Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Kínai" vegyesbolt vs. drogéria fórum

"Kínai" vegyesbolt vs. drogéria (beszélgetős fórum)


2023. okt. 10. 09:17

Végül nem mertem megvenni az arckrémet a kínai boltban, de szerencsére elkezdődtek a "kuponos" napok és sikerült drogériában beszereznem :D


Mindezzel együtt pl. zoknit (főleg cuki állatmintásakat), konyhai eszközöket vagy wc papírt simán veszek a kínainál is :)

11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 18:44
Persze hogy van különbség. Azt nem tudom a kínai honnan mit szerez be és mennyiért, de közel a határok mellett tapasztaljuk, hogy ugyanaz az eredeti termék más minőségű, ízű, állagú az egyik országban, mint a másikban, még EU-n belül is, hát még ha EU-n kívülről érkezik. Globalizáció ide vagy oda, de minden márka igyekszik maximális profit mellett minimalizálni a költségeit.
10. michelle.r (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 17:07

A kínai boltok többségében vagy a tulajdonos dolgozik, vagy családtagjai, és messze nincs akkora személyzete, mint bármilyeik pofátlan üzletláncnak, ergo kisebbek a költségei.


Budapesten, a Margit körúton van egy kínai bolt, a tulajdonosával nem egyszer találkoztam a Herba házban, ami egy bio nagyker. Fogalalmam sincs, hogy az összes cuccot ott veszi-e, vagy csak "fedősztorinak" vásárol ott is.


Nem messze tőlünk van egy vietnámi üzlet, a tulajdonosát évek óta ismerem, nála vásároltam már a rizstésztától az illy kávéig, nasikon keresztül sok mindent, még sose vettem észre, hogy más lenne a minőség.


Az árkülönbözet szerintem is az áfával, illetve a működési költségekkel van összefüggésben.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 15:18
Áfa pl
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 15:17

Minimum 15, de inkább több éve csak az Ázsia centerben veszem a kávét, édességet, minden kozmetikumot, illatszert, háztartási és vegyiárut.

Pl 3000 ott a zewa 24 tekercses wc papír, az Auchanban meg majdnem 5000.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. okt. 5. 15:05

A 2in1 kávémat kínai vegyesboltban szoktam venni, mert 400 Ft-tal olcsóbb mint a magyar üzletláncnál ami pofátlanul felvitte az árát. Ha egyszerre megveszek 3 csomaggal, az már spórolásnak nevezhető :D Igazából ugyanolyan az íze mintha "normál" boltban vettem volna.

A kozmetikumokkal viszont lehet, hogy jobb óvatosnak lennem, hiába van rajta ugyanaz a márkajelzés. Belefutottam már olyanba is, hogy full lengyel szöveg volt az arckrém dobozán ... ki tudja miért.

2023. okt. 5. 14:37

Légy benne biztos,,szavatossági idő stb. hogy ugyanaz.

De inkább nem.

2023. okt. 5. 14:23

Mostanában gyakran nézem Discovery csatornán a reptéri kokainvadászat sorozatot. Egyre sűrűbben mutatnak olyan "fogást", ahol nemzetközileg menő márkajelzéssel ellátott sport ruhákat, sportszereket csempésznek Kínából szinte láda-számra. Csak az avatott szemek veszik észre a hamis termékeket, ha átcsúsznak a vámon, milliós hasznokat zsebelnek be.


Csomagolt élelmiszerek esetében itthoni nagykerektől veszik az árut, vagy szav.idő átdátumozás, vagy pl. én zsinórban vettem selejtes csomagolású terméket kínai üzletben. Azért tudják megvenni olcsóbban, és árulják olcsóbban, de kb. ugyanakkora haszonnal, mint a minőségi árut.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 12:39

Én élelmiszert szoktam venni, ott nincs különbség. Vagy pl a szójaszósz sokkal jobb minőségű, mint az itteni.

Kozmetikai szert még nem vettem, bár Kínából szoktam rendelni, azok jók voltak minőségre.

Egyébként az miért van, hogy EcoFamilyben is tudják sokkal olcsóbban adni a dolgokat? Mert nem nyerészkednek akkorát mint a társaik, ennyi.

2023. okt. 5. 12:38
Én is bizalmatlan lennék. Bár lehet jó is és ugyanaz is.
2. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 12:30

Most beszéltek róla, hogy több felnőtt és gyermek kozmetikai cikket találtak károsnak a Ganz területén lévő üzleteikben.

Én inkább kihagyom.

2023. okt. 5. 12:12
Sziasztok. Ma láttam egy arckrémet amit nagyon szeretnék kipróbálni, a kínai vegyesbolt polcán, majdnem 2000 Ft-tal olcsóbban mint a szomszédos drogériában. Látszólag ugyanaz a márka, ugyanaz a típus, mégsem mertem megvenni. Szerintetek miért árulják ennyivel olcsóbban? Ismerősök mondták, hogy pl. a kínais hajfesték nekik nem vált be hiába volt S.oss típusú ugyanúgy mint a drogériás. Vagy épp a T..i mosópor volt rossz minőségű amit ott vettek. Más meg nem panaszkodik és nem lát minőségbeli eltérést. Nektek mi a tapasztalatotok? Létezhet különbség ugyanannak a márkának a termékei között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook