Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pletyka. Neked, hogy esik, ha bölcsesség nélkül kibeszélnek Téged, vagy egy olyan személyt, aki közel áll a szívedhez? fórum

Pletyka. Neked, hogy esik, ha bölcsesség nélkül kibeszélnek Téged, vagy egy olyan személyt, aki közel áll a szívedhez? (beszélgetős fórum)

2013. márc. 4. 03:38
a pletyka szornyu dolog,ki nem allhatom,de sajnos a legtobb ember nem meri a masik szemeben az igazsagot.ahhoz bes.ariak.
18. 5758a48989 (válaszként erre: 18. - Ang.)
2011. márc. 17. 08:45
:)))
17. 5758a48989 (válaszként erre: 16. - 03feca27e2)
2011. márc. 15. 17:20
Azért a józanság mindig célra vezetőbb!
2011. márc. 8. 16:39

Aki kibeszél engem, az nem számol a következményekkel...

Ha olyat gyaláznak, akit szeretek, azt szóban lezúzom rendesen...

2011. márc. 8. 16:33

Ismeritek az Úr Jézus cselekedetét a parázna nő ügyében? :)


Az írástudók és a farizeusok egy házasságtörésen ért asszonyt vittek az Úr Jézus elé nagy kövekkel a kezükben. A Mózes parancsolatok szerint meg kellet volna kövezni az ilyen asszonyt. Jézus viszont a következő kérdést tette fel a lázongó férfiaknak:

- Az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek!

Az ítélkezők erre a válaszra nem számítottak, és elszégyellve magukat eldobálták a köveket a homokba. Egyedül az Úr Jézus és a parázna nő maradt ott egyedül. A többiek mind elszéledtek.

Az Úr Jézus megkérdezte az asszonyt:

Asszony, hová lettek a te ítélőid? Senki se maradt itt közülük? Én sem ítéllek el. Menj, de többé ne vétkezzél! :)

14. 5758a48989 (válaszként erre: 12. - 474687f420)
2011. márc. 8. 16:14

A gonosz indulatú pletykában az a legborzasztóbb, hogy hiányzik belőle a kegyelem, és személytelen tárgyként kezelik utána az embert, akire már úgy se figyel senki, - "MIT VÁRHATNÉK EL TŐLE? AMIBŐL NEKEM HASZNON SZÁRMAZNA?" - , hiszen "leszerepelt".


Azért vannak kivételek is! Akik NEM kívánnak a pletykában részt venni. Viszont ilyenkor fel kell vállalnunk, hogy ítélet alá tesznek minket is. Mi, akik inkább a védelmére állnak a pletyka áldozatának, még ha bűnös is, csak hogy vegyék észre a többiek, hogy az ember sokszor elbukik, de aztán fel is áll! Vannak még jó érzésű emberek, akik felvállalják inkább a kiközösítést, mint hogy egy bölcsesség nélküli ítéletben részt vegyenek, és boldogan élik tovább életüket, hiszen nem vettek részt egy olyan pletykában, amibe holnap meglehet, hogy ő maga fog bele esni szinte észrevétlenül. :)

2011. márc. 7. 21:56
Én egy kicsike faluban nőttem fel, hozzámentem a falu rosszához jókislány létemre, úgyhogy utána már hiába féltem hogy kibeszélnek a hátam mögött
2011. márc. 7. 21:54

Engem nem nagyon izgat, ha rólam pletykálnak.Sok ember van, akire mérget vennék hogy ezt csinálja.Persze közben a szemembe nyal, úgyhogy ez számomra nagyon minősíti az embert.Én olyan emberrel,akit "kipletykálok, nem nagyon beszélek, ha igen, nem nyalizok neki.És más a pletyka és a tények megbeszélése.Mert ha valós dolgot beszélek meg valakiről egy hozzám közelálló személlyel az szerintem nem pletyka, főleg ha az érintettől meg merem kérdezni, hogy igaz e.Ha viszont hozzáteszek egy-két dolgot, na az már igen.

Régen nagyon érdekelt, miket gondolhatnak rólam, ma viszont már nem mert rájöttem nem érdemes ezzel foglalkozni, mindenkinek úgysem tudunk megfelelni.

11. 5758a48989 (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2011. márc. 7. 15:29

Igen! :))) Ebben biztos voltam! :)))

Mert Minden csak Rajtunk múlik, és senki máson! :)

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - 5758a48989)
2011. márc. 7. 15:24
Köszönöm. :) Valóban vicc volt! :) ... akkor azt mondom, hogy szerencsés vagyok, remek emberekkel vagyok körülvéve (akár a munkahelyen, akár a családban, de sorolhatnám ide még a lépcsőházat is), akiket könnyű szeretni. :) ... már sokszor leírtam, alapból szerencsés vagyok, és persze nem magamba forduló. :)
9. 5758a48989 (válaszként erre: 7. - Seven of Nine)
2011. márc. 7. 15:09
Teljesen indokolt, bölcs meglátás, amit írtál! :)
8. 5758a48989 (válaszként erre: 2. - 9536810fa1)
2011. márc. 7. 15:01
Az utolsó mondatod, utolsó szakaszát nem hiszem el! :D Mivel nem vagy közömbös embertársaid iránt! Mindig Szeretettel és Kedves tulajdonságokkal ajándékozol meg minket, akik várják a hozzászólásokat! :) A többi ember szegény lehet a társaságod nélkül! Azért nekünk is mindenképpen tenni kell azért, hogy közösségi, és ne önmagunkba forduló emberekké legyünk. :) Nézz rá a napraforgó virágra. Ő is mindig a nap felé fordul, és soha nem a nap ő felé! :) Így vagyunk mi is a Szeretettel! Minél jobban kívánjuk, hogy Szeressenek bennünket, annál jobban szükséges szeretnünk embertársainkat :)
2011. márc. 6. 22:12

en mar voltam pletyka targya nem is egyszer, jot mosolyogtam rajta nem is egyszer:)


akirol pletykalnak arra irigyek

6. 53abc014c0 (válaszként erre: 1. - 5758a48989)
2011. márc. 6. 21:08
Először mindenkinek a saját életét kellene megoldania,nem mással foglalkozni...dehát az utóbbi egyszerűbb...
2011. márc. 6. 20:55

ez érdekes téma. :)


Én nem tudok róla hogy pletyka tárgya lettem volna ettől függetlenül könnyen megesik. igyekszem nem táptalajt adni neki :) De mint tudjuk vannak tömény rosszindulattal feltöltött egyének akiknek ez a lételeme.


Mondanám itt a lakótelepi térfigyelő kamerákat (nyugdíjas nénik :D ) akik mindenkiről mindent "tudnak"

Rólam lepereg mert amiről tudom hogy esetlegesen nem igaz azzal egy percig nem érdemes foglalkozni.

Ha viszont hozzám közelállóról hallok akkor megeshet hogy hirtelen leszek ideges. azt nem tűröm.

4. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 5758a48989)
2011. márc. 6. 18:43
Szerintem nem kell ilyenekkel foglalkozni. Ez rosszindulat, aztán valakinél elmúlik valakinél megmarad, de ő meg le van sz.va. Én nem mondom, hogy én nem szoktam pletykázni, de bizonyos határokon belül! Szerintem valótlan dolgokat sosem szabad állítani másról és mindig meg kell hagyni azt az eshetőséget, hogy esetleg nem igaz ami terjeng az illetőről, vagy amit mondanak róla. Rólam is pletykáztak/nak biztos, abszolút hidegen hagy és ha valaki hazudozik azt csak sajnálni tudom :)
3. 441b7dc459 (válaszként erre: 1. - 5758a48989)
2011. márc. 6. 16:27

nagyon nagyon rosszul esik ha ilyet tapasztalok.

A pletyka mindig a pletykázót minősíti.

Ha nem tudom meg nem érdekel.

Ha megtudom a fenti két tényt közlöm az elkövetővel,és örömmel konstatálom,hogy bizony nagyon jó ember vagyok mert irigykednek is rám és tudják hogy soha a nyomomba se érnek!

Természetesen amint alkalmam adódik rá szembe megyek az illetővel és darabokra szedem.

én a magam részéről a szemtől szembe híve vagyok.

meghallani sajnos meghallom én is mások pletykálkodását de távol tartom magam tőle.

ha hozzám közelállót kibeszélnek én odavágok.

nem tűröm el hogy engem vagy a szoros környezetemet kikezdjék!

2. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 5758a48989)
2011. márc. 6. 16:14
Nem emlékszem, hogy mikor pletykáltak ki utoljára, talán 18-20 évesen anyum kolléganői (hehe, adtam is rá alapot :DDD), azóta se futottam bele ilyenbe, és jómagam se pletyózom. Jó ez így... Bár ugye, ha valakit pletykálnak, az valami miatt fontos, foglalkoznak vele gondolatilag...hm... velem a kutya se foglalkozik... senkinek se vagyok elég fontos, és más se nekem. :DDD
2011. márc. 6. 16:11

Pletyka. Neked, hogy esik, ha bölcsesség nélkül kibeszélnek Téged, vagy egy olyan személyt, aki közel áll a szívedhez?


Ajándékul egy kedves Történet: :)


A PLETYKA ÁLDOZATA


A pletykás emberek társaságában valakit mindig kikezdenek.

Ilyen az emberi " szeretet " .


- Ha szegény, nem tud a pénzzel bánni. Ha gazdag, csalt vagy szerencséje volt.

- Ha politizál, érdekből teszi. Ha nem politizál, gyáva és nem vállal felelősséget.

- Ha nem segít másokon, fukar. Ha igen, akkor csak feltűnni akar.

- Ha ragaszkodik az Egyházhoz, képmutató. Ha nem, akkor elkárhozik.

- Ha kimutatja Szeretetét, akkor az érzelme irányítja. Ha nem, akkor víz folyik az erejében.

- Ha fiatalon hal meg, szép jövő állt előtte. Ha megöregszik, akkor nem tudott érvényesülni.


Mennyire jó és micsoda békesség forrása hallgatni arról, ami nem tartozik ránk.

Nem hinni mindent, válogatatlan.

Könnyen tovább nem adni, ami fülünkbe jut.

Keressük inkább azt, aki a Mi Szívünknek vizsgálója,

az Isten-i SZERETETET követve, Krisztust! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook