Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiműttessem a bölcsességfogam vagy ne? fórum

Kiműttessem a bölcsességfogam vagy ne? (beszélgetős fórum)


21. katt2 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2020. nov. 5. 18:08
Sajnos nem... Pedig néhány emberrel kapcsolatban lenne személyiség "fejlesztő" elgondolásom. Talán az agyi kapacitást is ide lehetne sorolni. Volna néhány ötletem a felhasznált eszközök tekintetében... A 24.hu-n elég sok alanyt találnék... különösen a belföld rovatban.
20. Guruljka (válaszként erre: 16. - Katt2)
2020. nov. 5. 17:50
Igen, az evolúció nem az a tipikusan "azonnalisági" dolog.
19. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 15:24
Hagyd ha nem fáj.
18. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Katt2)
2020. nov. 5. 15:00
akkor én már előre vagyok
17. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 14:51

Keress meg egy paredontológust, szerintem az íny alatti részekhez ők értenek a legjobban.

Ha fáj, - és nagyon,- akkor Flector Rapidot szedj, ez tulajdonképpen Cataflám, csak granulátumban van. 10 perc alatt hat. 3-at simán bevehetsz egy nap, az még nem vészes.

16. katt2 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. nov. 5. 14:45
Attól még nem kell kivenni. Egyébként az ősembernek még 44 foga volt. Valószínű, a bölcsességfogak vissza fognak fejlődni, mert nincs rá szüksége az embernek. Mondjuk pár százezer év múlva.
15. tumbo2 (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2020. nov. 5. 14:33
pedig én már öreg vagyok,de nem nőtt ki
14. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Borian)
2020. nov. 5. 14:28
nekem elő sem jöttek,a lányomnak 28 éves korában.akkor kezdtek el torlódni a fogai.sok fájdalom árán kivésték őket.én gyökérkezelést az életben nem csináltatnék.begyulladt utána,olyan volt a fejem,mint a cipó.mondtam húzzák ki,mert nem bírom tovább.a fájdalomcsillapító nem használt,ketten fogták a fejem.a beletört gyökérdarab egy év múlva gyulladt be.a szájsebészeten vésték ki.kifizettem egy kalap pénzt a semmiért.
2020. nov. 5. 14:18

Egy valamit felejtenek el a hsz-ók, még nem nőtt ki. Ami nem bújt ki azt nem lehet kihúzni, fel kell nyitni az ínyt és óvatosan vigyázva az állkapocs csontra és a többi fogra "kijátszani".


Na ezért nem csinálják az egyébként problémamentes foggal a körültekintő dokik. Még az állkapocscsont is törhet, ha egy bevállalós doki nekiesik mint tót az anyjának.


Akkor okoz bajt egy jóirányban álló bölcsességfog, ha kibújt már, akármilyen pici része, mert akkor juthat be kórokozó, addig nem. Természetesen ha úgy kezd el nőni, hogy nyomja szét a fogsort, mert rossz az irány vagy nincs helye akkor neki kell állni és "kijátszani" óvatosan, ha kell darabokban. De ki nem nőtt fogat kiszedetni az kemény dió orvosnak is, betegnek is.

12. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 07:54

Szia! Minden eset más, de elmesélem az enyémet. Nekem 40 után kezdtek kibújni, 3 szépen, gond nélkül kinőtt, a negyedik nyomta a 7-est. Néha fájt egy kicsit, azután elmúlt. Mivel sosem voltam szájsebésznél, féltem és halogattam. Természetesen pont karácsonykor kezdett el nagyon fájni. Az ügyeleten egy bevállalós doktornő kirángatta, de kimozgatta vele együtt a 7-es fogat. Besínezte, azt mondta, rendbejön. Először úgy tűnt, igen. Azután elkezdett a 7-es fárni. Többször voltam fogorvosnál, megnézték, semmi baja. 2 évig kínlódtam, azután mikor már a fülem is fájt, és úgy mentem a dokihoz, csináljon vele vmit, mert nem bírom, azt mondta vagy kihúzza, vagy gyökérkezeli. Gyökérkezeltük, és a felnyitásnál derült ki,hogy a 4 csatornából kettő el van halva, totál begyulladt az egész, ami kívülről nem látszott. Nagyon fájdalmas kezelés volt, nehezen gyógyult. Mivel hetekig a másik oldalon ettem, ott is elkezdett fájni. Először elbagatellizálták, azután kiderült, hogy begyulladt ott is egy fog a terheléstől, de azt már húzni kellett. De a krónikus arcfájdalmam megmaradt. Jártam neurológusnál, több fogorvosnál, volt, aki fogszabályozni akart, volt, aki kihúzni az összes alsó örlőmet, a neuró szerint arcidegzsábám volt, kaptam gyógyszert. Végül eljutottam a mostani orvosomhoz, aki szájsebész, CT-t csinált, kiderült, hogy nem tökéletes a gyökértömés a 7-esben, mikroszkópos gyökértömés cserét kaptam, beültetett egy műfogat a kihúzott helyére és kihúzta a szemben lévő bölcsességfogamat, hogy ne legyen pár nélkül és kaptam éjszakai harapásemelőt. És vége lett az évekig tartó mizériának. De ez kábé 8 év volt...

s ezt mind megúsztam volna, ha szájsebésszel húzatom ki, aki fájdalommentesen, aranykézzel csinálja.

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 06:20
jobb kiszedetni
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 04:40

Nekem anno leégették az inyem mindkét alső bölcsességről, sajnos túl gyorsan és szorosan nöttek anno a fogaim nincs hely, nem tudott kibújni rendesen. Minden hónapban begyulladt mert hiába mostam öblitettem rendszeresen, a kaja csak az iny alá került ami a bacik miatt elkezdett dolgozni.

Szóval. Egyáltalán nem biztos, hogy ki kell húzatni, lehet elég az inyt leégetni. Pokolian fáj utána 2 hétig, de azóta nincs gondom. Ennek 10 éve.

Szájsebészet kompetens ebben.

9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 00:56

Csak szólok, hogy a szájsebész hasra ütésre nem nagyon akarja majd kihúzni, ha egészséges! Ettől függetlenül kihúzhatja, de a beleegyezésed szükséges hozzá! (nyilatkozat, dátum, aláírás) Alapesetben csak a problémás fogakat húzza ki! Egy hónapban max. kettőt érdemes csináltatni és akkor van 1-2 hét regenerálódási idő! (Annyi meg kell!) Teljes panoráma röntgent kell csináltatni (az kb. 5000 Ft), ha nem TB-re ügyeskednek! Onnan kiderül, hogy melyiket tudják eltávolítani műtéttel vagy műtét nélkül! (Ez fontos!) A leletet elkérheted emailben és továbbíthatod a dokidnak vagy majd átküldik neki, ez attól függ, hogy hova mész. A sima fogorvos eléggé parázik a bölcsességfogtól, de valamikor megcsinálja. Általában a szájsebészetet szokták javasolni és ezzel le is veszik a saját vállukról a terhet! Ha nem annyira kockázatos, akkor rábeszélheted, hogy vállalja! Lehet hogy megcsinálja, csak nem biztos, hogy elég korszerűek hozzá az eszközei! Lehet hogy egy kicsit jobban meg fogsz nála feszülni a székében!


Bátorság!

8. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 5. 00:29
Minden bölcsességfogtól meg kell szabadulni, ez az én véleményem! És a fogorvosom javaslata is ez volt! Miért? Mert a leghamarabb megy tönkre és előbb-utóbb úgyis kell majd a beavatkozás! Nekem mindegyik kijött és le is számoltam vele! Úgyhogy marhára BÖLCS vagyok! A bölcsességfog a fiatalabb generációnak már nem biztos hogy kijön! Ez az evolúció primitív maradványa! Csak a baj van vele, hiába a nagy őrlő! Én nem bántam meg! Sőt! Kell a francnak! 👏🏼🦷👏🏼
2020. nov. 4. 23:14

Nem tudom mi a jó döntés.

+1-es típusú cukorbeteg vagyok. Így minden ilyen beavatkozás rosszabb, lassabban gyógyul stb.

6. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 4. 23:13

Az hogy érezted, fájdogált az nem gond.

A gond az ha begyullad, feldagad a fejed, szájzárad lesz. De amíg nem töri át az ínyt addig nem okoz ilyet.

2020. nov. 4. 23:10

Fogalmam sincs minek van.

Csak nem tudom jobb-e kiműtetni, így, h bár okozott gondott már, de csak évente 1-1x és akkor se sokáig.

Nyilván azért a dilemma, mert bár magánba mennék, de nem kellemes a műtét, meg félek az utána lévő sok napos lábadozástól...

4. timycat (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 4. 23:09

Amíg nem töri át az ínyt nem lesz vele gond.


Ha már áttöri, de valamiért nem tud teljesen kinőni akkor lehet vele fond, mert baci juthat az ínyed alá. De valakinél még így sem okoz évekig problémát.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 4. 23:03
Ha ki sem bújt, szóval a rágáshoz nem tudod használni, akkor tulajdonképpen minek is van?
2020. nov. 4. 23:01

Most néztem vissza egy 2,5 éves röntgen képem. Nem is áll ferdén, rosszul emlékeztem, full úgy áll, ahogy a többi, csak nincs kinőve...


Orvossal kell megbeszélni persze. De egyik azt mondja, h maradhat, másik azt, h egyből ki kell venni.

Nekem eddig kb. évente 1x fájt 1 napig, most idén is 1x pár napja, de akkor 3 napig.

2020. nov. 4. 22:50

30 vagyok.

4 napja fájt a bal alsó bölcsességfog éreztem, h nyomja a mellette levőt.

Vettem be gyógyszert. Utána még 2 napig fájt.

Azóta elmúlt a fájdalom. 1 éve mikor röntgenezték, akkor ferde volt.


Nincs kinőve, teljesen az íny alatt van.


Kértem időpontot magán szájsebészhez.


Azóta elment a kedvem az egésztől. Nem is fáj.


Ha kiműtik akkor lehet csomó ideig fekhetek, gyógyszerezhetem magam.


Szerintetek jobb kiszedetni?

Vagy hagyjam az egészet és majd akkor menjek szájsebészhez ha komolyabban fáj?


Nekem ez most nagy dilemma.

Köszönöm ha írtok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook