzáció, kedvezmény. Viszont aki meg is dolgozik azért, hogy minden nap meleg legyen a lakásban annak nem jár semmi.

Hol itt az egyenlőség?????

106. laszlozsu (válaszként erre: 83. - Simple)
2009. dec. 10. 08:09

Simple. Az alternatív energia jó dolog, de kiegészítő fűtésnek csak. Azért ha ezt tervezitek vegyél egy jó meleg kabátot is mellé.

Tényleg nem gúnyolódni akarok, de az arra elég, hogy tavasszal pl. amikor egyébként is 10 fok körüli a hőmérséklet, akkor kellemes időt varázsolsz vele a lakásban. Ehhez pedig nagyon drága a kivitelezés. A geotermikus meg még drágább.

105. laszlozsu (válaszként erre: 102. - Ginaanyus)
2009. dec. 10. 08:02

Hát mindenkinek az az igazságtalan, ami az Ő pénztárcáját terheli. Sok ez is és sok az is.

Én meg spórolás gyanánt akarok nyáron cserépkályhát építtetni a nappalimba. Lehet, hogy nem leszek előrébb vele?

Ja, hogy a fórumtémához is hozzászóljak. A villanyszámlánk olyan havi 11 ezer körül van, de ezt el is használjuk. Sok a fogyasztónk, és fogyasztunk is. Ráfizetni viszont nem kellett az éves elszámolás után egyszer sem.

104. csutika100 (válaszként erre: 1. - Ginaanyus)
2009. dec. 10. 07:38

Lehetséges valahol zárlatod van.Próbáld meg, kapcsolj le mindent és nézd meg forog-e az óra.

Férjem sok ilyen helyekre jár bemérni, megkeresni a túlfogyasztás okát. Ezért az első lépés lekapcsolni mindent és megnézni az órát megy-e.

Ha gyanús érdemes megnézetni.Volt olyan hely ahol a nyári klima vitte télen az áramot mert meghibásodott és túlfogyasztást mútatott.

103. simple (válaszként erre: 102. - Ginaanyus)
2009. dec. 10. 07:06
Soknak tűnhet, de ha kiszámolod, hogy mondjuk egy panelban élő, fizet minden hónapban, nyáron is, 20-30 ezer forintot, mindjárt ugyanott van, ahol ti.
2009. dec. 9. 19:35

Bár nem a villany számlához kapcsolódik, de érdemes a lakás fenntartási költségeiről beszélni.

Szerintem kicsit sok az igazságtalanság. S alapvetően mind kiszolgáltatottak vagyunk a szolgáltatók kénye-kedvének.

Azt sem értem igazán, miért kell megkülönböztetni a különböző fűtési módokat.

Vagyis mitől különb az az ember, aki kényelmesen gázzal vagy távhővel fűt, mint az akinek csak más megoldásra telik. Miért jár a kényelemben élőknek kedvezmény, kompenzáció?

Mi központi fűtéssel, fával fűtűnk. Egész évben arra kell spórolni, hogy télen tudjunk fűteni.

Átlagosan havi szinten -időjárástól függően- elmegy 15-20 mázsa fa. Most egy mázsáért fizetünk 2 ezer Ft-ot. Ez egy fűtési szezonra számolva 200-300 ezer FT. És ezt ugye még be kell hordani, hasogatni, és sorba rakni. No és minden nap befűteni, salakozni, napközben pedig jó párszor tenni a tűzre.

Szerintetek ez igazságos?

101. ginaanyus (válaszként erre: 72. - B2076ec79b)
2009. dec. 9. 19:21

való igaz, hogy sok megy ki az ablakon. S nem mindig áll akkora összeg a rendelkezésre, hogy nyílás zárót cseréljünk, vagy hőszigeteljünk.

Viszont van egy pár trükk, amit érdemes meg tenni, s nem is kerül túl sokba.

Mi fával fűtünk, de központi fűtésünk van, vagyis a lakásban radiátorok vannak. Ezek mögé a radiátorok mögé beragasztottunk hő vissza verő fóliát. Pár Ft-ba kerül csak, de pár fokkal melegebb van a lakásban.

Természetesen az ablakok és ajtók köré ilyenkor télen purfix kerül.

Viszont a hálószobánk még így is nagyon hideg volt télen. Külső hőszigetelésre pedig nem futja.

Viszont most ősszel tapétáztunk. S gondoltunk egy merészet: A tapéta alá a hideg falra felragasztottunk 2 cm-es hőszigetelő lapokat. Meg is lett az eredmény. Szinte a lakás legmelegebb helyisége lett. No és a régi padlószőnyegre még rátettük a laminált padlót. Ez is egyfajta szigetelés.

100. ginaanyus (válaszként erre: 88. - B2076ec79b)
2009. dec. 9. 19:11

Úgy látom hajni egy cipőben járunk. Bár nálatok sok a víz díj is.

Nálunk ez még viszonylag alacsony, mert csak most vezetik a csatornát. De így is két havonta átlag fizetek 7 ezer forintot. Ha meg lesz a csatorna, akikor ez elméletileg a duplája lesz.

Viszont a villany nagyon sok. Egész nap a villany számlákat böngésztem, s egyeztettem. S rájöttem, hogy valami nem stimmel az elszámolásnál. Az Elmü által számolt elszámolás szerint már jóval többet kellene hogy mutasson a villany óra. Úgy hogy holnap el is megyek hozzájuk, és kérek egy egyeztetést.

2009. dec. 9. 17:16
Nekem nagyon jól!Az új monitor miatt 1300Ft-al fizetek kevesebbet!
98. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 92. - B2076ec79b)
2009. dec. 9. 17:15
bejelentitek a vizet vagy mindig leolvassák
97. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 96. - Mazsola 58)
2009. dec. 9. 16:34

igen

sajnos sokat mosok és a mosógépem vagy 47l vizet használ, + a mosogatógép de ez csak 13 l fogyaszt

96. mazsola 58 (válaszként erre: 93. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 16:29
ez már reális adat,fejenként-igaz,hogy spórolósan-2-2.5 köbméter a reális/fő
2009. dec. 9. 16:26

én az áfára haragszom abből a majdnem 5000-ből 1000 ft az áfa

az sok

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook